62
Egykét érdekesség ami felgyülemlett... (mindent elQrnak)
  • Max7
    #1
    Sziasztok!

    Valami rémlett nekem az iwiw-ről hogy olvastam itt egy cikket hogy milyen gépekkel rendelkeznek... meg is találtam:

    igaz a cikk nem erről szól de a lényeg egyértelmű...

    „T-Online-os forrásokból kiderül egyébként, hogy még jelenleg is a legnagyobb kihívás számukra az iWiW erőforrás igénye: Annak ellenére, hogy már 4 node, egyenként 8 processzor maggal és 32Gbyte memóriával felvértezve próbálja kiszolgálni az online közösségi életet, még mindig folyamatos teljesítményproblémákkal küzdenek, főként csúcsidőben, mint a reggel 9 óra, délután 3-4 vagy az este 6-8.”

    Kiemelném belőle hogy egyenként 8 maggal és 32giga memóriával..... gondolom mindenkinek egyértelmű aki picit ért a serverekhez illetve a webszerkesztéshez hogy a mysql eléggé memóriaigényes dolog... ha megnézzük a mostani alaplapokat ami a 2x4 vagy 4x2 magos lehetőségeket támogatnak (2 proci egyenként 4 maggal vagy 4 proci egyenként 2 maggal) akkor láthatjuk hogy 99%-ban 64giga ramot képesek lekezelni... (miért nem használják ki a lehetőségeket?

    És ami még jobb érdekesség hogy 2 hónap alatt bővítettek ennyire:

    videó (nem reklámnak szánom)

    És még mindig terhelési problémáik vannak (rengeteg ismerősömnek nem jön be a megfelelő képe amit meg szeretnék tekinteni (este 11 kor is nehezen)...

    Miért nem fejlesztenek?

    pedig lenne miből!

    A t-com a hibás? Véleményem szerint igen ugyanis amihez hozzányúl azt úgy ahogy van elrontja... nézzük csak sorba

    freemail? – nos hát napról napra több spamet és virust kapok pedig nem nyilvános a mail címem! Megszámolni sem tudom hányszor nem ment el egy adott levél vagy hányszor fordult elő hogy 3-4 nappal később szóltak hogy most jött meg a levél...

    chat? – nézzünk rá, aki régebben a kulturált társaságból tartozik az tudja hogy 8000-9000 ember volt annó és 9000fölött fagyott a server! Most...? hát 3000e-ret nem haladja meg a felhasználólétszám, moderátorok kiöregedtek és a chatet ellepték a magukat mutogatók! (3-4000 felhasználónál már fagy)

    azt hiszem a bevezető után nem kell bemutatnom az iwiw-et...

    illetve nem kell mondanom azt az esetet amikor a t-com átvette a matávtól a dsl szolgáltatást jelentgette fel az ügyfeleit hogy mennyit töltenek!

    És még sorolhatnám a t-comhoz tartozó nyalánkságokat, hogy folyamatosan zaklatnak minket a telefonnal hogy térjünk át a favoritra meg minden féle új csomagra...
  • soulhunter
    #2
    panaszaid megteheted a kijelölt T-com, T-online, és egyéb "T" ügyfélszolgálatokon

    bár foglalkozni nem fognak veled, és kb annyival ráznak majd le, hogy:
    "a fejlesztések folyamatosan zajlanak" :)
  • Neoncsoves
    #3
    --T-----Offline vagy --T----Ököm tele van :)
  • zoolee
    #4
    Höm..ha ez mint UPC kézben lenne.:PIll csak a szopnzorálás.

  • zoolee
    #5
  • Max7
    #6
    használni semmit nem használok tüllük iletve mégis telefont a nagymamám miatt.....

    iwiw-et csak ha irnak

    freemail címet nem tudom megmagyarázni hogy miért :D
  • Vlala #7
    Türelem. A nevükben is benne van, hogy T, tehát még csak most tanulják.
  • Thanatos
    #8
    freemail kb sose volt használható szóval azt tényleg nem értem miért erőlteted :)
  • zoolee
    #9
    ejj, degyorsan cselekedett az iwiw..
    Már nem is a t-offline nál van..XD
  • dienesoft
    #10
    Az újonnan hirdetett "Családi" program sem úgy van, ahhoz az megvan hirdetve :)
  • Tinman #11
    Tudnám kit érdekel az Iwiw... agyilag képtelen vagyok feldolgozni, hogy mi a rák jó abban, hogy minden áldott nap legalább 3x a sok marha megy fel és megnézi a nemtudommit.
    Emailben úgyis értesítés érkezik, ha valaki felvett... akkor meg ^^
  • rotator
    #12
    Az iwiwen nem mysql van, hanem oracle. Milyen chatről beszélsz?
  • Max7
    #13
    chathu....
  • rotator
    #14
    Ott olyan 7000 felett volt a max. létszám emlékeim szerint, még évekkel ezelőtt. A "gayprotál" designváltáson kívül semmit nem csinált rajta a T-Online. Szerintem egyszerűen csak lejárt a chat ideje, mindenki msn-ezik ma már... vagy nem tudom. :)
  • Tufa
    #15
    a net nem elég ahoz hogy kiszolgálja azt a közel 2millió regisztrált felhasználót, vagy a napi 24millió oldal letöltést, nem a gép...
    Mellesleg ha nem iwiwezel csak ha irnak, miért borulsz ki ha 1 napig nincs iwiw? Másnak sincs, irni sem tudnak neked..
  • Bucser
    #16
    pl hogy a kapcsolati tőkédet karban tartsd és olyan forrásokat találj hozzá amiknek a fonalát elvesztetted korábban. (rengeteg olyan embert találtam meg Iwiw-en akikkel régóta beszélni akartam, de nem tudtam mi van velük, hogy érhetném el őket, mert egyszerűen kívül kerültek azon a körön amiben én mozogtam.)

    ilyen egyszerű.

    A gyengébbek kedvéért meg T-com egyenlő régi Matáv. Csak megvette őket a Deutsche Telekom és az egész csoport átvedlett T-grouppá (nemzetközi távközési csoportá)

    úgyhogy ez is egy jó nagy baromság, hogy "t-com átvette a matávtól a dsl szolgáltatást "
  • Shiwo
    #17
    napi 1szer mászok rá, de nálam első dolog volt, hogy kilöttem az emíl-küldést.. a postaládámba érkezik sajna elés szemét, nem kell bele még az iwiwes vackok is, hogy x-y ismerősnek jelölt..
  • Shiwo
    #18
    amúgy a T-comosok tényleg lámák..

    hozzánk mikor bevágott a villám, 1 méteren szétégett a telefonkábel, ami a házunkba jön be (valahova oda csapott be..)

    reggel hívtuk őket, hogy becsapott a villám, lehalt a teló, szétégett a kábel..központos csajszi első kérdése volt, hogy akkor mégis miről hívjuk (biztos mobilról nem hallott még..)..mondták, hogy majd kiküldik a szakembert...kora délután kiérkezett a szomszédhoz..ott meg is szerelt mindent..mondtuk neki, jöjjön át hozzánk..áá, azt nem lehet, hozzánk nem küldték ki, majd ha kiküldik, jön...telefon t-comosoknak, hogy mi van..válasz: volt kint a szakember, a telefonpóznán kijavitott mindent, a többit központilag elintézik (jahát ha központilag kicserélik a leégett kábelt, akkor qrva ügyesek..)
    jah és persze telefonálgatás közben kapcsoljuk ezt, kapcsoljuk azt..várakozási idő sok.. legalább egy ezres ugrott a mobilról, ha nem több...
  • Petka
    #19
    Végre nem az invitelt szidjátok :D
  • Max7
    #20
    nem ezen borultam ki hanem ezen a rohadt bevándorló t-com-on
  • Bucser
    #21
    Miért bevándorló? csak a tulajdonosi réteg változott meg... A T-com ugyanaz a szar mint régen a Matáv volt...
  • Max7
    #22
    a matáv találta ki a dsl csomagok növelését? aztán meg gondolom a matáv tehet rólla hogy a t-com nem fejlesztette az eszközét és sokat akar a szarka de nembírja a farka alapon megvan halva az egész hálózat? 8 megás entet fizetek de 4 mega alig csurran? (nem mintha sokat töltögetnék mostanában) szerződést visszafelé meg nem lehet módosítani mert köt az 1 éves hűségnyilatkozat)

    apropó nem bírja a net? basszus az adatparkban nem 8 megabites entet tudnak rákötni de nem is 100megabiteset sőt nem is gigabiteset hisz ott már 10gigabitek repkednek.... (aszem a 200 millióból már belefér...)

    "200 millió forint árbevételt produkált az iWiW" első postban benne van a cik linkje!

    számoljunk 1 gigabites net havi 90e átlagban de legyen kerek 100e (sokkal kevesebb mert magán a t-com nem fog keresni és ügyebár az adatpark is az övék) 1 éves hűségnyilatkozat esetén elengednek 2 hónapot szal 100.000 x 10 hónappal = 1 millió forint

    1 gigabitre ha felszorzom 10 gigabittel az 10millió forint 200 millióból nem marad? jajj istenem csak 190millió istenem de sajnálom őket majd adakozok ha 10% amelik a fizetésem!

    amúgy meg gondolkozzál már pont a sávszélesség okoz nekik gondot... pfffff
  • Max7
    #23
    de a matáv döntőrészben magyar (állami) tulajdonban volt.... miért nem fejlesztett a magyar állam (nem akarok belemenni a politikába) a t-com se fejlesztett és mégis sikeres a válallkozás akkor ez miért nem volt jó a magyar államnak? ugyan ott vagyunk ahol voltunk csak mégtöbbet akar a t-com persze duplázzunk az meg kit érdekel hogy nincs mögötte technikai háttér....
  • Attila8805
    #24
    "8 megás entet fizetek de 4 mega alig csurran?"
    Ja nekem is 4megás lenne eddig volt is 2.5 belőle de most már csak 1.5 MBit!
  • Max7
    #25
    T-betyárok! (hullarablók)
  • Kicsikiraly
    #26
    na. miért szidjátok a t-comot? nekünk t-comunk van és semmi, de semmi bajom nincs vele. iwiwet használok, hetente egyszer felmegyek és kész. freemailt nem használom, hotmail és citromail. chat.hu egy f*s van annál jobb is de nem reklámozok. 1.5 Mbites netet fizetek és (csoda történik!) 1.5 Mbites a netem! talán nézd meg, hogy egyes programok mennyi kis sz*rt töltenek le, amik lefoglalhatják a netet. ha torrentezel és ott lassú akkor meg a seedekkel van probléma xD (a torrentes poén volt nemnézek senkitse hülyének) tehát. ha nekem jól megy a t-comos net, akkor nektek miért rossz? többet adóznék és kiszűrik? (ugyanezt szoktam mondani annak aki a Windowst szidja, miközbe nekem tökéletesen működik) szóval :)
  • Bucser
    #27
    Bele van írva aszerzdésbe, hogy ez nem átlagsebvesség hanem maximális érték.

    tessék elolvasni a szerződést mielőtt megkötöd.

    Max7: Azt meg, hogy a Matáv óta nem fejlesztett a T-com nem tudom, hogy honnan szoptad... DSL-ed honnan lett?

    Tipikus példája vagy a dühös embernek aki az adott témához nem ért, csak jár a szája.

    BTW én is 8 mbitért 8 mbitet kapok belföldre. Külföldről kevesebbet töltök de az nem érdekel...
  • Max7
    #28
    ADSL nyilván.... ez soha nem érte ela 8 megabitet de a 4 megabitet igen! aki 4 megabitet vett ennak az utcában nem 4 megabit hanem csak fele magyarán szemfényvesztés merzt csak a felét adják alapból!

    és nyilván rendesen t-com mérője szerint lett bemérve (hivatalos t-com mérő amihez hozzáfárést adtak (jelszó és passt) ami csak a t-com oldalára enged sávszélt és meglepő épp a mért értek csak 3 megabit volt! amúgy 100megabites serverem van amiről ugyszintén 3 megával tudok letölteni!

  • Nuki
    #29
    amíg emberi kapzsiság létezik, ne várd el hogy befektessék* azt a pár milliót...

    * szó szerint arról van szó, hogy befogják annak a néhány elégtelenkedőnek a száját. a befektetésért cserébe még több pénzt kapnának, ezért nem.
  • Nuki
    #30
    Nem így van a sorrend az internetszolgáltatásban? :
    Matáv -> Axelero (a matáv csoport tagja, vagy mia szösz...) -> T-Online
  • Max7
    #31
    de igen az axelerő a matávé volt csak különválasztották mert a matáv mint telefon szolgáltató volt jelen ez olyan mint most a t-mobile vagy a t-online... a lényeg hogy ugyan az a cég!

    Na msot eszembe jutott hogy a T-mobile-vel nem volt gondom még! én régi Westel-es vagyok lehet hogy a westel jól kiépítette a rendszert majd eladta a t-mobilnak :S..... valószinüleg!
  • ZsirosKenyer
    #32
    szerinted ennyire egyszerűen működik egy vállalat? ne felejtsd el hogy a hálózatot fent is kell tartani, ezenkívűl ingatlanok, gépjárművek dolgozók bére, stb. költségeket is vmiből ki kell fizetni.

    én mivel ott dolgozom tisztán átlátom hogy mennyi átb*szás van az ügyfelek felé, és tényleg nem egy angyal az egész cég, de ha állami kézben maradt volna akkor még mindig 512 kbit/s lenne a legnagyobb sávszél, a drága miniszterek meg lopkodnák ki belőle a milliárdjaikat. (mint ahogy azt pl. a MÁV-on láthatjuk)

    Szóval mindenki döntse el mi a jobb.
  • Tufa
    #33
    t-mobile építette ki igazán... ha már westel óta van telefonod emlékezhetsz hogy hányszor voltak térerő gondok anno.
  • Shiwo
    #34
    hát én úgy emléxem, hogy a vodának több gondja volt..
  • daxan
    #35
    Én jelenleg az Invitel-nél vagyok és itt az a gond, hogy megszakad a net. Tehát nem a modem,gép stb... hibája, hanem a szolgáltatóé. Most akartam váltani a T-com-hoz, de ez a topic elvette a kedvemet... Megérné váltani? Jelenleg nekem 4mb-s sávszél van és szinte egyformák az árak...
  • Kicsikiraly
    #36
    mint mondtam nekem semmi problémám nincs vele. szerintem megéri.
  • SimaSuna #37
    itt vagyok 1 LAN partyn..ma 3kor jön 1 ember a TréKom-tól..
    majd most felteszek 1-2 kérdést..
  • Max7
    #38
    azért alég szép bevétele van a t-begyárnak ahoz hogy visszaforgassa az üzletbe! amúgy meg egy cég úgy müködik hogy a profitot vagy visszaforgatják vagy kiveszik osztalékba.......
  • Max7
    #39
    #32: lemaradt hogy inkább maradt volna az állam tulajdonában és nem adnának olyat amit nem tudnak teljesíteni ha 2 mega lett volna a max akkor az lett volna a max de azt tudták volna teljesíteni és nem csapták volna be a vásárlókat holmi apróbetüs szerződésrészre vonatkozva! (és hozzáteszem hogy mind nem tudták volna lenyulni és legalább csurrant volna a fejlesztésekre is.... (most németországból hozzák be ide a használt fejlett eszközöket) érdekes a bkv is állami kézben van mégis vettek új villamosokat és a régieket mi adtuk el.... nem a régieket hozták ide... más az hogy a blicelők miatt veszteséges volt a vállalat de most hogy több alkalmazottja lett kevesebb blicelő és már megduplázták a bevételt.... de érdekes....

    #33: közel 10 éve vagyok 30-as szal westelnél elég sokáig volt és amikor mentem szombathelyre pestről akkor a határ közelében nem volt mindig térerő... húha de ők is építettek elég rendesen és eléggé sok tornyot (Régi westeles rokonom mesélt azért)

    #35: tök mind 1 hogy most t-comhoz mész vagy a t-com vonalát használó alválalkozóhoz... én az enternetnél vagyok ás állandóan minden féle gondal a t-comhoz küldenek illetve elintézik ők... továbbítják a hibabejelentést a t-begyárhoz! magyarán tök mind1 hogy a nőstény tehén szarába vagy a hím nőstény szarába lépsz.....

    #37: ne kíméld :) és oszd emg velünk a lényget :P
  • Tufa
    #40
    szemét t-mobile hogy bevezette a wapot, gprst, 3gt, mmst, stb...

    Azt kéne megérteni hogy ha nem vette volna át a T-csoport a távközlési-internet-mobil(illetve tv és nagyválalatoknak szánt kommunikációs lehetőségek) szolgáltatásokat akkor jelenleg sokkal visszamaradottabb lenne az egész, a T-com egy világ cég ellenben a magyar cégekkel szemben...
    Amit köszönhetsz a hihetetlenül klasz matávnak vagy axeleronak hogy olyan vonalakat fektetett le amivel a 8 mbites előfizetésért is csak 4-5-6 jön, ugyanis ezeket még jóval régebben telepítették...
    Szerinted semmi anyagi ráfordításal nem járt az hogy a korábbi 384kbites neteket ilyen mértékben meggyorsítsák? Vagy esetleg a hihetetlen havi 7-8ezer ft a "8mbitért" sokkalod? 3228as hozzászólás