83
  • Csaba42
    #83
    Látom odáig már nem jutottál el, hogy mindkét játék fut XP-n, a fejlesztők hiába hintették el a "Vista only" cuccost. De ez valszeg egy nagyon apró kis momentum, hogy emiatt fut neked XP-n Dx9 alatt.
  • narumon
    #82
    "Sz.tem az hogy mi jó mi nem jó ez relatív. Attól függ ki mire használja. Mármint milyen szintü játékhoz."

    Jah amikhez én használom arra jó az én 1650xtm is. Mondjuk nem is akarok Colint játszani tizenötezer x tizezerszázhetvenes felbontásban játszani.
  • zserrbo
    #81
    Amúgy is már egy kisebb erőmű van itthon :) Pl a Core 2 Duo procikkal elkezdődött végre a fogyasztás csökknetése azaz nagyobb hatásfoka van, ha úgy nézzük. A VGA-kra is ráférne valami hasonló, pl mindhez DDR4 memó az kevesebbet fogyaszt.
  • zserrbo
    #80
    Zavaró ez az óriási pazarlás. Anno egy középkategórás VGA jelentette a pénztárcabarát használható VGA-t. Ehhez képest elértünk odáig, hogy manapság már szinte semmire nem elég pl egy 8600GT. Aztán egy olcsóbb gép ára egy új modern alaplap egy jobb VGA-ról ne is beszéljek...
    Pl a merevlemezek terén nem látok ilyen pazarlást. Szépen csökken az ár/GB arány. Egyre nagyobb méretű winyók kaphatóak ugyanazért az árért. Az PMR eljárásnak köszönhetően több adat fér egy tányérre, mint eddig. Persze ez e növelhető a végtelenségig, majd kitalálnak avgy már kitaláltak valamit. Úgy hallottam 2011-12-re 8-10TB-os winyók lesznek az általánosak, ha még winyók lesznek egyáltalán. Ki tudja mi sül ki a flahs és egyéb nyalánkságokból hosszabb távon...
  • zserrbo
    #79
    A Vistával is jól megetetik az embert, szerintem már nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal.
  • zserrbo
    #78
    Bocsi akkor én nem figyeltem, pedig tavaly ősz és ez év első felében nagyon figyeltem a hardver piacot, furcsálom hogy elkerülte a figyelmem.
  • zserrbo
    #77
    Én is nagyon jól tudom, hogy nem akkor kellett volna gépet vennem, de akkor lett lóvé azaz egy egyszeri alkalom volt. Amúgy nem értek már semmit lassan. PL Colin Macrae: Dirt olvastam hogy egy 320Mb-os 8800GTS-en és egy E6300-om 2 GB kingston 800MHZ-s RAm szóval ezzel a konfiggal nem ment maxon!! ÉS volt pofájuk a fejlesztőknek az optimáls/ajánlott konfigurációhoz egy 8800GTS-t írni, na azért ne már. Hol voltak mikor észt és realistást osztottak. Szálljanak már le a magas lóról és ne az ő fizetésükhöz mérjék a játékok konfigurációit. Engem se izgatna, ha 2 millás fizetésem lenne itthon....
  • dez
    #76
    Amúgy jobb(?), ha tudod, már legalább 2 játékprogramnak van DX10 verziója, egy meg (Call of Juarez) asszem eleve DX10-re készült. (Túl nagy különbségek mondjuk egyelőre nincsenek bennük egy DX9-es látványhoz képest.)
  • dez
    #75
    Erm, bocs, ez rossz helyre jött. :P
  • dez
    #74
    De ha a 1280x720-ból indulunk ki (pl. az 1 DVD-s ripek ekkorák), akkor is 3,2-szeres az arány.
  • Dante73
    #73
    Én a múlt héten vettem egy 8800Gts-t, és eszemben sincs aggódni. Persze, elsőre ledöbbentett a cikk, rendesen, de aztán gondolkoztam egy kicsit. Dx10, felhasználói szinten még NINCS! Program, ami használná szintén nincs. Nemrég kezdték el fejleszteni rá a játékokat. Egy játék kifejlesztése nem 2 nap, microsoft szép kék szemeiért nem fogják elölröl kezdeni a dolgot, ugyanis az nem 2 fillér. 10.1 majd kijön év végén, jövő év elején, Vista SP1-el. Na akkor elkezdhetnek rá fejleszteni. Onnantól 2-3 év, mire 1, azaz egy játékot kifejlesztenek. Addigra meg elavul a kártyám, és már a 10.1-et követő dx-re fejlesztett kártyák is kint lesznek.
    Egy ujabb idegesitő cikk, aminek semmi értelme. Ennyi.

    Dante.
  • turul16
    #72
    Unreal Tournament 3 (elírtam), fogja támogatni az OpenGL szvsz.
  • turul16
    #71
    Unrel nem OpenGL -es lesz ?
  • who am I 7
    #70
    Nézd meg az új videókat :) remélem azok a gyíkok nem kamuznak, mondjuk elég gyanus hogy super DYNAMIC lesz a környezet, és minden de minden kölcsönhatással egymásra....Én csak bizakodom :) remélem tényleg olyan lesz amilyennek mutatják :)
  • Inquisitor
    #69
    Dx10-ben mit is tud? Eddigi kevés teszt alapján nem sokat, de majd késő ősszel kiderül, ha jön a Crysis, Gears of War, UT3, CoD4 és társai ...
  • Inquisitor
    #68
    És akkor ne is használj ;)
  • Inquisitor
    #67
    A Far Cry 2-ről összevissza kamuznak, régebben az volt, hogy feltupírozott CryEngine 1.0 van alatta (ami ugye alapból DX8, DX9 egy sor DX10 sincs benne), most meg azt mondják saját engine van alatta.
  • Inquisitor
    #66
    "Érdekes, hogy eddig erról egy szó sem volt"

    Óóó, dehogy nem. Egy csomószor belinkeltem anno a 2006 ŐSZI(!) cikket a DX10.1-ről ...
  • Inquisitor
    #65
    "1: Nem tartalmaz akkora nagy újítást. Visszafelé meg kompatibilis. Egy DX9-es kártyán is elmegy egy DX10-es játék, csak nem használja ki azokat az újításokat, amit az adott DX verzió hozott."

    Nyilvánvalóan NEM igaz, ha nincs benne DX9 renderpath, akkor a büdös életben se fog menni DX9 vason. Pont.
    Ráadásul van aki szerint a DX10.1 kompatibilitás alapja, hogy max. DX10 kód legyen benne, tehát a DX10.1 progikból tuti nem lesz öszvér verzió ha ez igaz.
  • who am I 7
    #64
    Igazadvan részben.A far cry 2 viszont nagyon jó lesz,...én már csak amiatt is befogok újítani jövő tavasszal egy dx10es kareszba...lehet akkor már a gtx is csak 70 lesz :D az meg tökéletesen megfelelne :) nem csúsztam le semmiről.Effektive nem is érdekelnek a mostani szarok, mivel játékélmény jah, kb 0 + még nagyrészük optimalizálatlan is...Hát ez van.Hellgate,Far Cry 2, nfs pro street..ezek azért érdekelnek :)
  • who am I 7
    #63
    "A krv anyjukat!!!. 120-ért vettem a 8800GTS-emet és erre ez? Érdekes, hogy eddig erról egy szó sem volt. Na persze akkor nem vett volna senki sem felső és csúcs kategóriás kártyát."

    Én egyébként ezt már x-hónapja ugatom, h akkor fölösleges volt venni 110+ ért gtx-et meg gts-t venni, mert év végére 50-60ezeré már lehet kapni, és még akkor se fog lenni rá játék, + még a 10.1-es kompatibilitás is kérdéses....de akkor én voltam a hülye, meghogy márpedig megéri megvenni...hát tessék :) .Most lehet venni 320-as gts-t 65 körül 75körül meg 640-est...Erre már azt mondom, h oké.
  • drizzt1666
    #62
    Na most nem reklámból, de olcsón is lehet kapni jó dx-10 karit. Persze nem fog vele minden csicsa a max felbontáson 160 fps-en menni (mert a hw buzik ezt szeretik pedig 30 fölött már nincs is különbség a szem számára)

    MSI NX8600GT OC 256MB GDDR3 << alig 30 ropi + a posta
    Grafikus processzor órajel: 560Mhz
    Memória: 256MB DDR3
    Memória órajel: 800Mhz (1600MHz)
    Memória interface: 128bit
    Csatoló felület: PCI-E x16

    Gyárilag húzott órajelek, gddr3 ram, thermaltake hűtés (pcx.hu)

    De majdnem ugyanennyiért (1 ropi difi) kapsz egy szarrátuningolt Galaxy GF 7900GS-t 256 bittel, gddr3-al, 256 mb rammal, azonos órajelekkel csak dx 10 nélkül (szintén pcx.hu)

    Különben sem tudom h mi ez a nagy felhajtás a dx 10 körül ami már egy ideje kint van és egyszerűen NINCS rá nevesebb játék. Oké, lesz egy csicsa crysis-etek, ami magát a játszhatóságot és a játékélményt tekintve egy nagy 0. Csak úgy mint a FarCry (tudom, mert játszottam vele. Agyatlan hentelés, gyenge sztori, semmi más). Hol vannak már a régi nagyok? Max Payne, Diablo, és társai?
  • zserrbo
    #61
    Na továbbra se veszek M$ op.rendszert se más M$ cuccot.
  • zserrbo
    #60
    Bezzeg az árát elkérik és dupla, tripla haszont szebelnek be egyre inkább többet és többet.
  • zserrbo
    #59
    Akkor is elég sokáig fejlesztették a DX10-et és erre tessék, legalább lett volna a pofájukon bőr, hogy elmondják a későbbi DX verziókat nem fogják még az épp megjelenő csúcskártyák se 100% támogatni.
  • zserrbo
    #58
    Akárhogy is, nem hiszem el, hogy nem lehetett ezt tudni 3-4 hónappal ezelőtt.
  • zserrbo
    #57
    " tökéletesített csomag tehát teljes mértékben támogatja majd a jelenlegi DirectX 10-es grafikus kártyákat, ám azok nem tudják majd kihasználni az összes új opciót, ezért előbb-utóbb szükségessé válik majd új kártyák beszerzése. Ennek jelentőségét - érdekes módon - Glassenberg azzal igyekezett csökkenteni, hogy jó ideig úgysem jelennek meg kifejezetten a 10.1-re fejlesztett alkalmazások.
    "

    A krv anyjukat!!!. 120-ért vettem a 8800GTS-emet és erre ez? Érdekes, hogy eddig erról egy szó sem volt. Na persze akkor nem vett volna senki sem felső és csúcs kategóriás kártyát. Nekem most volt rá lehetőségem, hogy jó gépet rakjak össze. A procit húzhatom, a memót bővíthetem és tuningolhatom szintén, de a VGA-t már nem annyira egyszerű, ha nem támogatja majd az új funkciókat.
    Az biztos, ha nem fogja vinni 100% a DX 10.1-et, dögöljenek meg a gyártók és az M$ is és legközelebb konzolt veszek bár ott a warez nehézkes multinál :@@ szemét húzás ez mindenképp, nem tudom kifejezni mennyire felbaszta az agyam. Mocsok NVIDIA, ATI és M$ na és persze a Vista is csessze meg.
  • who am I 7
    #56
    Jaa...De azért hülyeséget ne mondjunk :D a dx10 szerintem 2-3 évig minimum lesz....az, h most esetleg c-vagy b érkezik majd belőle..de azt is kizártnak tartom.Sztem 2009(vége) 2010 előtt nem lesz másik dx :S
  • Dany007
    #55
    Sz.tem az hogy mi jó mi nem jó ez relatív. Attól függ ki mire használja. Mármint milyen szintü játékhoz.
  • narumon
    #54
    "a van 30 ért is Dx10es kártya de milyen ?"

    pl 8600GT nem rossz kártya az.
  • Dante73
    #53
    Nem kisértem figyelemmel a számozást, úgy értettem, hogy a következő, a dx 10.1-et felváltó dx10.akármi. Remélem, így világos, amit mondok?

    Dante.
  • who am I 7
    #52
    dx10.2? 2-es még sose volt dx szériába, te miről beszélsz? :D
  • Dany007
    #51
    ja van 30 ért is Dx10es kártya de milyen ? ottvan pl 8400GS a végletekig butított szar 64 bites memo sávszéllel hát mi az ? :D Röhej.
    Sajnos ez úgy működik, hogy kihoznak egy új seriát pl a 8800ast. És megcsinálják a csúcsmodellt ez volt a 8800GTX, 8800 GTS kicsit visszabutított már. Ehhez csinálnak mégdurvább állt.ban gyárilag túlhúzott verziókat, ilyen a 8800Ultra.
    Majd mindezután tovább butítják a felsőkategóriát, hogy több ember számára is elérhető legyen. És ezek a butított kártyák a 8600 8500 8400 as darabok amik már lényegessen kevesebbet tudnak mint a felső kat. Igaz hogyx Dx10-et támogatják,de attól még elég lassúak. Aki nem hiszi : http://www.nvidia.com/page/geforce8.html
    Ami meg a 7-es sériát illeti sokkal lassabb mint a 8-as. Szóval szívhatod a fogad a 7600Gt miatt :P
    A 7-es séria csúcsa :

    GeForce 7950 GT

    Graphics Bus Technology PCI Express
    Memory 512MB
    Memory Interface 256-bit
    Memory Bandwidth (GB/sec) 44.8
    Fill Rate (Billion pixels/sec) 13.2
    Vertices/second (Billion) 1.1
    Pixels per clock (peak) 24
    RAMDACs (MHz) 400

    A 8 séria csúcsa :

    GeForce 8800 GTX

    Core Clock (MHz) 575
    Shader Clock (MHz) 1350
    Memory Clock (MHz) 900
    Memory Amount 768MB
    Memory Interface 384-bit
    Memory Bandwidth (GB/sec) 86.4
    Texture Fill Rate (billion/sec) 36.8

    Úgyhogy ennyit arról hogy melyik a gyorsabb :)
    Persze Dx10-es környezetben még nem teszteltem a 8as sériát, de 9 esben 2x gyorsabb mint a 7es.és ez tény.
    Egy kicsit hosszúra sikerült a comment sorry.

  • Dante73
    #50
    Mire kijönnek az ONLY dx10-es játékok, minimum 1 év, de inkább másfél. Aztán, utána még ugyanannyi, ha nem több, mire ONLY dx10.1-es játékok lesznek, de addigra bőven itt lesznek a dx10.2-es kártyák, szóval szerintem ismét egy kis parasztvakításnak vagyunk tanúi, csak hogy legyen miért szidni MS-t.
    De ha nincs igazam, és tényleg hülyét csinál az emberekből billy bátyó, ne csodálkozzon, ha a következő torta, amit az arcába nyomnak, tartalmazni fog egy kézigránátot...

    Dante.
  • JTBM
    #49
    Szvsz. a DirectX 10 sem működik még hibátlanul. Ráadásul a DirectX 10-es kártyák lassabbak a DirectX 9-es kártyáknál (szerencsére nem drágábbak).
    A gyártóknak először meg kell tanulniuk gyors DirectX 10-es kártyákat gyártani(szvsz. legalább 2 év...).
    Persze az MS feladata, hogy új követelményeket fejlesszen és biztosan lesz majd DirectX 11 is, de szvsz. majd 3 év múlva.
  • floatr
    #48
    Jajj de kínos :)
    És még szívtam a fogam h egy 7600gt-re költöttem nemrég, de úgy tűnik nem voltam akkor a bolond...
  • narumon
    #47
    Van 30é is DX10 kártya tudtommal.
  • narumon
    #46
    Szerintem kurvajól elleszel a DX10 kártyáddal lévén hogy kurvasokan kurvajól elvannak a DX9 kártyájukkal is. Legfeljebb ha lesz olyan játék ami DX10.1 akkor lehet hogy nálad egy árnyékkal kevesebb lesz. (egyrészt azt sem tudjuk mi az újitás benne)
  • Balumann
    #45
    Ma is vannak azért jó játékok szerintem, amik letudnak kötni. Bár már inkább csak multiplayer-ben :-(
  • Sanyix
    #44
    Miért tetted jól? gf8 ígyis sokkal gyorsabb dx9-ben mint a 7. Csak a dx10-es játékoknál van gond vele.