43
  • dez
    #43
    Vehetsz te 150 collosat, ha van rá pénzed, hogy kifizest...
  • dez
    #42
    Jahh, és még a #28-ast akartam a figyelmedbe ajánlani.
  • dez
    #41
    Na ja, csak itt most nem arról beszélünk. :)
  • Hegyikecske
    #40
    hogy érted azt h 1-2 lépéssel? konkrétan? mer oké h ez télleg jó, de ez csak 1, nekem nagyon bejön az LG készülékek designja amúgy csak a tvjük árban drága, de az meg abban tud különlegeset h 1órán át állandó thimeshiftel... ezt se tudja bármilyen más tv... beépített winyóval!
  • Hegyikecske
    #39
    az 50 000 000 eurós összegből pontosan 12500 tvt lehetne még a kiírt áron is eladni... Egyet elfogadnék ;)
  • Balumann
    #38
    Olvassatok már, nem csak pár darab led lámpáról van szó. a fény és a színek a szélén a képpel együtt változnak, tehát ha felfele kék ég van a képen, akkor ott is kék lesz (azt a színt adja, ami a képnek a legtetején van mindig). Hát hogyha megcsináljátok egyszerű ledlámpákból ezt, akkor grat... ^^
    Ez a cikkből nem derül ki, de korábban belinkeltek egy flash videót az egészről, és ott már érthető, miért olyan nagy fejlesztés.
  • Darth Sith
    #37
    ha nincs szabadalmaztatva akkor.. ;) Kidolgozhattad volna a fúziós erőmű tökéletes tervrajzát, de ha nem szabadalmaztatod, akkor max ellopják tőled, és más megteszi és megszedi magát :)
  • Darth Sith
    #36
    "A vállalat mérnökei azóta továbbfejlesztették a technikát, a három éves munka eredménye a most bemutatott berendezés"
    3 évig dolgoztak pár darab LED-es lámpán?
  • haxy27
    #35
    3 év fejlesztés? Be perlem öket mert ezt én ugy 8 - 9 éve találtam ki és 2 perc alat fejlesztetem ki. Ja a kivitelezés az ugy 10 percembe került. Az első prototipus karácsonyfa izzokat tartalmazott a többi meg ledeket. Az új LCD monitoromra is most vágatom a plexi lapot hogy a széleit körbe meg tudjam világitani.

    Befogom perelni öket és kártéritést fogok kérni.
  • floatr
    #34
    Leginkább a kínai bótban látott real motion jézusképes marhaságra emlékeztet :) Mellesleg nekem az a benyomásom a demó alapján, mintha sokkal kisebb lenne a tv, mint amekkora képet akarna mutatni. Ez arra ösztönözne h kidobjam, és egy 150 colos változattal lepjem meg a családot.

    Bár a szemkímélés végütt inkább felkapcsolok egy kisebb lámpát -- 5 dollárért.
  • Yv@n
    #33
    Jah, de az egyszeri ember aki bemegy megvenni, az még mindíg a kirakott tábláról informálódik. Én úgy veszem észre hogy még mindíg több a divat vásárló, mint a tudatos, aki valóban a jót választja előzetes érdeklődés és információgyüjtés után.

    És az itt szereplő tv-t is ezekkel lehet megetetni. 4ezer dodó, mert nagyobbnak tűnik...annyiért már nem csak tűnhet, hanem akár lehetne is nagyobb :)
  • dez
    #32
    A marketingszövegekben, de a specifikációkban nem igazán tehetik.
  • Yv@n
    #31
    "Pontosabban szabványosan két váltás idejének összegét adják meg: teljes kikapcsolt->teljes bekapcsolt->teljes kikapcsolt"

    Elméletben. Gyakorlatban meg van, hogy inkább azt az értéket, ami szebben néz ki a marketing osztály szerint :)
  • metaljesus
    #30
    köszönöm, már teljesen világos :D
  • dez
    #29
    Pontosabban szabványosan két váltás idejének összegét adják meg: teljes kikapcsolt->teljes bekapcsolt->teljes kikapcsolt (azaz feketéből fehérbe, majd vissza feketébe, vagy fordítva, paneltípustól függően). Egyrészt azért így, mert egyes paneltípusoknál erősen eltérő a két idő. És hogy miért összegben adják meg, nem külön-külön? Talán mert a szabvány létrehozója úgy gondolta, az már túl sok adat. :P
  • dez
    #28
    Megnéztem a Pioneer kínálatát, és egy 100Hz-es PDP v. LCD sincs (utóbbiból sima sem).

    A 100Hz itt nem a villogás csökkentésére való, lévén TFT LCD-ről van szó, hanem a mozgások selymesen folyamatossá tételéről. Ebbe negyébként már CRT-k között is a Philips volt az első.

    Továbbá, a Pioneer 10 bit/alapszínnel dolgozik, miközben a cikkbeli tévé 14.
  • Vang So
    #27
    A hz, ms témához:
    képzeld el a következőt:
    van egy pixeled a monitoron, ami másodpercenként 100-or kap infót arról, hogy ő milyen színű. Mondjuk éppen fehér. Ha nincs változás, akkor ugye úgy marad minden képfrissítésnél.
    Ha változik a képtartalom, akkor a program a vidkártyának és az a monitornak azt mondja: ez a fehér pixel legyen fekete. A következő képfrissítési ciklusban ez az információ eljut a fehér pixelhez, ami erre elkezdi megváltoztatni a színét fehérről feketére. Na ez az idő a ms, azaz, hogy mennyi idő alatt lesz a fehér pixelből fekete. Ha a következő képfrissítésnél az a parancs jön, hogy a fekete legyen piros, akkor ez megint elindul,ismét valamennyi ideig tartó átváltás következik, ha a jön, hogy maradjon fekete, akkor természetesen nincsen váltás.
    Azaz a ms a pixelhez a parancs megérkezése és az átváltás közti időre igaz (ha ez több lenne, mint 1/100-ad másodperc, akkor 100 hz-es frissítésnél el lehet képzelni,, mi történne :)).

    Arra is értdemes figyelni, hogy az értékeket általában a fehérből, feketére váltás közötti értékként adják meg, két eltérő szín váltása más éértéket ad.
  • xen
    #26
    Csak akkor tűnik fel a különbség amikor be van kapcsolva, nézed egy ideje a videót és utána kikapcsolod az aurea-t. Ajánlom minden fanyalgónak, hogy próbálja ki. Persze abban egyetértek, hogy kicsit túlzás az ár amit kérnek érte.
  • xen
    #25
    Hát lehet, hogy nem ennek a legszebb a képminősége, de nekem nagyon bejön a demo videó alapján.
    http://www.aurea.philips.com/
  • viizo
    #24
    nálam a Pana plazmák (pl. PV70) designban magasan a philips tv-i fölött vannak, ajánlom élő megtekintésre ;)

    az úttörőként való fejlesztésről annyit, hogy a legjobb képminőségű tv-ket világszerte a szakértők szerint is Pioneer gyártja ;)
  • metaljesus
    #23
    de akkor nem teljesen mind1, hogy 2 vagy 4 ms? mert az egyik 5 színt lenne képes váltani, a másik 2,5-et, de mindkettőnél akkor is csak a végeredmény látszódik, egy váltás. általában nem vagyok lassú felfogású, de ez most akkor sem megy a fejembe :)
  • addor
    #22
    Szerintem a Philips most is úttöröként fejleszt a többiekk elött 1-2 lépéssel.
    Azt még azért megjegyezném ,hogy a design terén megint ök a legjobbak.
    Nem értem ,hogy pl az LG ,pana és a többiek miért nem fordítanak ennyi figyelmet készülékeik külsejére.
  • raingun
    #21
    Megnéztem a demóját, engem kifejezetten zavar, elvonja a figyelmet a TV képről a nagyobb területen történő fényerő (ezáltal kép) változása.
    Maradok a kislámpánál, ezt most olcsón megúsztam :-)
  • dez
    #20
    Ha nem tűnt volna fel, nem csak ez jelenti itt az újdonságot.
  • tep
    #19
    semmi értelme , ugyanolyan felesleges baromság , mint az Ambilight volt....szvsz.
  • fourgee
    #18
    "legalább a képtartalommal együtt változna, mint egy meghosszabítva a képet.."

    A képtartalommal együtt változik, mint egy meghosszabbítva a képet.
    Cat: nem a ledek miatt drága, hanem azért, mert a ledek fénye a kép tartalmától függően változik, meg csak a Philips gyárt ilyet, így pofátlanul magas összeget is elkérhet érte... :(
  • szurop
    #17
    A ms az az, hogy milyen gyorsan tudja lecserélni a szinét a képpent. A 100 Hz az 1 s alatt 100 frissítés, de a milisekundumoknál a másodpercet 1000-re osztja fel, tehát 1 hertzre jut 10 ms, hogy lecserélje a pixel az aktuális szinét a következőre. Na az itt a lényeg, hogy megkapta a frissítés során a képpont a következő színt, amit mutatnia kell, és milyen gyorsan tudja lecserélni a régi szinét az újra.
  • wanek
    #16
    Ügyes dolog, de nagyon drága.
  • Cat 02 #15
    most h megnéztem videt igazad van :D bár progit is kell még írni xP
  • Cat 02 #14
    hz sok legyen ms kevés :D
    16ms es és 4ms es is 100szor frissít csak egyik elmosódott képet ad így is
    (nekem ez szűrődött ki)
  • metaljesus
    #13
    100 hz-nél 100-szor frissít, az tiszta. de ha mondjuk 4 ms a válaszidő, nem 4 ms-enként képes frissíteni a képet? tehát gyakorlatilag mit takar a válaszidő? hogy 4 ms-enként képes érzékelni a változást, de akkor is csak 100-szor frissít 1 mp alatt? ennek meg így nincs értelme
  • Balumann
    #12
    Ja igen, így már érthető az egész, és nagyon jó az elgondolás. De ez csak akkor jó ha falra van téve, és körültte is csak fehér fal van. Ha például ilyen szekrény keretbe van, tehát polc van felette, akkor az inkább idegesítő, ha megvilágítja.

    Ez főképp akkor jó, ha sötétebb háttér van, és a tv körül egy nagyobb távolságba nincs semmi sztem.
  • timpi
    #11
    kisfilm a tv-ről aurea
    A színek a kép színtartalmának megfelelően változnak. De ezt ki lehet kapcsolni és egy állandó színnel is meg lehet világítani a hátteret.
  • szurop
    #10
    A milisekundomok mások. A frissítés az, hogy pl:100 Hz-nél, 100szor frissíti a képet 1 másodperc alatt. A válaszidő, amit ms-okban mérnek, az az, hogy például elhúz egy autó keresztben, és ha nagy a válaszidő, akkor elmosódik, ha kicsi, akkor nem. Nem mondtam hülyeséget ugye?
  • metaljesus
    #9
    bár korábban 8 hónapig foglalkoztam tv-kkel, a mai napig nem tudom hogy mit jelent az lcd-knél a 100 hz képfrissítés, mikor elvileg ms-ben van megadva (ugyanúgy lcd monitoroknál). valaki elmagyarázná nekem?
  • szurop
    #8
    Ha megnézed a képen is a világítás a megjelenített képhez igazodik valamennyire.
  • koliz
    #7
    A cikk nem pontos az elődök is tudták ez is tudja a képtartalom szerinti szinkeverést.
  • koliz
    #6
    Pálya futásom során párat adtam el az Ambilight televíziókból nem olcsók az tény de általában a képminöségük is páratlan persze nem olcsók de a Ferrari sem az !!!
  • Matt0123
    #5
    nég esetleg úgy tűnhetne nagyobbnak a kép ha előtte alávetnék valami színvizsgálatnak a jelet és aszerint világítanának azok a lámpák.
  • Balumann
    #4
    Ha körbeterekem karácsonyfa égőkkel akkor is nagyobbnak fog tűnni a kép?