4439
  • Ventura82
    #518
    Látom Balázs, a repkedés mellett azért jut időd némi rpg-re is :)
  • rotator
    #517
    Making of - interjú (angol felirattal)
    A Gothic 3-mal ellentétben az utolsó hónapokban is tudták tartani a 8 órás munkaidőt, ez némi optimizmusra ad okot. :D
  • gfreak
    #516
    nem, az amelyik először lett volna a Risen főhőse, csak végül lecserélték...
  • KaszaN
    #515
    Szerintem annak má akkor nemlenne gothicos hangulata. :)
  • blackfire001
    #514
    "Régi hős"? Amelyik a Gothic3-ban is volt?

    Nem lenne egyszerűbb, ha mi választhatnánk? :S
  • Was
    #513
    Mivel úgy tűnik nincs magyar forgalmazó, én is beindítom a megrendelést.
    De én is onnan indulok, hogy ma regisztráltam paypal-on és utaltam a paypal-os accountomra. Elvileg 2-4 nap múlva jelenik meg az összeg, akkor tudom megrendelni.
    Én eddig itt találtam meg ahol lehet így fizetni: gameseek.co.uk .
    Tudtok esetleg más helyet is?
    A bankkártyás fizetéstől még idegenkedek.
  • rotator
    #512
    Érdekesség, hogy az Xbox verzióban még a régi hős lesz megjelenéskor, mivel túl késő volt integrálni az újat a hosszas Microsoft minőségellenőrző procedúra miatt. Patchben letölthető lesz konzolosoknak az új, és talán a kissé homályos grafikán is javítanak valamit.
  • Zóanagyvarázsló
    #511
    Én rendszeresen használok PayPalt, de rendszertelenül járok mostanában Pesten, nem lennék jó partner. Viszont minde,képp ajánlott egyszer elkezdeni, sok pénzt lehet így spórolni. És még többet költeni :)
  • Zóanagyvarázsló
    #510
    EU-ban jön.
  • Molnibalage
    #509
    Nos, van kedve valakinek velem rendelnie? (Mármint, ha ő tud Paypallal fizetni. Én majd hamarosan utánajárok, hogy akkor ezt hogyan is kell.)
  • blackfire001
    #508
    Nem hiszem el! Most akkor még is jön Xboxra a Risen október elején? :o
    De jó lenne...
  • rotator
    #507
    Nálam az NWN2 parkolópályán van, mert iszonyúan szaggat. Plusz klasszikus parti-alapú RPG-kel már nemigen játszom. Meglátjuk még, hogy a Dragon Age vissza tud-e zökkenteni. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #506
    OFF:

    Csak az első résszel, illetve annak az első kiegészítőjével játszottam. A segítők a borzasztóak, mert a mágiahasználók szinte alig hajlandóak varázsolni, ergo használhataltanok. Tudásban is elég nagy a különbség köztük, Grimgnaw messze üti a többieket, egyedül bossok ellen jöhet hasonlóan jól - vagy olykor jobban - a félork a barbár. Elég casual vonásnak hat a kocsmában való szintléptetés is. Kár volt party helyett átnyergelni a kiegynesúlyozatlan és egyedüli segítőkre.

    Sztoriban, történetvezetésben bőven állja a versenyt a Gothickal, de a BioWare - és más is - tett le már sokkal jobbat az asztalra (tehát erős közepes, amit maximálsi jóindulattal tudok erre adni), az engem beszippantnai képes élő-lélegző világ viszont hiányzik. Maga világ is elég snassz, az ezerszer látott leosztásokkal.

    Ettől függetlenül jónak tartom a játékot, csak nem igazán jónak. Kiemelkedő vagy egyedi vonása pedig egyetlenegy nincs, egyszerűen nem megkerülhetetlen cím, egy RPG a sok közül. Természetesen ezzel a harmadik kieget a modokat és a multit nem kívánom minősíteni, ez csak az említett két kampányra vonatkozik.

    A második résszel még nem játszottam, de csupa jót hallottam róla, és éppen a minap meg is vettem.
  • Molnibalage
    #505
    Mi volt velük a baj? A sima NWN is jó volt, de az NWN2 maga volt a mámor. Igazából a Gothicot kicsit el is felejtettem mellette. Miért? Mert a Gothic sztorivezetése harmatgyenge mellette és mert gyakorltilag egyedül tolod végig az egészet egy-két kitvételtől eltekintve.

    Azért a G1/2 hangulatából nem lehet örökké élni...

  • Zóanagyvarázsló
    #504
    Az biztos. De NWN alatt mit értesz? A Neverwinter Nightsban borzalmasak voltak a segítők, leglaábbis 1.64-1.66 verziószám körül. Nemrég telepítettem a legfrissebb patchcsel, talán így ritkábban látogatom meg a plafont.
  • Molnibalage
    #503
    A NotR-ban sajnos a máguspáncél szar volt és a 4. szintű varázslatok is ócskák voltak. Mágussal játszhatatlan volt. A sima G2-ben meg túl táp, ahogy a G3-ban is. Tűzlabdával és a fagyasztó varázslattal végigtolható az egész játék.

    A Gothic szériára ráférne valami balanszírozottabb varázslási rendszer. Valahogy közeledni kellene az NWN rendszerhez talán. Nagyon kiegyensúlyozatlan a dolog szerintem. Több segítőtárs, stb.
  • Zóanagyvarázsló
    #502
    Ha véggipusztítottad a térképet, akkor temrészetesen. Ettől függeltenül valóban minőségi változásként lehetett megélni a komolyabb páncélt. Még mágussal is odamehettem orkokhoz, mert már végre nem egy-két suhhintás voltam nekik.
  • Molnibalage
    #501
    Ja. Csak mire olyan páncélod lett, addigra azok az ellenfelek már régen eltűntek. Most sokáig tartana leírni, hogy hogyan gondolok el egy jobb játékegyensúlyt modellezéssel és egybekkel karöltva. Vannak ötleteim. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #500
    Nem baj az, ha egy RPG-nél működik a fantázia, nem kell mindent "szó szerint" venni. Viszont a goblin hárítása abszolút fölösleges egy játékba is. A többi - rotator által - említett pedig ha lehet, a játékélményt még jobban rongálja, mint a realizmust.

    Egyébkétn a G2-ben lovagpáncélban nem kellett tartanod a béna fegyverrel felszerelkezett támadóktól, némelyik egyáltalán nem tudott kárt tenni benned.
  • Molnibalage
    #499
    Most akkor itt jön az, hogy RPG-t akarsz vagy emberszimulátort. Mert akkor soroljak még 10 hibát, ami igazán egy RPG-ben sincs modellezve?

    - Max. HP és 1 HP estén is pont olyan erős, gyors stb.

    - Csoknolás sehol? Ja, hogy kellemetlen lenne mindig visszatölteni.

    - Valóságban hány vágást is bírsz ki?

    - A páncélok hatékonysága is érdekes. Nem jön ki az, hogy a komoly páncélok a valóságban is megfogták a gagyi fegyvereket. A komoly vaspáncélos ember rozsdás karddal nem sokat tehettél és a sima íjak sem sokat értek. Stb.

    - Az orkok nagy fegyvereit lazán blokkolod.

    - Még moast is 10 méterekről le lehet esni, vagy sziklafalakon simán lecsúszni. Még Pókembernek is beücsletére válna az ami névetelen hősünk lenyom... :)

    Soroljam még? Most akkor el kell dönteni, hogy mit akarjon az ember. Játkot vagy emberszimulátort? Biztosan lehetne olyan harcrendszert összerakni ami valóságos felé terelén a játékot, csak akkor senki nem játszana vele, mert 10 másodpercenként töltené vissza az ember.
  • rotator
    #498
    Hát ha már az elvekről esik szó, szerintem nem az a baj, hogy egy malac leüt, ha nem figyel oda az ember, hanem hogy egymagában a játékos leigázhat városokat. Egyébként meg az a "gond", hogy a találat számolásánál figyelembe veszi, hogy a fegyver valóban érinti-e az ellenfelet, ami alacsony növésű versenyzőknél vagy domboldalon harcolva meglepetéseket tud okozni. Az az igazi marhaság, hogy egy kb. mázsás pengével lesújtva a 10 kilós goblin simán hárítja az ütést egy fokpiszkálóval, majd visszakézből átüti vele a tömör vas páncélt.
  • Molnibalage
    #497
    Nem értem a kismalacos hasonlatot. A 1.7 CEP-pel már 10-dik szinten sem ellenfél több malac sem. A nagyon farkascsapat a veszélyes. Kétkezes szálfegyverrel már azok sem nagyon.

    Az én gépémen úgy fut, hogy mindent maxra húzok 1280x1024-en. A RAM mennyiségét leszámítva nem egy atomerőmű a gépem szerintem.
  • Hugh Hefner
    #496
    kár ezért a játékért, anno a gothic 3 miatt (is) újítottam gépet, erre az a fostalicskaszar nem futott el rendesen. de most sem, a ki tudja hanyadik community patchel. az még csak hagyján, hogy akad, swappol, de a játékban is még mindig olyan ordítóan nagy hibák vannak, de elvi hibák. amikor leigáztam 5 ork várost, amikor legyőztem már mindenféle fővezért, akkor nehogymár ha nem figyelek oda akkor egy kismalac leüt...

    ezekután ezt a játékot nagyon félve kezelem, a gépemen nem fut már el, majd talán mire kijön a starcraft 2 addigra kijavítják a hibákat, amikkel nyilván tele lesz, addigra talán lesz gépem hozzá
  • Zóanagyvarázsló
    #495
    Sokaknak meg volt. Mindenesetre az, hogy számos barlangban mindneki úgy járt-kelt a flaajon keresztül, ahogy jól esett (vagy domboldalban ugyanaz) számomr akinyírta a játékélményt. A G2-ben nem találkoztam zvaró hibával, a G3-ban a mai napig Trelisnél tartok, és az új patch miatt úgyis újra kell kezdenem...

    Az pedig, hogy állandóan a merevlemezről kellett töltögetnie, és a komolyabb buherálás nélkül 9600GT-vel is szaggatott az 1.6 is, már csak a hab tortán. Én ezt elfogadhatatlan állapotnak hívom. Egy-két évig még erőt gyűjtök normális RPG-kkel, majd utána kezdek bele újra...
  • Molnibalage
    #494
    Mondom, hogy nekem semmi problémám nem volt a G3-mal egy hónappak a kiadás után. Se CTD, se fagyás, se semmi komoly. A G2-ven tökéletesen összemérhető volt.
  • Zóanagyvarázsló
    #493
    A FG-vel össze sem lehet mérni.

    A G2-vel sem.
  • Molnibalage
    #492
    Nem tudom mit szidjátok a G3-at. Tényleg nem egy angol G2 volt, de én összevissza egy buggal találkoztam és kb. 1 hónappal a kiadás után toltam végig. A nehézséggel és a gépigényével volt akkor a baj. A FG-vel össze sem lehet mérni. Az FG gyakorlatilag egy alfa tesztszintet sem üt meg készültségben.
  • rotator
    #491
    Nem, csak Észak-Amerikában tették át 2010-re a gazdasági helyzet miatt (a Deep Silver szerint most nem éri meg kiadni). Európában október 2-án jön minden platformra, USA-ban csak PC-re.
  • dante3
    #490
    Nagyon remélem, hogy nem egy újabb Gothic 3 lesz!
  • grebber
    #489
    Hm erről nem tudtam.
  • werkfilm
    #488
    már rég elhalasztották 2010re a konzolost mert azt nem bugosan akarják kiadni ^^
  • grebber
    #487
    Én meg azt várom mikor lesz konzolon warez (úgyis hamarosan)legalább megtudjuk bughalom lett-e or not!
  • dante3
    #486
    De várom már a 2.-át, remélem nem lesz csalodás!
  • rotator
    #485
    Mi kerülne többe? Ugyanúgy kartonra van pingálva. Vagy szerinted a piros festék olcsóbb? :)
  • Molnibalage
    #484
    Hét tényleg jobbak a rajongók által tervezettebbek, de gondolom a többe is kerülnének, mert nem olyan puritánok.
  • rotator
    #483
    Ez!

    @Pretorian: ez nem hivatalos verseny volt. Amit pedig írtál, az finoman szólva nem állja meg a helyét, különben nem egy lényegében felturbózott Gothic 1-et kapnánk a Risen képében.
  • Pretorian
    #482
    Azt nem értem, mi értelme egy ilyen versenyt meghirdetni, amikor a Piranha Bytes mindig is szart a rajongók véleményére, javaslataira, ötleteire, sirámkodásaira, lásd Gothic-széria. Ez csak faszverés, promó.
  • Molnibalage
    #481
    Melyik a hivatalos?
  • Molnibalage
    #480
    Van valakinek kedve velem együtt többet rendelni? Én még soha nem használtam Paypal-t...
  • rotator
    #479
    Borítóterv-verseny

    Hát szerintem a nagyja simán übereli a hivatalos CE borítót...