27
zeneszerző és karmester
  • Kojiro
    #27
    #8
  • mod
    #26
    A Gladiátornak valóban gyönyörű zenéje van.
  • BaliBoy
    #25
    Mintahogy azt mondani szokás - nagyon helyesen - a filmek 50%-át az alattuk lévő zene adja. És ez szerintem nagyon igaz. Sosem lett volna akkora film mondjuk a Csillagok háborúja (John Williams), Forrest Gump (Alan Silvestri), Gyűrűk Ura (Howard Shore)......... hogyha nagyon tehetséges zeneszerzők nem adták volna hozzá a tudásukat, munkájukat.
    Szerencsére rengeteg nagyon jó zeneszerző van és én speciel elég negezen tudnám megmondani, hogy ki a kedvencem, mert egyszerüen olyan jó dolgokat alkotnak, hogy ezt tényleg nehéz megmondani.
    John Williams-nek legutóbb az Egy Gésa emlékiratai c. filmzenéje nagyon tetszett.
    Howard Shore (talán ő számomra a legkedvencebb) - akinek a neve összefonódik Középföldével - adta a világnak a Gyűrűk Ura trilógia filmzenéjét, ami szerintem egyszerűen fantasztikus!
    Hans Zimmer hasonlóan JW-hez rengeteg filmhez komponált muzsikát. Gladiátor, Mission Impossible 2, Karib tenger kalózai, Utolsó szamuráj.... mind mind kiváló.
    Danny Elfman szintén nagyon jó. Ami nekem legutóljára nagyon tetszett tőle az a Corpse Bride. Csak azt sajnálom, hogy azok a betétek amik a legjobbak lennének sajnos a felüknél mindíg abba maradnak. (aki látta a filmet sztem tudja mikről beszélek)
    És úgy látom, hogy egy nagyon-nagyon fontos és tehetséges zeneszerzőt még senki sem említett.
    Ennio Morricone-ét. Sztem. tőle tényleg nem kell sorolni, hogy mikhez adta a tehetségét. Chi mai, For a fisfull dollar more, Sorstalanság...

    És még sokan mások... :)
  • REALista
    #24
    Ja most látom hogy a John Williams válogtás itt is fent van!
  • REALista
    #23
    Egyébként Isohunt-on is van fent egy nagyon jó Greatest hits válogatás/2Cd/ Williamstől és Hans Zimmertől is.
  • Dying Soul
    #22
    star wars, harrypotter. nagyon tud valamit.
  • Aquir
    #21
    de sok minden van ott:)
  • blackgamer
    #20
    nálam Jurassic Park zenéje a best! megvettem ereditben is a cd-t annyira bejön!

    [apro]ez egy link
  • csgery
    #19
    Ryan Közlegény megmentésének a zenéje valami isteni!:)
    Csodálom Őt, remélem sok hasonló zenét szerez még majd. Tényleg nagyon jó zenei érzékkel rendelkezik, rossz filmzenéje nincs:D
  • Fülüke
    #18
    Tök jó fej:D:D :P A legkirályabb filmzenéket ő csinálta:D HAverommal mindig hülyéskedünk, ha majd nagyok leszünk elmegyünk a los angelesi házához és kérünk tőle autogrammot. :)
  • mod
    #17
    Hát az is nagy élmény lett volna...
  • Bandew
    #16
    Sztem is jó zenéket komponál, de annyira nem a favoritom, szal nem hallgatom.
    Zimmernek egy-két műve néha felcsendül nákam, de amúgy a nagy kedvenceim:
    Angelo Badalamenti
    Howard Shore
    Danny Elfman
    Michael Nyman (egyik legjobb!)
  • Japep
    #15
    Mikor egy filmben elkezdek figyelni a zenére, akkor veszem észre, hogy mennyire nélkülözhetetlen és mennyire jó... :D

    Még Bill Conti is jó (pl. Rocky).
  • gercse
    #14
    Én most Az utolsó szamuráj zenéit hallgatom Hans Zimmertől, nagyon jók, de John Williams is eszméletlenül jó zenéket szerzett,
    Kedvencem ő is, csakógy mint Alan Silvestri, (vagy Michael Giacchino)
  • Hixer
    #13
    Nagyon jól végzi a munkáját azt meg kell hagyni. Azt hiszem az aug. 4.-i koncerten nem ő volt személyesen, csak egy magyarországi szimfónikus zenekar eljátszott pár híresebb darabot tőle, pl. Imperial March a Star Wars-ból.
  • dunga
    #12
    És persze nagyon jó gitáros.
  • Casillas
    #11
    minden idők legnagyobb zeneszerzője kb filmzene téren, esetleg morriconét tudnám hozzá hasonlítani :)
  • Aquir
    #10
  • zaki
    #9
    Egy élő legenda.

    Remélem még sok szép zenét fog írni, szerezni...

    45 Oscar jelölés... :o
  • Kojiro
    #8
    +fav

    jw a legjobb ezt nem vitatom, de Danny Elfmant kicsit talán jobban szeretem, közelebb áll hozzám a stílusa.
    akit viszont mindenképpen egy lapon említenék jw-vel, az ennio morricone, alan silvestri és howard shore, de vannak azért még sokan sokan kedvenceim, pl: michael kamen, barry newman
    és nem utolsó sorban guido and mauritio di angelis
  • Thanatos
    #7
    igen John Williams után nálam is Hans Zimmer a második :) ők a két kedvenc ilyen téren :)
  • _Vegeta_
    #6
    A Nagymester. ;)
  • Rage47
    #5
    jó topik:) én is nagyon bírom, az összes zenéje emlékezetes^^
  • tigeroo
    #4
    tényleg szép zenét komponál!!

    indiana jones, star wars, ezek számomra a legemlékezetesebbek
  • REALista
    #3
    Jaja én is nagyon szeretem a zenéit!Már csak a gyerekkori nagy kedvencem az Indian Jones miatt is...:)
  • mod
    #2
    Rendkívül szeretem a zenéit, főleg az A.I. – Mesterséges értelem (2001) zenéje miatt, de amúgy is hihetetlen tehetséggel és szakértelemmel bíró ember. Zseniális zenéket ír, a filmzene írókat mindig is csodáltam, oda vagyok értük, a másik favoritom Hans Zimmer. John Williams-nek most volt aug. 4-én koncertje a budai várban, sajnos nem tudtam elmenni. Tuti nagy élményből maradtam ki.
  • REALista
    #1


    John Williams (teljes nevén: John Towner Williams) (Long Island, New York, 1932. február 8. -) amerikai zeneszerző és karmester.

    Számos világhírű film zenéjének szerzője, mint például a Csillagok háborúja, A cápa, Jurassic Park, Superman, E. T. - a földönkívüli, Schindler listája, Ryan közlegény megmentése, Harry Potter. Ezen kívül négy alkalommal ő írta meg az olimpiai játékok zenéjének főtémáját. Számos televízió-sorozat és koncert darab fűződik a nevéhez. Steven Spielberg rendezővel gyakran dolgozik együtt.

    Elismerései, díjai:

    Williams ötszörös Oscar-díjas, és jelenleg 45-el neki van a második legtöbb jelölése az akadémia díjára, Walt Disney után. Négy filmzenéjéért Golden Globe Díjat is kapott. 2004-ben részesült a Kennedy Center Honorsban.

    Filmzenéi:

    * Indiana Jones 4 (2008)
    * Superman visszatér (2006)
    * Egy gésa emlékiratai (2005)
    * Harry Potter és a Tűz Serlege (2005)
    * München (2005)
    * Csillagok háborúja III: A Sith-ek bosszúja (2005)
    * Világok harca (2005)
    * Harry Potter és az azkabani fogoly (2004)
    * Berlin blues (2003)
    * E.T. – A földönkívüli: Felújított változat (2002)
    * Harry Potter és a titkok kamrája (2002)
    * Kapj el, ha tudsz! (2002)
    * A.I. – Mesterséges értelem (2001)
    * Harry Potter és a bölcsek köve (2001)
    * Jurassic Park 3. (2001)
    * A hazafi (2000)
    * Angyal a lépcsőn (1999)
    * Ryan közlegény megmentése (1998)
    * Amistad (1997)
    * Az elveszett világ – Jurassic Park 2. (1997)
    * Hét év Tibetben (1997)
    * Rosewood, az égő város (1997)
    * Sleepers – Pokoli lecke (1996)
    * Nixon (1995) zeneszerző
    * Paganini démona (1995)
    * Sabrina (1995)
    * Jurassic Park (1993)
    * Schindler listája (1993)
    * Reszkessetek, betörők! 2. (1992)
    * Túl az Óperencián (1992)
    * JFK – A nyitott dosszié (1991)
    * Ártatlanságra ítélve (1990)
    * Reszkessetek, betörő!k (1990)
    * Stanley és Iris (1990)
    * Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag (1989)
    * Örökké (1989) zeneszerző
    * Született július 4-én (1989)
    * Az alkalmi turista (1988)
    * Az Eastwick-i boszorkányok (1987)
    * A nap birodalma (1987)
    * Emma háborúja (1985)
    * Indiana Jones és a Végzet Temploma (1984)
    * Csillagok háborúja VI: A jedi visszatér (1983)
    * E. T. – a földönkívüli (1982)
    * Mondj igent Giorgionak! (1982)
    * Monsignor (1982)
    * Az elveszett frigyláda fosztogatói (1981)
    * Csillagok háborúja V: A Birodalom visszavág (1980)
    * Drakula (1979)
    * Meztelenek és bolondok (1979)
    * Cápa 2. (1978)
    * Őrjöngés (1978)
    * Superman (1978)
    * Fekete vasárnap (1977)
    * Harmadik típusú találkozások (1977)
    * Csillagok háborúja IV: Egy új remény (1977)
    * Családi összeesküvés (1976)
    * A Midway-i csata (1976)
    * Missouri fejvadász (1976)
    * Bosszú az Eiger csúcsán (1975)
    * A cápa (1975)
    * Földrengés (1974)
    * A pokoli torony (1974)
    * Sugarlandi hajtóvadászat (1974)
    * A Poseidon katasztrófa (1972)
    * Hegedűs a háztetőn (1971)
    * Viszlát, Mr. Chips! (1969)
    * Buffalo Bill visszatér (1966)
    * Hogyan kell egymilliót lopni? (1966)
    * Penelope (1966)
    * Gyilkosok (1964)