6068
  • drakulalugosi
    #6028
    Hello!
    Van egy problémám. Eddig csak Konstantinápoly ostrománál fordult elő (más nagyvárost még nem is ostromoltam). Egy idő után belassul a játék, de annyira, hogy max sebességnél szinte áll. Normál sebességnél szaggat, fél-tempónál tűnik normálisnak a sebesség.
    Gondoltam túl nagy egységszámra (lejjebb vettem-nem használt). Különböző grafikai beállítások csökkentésére-ez sem vált be.
    Volt egy elméletem, miszerint a "lángoló falak" effekt lassítja be, de egyszer csak HOPP!, mintha mi sem történt volna újra normális lett minden, olyan 15-20 perc szenvedés után helyreállt a rend. Futott rendesen.
    A gépem egy i5-2320,8GB RAM, HD7850 2GB - úgyhogy nem hiszem, hogy keveselné a motor.
    Van valakinek hasonló tapasztalata?
  • klman
    #6027
    Hello!

    Ha letöltöd a legújabb darth modot a twcenter-ről akkor találsz egy olyat hogy darth sub mods. Itt letöltöd a Subs Powert. Ezután le kell tölteni még a Causa Belli modot ami ugyanott megtalálható. Annak van egy extra lehetősége és akkor tudsz a magyarokkal játszani.
  • Petiii94
    #6026
    Hali.Régebben játszottam a játékkal.Akkor próbáltam feltelepíteni valami elég bonyolult mod-ot.Ez a Rákóczi szabadságharcról szólt volna,ahol MAgyarországgal lehetett volna lenni.Ez a mod végülis világra jött vagy nem?MErt megpróbálnám újra feltenni ,de nem találok már semmit róla a neten :S
  • Apa27
    #6025
    Sziasztok! VAlaki próbálta már ezt az Empire Total War magyarítást ?
    Ha igen, akkor hány százalékban van magyarítva a játék?
  • wednes
    #6024
    Hát arról sajnos nem tudok semmit.
  • Montanosz
    #6023
    ja meg van köszi, nem volt még steam játékom fene gondolta volna))

    A feliratok betűméretét valahol lehet állítani, vagy valami segédprogrammal?
  • wednes
    #6022
    Steamből indítsd. Játéklistában ott kell lennie az Empire-nek.
  • Montanosz
    #6021
    Megvettem a cdgalaxisban a játékot, csináltam steam fiokot meg minden, el is fogadta települt.
    Csak éppen nem csinált indito ikont a dvd meg csak setup exe van.
    kérdésem hogy kell índitani?
  • Mozes
    #6020
    Én Osztrákokkal nyomtam már csak a magyar vonatkozás miatt is (Huszárok,stb...) Normál szinten szeritem éppen jó kihívást jelentett, szerintem nyugodtan válaszd őket.
  • Montanosz
    #6019
    Bárcsak lenne már magyarítás ))
  • Ca3sar
    #6018
    Napi szintű frissítéssel itt olvashatjátok a legújabb híreket a Total War játékokkal kapcsolatban.
    https://www.facebook.com/totalwar.hu
    Napi frissítés!
  • klman
    #6017
    A legújabb patch-re kell rakni a darth modot az 1.5-ös. Ezután el kell indulnia.
  • Party Hard
    #6016
    nyugi nem magammal beszélgetek csak benéztem.
    Igazából az a bajom ha felrakom a Darth módot a játék elindul de a mód akármelyik része kifagy a töltőképernyő után.
    Ötlet?
  • Savaran
    #6015
    Számomra az Angol és a Svéd kampány volt a legkönnyebb
  • Party Hard
    #6014
    Üdvözlet.
    Valaki aki játszik a magyar móddal leírná nekem pontosan hogyan rakta fel .
    ( hányas pecsre rakta a darth mód ot, annak hányas verzióját stb


    Előre is nagy köszönet.
  • Party Hard
    #6013
    Üdvözlet.
    Újra elővettem a játékot és megakadtam a magyar mod installálásánál.
    Aki játszik a magyar mód al leírná nekem hogy ő hogyan installálta a mód ot?
    (a dart mód ot hányas pechel rakta fel. maga a dart mod hányas, stb.
    Előre is köszi
  • matheus666
    #6012
    Sziasztok!
    Egy jó ideig csak a Rome-al és a Medieval II-vel játszottam, most epdig jobban belemélyednék az Empire-be is, viszont ez egy merőben más játék, sokkal összetettebb játékmenettel, ezért is szeretném a tanácsotokat kérni: Melyik országgal érdemes elkezdeni a játékot? A Road To Independence minikampányt megcsináltam, meg próbálgattam már a nagy kampányban a svédekkel, osztrákokkal, de nem tudom melyik néppel a legegyszerűbb. Mert nem akarom már az elején a legnagyobb fába vágni a fejszém:)
    Előre is köszi!
  • BewK
    #6011
    szerintem igen, hogy ha csak ott van data mappa
  • szabii98
    #6010
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    és akkor a játék főkönyvtárában a data mappába kell tenni?:) mert ugye, nekem nincs steamem
  • BewK
    #6009
    Elvileg igen, és majd szedd le hozzá a Causa Bellit elvileg sok mindent javít a darth modban Causa Belli
  • szabii98
    #6008
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    a darth modot, és a többi ilyesféle módot lehet futtatni tört verzióval is?
  • Slewy
    #6007
    Poroszokkal államformát váltottam 1715-ben, mert clamour for reform nagyon magas volt a 3 egyetem miatt. Viszont így, hogy republic lettem, elég illúzióromboló a német zászló 1715-ben.
  • Slewy
    #6006
    Sajnos nem akart kimozdulni sehogy. Szövetséget kötöttem velük, meg military access-t is tartalmazta megkapták Maryland-et és Tunéziát. Ezt követően letettem a csapatom és hadat üzentem. :):)


    Megvan az összes régió és most azt mondja, ha tartom 1799-ig nyerek. 1782-ben vagyok, már nincs kedvem hozzá....
  • wednes
    #6005
    Szét kell verni a flottát. :D
    Ám ha ez nem megoldható, lehet érdemes csalizni valami rozzant teknővel olyan távolságból, hogy ha azt megtámadja ne tudjon visszaérni a flotta 1 körön belül. Aztán ha kimozdult, rámozdulhatsz a szigete a csapatszállítóval.
  • Slewy
    #6004
    Malta elfoglalására van valami ötlet? konkréran nem tudok partraszállni, mert ott van a flottája a kikötőben.
  • qwertrt
    #6003
    Vigyázat, egyes elit egységek államformától függenek! Például poroszoknál köztársasági őrt csak köztársasággal, testőrt csak alkotmányos monarchiával lehet! Mindkettő erős, 120 fős egység, csak 6-6 építhető belőlük. Valószínűleg így van ez más nemzeteknél is. Persze meg lehet oldani, hogy legyártod az egyiket, államformát váltasz, aztán a másikat, így 12 elit egységre teszel szert.
  • Savaran
    #6002
    Igen megtaláltad a "módszerem" gyenge pontját, a seregfejlesztés rovására tudod ezt véghezvinni, például volt olyan hogy a gőzhajót már legyártottam de csatába már nem tudtam küldeni mert addigra győztem:(
  • Slewy
    #6001
    Köszi Savaran!

    Nagyjából úgy is csináltam, ahogy írtad. Gentleman természetesen egyből ment egyetemre. :)

    A technológiánál lehetséges, hogy igazad van és túl sokáig a farmokat fejlesztettem az ipar helyet, arra kicsit később álltam rá. Igazság szerint ezt később behoztam, mert ezt követően kezdtem el a tartományokban a gyárakat. Ez mondjuk érdekes kérdés, mert a farmokat hanyagolni az elején ugyanolyan problémás lesz, mert lassabban lesz új város, tehát új gyár :D. Ördögi kör.

    Ugyanakkor kicsit az zavar, hogy már a vége felé járok és pl még nincs Ferguson Riflemanom és lehet, hogy úgy is fejezem be a játékot, hogy nem is lesz.

    Nagyon kiváncsi leszek a Porosz kampányra, mert ott ugyan középen vagyok, viszont eleinte csak egy helyre kell fókuszálni. (Angliánál egyből amerika is.)
  • Savaran
    #6000
    Valami amit a többiek nem említettek, az pedig a technológiai fejlesztés!
    Mert az a játék kulcsa!

    Nagyon nem mindegy hogy fejleszted! Ettől ugyanis főleg a középjáték tehát a terjeszkedési fázis, amikor már akár 3 vagy több irányba terjeszkedsz nagy sereg nagy flotta! Tudni kell hogy a legjobban egy tartomány akkor hoz sok bevételt, (ha nem számoljuk a kereskedelmi kikötőket és külkereskedelmet), az a gyáripar és a bányászat és utolsósorban a maximumra fejlesztett farmok!

    A lényeg:
    1. lépés a kutatás fejlesztésnél: a kutató egyetemek maximumra húzása! mert így gyorsabban fejleszt és tele rakni gentleman ügynökkel mert az is bónuszt ad!

    2. a farmok maxra húzása ez azért fontos mer megugrik a népesség és sok falu jelenik meg a tartományba ergó sok gyárad lesz sok bevétellel.

    3. gyáripar felhúzása maximumra (meglesz a gőzmotor)

    4. és eközben a sereget csak addig fejleszd a míg a 3 soros sortűz meg nem lesz, mert az kell hogy túlerő ellen is biztosan győzz hosszútávon is.

  • Slewy
    #5999
    Igen, azt hiszem már nekem is megvan a játék, ha nagyon akarom. Most hogy elfoglaltam fél Indiát Bijapurral együtt és túl vagyunk a lázadásos korszakon (ugyanez Madrid) jön nagyjából 7k körönként és trade már nem annyira van (nincs nagyon kivel). Igazából a 3 fronton vívott harc az, ami kimeríti az anyagiakat. Azért kell sok sereg, mert különböző helyen vannak és nem lehet összevonni őket. Amerikában disbandoltam rendesen seregeket és éppen úgy úsztam meg a bankrupcy-t. De most hogy helyreállt a rend mindenhol stabil 7k bevétellel már nincs akadály.

    Azért az amcsiktól féltem, hátha fellázadnak 1776-ban de nem történt meg.

    43 tartományom van és kell még Hindustan, Bengal, Malta, Egypt.

    Malta érdekes, mert bent figyel a hajója a kikőtőben és így nem tudok kitenni szárazföldi sereget... :S
  • qwertrt
    #5998
    Poroszokkal nekem nem volt gond, Ausztria támadott meg a kezdet kezdetén, de nem volt vészes a haderejük, bár ez nyilván nehézségi szinttől is függ. Ha Ausztriát legyakod, és próbálod ápolnia jószomszédi kapcsolatokat (ajándékok, technológia), akkor Európában te határozhatod meg a háborúk menetét, azaz akkor kell harcolnod, amikor akarsz, nem fognak támadni. Szvsz mindenképpen gyarmatosíts, nagyon sok pénzt hoz a konyhára, bár elismerem, rengeteg a vesződség vele, főleg az elején, amikor még csak gyesza hajók vannak.
  • uwu421
    #5997
    Mekkora a hadsereg? Az is sok pénzt tud ám elvinni.

    Nekem egyébként a lengyelekkel volt nagy bevételem, pedig külkereskedelmem szinte nem is volt, mert mindenkivel hadban álltam. Építgettem a gazdasági épületeket aztán annyi.

    Az a nem mindegy szerintem hogy hány kört húzol le, mikor nekem 40K volt a bevételem, már meg volt nyerve a játék, csak passzióból hódítgattam a verhetetlen seregeimmel. Egy idő után nem kell már katonát gyártani, a bevétel meg nő magától, szerintem csak ennyi az oka. Ja és a lengyelekkel még flottám se volt, max 1-2 hajó.

    A hollandokkal játszottam még, és arra emlékszek hogy velük nehezebb volt, nem volt elég pénz, viszont mindenfelé terjeszkedtem, és flottám is volt. Meglett a 40 tartomány, aztán annyi, asszem csórón fejeztem be a játékot, pedig megvolt az összes Trade Nod, senki másnak nem jutott. Lehet hogy a sereg volt túlméretes, már nem emlékszem miért maradtam szegény.
  • wednes
    #5996
    Igen a kereskedelmi áruk feletti ellenőrzés nagy bevételt hoz. Nem véletlen, hogy a britek a valóságban is a tengert és a flottát favorizálták a szárazföldi erők helyett. :)

    A játéknak mondjuk vagy egy hibája (szerintem). Túlságosan is csak a külkereskedelem számít. Tehát ha vannak jó áruink és sok országgal állunk kereskedelmi szövetségben (amit nem háborgat semmi), akkor egyszerűen dől a lé. Belkereskedelem meg nem igazán van, tehát nem számít, hogy Indiából hoznánk Amerikába dolgokat. Pedig ez logikus lenne, ez a gyarmatbirodalom egyik lényege.
    A legtöbb pénzt tényleg úgy lehet szerezni, ha minél több országgal állunk kereskedelmi kapcsolatban. Én mindig erre törekszem. Jobban járunk néha valakit meghagyni kereskedelmi partnernek, mint bekebelezni.

    A katonaságot meg tényleg csak annyit kell tartani, ami feltétlenül szükséges, vagy egy kis plusz. De nagy hadsereg fenntartása, ami nem terjeszkedik az felesleges.
  • Slewy
    #5995
    Sziasztok!

    Újra elővettem a gamet. Mivel a Rome total war óta 2010-ig szinte csak ezzel játszottam ráuntam de most megint nagy a szerelem.

    Angolokkal vagyok 1767 körül járok. Európában Poland-Lithuania egészen a Török birodalomtól Párizsig terjed már. Amerika Jórészt az enyém, Maratha-val harcolok sokat, már két három régió kell és megnyerem valószínáleg a játékot. Viszont egy dolog zavar.

    Sose tudok nyugodt lenni. :D

    Ezt úgy értem, hogy olvastam, hogy sokaknak 30-40k bevételük van? Hogyan?

    Pedig odafigyeltem, hogy növekedjenek, terjeszkedjenek a tartományok, az ipart is nagyon erősen felfejlesztettem, mégis azt kell, hogy mondjam, hogy 3 színtéren "biztonságosan" jelen lenni nem sikerült. Maximum bevétel nálam 10k volt. Ehhez hozzátartozik, hogy a tengeren nem álltam a helyzet magaslatán. És hogy miért nem? Mert elképesztően drága és ha a tengeri haderőre fektettem volna a hangsúlyt, valószínűleg a gyarmatosítás kárára ment volt (kevesebb szárazföldi egység). Vagy lehetséges, hogy olyan hamar lett volna akkora bevételem, hogy néhány kör alatt pótolhattam volna a hatalmas sereget??

    Ilyen és ehhez hasonló kérdések vannak bennem a játékkal kapcsolatban és örülnék, ha egy nálam tapasztaltabb (hardcore TW gamer) megosztaná a tapasztalatait, javaslatait.

    Következő kampányt Poroszokkal gondoltam, úgy érzem egy kicsit húzósabb lesz. És megint ezek a kérdések merülnek majd fel:

    Tenger felé mennyire nyissak? (sok pénz de a kereskedés és nagy bevételek lehetősége)
    Ipar fejlesztése? (Sok pénz de jajj nekem, ha idő előtt megtámadnak)

    Szóval hogyan is lehet ezeket a dolgokat egészségesen egyensúlyban tartani?
  • qwertrt
    #5994
    Igen, aztán én is át tudtam menni, de fogalmam sincs min múlott.
  • Savaran
    #5993
    Én egyszer a labancokkal elfoglaltam mind a 3 kontinenst, szóval akkor biztos odajutottam valahogy, csak már nem emlékszem pontosan:)
  • qwertrt
    #5992
    Ja, egyébkét kérdezni is akartam:

    Nem tudja valaki, hogy miért nem tudok belépni Amerikában a huronok területére? Bárhová tudok, hozzájuk nem, mintha csak tengerre akarnák lépni, leikszeli, még akkor is, ha esetleg hadat üzenek.

    Illetve: az indiánok építményeit szokás lerombolni, vagy azok is fognak fejlődni idővel?
  • qwertrt
    #5991
    Poroszokkal játszom, nagyon belemélyültem, bár attól félek, nehézségi szintet kicsit alacsonyan hagytam, mert 1750 körül lassan meglesz minden kikutatható reform. Persze hódítani való még akad. De nem vagyok megalomániás, egy egyszerű Nagynémet egységet akarok, ami kb. lassan meg is van, ha az meglesz, jöhet a Német-római Birodalom dicsőségének visszaszerzése (Itália és Szicília), majd egy frank Birodalom (Franciaország). Ehhez jól alakulnak a dolgok, asszem, Lengyelországgal (amely iszonyat belendült, kiűzte a törököket az egész Balkánról) nagyon erős baráti szövetségben vagyok, és Angliával is jóban vagyok, ez a kettő elég. Egy bánatom, hogy ezért cserébe Lengyelországnál marad Nyugat-Poroszország, az istenért nem akar megválni tőle, akármit ajánlok.

    Ha meglesz a Frank Birodalom, megregulázom Spanyolországot, felszabadítom (és így persze lekötelezem) Portugáliát. Ha ez is megvan, kénytelen leszek Lengyelországot is megregulázni, mert nagyon az élre törnek, és rengeteg kis államot leigáztak, köztük Magyarországot, Görögországot -- ezeket felszabadítom, és Lengyelországot pedig visszakényszerítem az eredeti határai mögé. De ez még nagyon-nagyon messzi terv.

    Jelenleg 1750 körül lassan meglesz a német egység, csak sajnos Svédország benyomult északon a Benelux államok területére, így vele is tengelyt kell majd akasztanom, amihez pedig semmi kedvem nem lett volna... Hármas szövetségben vannak Spo, Fro és Svo, így ha borul a bili, egy nagy világháború törhet ki. Szóval fegyverkezem.

    Indiában a Maratha birodalom megdöntve, nagy-nagy nehézségek, pénz és emberáldozat árán, amiért cserébe évekig nem adóztathatom még őket, annyira forronganak, de hát ez van, a junkerek erőltették a gyarmatszerzést, azért az import luxuscikkekből is szép, bevétel van, csak küzdenem kell a kalózok ellen is. Erős szövetségben vagyok a Mughal birodalommal. Amerikában az Irokézek ellen rohantam, elfoglaltam a három tartományukat. De ha Európában kitör a háború, itt is elszabadul a pokol, spanyolokkal és franciákkal vagyok körülvéve. Ráadásul az indiánok annyira fejletlenek, hogy évekig tart még, hogy kikötőt építhessek, és bevételem legyen a luxuscikkekből -- ezért jelenleg nem adóztatom őket, hadd fejlődjenek.

    Spanyolország nemrég felbontotta velem a kereskedelmi egyezményt, és Unfriendly-re váltott, azt hiszem közeleg a világégés. Csak előbb a német egységet be tudjam fejezni, maximum két év ég. Ha Franciaország jó ideje barátságtalan már, de még kereskedünk, illetve az utóbbi pár körben szövetségi ajánlatokkal bombáz, amit nem tudok mire vélni, de értékes katonai technikákat akar cserébe, amit a háború előestéjén hülye leszek megadni neki. Ha ők nem indítanak támadást, megvárom, míg kifejlődik nálam a jaeger egység, modernizálom a seregemet velük és frei-korpsokkal, és magam indítok háborút.

    Köztársaságban vagyok, mert ez szükséges a legminimálisabb lázadozáshoz (mind az alkotmányos, mint az abszolút monarchia alatt mérgesebbek az emberek). Cserébe a választók négy évenként a nyakamra ültetnek egy csoport tehetségtelen arisztokrata minisztert, amelyből legalább egyet mindig le kell váltanom, mert vagy nem ért a munkájához, vagy még csak ront a dolgokon. Visszasírom az abszolutizmust, de ennyi lázongó néppel az csak álom marad.
  • uwu400
    #5990
    Egyébként nekem is lett 40K bevételem.
    Csak épp fél óra volt egy kör a sok klikkelés miatt, plusz a csaták.
  • uwu400
    #5989
    Ki mondta hogy nehéz?
    Sokat kell klikkelni ha kezeled, ennyi a baja.