129
Leárazások viszonylag új vagy jó játékokra
  • gibson9
    #129
    Múlthéten vettem meg a Crysis-t a leárazás miatt.. Viszont még nincs olyan gépem amin elfutna, de ezt nem hagyhattam ki :D Februárra van betervezve a nagy géptuning :D
  • BBird
    #128
    Én pontosan ezért vagyok nyugis, játékvásárlás terén. Egyszer minden játék ára lemegy, viszonylag hamar. Ami meg nem akar, az külföldön biztos olcsóbb már.
    Csak türelem kérdése... :-)
  • xido
    #127
    vártam kicsit vele és már 7k volt év közepén..de sokáig gondolkoztam a külön csomagolt verziókon,szeretem,ha minden rész a saját dobozában van:)
  • Csuhai G
    #126
    1 évvel ezelőtt (karácsonykor) 12k-ért vettem meg a HL2 Orange Box-ot, csak a Team Fortress 2 miatt. Most mindössze 2k.. :)
  • BBird
    #125
    Gondolom nagyjából mindenkinek feltűnt, hogy EA és CDProjekt játékok hatalmas akciói vannak januárban.
    Pl.:
    Crysis, Team Fortress 2, Portal, Sim City Társdalmak, Sims 2 pakkok... és még rengeteg cucc csak 1990!?

    Nagyjából minden MediaMarktban, Saturn, Auchan, CDGalaxis, magyarán ahol játékot kapni. :-)
  • BBird
    #124
    Igen, ezt már én is láttam, de most még nem látom sok értelmét, mert ezek a játékok a legtöbb helyen már eleve 1990 -ért mennek. Sőt, A Hitman Blood Money -t tavaly 1490 -ért vettem. :-)

    Innen esetleg a Tomb Raider Anniversary fogja megérni.

    Talán később beindul a szekerük. :-)
  • Zóanagyvarázsló
    #123
    Fable most is 1990 Ft, kézikönyvvel, normál kiadásban, tehát amiatt biztos nem várnék erre. Egyébként van már jelenleg is néhány ilyen budget széria az EVM-en túl.
  • Csuhai G
    #122
    Hamarosan beindul egy olyasmi dolog, mint az EVM sorozat, csak "Legjobb Választás" néven. Hitman Blood Money, Tomb Raider Anniversary, Fable, SWAT 4 Gold, stb játékok 1990 FT-ért lesznek megvehetőek aug.28-tól.
  • BBird
    #121
    Galaxisnet:
    3990Ft -ért:
    Hellgate: London
    Battlefield 2142
    Medal of Honor: Airborne

    1990Ft -ért:
    Call of Juarez
    Chrome Specforce
    Stranglehold

    Hamarosan EVM gondozásában elérhető lesz a Dracula Origin is, 1990 -ért.
  • BBird
    #120
    cdgalaxis:
    Tomb Raider Anniversary (Collector's Edition) - 2990
    TrackMania United - 1990
  • Zomil
    #119
    még egy kis off:
    pl nemrég karácsonyra vettem c&c first decade játékot a cdgalaxisba, kifizettem majdm ikor pakoltam be a zacsiba észrevettem h egy helyen picit be van nyomodva, mondtam h pls nézzen már olya ahol nincs, erre mondja h nem cseréli vissza és nincs olyan ami nem nyomott( le se nézett megnézni...) most öszintén nagy cucc lett volna lehajolni és odaadni egy olyat ami nincs benyomodva? :S
  • Zóanagyvarázsló
    #118
    Én sem akarom itt erőltetni a témát, így csak két megjegyzést fűznék hozzá.

    1. Nem tekintem hülyeségnek vagy csőlátásnak, ha valaki elvi okokból vásárol vagy nem vásárol valahol/valamit. Máshol (szerencsésebb sorsú országokban) ennek megvan a kultúrája. Kár is ezzel itt többet foglalkozni, de hülyeségnek nyilvánítani bizonyos vásárlói magatartásokat (en bloc, lényegében látatlanban), nem tűnik csőlátásnak? Nem vitatkozni akarok (és nem is az én vásárlási szokásaimról van szó), csak nem értek egyet az ilyen jellegű általánosítással.

    2. Szerencsére én még ismerek olyan üzleteteket (bár inkább a múlt idő lenen indokolt), ahol tényleg a vevő az első, nem próbálják átverni az embert, esetleg az eladó és a vevő beszédbe is el is beszélgetnek egymással, ha ráérnek. Régen nem csak törzshelye volt az embernek, de törzsboltjai is, kölcsönös bizalommal az eladó és a vásárló között. Persze ez ma már sokak számára utópiának tűnhet. De ezúttal nem kifejezetten ezt hiányoltam, csak a felvetett témáról jutott eszembe, és természetesen nem is szoftverboltokra gondoltam.
  • BBird
    #117
    Csőlátás alatt arra gondoltam, hogy hülyeség, ha valaki elvi dolgok miatt nem megy el egy ilyen boltba. Mert neki csak a "tisztességes" bolt a jó. De ha ezek szerint félre értettem, sorry!

    Most így hirtelen csak egy példát tudok mondani, de több szokott lenni: Amikor minden elektroboltban (cdgalaxis, 576, MM, Saturn...) a MoH:PA 3990Ft volt vagy felette, addig egyszer akciózták a Tesco -ban 1990 -ért. Elmentem, volt, megvettem. Karácsony előtt is rengeteg akciójuk volt, s igazak is voltak.

    A tisztességes bolt pedig csak egy álom. Volt balszerencsém már egy ilyen boltban dolgozni és ott is simán átvernek, ha tudnak. Felbontják az eredeti játékot, játszanak vele, lemásolják, stb... majd visszacsomagolják. A sorok között pedig a vevőt egy kullancsnak tekintik és elküldenék a francba, ha nem féltenék a munkájukat. És ez miért van így? Mert ő csak alkalmazott, nem neki kell küzdenie azért, hogy jól menjen a bolt. Ha a vevő már benn van, úgyis költi a pénzét. :-)
    Szóval ne keressünk boltokban olyat, hogy tisztesség. Én például a legkellemetlenebb eladóval egy Sony boltban találkoztam. :-)

    Na részemről a téma lezárva, mindenki ott vásárol és annyiért, amennyiért akar.
  • Zóanagyvarázsló
    #116
    Már bocsánat, de miért lenne csőlátás nem lerohanni minden akció miatt? Ezzel nem azt mondom, hogy nincs helyük ezeknek itt a topikban, de én még sosem vettem szoftvert a Tescóban. Nem tisztességes helyen - pontosabban hozzáálláson - pedig pont a beetetést értettem, amit írtál. (Én ugyanis erre írtam az elvet, és még véleltenül sem volt olyan célzatja, hogy esetleg más csak ezért lemenne. Egyszerűen nem veszem komolyabban őket, ahogy ők a potenciális vásárlót.)
  • BBird
    #115
    Véleményem szerint ez ennél egyszerűbb, s elvi csőlátás sem kell hozzá:
    Ha a közelében lakik az ember egy ilyen boltnak, akkor úgyis tudjuk, hogy a nagybevásárlást (hétvégi kajavásárlást, stb.) ott intézi, mert akármennyire is gyűlöljük, sok bolthoz képest olcsóbb. :-)
    Szóval elmész, és ha látod az újságból kirakott terméket annyiért, amennyiért kiírták -> berakod a kosárba és kész. :-)
    És lássuk be, nem mindenki engedheti meg magának, hogy "tisztességes" helyen vegye meg a terméket, itt is fele annyiba kerülne eredetileg. Amúgy valaki tudna mondani "tisztességes" boltot? :-)
  • Zóanagyvarázsló
    #114
    Én már csak elvből sem ugrom az akcióikra, csak azért nem hagyom magam átverni, hogy spóroljak egy kis pénzt. Akkor már inkább fizetek többet tisztességes helyen (vagy külföldről megszerzem még olcsóbban).
  • BBird
    #113
    Na a Tesco féle Fable és Rise of Legends -re figyelni kell, ugyanis úgy néz ki, hogy csak beetetés volt. Az újság hírdeti, hogy ennyibe kerül, de az üzletben jönnek a szokásos kamu dumák az eladóktól: "elfogyott, nem is tudtak róla, nagy a kavarodás...".
    De ha valaki látná egy Tesco -ban, ossza meg velünk! Köszi! :-)
  • Csuhai G
    #112
    Hát még a TDU 4k-ért.. :)
  • Rage47
    #111
    Fable és Fahrenheit simán megéri sztem :)
  • grayfox
    #110
    Ghost recon 1-et látott valaki az origi borítóval? (nem az ubisoft exclusive!)
  • grayfox
    #109
    westend, mm
    test drive unlimited 3990- Ft
  • BBird
    #108
    Azért ide is leírom:

    Szinte mindenhol ennyi:
    - Secret files: Tunguska - 1990Ft
    - Fahrenheit - 1990Ft

    Tesco akció:
    - Rise of Legends - 1990Ft
    - Fable - 1990Ft
  • Zóanagyvarázsló
    #107
    Fahrenheit (Cool Games) - 1990 Ft (pl. CD Galaxis)
  • Csuhai G
    #106
    CD Galaxis:
    Stalker: Shadow of Chernobyl - 6990FT
    Test Drive Unlimited - 6990FT
  • BBird
    #105
    Ja igen, és amit CDGalaxisban most talán érdemes szemügyre venni:
    - Jade Empire - 3990Ft
    - Warhammer 40,000: Dawn of War - 1990Ft
    - World of Warcraft - 3490Ft (de valamelyik piros vagy kék boltban láttam olcsóbban is)
    - Oblivion Game of the Year - 6990Ft


    EVM -ben pedig végre kijött:
    - Runaway 2 - 1990 Ft
    - Sherlock Holmes - The Awakened - 1990Ft
    (itt mindkettő magyar felirattal)
  • BBird
    #104
    576 -ban mostanában lesz pár napig néhány akció, de csak halvány emlékek vannak, mik és mennyiért:
    - Most Watned + Fifa 06 3415Ft
    - Moh 1000-2000Ft között
    - Harc Középföldéért + kieg 3415Ft
    - C&C First D. 3415Ft
  • Druzsba #103
    Árkád, MM The Settlers: The Heritage of King 999 Ft
  • gettobuxa
    #102
    MM-ben Battlefield 2 is 1990, meg még pár cím, majd feljegyzem, úgyis megyek a most wantedért :)
  • Deajka
    #101
    A Camponás teckóban 1990 -ért Godafather, GT legends 1790, GTR szintén + sok más de azok engem nem érdekelt
  • BBird
    #100
    Figyeljétek majd az auchan informatikai szórólapját, abban megint lesz jó néhány akciós játék.
    a 100% játékok pl 1990 -ért.

    De ilyenek is vannak benne, mint SAGA - 249-ért. ;-)
  • trogerzsiger
    #99
    ja jobb
  • gettobuxa
    #98
    nálam mindenképpen :)
  • bodesz
    #97
    és azt hozzálehet tenni hogy talán jobb is mint a carbon xD
  • gettobuxa
    #96
    ujságban néztem, sztem mindegyik MM-ban annyi :)
  • gettobuxa
    #95
    most NFS most wanted van MM-ben 1990-ért
  • Druzsba #94
    Igaz, az olcsóbbik direkt valami ilyen kiadás volt (általában ilyeneket veszek).
    BBird: A Stronghold 2-tén is gyorsan megvettem. :)
  • BBird
    #93
    Én a Stronghold 2 -t és Knigths of Honor -t anno a Saturnban vettem meg, 990-ért darabját. :-)
    Érdekes, hogy azóta sehol nem láttam ilyen olcsón ezeket.
  • Zóanagyvarázsló
    #92
    Lehet, hogy a drágábbik nem a budget kategóriás verzió volt. Nem mindegy.
  • Druzsba #91
    Nem tudom volt-e róla szó, de én ilyet találtam az Árkád Média Marktban:
    Faces of War: 8 000 HuF
    három sorral lejebb a polcon: Faces of War: 3 000 HuF

    Kicsivel régebben történt...
    Árkád MM: Stronghold 2 999 (kilencszáz) HuF
    Pólus Center MM: Stronhold 2 8000 (nyolcezer!) HuF
  • BBird
    #90
    Ahogy pár napja volt szó a boltok közti árkülönbségekről, úgy most itt egy példa:
    WestEnd MM: Hitman 4 - 1490ft
    Árkád MM: Hitman 4 - ~8000ft

    :-)