244
Keress pénzt tudásoddal!
  • CattiBrie
    #84
    Azt, hogy a képed milyen kategória, azt te adod meg?
    Feltételezem meg lehet adni kulcsszavakat?

    Csak valódi névvel lehet regisztálni?

    Meg van szabva a kép mérete, vagy aránya?

    Ez tök jól néz ki:
  • VRSDM
    #83
    nincs semmi sem leáldozva szerintem, manapság is ahányszor szép képeket, találok a legkívánatosabbakért mindig fizetnem kell :(
  • ColdFire
    #82
    hmm fav, alkotunk vmit :)
  • CattiBrie
    #81
    de ha nekem csak a széle kell... vagy picibe...
  • Kicsikiraly
    #80
    nem egészen mert a kép közepén ott lesz egy baromi nagy átlátszó logó és ugy nem teljesen szép a kép :)
  • CattiBrie
    #79
    Azért nem értem azt, hogy ki fizet.
    Hiszen ha nekem most kell valami és találok egy jót, akkor egyszerűen elveszem.
    Nem?
  • Japep
    #78
    Ezeket teljesen "szabad kézzel" csinálod, vagy pl. PS-ben és brushokkal, esetleg összeollózással ?

    Az ötletek honnan jönnek ? :D
    Mert nekem azzal van a bajom, hogy tudok dolgokat, de nincs ötlet... :(
  • cenobite
    #77
    a franc... nem szúr be képet. mind1, itt a kép:

    http://kepup.ingyen.org/viewer.php?id=6168stock1.jpg
  • cenobite
    #76
    Áh, SG nem küldte el a teljes hsz-t. szóval nem algoritmus rajzolja, hanem vagy úgy ahogy passatgt írta, vagy egyből vektoros progival, kb így:

  • cenobite
    #75
    Illustrator és Corel a legelterjedtebb vektorprogi.
    Ha ilyesmi képre gondoltál, hogy valami algoritmus "megrajzolja"...


    ...akkor el kell hogy keserítselek. Ezt bizony jómunkásemberek kézzel rajzolják. Vagy úgy ahogy Passatgt is írja, hogy artpad-on és utána vektorizálják, vagy egyből Corel/Illustrator-al rajzolják. Pl. így, ez az egyik képem és annak körvonalas változata:
  • Kicsikiraly
    #74
    vagy fényképeznek és átvektorozzák.
  • passatgt
    #73
    Általába papíron, vagy rajzpadon megrajzolják a képeket kézzel és ezt csinálják meg vektorosba, Adobe Illustratorral.
  • ZilogR
    #72
    és hogyan kell vektoros képeket rajzolni? azt senki ne mesélje be nekem, h a fák ágait, a növényi mintázatokat grafikusok kézzel rajzolják, valszeg egy kis szoftver gyönyörű íveket rajzol egy már megrajzolt alapján, vagy vannak algoritmusok a növények leveéleit, szélben hajladozásait, stb "utánzására"

    Milyen szoftverrel érdemes próbálkozni?
  • Kicsikiraly
    #71
    /fav :)
  • Aquir
    #70
    hm nemrossz :)
  • passatgt
    #69
    Meg nyár végén akarok beszerezni egy fényképezőgépet:)
  • passatgt
    #68
    vektoros képeket most próbálgatok rajzolni, sikerül pár jobb akkor bepróbálkozok itt:)
  • _Atti_
    #67
    köszi szépen! Egyszer még lehet ráállok ha lesznek odavaló dolgaim...
  • cenobite
    #66
    Nem. .eps-ben kell általában pakolni a vektorokat.
    Kb. ezek mennek:
    Vektor - top
  • ZilogR
    #65
    ...err, mit jelent vektorozni? teszem azt, auto-cad-ben is küldhetek dwg-t??
  • Csabesz6
    #64
    waa már pont írni akartam vissza a privit, hogy a rallis arc?:D
    oks köszi az infot
  • cenobite
    #63
    Szerintem mindenképpen próbálj meg 10-et kiválasztani és azt felrakni. Ha elfogadják, utána már könnyebben megy. Úgy tudom, fotókkal kicsit nehezebb bekerülni, mert nagyon kényesek. (SS-nél) Viszont Fotóliára pl. én első körben simán felraktam vagy 30 képet, de kb. fél dollárt kerestem...

    Szóval én elsősorban az SS-t ajánlom. Nagyon korrektek! Érdemes a fórumot is olvasgatni, rengeteg inspirációt kaphat az ember, vagy szimplán csak jókat mulathat. :)
  • cenobite
    #62
    A rally-s turitomi-hoz nincs. amúgy van. :)
  • Csabesz6
    #61
    huha:D lehet kiprobalom
    off:
    neked van valami közöd Turi Tomihoz ,ceno?:P
  • Dzsini
    #60
    én nem vektorozok :) majd ő, szerintem elfekvőben van neki párszáz visszadobott weboldal-tervből ilyen dizájnelem, kacskaringó, meg ilyesmi.

    én megpróbálok pár eladható képet keresni a fotóim közt :)
  • cenobite
    #59
    Ha vektorozol, akkor a sziluetteket nagyon ajánlom!!! Azok tényleg mennek.
    Meg az ilyen "grungy", dolgok. Tudod, kicsit ilyen foltos, ködös dolgok.

    Hajrá!
  • Dzsini
    #58
    néztem, hogy ezek a dizájnelemes-sziluettes dolgok nagyon mennek... van egy grafikus ismerős, lehet, hogy ráuszítom, úgyis mindig pénzgondban van...
  • cenobite
    #57
    :) Pontosan! De tényleg ez a lényege. A megrendelő fejével gondolkodni! Ez a lényeg sztem. Mi kell nekik.
  • cenobite
    #56
    Ja! Galériám.
  • Yoda001
    #55
    van benne valami
  • Dzsini
    #54
    csinálsz egy tökéletes fotósorozatot 50 féle szendvicsről, és máris nem kell naponta pártucat embernek elmászkálnia szendvicset, fényképezőgépet és fotóst vennie, hanem egy potom összegért megveszi a fotódat, te pedig pár nap alatt megkeresed a szendvicsek árát, és jól is laktál :)
  • cenobite
    #53
    Kb.. :)

    Én a múltkor egy halom nápolyit, rágcsálnivalót, sütit vettem, hogy majd jól lefotózom őket. :)
    De aztán a felét megettem, a másik feléhez meg nem volt türelmem, úgyhogy inkább rajzoltam egy szívet szárnyakkal Corel-ben és feltöltöttem azt.
    Viszik mint a cukrot! :D

    Nekem még az is hátrány, hogy nincs megfelelő fotó-apparátom. :) Szóval egy sátor mindenképpen kell, ha tárgyfotóra adod a fejed.
    Ami még nagyon megy:
    business
  • Yoda001
    #52
    #50 :D
  • Dzsini
    #51
    üzleti szemmel nézd - kell a katalógusba / céges üdvözlőlapra / akárhova egy jégkocka, akkor hiába fotóztál nekik ködborította erdei tájat, ők a jégkockát fogják megvenni.
  • Yoda001
    #50
    de ez már attol függ mi "kell" nekik.. pl egy akármilyen szendvics.. lemész a boltba megveszed ami kell és lefényképezed.. ennyi?
  • cenobite
    #49
    #48 :D
  • cenobite
    #48
    De, szebb egy táj. És de, sterilebb egy tárgyfotó. De gondolkodjatok a megrendelő fejével.

    "Hmmm... Kellene egy kép, amin egy lazacos szendvics van, keressünk egyet!", vagy "Kellene egy kép, amin egy számológép van, mert az új kiadványunkhoz ez passzolna"
    Mit töltenek le? A fehér hátteres lazacos szendvicset és a számológépet.

    A stock fotózás teljsen más beállítottságot kíván mint a kicsit művészi, beállított képekkel való operálás. Persze ha minden okés, akkor a szép tájképekkel is lehet keresni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy inkább nem.
  • Yoda001
    #47
    de pl egy tárgyba mi az érdekes? :D
  • cenobite
    #46
    A komolyabb képeimet (cd borító terv, stb) én sem pakolom fel sehova -saját oldalt kivéve. De ha kifejezetten "Stock" fotókat szeretnél készíteni (textúrák is nagyon mennek példáu.), mert abból pénzt is kereshetsz, akkor miért ne?
    Soha nem tudhatod, hogy hány ember gondolja, hogy "hé! ez egy nagyszerű kép!"

    Én mindenkit csak bíztatni tudok a Stock fotózásra-illusztrációra, mert hatalmas lehetőséget látok benne. Több magyar emberkével beszéltem, akik már elég régóta benne vannak ebben a témában, és bizony szépen megélnek belőle. Viszont ehhez is az kell, mint a legtöbb komolyan vett dologhoz: kitartás, elhivatottság, folytonosság, stb... Szóval nem leállni!!! ;)

  • Dzsini
    #45
    szebb szebb, de egy reklámújságba / weboldalra dekorációnak egyértelműen inkább a fehér hátteres tárgyfotókat szeretik - azt körbe lehet vágni, jól hasznosítani. fotózhatsz gyönyörű tájképeket, de azokra érthetően kisebb lesz a kereslet. ahogy nézegetem a kategóriákat a tájképekből nagyon nagyot kell alkotni, hogy sikeres legyen, oda én nagyon kevés vagyok.