4439
  • rotator
    #478
    Október 2. a megjelenés. Leggyorsabb és legolcsóbb valamelyik angol boltból rendelni (pl. game.co.uk), 2-3 nap alatt megjön, 25+3 font (postaköltséggel). Zenei CD nem biztos, hogy lesz benne. A többnyelvű sima verzió nagyjából a duplájába kerül.
  • Molnibalage
    #477
    Mikorr várható a relase ezekből? Mert nekem nincs igényem az extrákra a zenei CD-t leszámítva... Kinti rendelésből gondolom ez is gyorsabb. Nekem nincs kedvem várni a lassú magyar kiadóra.
  • rotator
    #476
    3 verzió lesz:

    1. Angol: fapados változat, csak angol hang és felirat, ezt csak a briteknél forgalmazzák, ez a legolcsóbb, CE nincs belőle.
    2. Nyugat-Európai: angol, német, francia hang + felirat, meg még pluszban spanyol és olasz felirat, német, olasz és francia CE, az első kettőben angol :D nyelvű képregény bónuszban, a sima verziókban is lesz zenei CD.
    3. Balkán: cseh, orosz, lengyel lokalizációk, cseheknél előrendelőknek Inkvizítoros okuláré, ezenkívül nem tudok róla semmit, nem is érdekel. :D

    Magyar lokalizáció abszolút nem várható, a terjesztés is kérdéses (de majd biztos behozza Automex barátunk a CE árában a simát).
  • Molnibalage
    #475
    Hát nekem angol hang az kell, mert a német nyelv nekem idegen. Vagy olyan is lesz, hogy német hang + EN felirat?
  • rotator
    #474
    Finom árnyékok, éles recék :|

    A Deep Silver egyik embere tegnap azt nyilatkozta, hogy a DVD ellenőrzése csak egyszer, a játék indításakor fog megtörténni, mára ezt az állítását visszavonta azzal, hogy "az az információ erről, hogy jelenleg nincs információ".

    @Zóanagyvarázsló
    A kínálatot elnézve evidens, hogy a német CE-t kell megvenni, mert az a "faszagyerek verzió", minden megvan benne (kivéve a cseh kiadással előrendelés esetén járó Inkvizítor-lencsét, abban viszont nem nagyon lesz angol hang tudtommal, meg egyébként is :D). A minimum ár a németeket ismerve aligha lesz kisebb, mint ami az amazon.de-n van, vagyis elég húzós.
  • KaszaN
    #473
    Befejeződtek a munkálatok. :D
  • Molnibalage
    #472
    Ilyen hamar? A CE az a collector edition vagy commercial edition?
  • Zóanagyvarázsló
    #471
    Azért ha valaki CE-t vesz, beszámolhat a talált lehetőségekről, és utólagos képes beszámolót is szívesen fogadok.
  • grebber
    #470
    GOLD!!
  • rotator
    #469
    Sajnos ez már hivatalos: nem lesz angol CE a játékból. Szóval ha valaki valamilyen CE-t be is szerez, az adott ország díszes nyelvén élvezheti az extra tartalmakat: franciául, németül vagy olaszul. :S
    A magyar üzletek továbbra sem hallottam még a Risenről...
  • grebber
    #468
    45 perc ingame anyag!
  • Molnibalage
    #467
    Ja. Azon a részen úgy rohantam át, mint a szél. :)
  • Molnibalage
    #466
    443. Bocs.
  • ApPa123
    #465
    Thx az infót:P
  • rotator
    #464
    Egy cRPG-ben szerintem igenis hasra kell esni ilyen füst-, fény- és égbolteffektektől. Még jó, hogy a grafikai fejlődés mindenkori csúcsát képező FPS-ek tudnak ilyet. :)) Az általad #443-ban betett képeken ami hasonlóan szót érdemel technikai szempontból, az a tetszetős soft shadow és a lápban gomolygó köd. Gothic 2-ben is imádtam azt a részt az erdőben, ráadásul csontik és orkok lapultak meg minden bokor mögött, pedig már kis csíraként is kóvályogni kellett néha arrafelé. :D
  • dante3
    #463
    #433-on?
  • Molnibalage
    #462
    Hát nem tudom. Radedon 9200 kártyával valamelyik második vh-s FPS-ben láttam ilyet négy éve. Nem ettől kell hasraesni. A #433-ban betett linken sokkal szebb képek vannak szerintem.
  • Prince23
    #461
    Azért a fényeffektek is ott vannak
  • rotator
    #460
    Nincs forgalmazója jelenleg.

    Enyhén büntető füsteffekt!
  • ApPa123
    #459
    Hy mikor jön ki a game itt magyarországon???
  • rotator
    #458
    Az előzetesekben már lassan végigjátsszák a játékot, van pl. egy 45 perces gameplay videó.
    Egyik ágyasunk (őt ez a néni fogja szinkronizálni az angol verzióban, aki egyébként a 300-ban és a Sarah Connor Chronicles-ben domborított)
  • rotator
    #457
    Biztos volt már rá precedens, csak nekem kerülte el a figyelmem, de eddig még nem hallottam ilyenről, hogy egy cég hivatalos(nak tekinthető) hazai terjesztője nem hozza be pont azt a játékot, amit kb. a koronaékszere a portfoliónak.
  • Zóanagyvarázsló
    #456
    Mondjuk ha nem CE kell, úgyis olcsóbb lenne külföldről. Legfeljebb rétegjátékokat, az UbiSoft és a CD Projekt termékeit lehet megjelenéskor jó áron itthon kapni.
  • Molnibalage
    #455
    Engem nem érdekel a magyarítás, de vicc az vicc, hogy EU tagországként csak azt érzem, hogy itt nincs sokminden amit ott van, ha van akkor meg drágább. Ha nincs akkor is. Hát rohadjanak meg. Akkor legyen letöltős verzió.
  • grebber
    #454
    Már szinte 0 esélyt látok rá hogy nálunk magyarítva jönne.
    Mindegy várok majd rá 2 évet azt csak lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #453
    Én is a CE-n dühöngök mostanában, ha legalább lenne angol CE, akkor később jó esély lenne tűrhető hozzájutni, de így félő, hogy két év múlva is örülhet az ember 12-13k-ért talál eBayen...

    Fogalmam sincs mit lépjek, gagyi DVD-tok nem kell, még a végén Dragon Age lesz belőle, pedig a Risent sokkal jobban várnám...
  • rotator
    #452
    Itt egy szép kép

    Namost, lehet azt mondani, hogy egyik-másik játékban (pl. Stalker) már láttunk hasonlóan jól megvalósított égboltot, de a Risenben mindez procedurálisan van számolva realtime. :)))
  • rotator
    #451
    Jelenleg 2 opció van a vásárlásra:

    a) behozni külföldről az angol változatot, a legolcsóbb helyről postaköltséggel kb. 7600 Ft átszámolva, ezen kizárólag angol hang és felirat lesz;
    b) aki CE-t szeretne, kicsit jobban zsebbe kell nyúlni, a legolcsóbb alternatíva, amit találtam, 17500 Ft körül mozog postaköltségestől.
  • Imi01
    #450
    Ennyit az itthoni megjelenésről:
    http://www.pcguru.hu/pcguru/hirek/Egy_honapnyira_a_Risen_tol_marmint_hol
  • rotator
    #449
    Hát igen... :D
    Új zene (vagy csak kimaradt a Gothic 2-ből?)
    Új kép (azért elég zsír lett megint a flóra)
  • gfreak
    #448
    hmm...nekem nem úgy tűnik mintha nagyon hasonlítana a dobozképen szereplő csávóra :D
  • Molnibalage
    #447
    Jó morcos kinézete lett. :)
  • rotator
    #446
    Csak összejött azért...
  • rotator
    #445
    Éppen most lenne aktuális, 18 óra előtt pár perccel már bőven megvolt a 400 online fő, mostanra természetesen bedöglött a szerver, pffffff...
  • grebber
    #444
    Megváltozik a szereplő karakter!
  • Molnibalage
    #443
    Sok sok kép.

    Szerintem vannak köztük igen hangulatosak. Csak a harcrendszert ne tolják el... A zenével eddig egyik Gothicban sem volt baj.
  • rotator
    #442
    Úgy néz ki, CE csak a c)-ből lesz biztosan. Szóval jut nekünk is. :) Viszont a magyar lokalizációnak jelen állás szerint annyi.
  • rotator
    #441
    3 verzió jelenik meg Európában.

    a) angol hang + felirat -> csak Nagy-Britanniában (az árháború miatt, pfff, nem véletlenül innen szoktam vásárolni)
    b) lengyel, cseh, orosz lokalizáció
    c) angol, német, francia hang + felirat, olasz, spanyol felirat -> mindenhol máshol (nálunk is)

    CE-ről külön nincs hír.
  • KaszaN
    #440
    Jólhangzik :D
  • grebber
    #439
    Steampunk RPG készül a Piranha Bytes műhelyében?

    A Gothic trilógia fejlesztői a Risen után más vizekre eveznének.

    Legyen bármilyen sikeres egy-egy játék, hozzanak bármennyi pénzt a futószalagon készített folytatások, egy idő után megöli az ember lelkét, ha egy-másfél évtizeden keresztül mindig ugyanazt kell csinálnia. Ezért sajnálom például rettenetesen a LEGO játékokra kárhoztatott Traveller's Tales, illetve a Tony Hawk és Guitar Hero epizódokkal megfojtott Neversoft csapatokat. Kell a változatosság, na!

    Lassacskán hasonlóan szoros cipőben érezhetik magukat a Piranha Bytes srácai azzal a különbséggel, hogy ők saját kútfőből gazdálkodnak, s nem tornyosul mögöttük egy gigantikus kiadó, amelyik minden kreativitást nélkülöző, pénztermelő tehénfejésre kényszeríti őket.
    A GamesCom rendezvényén testületileg vett részt az egész csapat, miután már befejezték a Risen csiszolását, s leadták a kiadónak a minőségellenőrzésre és -biztosításra váró ún. Master Candidate lemezt. Ha ez átmegy a rostán, akkor aranylemeznek fogják becézni, és addig etetik, itatják, babusgatják, amíg szaporodni nem kezd.

    Szóval az esseni lányok és fiúk most épp nagyon ráérnek, így nem volt nehéz elcsípni Michael Hoge dizájnert, aki lelkes pacsirtaként csacsogott a PC Games zsurnalisztájának kérdéseit hallván.
    Elmondása szerint már javában dolgoznak egy új játék koncepcióján, ami szerepjáték lesz ugyan, de ezúttal teljesen más környezetbe helyezik. A Risen történetének folytatását is vállalják, amennyiben a kiadó elégedett lesz az eladásokkal, és felkéri őket a feladatra. Az új projektet illetően azonban makacsa hallgatásba burkolódzott, s még a rettegett kínai ujjfacsaró felemlegetése sem oldotta meg a nyelvét, ám annyit végül csak elmormogott bajsza rejteke alatt, hogy ő maga egy gőzgépes, fogaskereskes, technokrata RPG ötletét találja izgalmasnak. Mire lehet ebből következtetni?

    info: Gamestar