16
  • BaltásRém
    #16
    Jó lenne ha egyszer végre eltűnnének a mechanikai megoldások ! Valami olyasmi, ahol a lejátszóban, és az adathordozón sincs semmilyen mozgóalkatrész. Pl flashmemória. De ne legyen 1000 féle csatolófelület, szabvány !
  • dez
    #15
    Nézd meg a Blu-ray professzionális változatát.
  • Tojesz
    #14
    Pen Drive?
  • balee66
    #13
    Amire az ipar annyira magába fogadja a DVDt, mint anno a CDt, arra már elvault lesz, mert már rég megjelentek a nagyobb kapacítású optikai lemezek, memóriák... ezért írta a cikkíró, hogy az utódok nem érik meg a 25 százados évfordulót. Sokkal gyorsabb lesz a technológia váltás, mint a floppy, kazetta -> CD esetében volt.
  • Adenoma
    #12
    én annak örülnék, ha a következő formátum nem csupaszon, hanem mint a floppy, és egyes dvd ramok: Tokban jelennének meg. igaz, hogy drágább, de biztonságosabb is lenne
  • archkoven
    #11
    Emlékszem 90 körül is még mekkora nagyzási hóbortnak tartottam a cd-t, kurva drágának tűnt akkoriban, majd mintha egyik napról a másikra tűntek volna el a bakelitek az üzletekből. Ami nagyon jót tett a formátum népszerűségének, az a számítógépes adattárolás volt, egy megváltás a foppy-hoz képest.
    Persze én is csak azért lepődtem meg a cd térhódításán, mert nem voltam olyan bölcs és előrelátó mint itt az sg-n egyesek:)
  • WinG
    #10
    "nem tűnik valószínűnek, hogy ezen utódok is megérik a negyedszázados évfordulót."

    Ha 25 éven belül lesz atomháborúvilágvége, legfeljebb akkor nem érik meg... az idő ugyanis folyamatos valami, nem szokott megállni
  • duke
    #9
    "25 éve jelent meg az első Compact Disc"
    Erdekes meg sose hallotam rolla,hol lehet ilyen kapni ??
  • Gerygrey
    #8
    Én is használom még, de már csak a kocsiban. Itthon és útközben (ahova nem kocsival megyek) már az MP3 illetve a losless megy.
  • who am I 7
    #7
    Szép munka volt :) Én még mondjuk bőven használom őket...Pár év kell még az az ipar át áll a dvdre amiben mozgok :)
  • jeti00
    #6
    Happy B-Day :)
  • aDannyBoy
    #5
    ...és egyben részvétem is inkább
  • Gerygrey
    #4
    Boldog szülinapot, és egyben kellemes nyugdíjas éveket kívánok az audio CD-nek :)
  • TommyGun
    #3
    Korszakalkotó volt :) gz
  • Darth Sith
    #2
    boldog szülinapot
  • kuci06
    #1
    HBD :D