226
Sci-Fi / Cyber Punk MMORPG
  • garybirdie
    #66
    Mi a játékban a neved?
    Foxxi néven nem talállak :(
  • foxxi
    #65
    Újra kezdtem a game-et :) Pls aki játszik az vegyen fel barátnak... Elég sok mindent nem értek még hogy müködik, türelmesebb emberek jelentkezését várom egy kis tréningre.

    See you ingame
  • garybirdie
    #64
    Belevetettem magam a FE-be, 2 nap triál után rájöttem, hogy ez lesz az én MMO-m. Van tapasztalatom MMO-k terén (10 év alatt: EQ2, Vanguard, DDO, WoW és szinte minden létező egyéb kipróbálás szintjén), de úgy érzem ez mindent visz egyelőre.

    Szeretném összeszedni az aktív magyar játékosokat, keressetek itt, vagy a játékban "Gerri" néve.
  • yeloy
    #63
    Lejárt igen, kicsit pihen. Kiélvezem az xbox360-at:)
  • lammaer
    #62
    Yeloy, eltűntél mint tehén a ködben... lejárt az előfizu azt pihensz?
  • yeloy
    #61
    Vegyél fel ingame a barát listádra (Yeloy a nevem ott is), vagy add meg az ingame neved itt ha gondolod.:)

    Baddog felveszlek téged is.
  • yeloy
    #60
    Éljen, éljen!:)
    Én a 2. nap trial után fizettem be, azóta már a második hónapomat tolom.
  • baddog
    #59
    Sziasztok aki játszik vele az vagyen fel a game-be mert egyedül uncsi és nem találkozok magyarokkal:D
    Dawnleyd a nevem 14lvl
  • Tatyla
    #58
    tegnap én is leszedtem,nem olyan rossz csak az AI bugyuta kissé,amúgy mikor először kinn vagyok terepen azt a mutáns csirkefészket kell useolni a cuccért?
  • lammaer
    #57
    Egyébként meglepő, hogy mennyire nem pörög a topikja ennek a remek játéknak.

    Én 4 nap trial után döntöttem úgy, hogy előfizetek rá :)
    Szerintem nagyon egyedi a játék, már eleve a Fallout/Mad Max hangulatú világ kiemeli a tucatnyi kardos-varázslós MMO közül.
    Nagyon "szép" a világ - a sivatagos atomtámadás utáni hangulat szinte tökéletes. (igaz itt virus pusztitott, de a végeredmény ugyanaz)
    A craft rendszer is nagyon jó, szinte minden ingame tárgy előállíthaó a játékban kukázható/guberálható alapanyagokból.
    instancolás szinte nincs, a hatalmas világ gyakorlatilag töltögetés nélkül bejárható.
    Nagyon jó, hogy nincsenek kasztok, azaz mindenki olyanra gyúrja a karakterét amilyenre szeretné. Persze a specializáció fontos, mivel egy mindenhez értő karakter nem lesz olyan jó mondjuk harcban, mint egy harcra specializálódott - de a lényeg, hogy a lehetőség megvan az ember szájízéhez passzoló karakter megalkotására.


    Egyelőre a csapat tartalmat nem érzékelem még - szinte szingle módban lehet tolni az egészet, nagy ritkán van csak szükség egy-egy ember segítségére egy keményebb mini-boss lenyomására. De mivel még csak nagyon az elején vagyok, és a PvP tartalmat még nem láttam, gondolom magasabb szinteken ez megváltozik. Addig meg jó ha az ember tud egyedül boldogulni a wastelandon :)
  • lammaer
    #56
    Yeloy, hát most nézem, csak összefutottunk ingame - én vagyok az új csákó (Szabi) a klánodban :)

  • SZilaJMaGGoT
    #55
    Ezt nem is vitatom. Viszont az ingyenes MMO-k között szerintem AO a király... :)
  • lammaer
    #54
    Hát az AO ingyenesen 120-130-as szintig tolható, utána már annyira nehézkes shadowlands meg az alienek nélkül fejlődni, hogy aki addig elvitte szinte biztos ráharap arra hogy átváltson ingyenesről fizetősre.

    Ettől eltekintve én is toltam ingyen az AOt, de amikor kipróbáltam egy fizetős hónapot, kiderült hogy ég és föld :)
  • SZilaJMaGGoT
    #53
    Én mikor ingyen játszottam a free-vel, naponta rengeteg új felhasználó jött... Szóval én pont mást tapasztaltam... Egy ideje beigértek egy render engine váltást(szebb grafika), nah ez még függőbe van, nyílván a secret worlds miatt is...
  • yeloy
    #52
    Viszont az AO kicsit öreg játék, 9 éve jelent meg, akkor játszottam vele 2-3 évig. Akkor jó volt, nem tudom most mennyire színvonalas. Pár éve felraktam megint, miután ingyenes lett az alapjáték, de annyira kihalt volt minden az ingyenes szektorokban, hogy ott is hagytam.
  • yeloy
    #51
    Először a játékot kell megvenned, ami 19.99$-ba kerül (forintban nézd meg az aktuális árfolyamot, ami most megugrott kicsit, én még valami 180 forintos dollárárnálvettem meg) és tartalmaz 1 hónap játékidőt. Most választhatsz mellé ajándékba egy járgányt vagy egy kalapot ami ad összesen kb 15 pontot 4 különböző képzettségre.
    Aztán a díjak:
    1 hónap: 14.99$
    3 hónap 41.99$
    6 hónap 77.99
    12 hónap 143.99
  • SZilaJMaGGoT
    #50
    Anarchy online jó kivétel... Ott csak a kiegészítőkért kell fizetni az alapjáték teljes mértékben ingyenes, nincs mikrotranzakció...
  • ApPa123
    #49
    Hát ez igaz sok ingyenes mmo-t játszottam már de ez a pénzért cucc nagyon nagy ökörség sok anyuci kedvence nem is tud játszani de már csak a gear miatt is elver:S de lehet ki kéne fizetni havidíjat ezért mert nagyon bejön a játék:P mennyi a havidíja am?? Köszi:D
  • lammaer
    #48
    Ingyenes MMO sosincs :)

    Ha érdemben akarsz bármilyen MMOt tolni, akkor vagy fizetsz érte havidíjat, vagy shoppingolsz az item shopban (vagy szénné grindeled magad hogy hatékony cuccaid legyenek)


    Nem is szeretem az ingyenest, mert ott a pénzesebbje szénné gyalázza a free embereket többnyire - legyen mindenkinek csak ugyanaz a content.
  • ApPa123
    #47
    Ohh bár ingyenes mmo lenne:( sajna pénzem meg nicns fizetni godnolom nem nagyon készülnek ingyenessé tenni a játékot?:P:D
  • yeloy
    #46
    Oké, Yeloy néven megtalálsz majd ingame. Én rákattantam.;)
  • lammaer
    #45
    Trialra mindenképpen megyek, telepítve is van már, csak előbb be akarom fejezni az ufo:ET-t, ne maradjon félig kijátszva ha netán rákattanok a Fallen Earthre :)

  • yeloy
    #44
    Sehol senki?
    Péntek este már Dune Buggy-val fogok száguldozni.:)
  • yeloy
    #43
    Én 2 napja kezdtem el, egyenlőre tetszik.
  • Archenemy
    #42
    Tolja ezt még valaki? Milyen?
  • Tababo
    #41
    Sziasztok...egy kis nyalánkság.
    Olvasd el....jól
  • vear
    #40
    "10 nap ingyen" akció van a játékban. Játszik ezzel most valaki?
  • Gyongyhalasz
    #39
    Sziasztok!

    Metrion néven én is csatlakoztam a játékhoz.



    Jó játékot!
  • Csatti
    #38
    Egy guild engem is érdekelne.
  • Since
    #37
    Sziasztok! Ha jól tudom csak egy server van. Van magyar guild a játékban? Ha igen írjatok valami elérhetőséget szeretnék hozzátok csatlakozni.
  • DonnieBrasco
    #36
    Tele van velük a youtube :)

    Marcus, nincs róla hír, de nem is kell, teljesen jó a pingem. Mondjuk én Írországban élek jelenleg.
    A 25k-n csodálkozom, szerintem már most is többen vannak annál (bár talán nincs fent mindenki egyszerre). Hétközben bírják a szerverek, hétvégén néha bedől rövid időkre :)

    DB
  • Marcus_
    #35
    Szia!

    Van hir rola mikor lesz europa szero,mert arra en is befizetnek.
    Epp tegnap nezegettem az oldalukat,allitolag 25K embert bir a szero.
    Milyen pinged van,mennyire stabil a jatek lag,fps?
  • s0n1c
    #34
    Pár képet betolhatnál ide :) Esetleg egy videot is valami komolyabb harcról.
  • DonnieBrasco
    #33
    Adjisten. Én nyomom vagy 3 hete, és iszonyú király. Néha még vasárnaponként nem bírja el a tömeget a szerver (sokkal többen vették meg, mint amire a fejlesztők számítottak), de ettől eltekintve borzasztó erős függőséget kialakítani tudó játék ez!
    Csak ajánlani tudom, bár veszélyes, pont előbbi miatt.

    DB
  • Smitiz
    #32
    Szerencsére tapasztalat már van, mivel voltak olyan jófejek a készítők, hogy aki pre-orderban megvette, az már szept 9től játszhatott vele, pedig a hivatalos megnyitó 22-én van, illetve 23.-án 00:01kor, persze 23.án törölve lesz minden karakter úgyhogy nem lesz előnye senkinek, csak a tapasztalat. Én igazából tegnap késő délután kezdtem el vele játszani, úgyhogy csak 1-2 óra játékélmény alapján tudok nyilatkozni.

    Képeket külön nem csináltam, de amik itt vannak Screenshots azok fedik a valóságot...
    Mint láthatod, grafikailag nem szabad Fallout 3at várni, nekem van egy olyan érzésem hogy ezzel főleg a 20+os korosztály fog főleg játszani, mert minket nem zavar annyira a gyengébb grafika. Persze teljesen más egy MMO motorja meg egy SP játéké, azért egy MMOnál ha túl csiricsáré, az az összteljesítmény rovására megy...

    A játék FPSként és TPSként is játszható, én inkább az FPS-t favorizálom. Ügyesen lett megoldva, hogy TAB-al lehet váltani az irányítások közt, vagyis lehet úgy hogy nincs kurzor, csak célkereszt, mint egy FPSben, a másikban pedig van kurzor és a jobb klikket nyomva tartva tudsz fordulni, de pl lootolni így kényelmeseb. Szóval az irányítást szokni kell, de így 1-2 óra játék után egész megszoktam.

    A játék egyik hátránya, hogy nincs még EU szerver, szóval azért kicsit laggolok így hogy USA szerveren játszom, de még nem vészes, lévén hogy még igazából nincs is megnyitva a játék :) Személy szerint abban bízom, hogy a hivatalos nyitásnál megerősítik a szerverparkot. Viszont előny hogy az időeltolódás miatt van olyan időszak ami nekünk pont jó, ott meg még pont suli/alvás van, szóval kisebb a leterheltség.

    A játékban amúgy nincs kasztrendszer, kapsz egy alap balance embert az elején és olyanra fejleszted, amilyenre akarod. Elég sok skillje van, szóval elég változatos embereket lehet csinálni.

    Nagy hangsúlyt fektetnek abba, hogy a játékbeli cuccok 95%a legyártható, még a motorok/quadok is. Ja igen, van benne ló és jármű is, hogy ne kelljen anniyt kutyagolni, de állítólag sokáig max lovon fogsz látni embereket, mert a benzin nem olcsó, ellentétben a zabbal vagy mittoménmivel, még nem volt lovam se :D

    Hát egyenlőre ennyi, majd a hivatalos megnyitó után nyilatkozom a lagghelyzetről még :)
  • Burca
    #31
    Majd mesélj róla milyen lett ha már van tapasztalat meg pár kép is jöhet ;-)
  • Smitiz
    #30
    Sziasztok

    Fúúú nagyon üres ez a fórum, lehet hogy egyedül leszek magyar bent ha elindul? :)
    STEAM-en pre-purchaseeltem, remélem nem kidobott pénz volt és tényleg jó lesz :D
    Egyenlőre megtalálható leszek itt, játékbeli nevem valszeg Smitiz vagy Smitiz[HUN] lesz, majd kiderül...
  • vear
    #29
    Van a beta fórumban egy "technical support", ott esetleg rálelsz a pontos szimptómára és megoldásra. Nekem nem akadozik, viszont ha egyirányba futok a karakterrel, akkor időnként ugrik egyet az animáció, egy nagyon kicsit, épp annyit hogy észrevehető. Különben azt írják, hogy az árnyékok viszik el a performancia 75%-át, szóval ha döcögős, akkor annak kikapcsolásával érdemes kezdeni.
  • Lonni
    #28
    Kicsit akadozik nekem, ez főleg a hangnál esik le. Ezellen van valami javaslat?
  • vear
    #27
    Most újrakezdtem, a pár hónappal ezelőtti állapot túl bugos volt, nem bírtam már cérnával. A tutorial nagyon jó, egymagában olyan HL-os story feelinges. Nagyon sokat dob azon hogy beleéld magad a világba, és később az hajtson, hogy fel akard fedezni. Mondhatni a story a catch-factor, legalábbis nálam. Van pár nagyon idegesítő bug. Például ugrásnál "befagy" a karakter, és nem lehet vele semmit kezdeni, míg nem landol. A játék maradt a régi, TPS/FPS shooter MMO. Szerintem még lehet belőle valami, csak meg kellene érteniük, hogy nem szabad feltalálniuk a saját újfajta karakter-irányításukat (meg hasonlókat), mert attól mindenkinek undora lesz. Egy MMO legyen MMO ne pedig 'realisztikus' ugrálás legyen benne. Ezt kb így meg is írtam nekik. Nálam a játék grafikája maxra van állítva, nekem megfelel. Az árnyékokkal van egy kis gáz. Viszont azt mondják, hogy nincs optimalizálva, és jóval nagyobb a gépigénye mint ami indokolt.