482
  • NEXUS6
    #442
    Vasárnap jelentős tudatmódosulásban volt részem, és a világ új szemszögből tárult fel elöttem.
    Ebben persze része volt némi jégernek, meg számos sörnek!;)))

    Amúgy a kb. 1 hete folyó gyakorlatoknak hála kezdenek visszatérni a tudatos álmaim. Szerintem a TKÉ sincs már messze.
  • tpeterr
    #441
    Én magamon kívül vagyok, mert elkezdődött az oskola. ^^
  • Epikurosz
    #440
    No, várom a beszámolókat, hogy a hétvégén milyen testenkívüli élményekben (TKÉ!) volt részük az itt fórumizgató hölgyeknek/uraknak.

    Csak bátran, bátran!
  • dez
    #439
    Az egyházakat az is érdekli, hogy elegendően szilárd bázisuk legyen, és ez valamennyire érthető is.
    De nem hiszem, hogy ebben a templomok és az alattuk lévő telkek értéke túl jelentős tételt tenne ki. (Bár a kisebb egyházaknál bizonyára.) Amúgy sem sokra mennek vele, mert ez holt tőke.
    Meg ne felejtsd el, hogy ezek nem 2 nap alatt épültek fel.
    Ezt mondanod sem kellett volna, hogy te nem adnál nekik többet.

    "Na, látod ez teljesen igaz. Ha nagyon akarja az ember, még ott is megtalálja ezeket az egyezéseket, ahol nincs is."
    Jól tudod te azt, hogy nem erre gondoltam.

    A kocsmai eseten túlzottan nem csodálkoznék, tehát hogy a Sláger rádión lemegy egy Beach Boys, főleg hasonló zene-fajták között. :)

    Na, további kellemes kocsmázást és sörözést! ;)
  • Epikurosz
    #438
    úri becsszóra: nem. :-)
  • dronkZero
    #437
    "Amit a vallásokról írtál, azt magad hallottad valami dialektikus materialista agytágítón? Á, olyan idős nem lehetsz, valószínű már úgy adták tovább a dicső eszmét, és az annak fényében tett "megállapításokat". Mondanom sem kell, igencsak egyoldalú."

    Hm. Nézz körül! Csak itt Magyarországon. Majdnem minden falu legjobb helyén áll egy nagy, drága, nagyon díszes épület. Szummázd az értéküket. Honnan van ez az igen nagy vagyon?
    Hol pontatlan vagy téves, amit írtam?
    A hit, még talán a vallás is ad valamit az embereknek. Az egyházakat viszont nem ez érdekli.
    Mindegy, igazából, nem téma. De ha rajtam múlna, egy fillért nem kapnának többet.

    "Valójában aki keresi az egyezéseket, megtalálja."
    Na, látod ez teljesen igaz. Ha nagyon akarja az ember, még ott is megtalálja ezeket az egyezéseket, ahol nincs is.

    Egyébként tegnap este volt egy nagyon idevágó élményem. Ültünk egy kocsmában, söröztünk, beszélgettünk. Slágerrádió szólt. Egy idő után a zenére terelődött a szó, beszélgettünk egy darabig erről, meg hogy olyan zenék mentek a rádióban, amiket a Drönkben* is sokat nyomattunk. Megemlítettem, hogy akartam letölteni Beach Boys-t. Beszélgettünk még róluk, és elejtettem egy olyan mondatot, hogy "Áh, mindegy, ma este még úgyis hallunk tőlük valamit." Erre, mintegy végszóra, vége lett a számnak, Slágerrádió szignál, és elkezdődött a Beach Boys Cocomo c. száma. Igencsak ledöbbentem. Kíváncsi lennék, hogy ti hogyan magyarázzátok a dolgot. Szerintem hasonló zenékre én is hasonlóképp pakoltam volna be számokat, ha én "zenélek", és az tökvéletlen, hogy a playlistnek abban a szakaszában kezdtünk el beszélgetni erről. Mindenesetre nagyon érdekes szitu volt.

    *Drönk - BME építőkar egyetemi klub, zenés, táncos, sárgaföldig részegedős hely, néhány évet lehúztam ott pultosként
  • szivar
    #436
    5432. Bizonyítsd be hogy nem. :D
  • Epikurosz
    #435
    Hoppá!

    Lejárt a határidő.
    Az X-Prize-omat nem nyerte meg senki.
    Jajde sajnálom. :-)
  • Epikurosz
    #434
    Mese, mese, meskete.

    Olyan ez is, mint a szűznek mondott leány esete. A vőlegényt is be lehet csapni, persze, de egy jószemű bábát már nem
    (láttam a lyoni szűzről szóló filmet :-)

    Annyit segítek, hogy 1000 és 9999 között van a szám. Ez nagy segítség, mert máris kilőttünk 999 lehetőséget, vagyis durván 10%-ot.

    Re: TKÉ.
    Nekem sepciel volt ilyen halálközeli élményem, amikor az agy olyan endorfinokat termel, amelyek megszüntetik a fájdalmat, tehát nem érzed a tested, és az a _benyomásod_, hogy kilépsz belőle, de ezek tudományosan megmagyarázható jelenségek, nem bizonyítják, hogy a tudat függetlenedni tudna a testtől (agytól).
    Hiába, végzetesnek tűnik, de a test, mint béklyó tart minket magába zárva. Jobb, ha ebbe beletörődtök. :-))
    Vígaszként ott van, mint már említettem, a képzelet.

    "Neked könnyű lehet, de azér nekem se rossz: arra gondolok, amire akarok."
    Ennyi.
  • dez
    #433
    Ha a tudat (vagy akármi) képes ismert személytől átvenni, képes ismeretlentől is. :) Inkább egy gépnek kellene kisorsolnia.
  • sz4bolcs
    #432
    Mondjuk, ha egy harmadik személyírná föl a lapra a számokat, akit nem ismerünk.
  • dez
    #431
    "Ez lenne a nyitottság." -> izé, nyitottság-kezdemény.
  • dez
    #430
    El van szúrva a kísérlet! Ugyanis, ha valaki megmondaná, mi a szám, az bizony nem bizonyítaná az objektív TKÉ-t. Mivelhogy te tudod a számokat, így a telepátia esete is fennforoghatna. Ha meg nem tudod, akkor is ott van a clairvoyance. Igazából nem is tudom, hogy lehetne elkülöníteni az utóbbit és az objektív TKÉ-t, mármint objekíven.
  • dez
    #429
    Lehet, de nem biztos. Ő sem azt mondta, hogy biztos az ellenkezője.
    Egyébként nem kell ehhez TKÉ...
  • dez
    #428
    Nem nehéz meglelni a választ a kérdésedre, így ha magad nem leled, nyilván nem is kerested.

    Az, hogy mindaddig hazugnak mondasz mindenkit, aki azt állítja, objektív TKÉ-je volt, amíg nem bizonyít számodra, az általad diktált feltételek mellett, egy kissé nyers dolog. Ha közelebbről ismernéd a témát, tudnád, hogy az ilyen élményben részesülőket legtöbbször valamilyen nem hétköznapi történés segíti ehhez hozzá (pl. baleset), és akkor sem mehetnek oda, ahová akarnak. Sok ilyen, dokumentált beszámoló van, amihez az érintett orvosok is a nevüket adták. Legalább az ilyen esetekben mondhatnád, kissé kultúráltabban a lehazugozásnál, hogy talán igaz, de azért te személy szerint nem hiszed el, ezért és ezért (pl. hogy fizikailag lehetetlennek tartod).

    Ez lenne a nyitottság. Te valójában egyátalán nem vagy nyitott. Még jó, hogy kénytelen lennél elismerni a dolgokat, ha már ott van az orrod előtt. Ahhoz nem kell nyitottság.

    Kicsit más eset azoké, akik azt állítják, hogy akarattal elő tudják ezt idézni, és oda mennek, ahova akarnak. Na velük kapcsolatban én is jóval kritikusabb vagyok.

    (És akkor még ott van a szubjektív TKÉ, tehát amikor valaki átéli, de az nem valóságos. Na te ezeket is hazugnak nyilvánítod. Nem azt mondod, hogy hé haver, az nem valóság, csak képzelgés, stb.)
  • dez
    #427
    Más a tudat, mint tudatos átélés, és valószínű visszahatás, és más a "tudati folyamatok" nevezetű agyi működés. Gondolkodj el a különbségen...
  • dez
    #426
    Ja nem, bocs, ha mindenképp 4 jegyűnek kell lennie, akkor tényleg 1:9000.
  • dez
    #425
    1:9999 (ha a 0 nincs benne a sorozatban)
  • dez
    #424
    Már megint nem a lényegi infóra figyelsz. Meg mintha nem te kezdenéd a provokációt, és ha valaki visszadobja a labdát, elkezdesz háborogni. Így persze jól elterelődik a figyelem a lényegi dolgokról, és pontosan ez a célod.
  • NEXUS6
    #423
    Mindíg ezek a piszkos anyagiak, tudod, hogy ezen a szellemi szinten ilyenekről szó sem lehet!

    Mondjuk nem a fenét!;)

    De a poénokat félretéve, az utóbbi pár hozzászólásban leírtam, hogy mi a szitu. Amúgy ilyen kísérletet vagy 30 éve már sikeresen elvégeztek:
    LINK

    Szal igazából ez nem jelentene semmit. Randy bácsinak is általában csak a szája nagy, jól megél ő ebből a jelenségből. Ha egyszer is valamit elismerne, azzal az egzisztenciája menne tönkre, szal sok pénzre nem számítok tőle.

    De mint mondtam, kicsit felszívom magam és akár belevághatunk egy ilyenbe.

    Bár akkor sem értem, ebben neked mi az évezet. Írsz egy papírt, másnap felhívlak, és mondjuk egyezik a szám! És....????

    Változik valami? Semmi! Én tudok asztrális projekciót végrehajtani, te meg azon kezdel el filózni, hogy esetleg hogy csalhattam.

    De ennek ellenére ám legyen. De mint mondtam egy kis időt kérek!;)
  • Epikurosz
    #422
    Aranyom!

    Engem nyugodtan szólíts édesednek, nem akadok ki rajta. Főleg, ha jóképű vagy. Ha nem, akkor egyszerű udvariasságnak veszem.

    "hogy ő most leír valamit és jól eldugja én meg találjam meg,"

    Nem dugtam el, itt van az asztalomon a papíros, most is szemezek vele. Cik-cik. :-))

    Amúgy emelem a tétet, oksi?

    Nem korlátozom rád a bizonyítási lehetőséget: ha bárki, aki olvassa eme sorokat, és beírja ide a megfejtést, akkor én meghajolok előtte, és felveszem a kapcsolatot Randy mesterrel, a szektikusok királyával, aki egy ilyen performanszért 1.000.000 (azaz egy millió) USD (amerikai dollár, dolcsi, zöldhasú) díjat ajánlott fel. Remélem te nem vagy olyan, mint az a ruszki matekos, aki a millás díjat nem vette át. Cik-cik. :-))

    Hoppá, jut eszembe: ketyeg az óra!!!
  • Rinc3
    #421
    Aki megunta a vitatkozást a testen kívüli élményről, annak ajánlom figyelmébe
    "Tőke Péter : A kocka hatalma" című szerzeményét levezetésnek.
  • NEXUS6
    #420
    Lehet, de élményként éppen az ellenkezőjét mutatja.

    Az általános nézet az, hogy a halál olyan mint az elalvás. A tudatod szépen kikapcsol és így különül el a testedtől. A TKÉ során épp elelenkezőleg, a tudtod az átlag hétköznapi tudathoz képest is tisztább és még is elkülönül a testtől.

    Nekem van választásom, hogy amikor a halálra gondolok akkor gondolhatom azt, hogy az utóbbi fog bekövetkezni. Sajnos az emberek többsége meg csak az elalvással találkozik az pedig sokkal félelmetesebbnek tűnik, legalább is következményeiben. Persze néző pont kérdése, mert akinek trágya élete volt az lehet hogy inkább azt választaná/választja szívesebben.;)
  • NEXUS6
    #419
    Miközben az előző hozzászólásban elkülönítetted azt, hogy a TKÉ-nak lehet egy objektív(mérhető) és egy szubjektív oldala, itt megint kevered a kettőt.

    Persze mondhatjuk azt, ha a TKÉ fizikailag nem történik meg de szubjektíve átéli ezt a tudatállapotot az ember, akkor egyfajta érzéki csalódás áldozata lesz. De azt nem modhatjuk hogy téved! Ez olyan mint ha valaki elájult erre te azt mondod nem elájult, hanem direkt becsukta a szemét és lefeküdt, mert milyen hülyeség hogy valaki ilyet csinál, mert még soha nem csináltál iylet de még a családban sem fordult elő.

    A TKÉ ugye a testen kívüli élmény rövidítése, nem pedig a testen kívüli aktivitásé! Láthatólag itt sokan nem tudják a kettőt megkülönböztetni. Azzal, hogy élményként nevezzük meg a jelenséget azt jelöljük, hogy a vizsgálódása tárgya a tudatnak egy elkülöníthető meghatározott állapota, egy tudatállapot.
    Egy tudat állapotot meg nem lehet mérni, azt csak úgy tudod ellenőrizni, hogy az illetőt kikérdezed, és ha a szavaiban nincs ellentmondás azokkal, amiket másoktól erre a tudatállapotra vonatkozóan összegyűjtöttél, akkor az alany hiteles forrásnak tekínthető.

    Amit lehet mérni az annyi, hogy az alany miközben esetleg jelzi valami módon, ha lehetséges, hogy ebbe a tudatállapotba került, akkor a hagyományos fiziológiai mérőeszközökkel (EEG, EKG, bőrellenállás mérő, stb) mérjük a test állapotát. A kapott eredményt összevetjük azzal, hogy más tudat állapotban mi jellemző a testre, az agyra és ebből próbálunk levonni következtetéseket.

    Azok az itt egyesek által bizonyító erejűnek vélt kísérletek, hogy ő most leír valamit és jól eldugja én meg találjam meg, valójában nem bizonyítják, hogy én valóban egy testenkívüli aktivitás útján szereztem meg az infót, csak azt hogy megszereztem. Sokkal jobban ellenőrzött kíséreltre lenne szükség ahhoz, hogy ezt akármilyen bizonyítéknak el lehessen fogadni a testen kívüli aktivitásra.

    Szal TKÉ tudatállapotba már kerültem, de hogy ez testenkívüli aktivitást is jelentett azt nem tudnám megmondani.;)))
  • Alfa Of NS
    #418
    "Amúgy az nem érv hogy valaki tapasztalta?"

    Nem, mert lehet, hogy téved.

    "Atyaúristen, akkor mi az érv?"

    A kisérlet. Tervezetten előidézni, megfigyelni és nyilvánosság elé hozni, hogyk kiállja a kétkedők próbáját stb.
  • Alfa Of NS
    #417
    A tudat valószínűleg egyfajta környezetszimuláció az agyban, ami csak bemenetként használja az érzékszerveket, de működésének már nem része. Ezért van az, hogy bizonyos érzések, érzelmek a tudat különböző szintjein különbözőképpen vannak jelen.

    Amikor elhagyja valaki a testét, akkor valószínűleg csak a tudata kevésbé veszi figyelembe bizonyos érzékszervei jelzéseit. Ezért ez a fura érzés.

    Vagy enyhébb fokozata az amit akkor észlel mindenki, amikor nem akar semmit sem csinálni csak úgy nézelődik éberen. Tudatod tiszta, érzékeled a külvilágot, érzéseket kelt benned, de mégsem az érzelmek vezérelnek.

    A tudatos álmodás is valószínüleg csak a tudat bekapcsolása az álom folyamán. Nem ördöngőség. Fennáll a lehetősége, hogy a tudatos álmodás némiképp rontja az alvás hatékonyságát, mert nem zajlik le úgy az álom, mint valamilyen karbantartó folyamat, mint ahogy kéne.
  • wanek
    #416
    Befejeztem az itteni meddő vitát.
    Még annyit azért hozzáteszek úgy általánosságban, hogy ezzel a "megtapasztalt" TKÉ-vel kapcsolatban is ellentmondások voltak. Ugyanis ha valaki képes látni úgy, hogy elhagyja a testét, akkor miért van szemünk? Miért járnak a vakok fehér bottal?
    Ha agy nélkül is tud valaki TKÉ-ben gondolkodni, akkor miért van agyunk? (Ezt korábban már valaki kérdezte). Elhangzott az is, hogy esetleg kiesik az az emlék, ami TKÉ-ben történt vele. Akkor hogyan tud róla itt mesélni?
    Van, aki már olyan szinten keveri a tér-idő-kvantum dolgokat (megspékelve pár panellal), hogy lassan képtelen lesz a következő adagját megtalálni :)

    Jó nagy lett ez a topic, a hirdetők elégedetten dörzsölhetik a markukat, igaz, én egyet sem látok közülük :)

    Az összes "testelhagyónak", illetve az azt kipróbálni akaróknak: hazudozzatok szorgalmasan egymásnak, erre én már nem vagyok kíváncsi.

    PS: a bizonyítás lehetősége továbbra is fennáll, de azt majd privát üzenetben jelezze az illető, mert már nagyon unom ezt a sok kamut.
  • Alfa Of NS
    #415
    "Pusztán bizonyos fogalmakat akartam itt most a helyére tenni. "

    Amúgy némi elbeszélést vélek felfedezni itt a topikban. Ha jól látom TKÉ-nek számít az is, ha elhagyom a testem, de nem a fizikai korlátait, hanem csak tudattal, és az is TKÉ ha kilépek testemből és megnézek valamit. A kettő elég két kategória. Az utóbbit létezését ahogy látom már kevesebben veszik igazoltnak.
  • wanek
    #414
    A rendszeres gyalázkodásod még szánalmasabbá tesz. Az önteltséged határtalan.
  • sz4bolcs
    #413
    225 :D
  • wanek
    #412
    NEXUS6:
    1. "Nem édesem, de akkor mondjuk kedvesem" - Te buzi vagy? Ilyen megszólítást egy nőtől szívesen fogadok, de mintha te nem nő lennél...
    2. Leírtam már, hogy milyen bizonyítást fogadok el. Epikurosz gyakorlatilag azt ismételte, amit én is leírtam.
    3. "Nos asszem ezt hívják paradoxonnak" - rosszul tudod (ezt is).

    Nagyon beégtél. Sajnállak.
  • Kornan
    #411
    Igen már látom!
    4123?
    1:9000.
  • sz4bolcs
    #410
    Lehet éppen az a valami hal meg a testből a halálunkkor. :-)
  • NEXUS6
    #409
    Ha különválsz a testedtől és nem érzékeled azt, azért az elég kézzelfoghatóan, ha nem is bizonyítja de legalább alátámasztja a test nélküli létezés lehetőségét. Legalább is nálam ez jött le.
  • sz4bolcs
    #408
    És hogy lett kézzelfogható a halál utáni létezés lehetősége?
    Nekem is volt ilyen élményem, de egyáltalán nem erősítette bennem azt a gondolatot, hogy halálom után létezni fogok.
  • NEXUS6
    #407
    Nem egy malomban őrlünk! Ha úgy tetszik én sem tudom mit tapasztaltam és soha nem mondtam azt sem, hogy bizonyítékom lenne a fizikai oldalára ennek a jelenségnek.

    Azt mondtam, hogy átéltem egy élményt, ami alatt teljes tudati tisztasággal úgy éreztem, hogy a testemtől különválok. Ha kicsit felpillantassz a cikkre, akkor láthatod hogy tudósbácsiék is éppen ezt vizsgálják. Szal a dolog tudományos vizsgálat tárgyát képezi, így tudományos kategória! Ráadásul reprodukálható!

    Ezen a dolgon én sem vagyok hajlandó többet vitatkozni, szal erre vonatkozó kérdést ne tegyél fel többet, köszi!
  • sz4bolcs
    #406
    Engem a riadtság fogna el, ha ennyire hangoztatnám ezt a dolgot, és valaki azzal jönne, hogy felírt egy számot, én meg találjam ki.
    Ha valaki tényleg annyira biztos benne, bizonyítsa.
  • NEXUS6
    #405
    Édesem2
    Asszem minekután wanek úrtól érzékeny búcsot vettem rád fogok koncentrálni;)))

    Nagyon szépen köszönöm a megtisztelő bizalmat, de férfiasan bevallom, hogy TKÉ élményeim során max a fürdőszobáig jutottam el. De mivel szerintem ezt a versenyszámot nem távolságra mérik ezért én ezt nem tekíntem egyfajta fogyatékosságnak!;)))

    Amúgy én soha nem mondtam hogy távolbalátó szupermédium lennék, csak azt hogy átéltem ezt az élményt. Nem mondom én sem, annak ellenére amit visont szubjektíve nekem jelentett, hogy arra lenne bizonyíték, hogy info szerzésre alkalmas a dolog. Szal a kísérleted mondjuk úgy meghaladja a képességeimet. És ugye végső soron, nem is a TKÉ élményét, hanem a távolbóltörténő info szerzést tesztelné le.

    Amúgy most kicsit fel akarom hozni magamat ezen a téren, szal nem 24 órán belül, hanem olyan minimum 1 hónapos időtartamon belül, lehet hogy vállakoznék valami ilyesmire. Persze nem ártana ha ismernélek, vagy a lakcímedet is tudnám, ha már ilyen kísérletet akarsz tőlem, különben hogy a fenébe találjam meg az íróasztalodat?;)))
  • Rinc3
    #404
    "Amúgy az nem érv hogy valaki tapasztalta?" - ki tudja az mit tapasztalt?

    Ha fázol, akkor ugye magadra húzol valami ruhát, mivel azt tapasztalod hogy hideg van. Pedig az is lehet hogy 41 fokos lázzal sétálgatsz a délutáni napsütésben.
    Önmagában az sem bizonyít semmit ha többen tapasztalják ugyanazt.
  • sz4bolcs
    #403
    "Úgy mint maga a testnélküliség érzésének átélése, illetve a tudat fizikai világtól való teljes elszakadása."
    A gond nem ezzel van, hanem azzal, hogy láthatólag vannak, akik az életük nagy részét ebben az állapotban töltik.