95
- városi legendák -
  • csgery
    #55
    Nemtudom, azt hallottátok-e már, hogy Amerikában egy közvilágítás nélküli úton a rend őrei traffipaxoztak. Egyszercsak a műszer több, mint 200 km/h-s sebességet mutatott. Gyanakodtak, hogy rossza műszer, de nem az volt a hibás. Másnap ugyanez volt, és harmadnap is. Végül így buktatták le a drogdílert, aki egy éjfeketére fújt tompított kipufogós Lamborghinivel (remélem joul írtam:)) vitte a szajrét a vevőknek.

    Van mégegy rendőrös sztori:

    Hatalmas köd. Kis utcában egy kocsmába igyekeztek betörni, se kamera, se riasztó, így gondolták, visznek mindent. Viszont csak egy sporttáskát hoztak magukkal. Felhívták a taxis barátjukat, aki segített nekik régebben is. Ő persze jött is. Megintdultak a rablók, csak a féklámpákat látják, felfeszegetik a csomagtartót, bele a cuccokat, majd be a kocsiba. Meglepődhettek, mikor abba a rendőrségi kocsiba szállak be, amit az egyik szomszéd hívott, mert fényt látott kiszűrődni a kocsmából...
  • Aspyrin
    #54
    Hatalmas topik
  • schrank
    #53
    ebbenmi a poén az hogy kínában van bank agy hogy nem ették meg a kutyát ?
  • Szabi84
    #52
    jókis topik /fav
  • Pheaper
    #51
    :DDDDDDDDD
  • hunbasser
    #50
    nem tudom mennyire urban legend,de valamelyik nap hallottam:

    Valahol Kína egyik városában,egy öregasszony a kiskutyájával bement a bankba.Amíg az öregasszony várt,a kutyára rájött a szarhatnék,és hát meg is tette a szükséges lépéseket.Az öregasszony észrevette,és gyorsan kért egy újságot,amibe be tudja csomagolni az "ajándékot".Mikor az asszony végzett a bankban,amint,hogy kiért a bank ajtaján a kutyával,és az újságpapírral az kezében,jött egy motoros - aki annak reményében,hogy az újságban pénz van - kikapta a néni kezéből az összehajtogatott újságot.
    A motorosnak csalódnia kellett,mikor széthajtogatta az újságot.

    Nem olyan vicces,de azért el tudom képzelni a szitut :)

    És ha jól tudom,ez megtörtént,de lehet,hogy ez is csak egy urban legend :)
  • Cat 02 #49
    ez jó :))

    btw nézzetek Állítólagot (Mythbusters-t) abban van egy rakat :D
  • hunbasser
    #48
    :DDDDDDDDdddddddddd
  • DJviolin
    #47
    Világítótorony vs. hadihajó

    Ez egy rádióbeszélgetés, ami gallíciaiak és északamerikaiak között valóban megtörtént, a 106-os tengerészeti vészhívó csatornán rögzítették a gallíciai partoknál, Costa de Fisterrán 1997. 10. hó 16.-án. (A beszélgetés valóban megtörtént, és eloször 2005 márciusában hozta nyilvánosságra a spanyol katonai hivatal. Minden spanyol újság leközölte, és egész Spanyolország halálra röhögte magát.)

    **Gallíciaiak: (Zaj a háttérben.)**: Itt az A853 beszél Önökhöz, kérem változtasság meg a pozíciójukat 15 fokkal délre, hogy elkerüljük az ütközést! Önök egyenesen felénk tartanak, a távolság 25 tengeri mérföld.
    **Amerikaiak: (Zaj a háttérben): Azt tanácsoljuk Önöknek, hogy változtasság meg a pozíciójukat 15 fokkal északra, hogy elkerüljük az ütközést!
    ** Gallíciaiak: Negatív válasz. Megismételjük: változtassák meg a pozíciójukat 15 fokkal délre, hogy elkerüljük az ütközést!
    ** Amerikaiak: (Egy másik hang): Itt az Amerikai Egyesült Államok egyik tengeri hajójának kapitánya beszél Önökhöz. Ragaszkodom hozzá, hogy azonnal változtassák meg a pozíciójukat 15 fokkal északra, hogy elkerüljük az ütközést!
    **Gallíciaiak: Mi nem látjuk a kérésnek sem megvalósíthatóságát, sem szükségességét, ezért Önöknek javasoljuk a pozíciójuk 15 fokkal délre történo megváltoztatását, hogy elkerüljük az ütközést.
    **Amerikaiak (nagyon izgatott, parancsoló hang): ITT RICHARD JAMES HOWARD KAPITÁNY, AZ AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK USS LINKOLN NEVU ANYAHAJÓJÁNAK KAPITÁNYA BESZÉL, AMI A MÁSODIK LEGNAGYOBB HADIHAJÓJA AZ ÉSZAKAMERIKAI FLOTTÁNAK. KÍSÉR MINKET KÉT PÁNCÉLOS CIRKÁLÓ, HAT ROMBOLÓ, ÖT KERESZTHAJÓ, NÉGY TENGERALATTJÁRÓ ÉS TÖBB HAJÓ, AMELYEK ÁLLANDÓAN TÁMOGATNAK. A PERZSA ÖBÖLBE TARTUNK, HOGY OTT EGY KATONAI MANOVERT ELOKÉSZÍTSÜNK ÉS EGY IRAKI OFFENZÍVA ESETÉN VÉGREHAJTSUNK. ÉN NEM AJÁNLOM, ÉN MEGPARANCSOLOM ÖNNEK, HOGY VÁLTOZTASSA POZÍCIÓJÁT 15 FOKKAL ÉSZAKRA!!!! AMENNYIBEN NEM HAJTJA VÉGRE, KÉNYTELENEK LESZÜNK A SZÜKSÉGES LÉPÉSEKET MEGTENNI, HOGY BIZTOSÍTSUK AZ ANYAHAJÓ ÉS A HADERO BIZTONSÁGÁT!!! ÖNÖK TAGJAI EGY SZÖVETSÉGES ÁLLAMNAK, TAGJAI A NATONAK ÉS ÍGY ENNEK A HADERONEK!!! KÉREM AZONNAL ENGEDELMESKEDJENEK ÉS MENJENEK AZ UTUNKBÓL!!!
    **Gallíciaiak: Itt Juan Manuel Salas Alcantra beszél. Mi ketten vagyunk. Velünk van a kutyánk, az ételünk, két sör és egy ember a Kanári szigetekrol, aki éppen alszik. A Cadena Dial von la Coruna adó és a 106-os tengeri vészhívó csatorna támogat. Sehova nem utazunk, a szárazföldrol beszélünk Önökhöz. Az A-853-as számú Finisterrai világítótoronyban vagyunk, a gallíciai partoknál. Halvány fingung sincs, hogy a spanyol világítótornyok rangsorában hányadikak vagyunk. És megtehetik a lépéseket, amiket szükségesnek tartanak és amelyekre vágynak, hogy a biztonságát a szaros anyahajójuknak garantálják, különösen, hogy nemsokára a gallíciai partok szikláin szét fog zúzódni, és ezen megfontolásból ki kell tartanunk amellett és szeretnénk Önöknek mégegyszer a lelkükre kötni, a legjobb, legegészségesebb és legokosabb Önöknek és embereiknek, ha pozíciójukat 15 fokkal délre megváltoztatják, hogy az ütközést elkerüljük.

    Itt a sztori alapján készült reklám,

    Az egész kamu. Bebizonyosodott. Ez tényleg Urban Legend. :)
  • Tinman #46
    "hogy egy pár kesztyű lenne a legmegfelelőbb: romantikus,"

    Hogy mi? Már itt sántít a sztori.
  • hen-tes
    #45
    Ez mi is? :S
  • Boconadi
    #44
    hülye:D
  • ColdFire
    #43
    legalább crosskesztyü volt? :c
  • LasDen #42
    mesélj? :D
  • SötétBarom
    #41
    Azt a sztorit vágja valaki, amikor részeg arcok kosárral merik a halat a tescoban?
  • vmvr
    #40
    ez jobb:D
  • Kicsikiraly
    #39
    04:27 :)
  • csgery
    #38
    Tenacious D...:D a Classico a lekjobb számuk:D
  • Kicsikiraly
    #37
    Végre a Sasquatch! :D Tenacious D-nek van egy ilyen száma és gondolkoztam honnan szedték :D
  • csgery
    #36
    Lehet, hogy én is az NGC-n láttam...:D
    Eszembe jutott egy sztori:
    Egy fickó tökre öngyi akart lenni. Kiment egy szakadékhoz, kötelet kötött a nyakába, leöntötte magát benzinnel, fegyvert vett elő, mérget ivott. Meggyújtotta magát, majd leugrott. Ugrás közben elvétette a lövést, ellőtte a kötelet. Belesett a vízbe, ami eloltotta a tüzet, és a sós vizet , amikor visszaöklendezte, kijöt vele együtt a méreg is. Miután kórházba szállították, hypotermiában (kihűlés) halt meg. Ilyenkor gondolkodik el az ember: nem lett voolna egyszerűbb beköltözni a mélyhűtőbe?:D
  • LasDen #35
    jaja én is láttam csak én a National Geographicon :D A nagylábos sztorit is ott láttam :D
  • csgery
    #34
    úristen...:D
  • csgery
    #33
    Hogzilla se volt akkora, mint amekkorának mondták:) Viasat Explorern ment, h mittomén kik felkérték a fickókat, hogy ássák ki. Akik megtalálták ,beleegyeztek, kiásták, és igaz, hogy nagy volt, nagyobb a kelleténél, de nem akkora, minta amekkoráak leírták.
    de hát Nagyláb... urban legend:D
  • Cuchulainn
    #32
    Hasonló de mégis más:
    Újgazdag házaspár vendégséget rendez, az est fénypontja a különleges gonddal elkészített lazacpástétom. Fél órával avendégség előtt a háziasszony észreveszi, hogy a gyönyörűen megterített asztal közepén a macska kuporog, és élvezettel zabálja a lazacpástétomot. Macskát elzavarják, majd rövid tanakodás után a pástétomot-Újat készíteni nincs idő- elsimítják, mintha mi sem történt volna. A jól sikerült parti után a házaspár készülne lefeködni, de mikor a férj kimegy becsukni a kertkaput a tornácon meglátja a macska görcsbe merevedett tetemét. Rohanás vissza a házba, telefonálás a kórházba, a vendégeknek, hosszas kínos magyarázkodás végül gyomormosás. Másnap a világosban mikor készülnének eltemetni a macskát meglátják az alá tett cédulát:
    Sajnálom, de tegnap amikor bejártam a garázsba nem vettem észre a macskát és véletlenül elütöttem. A szomszéd.
  • LasDen #31
    erről a képen lévőről bebizonyították, hogy kamu....itt asszem beöltözött vki...
  • csgery
    #30

    Akárcsak Nagyláb?:)
  • LasDen #29
    Hogzilla télleg nagyobb volt a kelleténél....
  • kuci06
    #28


    Hogzilla? Klasszikus Urban legend :D
  • csgery
    #27
    (forrás hix.moka) Ezen beszartam:D
    Egyszer tűz ütött ki egy füves mezőn egy farm mellett. A helyiek kihívták a kerületi tűzoltókat, hogy oltsák el a tüzet. A tűz azonban nagyobbnak bizonyult, mint amire számítottak, a tűzoltók nem tudtak megbirkózni vele. Valaki azt ajánlotta, hogy hívják ki a közeli önkéntes tűzoltó-társulatot is. Annak ellenére, hogy erős kétségek voltak azt illetően, hogy az önkéntes brigád felszerelése jelent-e bármilyen segítséget egyáltalán, a hívás megtörtént. Hamarosan megérkeztek a büszke önkéntes tűzoltók egy igen lerobbant állapotban levő öreg tűzoltóautón. Egyenesen a tűz irányába hajtottak, sőt, bementek az autóval a tűzbe és pont a középen megálltak! A tűzoltók villámgyorsan leugráltak az autóról és őrült gyorsasággal elkezdtek vizet spriccelni minden lehetséges irányba. Rövid idő alatt teljesen eloltották a tűz magját és ezzel szétválasztottak a tüzet két teljesen jól kordában tartható részre. Mindezt látva a szomszédos farm tulajdonosa annyira meg volt elégedve az önkéntes tűzoltók munkájával, hogy ott helyben kiállított a tűzoltó brigád számára egy csekket 1000 dollárról. A helyi újság riportere azon nyomban megkérdezte a csapat vezetőjét, hogy mit szándékoznak tenni ezzel a pénzzel. "Azt hiszem ez elég egyértelmű" – válaszolt a főtűzoltó - "Legelőször is mindenképpen megjavíttatjuk a féket a tűzoltóautón."


    De mostmár Ti is írjatok valamit, eddig rajtam kívül cask 1 vki írt:D
  • kuci06
    #26
    lál :D
  • csgery
    #25
    Ezt is a neten:D
    Egy baráti társaságban elterjedt, hogy a villanykörte úgy van kialakitva,hogy a szádba még csak-csak beveszed, de már nem tudod kihúzni. Kellő mennyiségű alkohol elfogyasztása után fellángolt a felfedezni vágyás szelleme és csakhamar rá kellett jönniük, hogy tényleg nem lehet kihúzni a villanykörtét. Ez először még viccesnek hatott, de miután egy negyed órás probálkozás után sem sikerült kihúzni a srác szájából a körtét, fogtak gyorsan egy taxit és beszáguldottak vele a legközelebbi klinikára. A taxis is csak röhögött rajtuk, és nem bírta elképzelni, hogy nem sikerül kiszedni a villanykörtét. A vicc annyi az egészben, hogy fél óra múlva a taxist hozták be a társai a klinikára, egy villanykörtével a szájában...
  • csgery
    #24
    Nem tudom, ezt hallottátok/olvastátok-e:
    Rendkívül dagadt nő került a műtőbe alhasi fájdalmakkal, és beborította az egész műtőasztalt. Az orvosok szerint vakbélgyulladás, így egyből elkezdtek műteni. A hájrétegeket sorra végdosták, hogy közelebb kerüljenek a hasüreghez. Egy idő után az orvos a sok háj közül kiemelt egy fehér textildarabot. Rájött, hogy már a műtőasztalt vágja. A sok háj miatt elkezdett balrafele vágni, így elkerülte a hasüreget. Bizarr..:D
  • vmvr
    #23
    :DDDDDDDDDDDDDdddddddd
  • Kandurex
    #22
    :D paszmek..:D
  • csgery
    #21
    Nagí valószínűséggel onnan szedték a legendát. Vagy fordítva:)
  • LasDen #20
    érdekes ez egy filmben is benne volt :D
    legalábbis az a rész, hogy a kutya hozott egy nyulat visszacsempészték és ugyan ez volt...
  • CattiBrie
    #19
    Akkor ez nem urbanlegends.hu.
  • csgery
    #18
    Ismét találtam egy gyöngyszemet:)
    Egy férfi családjával megunta a városi életet, ezért a családdal leköltözött vidékre, egy kis faluba, szép házzal, nagy kerttel.
    Nem lettek túl népszerűek a környéken, mert egynémely városi szokásuktól nem tudtak megszabadulni. Sok hangoskodó vendég, késő esti érkezések, ajtócsapkodás. Ráadásul hamarosan kutyát is szereztek maguknak. Egy hiperaktív foxit, aki gyakorlatilag folyamatosan ugatott. Ezenkívül ki-kiszökött a kertből, megkergette a biciklistákat, el-elkapott ezt-azt a mezőn.
    Egy szép napon aztán egy nyuszival a pofájában érkezett haza. Nem akármilyen nyúl volt, látszott rajta, hogy házikedvenc, és az is nyilvánvalónak tűnt, hogy kié. A szomszéd kölykének nyusziját kapta el a kutyus. A gyerek zokogni fog, az anyja üvölteni, és az egész környék megint felzúdul ellenük.
    Londoni barátunk nagy sebesen gondolkozni kezdett, hogy is úszhatná meg mindezt. Szerencsére a kutya nem harapta meg a nyulat, csak a bundáját koszolta össze játszás közben. Szegény nyuszi az ijedtségtől halhatott meg. Emberünk fogta magát, és a fürdőszobába vonult vele. Samponnal megmosta az állatot, és alaposan megszárogatta. Aztán átlesett a szomszédba, és hogy nem látott ott senkit, gyorsan átugrott a kerítésen. tudta hol van a ketrec, visszacsempészte oda a nyuszikát. Hadd higgyék, hogy természetes halállal múlt ki.
    Pár nap múlva vidáman sörözgetett a kertben, amikor látta közeledni a szomszéd feleségét. Ettől tartott…
    Odaérve a nő hosszas panaszáradatba fogott. Hogy szegény kis Jimmyt micsoda sokk érte. – Meghalt a nyuszija, de ez még semmi…
    A bűnös szomszéd belepirult. A nő így folytatta:
    – Szerdán temettük el, de péntekre megint a ketrecében találtuk!
  • csgery
    #17
    Egyszer egy gazdag házaspár elment a környék frissen megnyílt, elegáns kínai éttermébe vacsorázni. Magukkal vitték palotapincsijüket is.
    Elkényeztetett kedvencük a vacsora alatt végig vinnyogott és a lábukhoz dörgölődzött, míg végük az asszony intett a pincérnek, aki jött is azonnal. Megkérte őt, hogy hozna valamit a kutyusnak is, hogy ne érezze magát kirekesztve magát.
    A pincér igazi kínai volt, nem értett egy szót sem angolul. Csak a fejét rázta. Az asszony megismételte lassan és hangosabban a mondókáját, de ismét csak fejrázás és mormogás volt a válasz.
    Mivel a házaspár sok helyen járt már a világon, és elég tapasztalatra tett szert, az asszony megpróbálta elmutogatni, mit akar. Rámutatott a kutyára, a tányérra, majd a gyomrára, és közben nyam-nyam hangokat hallatott.
    A pincér arcán üdvözült mosoly jelent meg, végre felfogni látszott, miről van szó. Átvette a nőtől a pórázt, és bevezette az ugrándozó kiskutyát a konyhába.
    Húsz perc múlva hozta is vissza. Csakhogy a házaspár legnagyobb kétségbeesésére egy ezüsttálcán, pirosra sütve. Szájában narancs, körülötte mindenféle zöldség.
  • hunbasser
    #16
    jók ezek :D

    ez is +fav :)