244
Keress pénzt tudásoddal!
  • cenobite
    #204
    Ja, és természetesen köszi az info-t! :)
  • cenobite
    #203
    Én most ide kezdtem el töltögetni az SS-en kívül:

    www.crestock.com

    Kicsit sok idő míg elbírálják a képeket - legalábbis nekem az első kupacot vagy 2 hétig "nézegették" -, de egy próbát megér. Ha vektort töltesz, akkor a mellé töltött jpg-t jó nagyra (3000 px körüli) méretezd és akkor automatikusan elérhetővé válik bitmap-képként való letöltésre is.
  • ZilogR
    #202
    Köszönöm - az infot is, no meg a jókívánságot is!
  • Taylorka
    #201
    stockxpertről annyit, h a jutalékrendszere nagyon jó... egy vectoros eladásért így 5$-t kap az ember... ami nagyon jo!
    csak hát a forgalma elenyésző az SS-hez képest... de azért ott is akad napi 1-2 letöltés, eddig 460 letöltésem van SX-en, SS-en meg 10000 felett, és a keresett pénz csak a 6oda sx-nél ss-hez képest, letöltés száma pedig 22-ed része... szóval azért van külömbség... ha jól csinálja sx-et az ember, sokkal többet tud keresni, mint SS-en, de ezt csak minőségi képekkel!
  • cenobite
    #200
    Xpert-en milyen a forgalom? Van sok letöltésed?
  • Monoton
    #199
    Igazából az első jelentkezésre gondoltam, ott azt írják hogy JPEG formátumot kell küldeni. (tehát akk. csak egy export JPEG kell a vektoros képről)
  • Taylorka
    #198
    xperten képeim>feltöltés>grafika> eps egy külön zip mappába kell tömöríteni, és külön kell a jpg-t is feltölteni.
  • cenobite
    #197
    http://submit.shutterstock.com/

    Keresd a "Sign Up to make $$$ now!" feliratot. Nem tudom, szerintem nincs külön vektoros és fotós acc. Tehát simán tölthetsz fel vektort is és fotót is.

    Sok sikert mindenkinek!
  • cenobite
    #196
    .eps is kell, és .jpg is. A file-ok neve azonos legyen! Együtt töltsd fel őket! Ez a shutter-re vonatkozik. Expert-en nem vagyok fent.
  • ZilogR
    #195
    engem pedig az érdekel, h hol lehet vektoros grafikusként regelni a ShutterStock-on - ugyanis én nem találtam meg 5 perc után, amiből arra következtetek, h biztos azonnal látható helyen volt, csak nem láttam...
    (csak a fotóst találtam, de azt négyszer is...)
  • Monoton
    #194
    Üdv!

    Shutterstock-ra és Stockxpert-re szeretnék bejutni, vektoros képeket készítenék.

    A kérdés, hogy azokat a képeket amiket az elbírálásra küldenék be, azokat mindjárt EPS formátumban kell beküldeni vagy elég a Jpg?
  • Taylorka
    #193
    Fotókba annyi segítséget/ötletet tudok adni, hogy szerintem érdemes minél többet feltölteni, ha ilyen jellegű képekkel képzeled el. De tényleg, ami van...
    Szvsz pedig a fotókból akkor vesznek sokat, ha különleges, nem mindennapi... ez most ellentmond annak a fogalomnak h stock, mert ugye az az, hogy tömegesen mindenből..., pl beírod hogy eper a keresőbe, tuti hogy kidob több 1000 ugyan olyan képet.
    Én ha fotókkal próbálkoznék, biztos h keresnék vmi egyedi dolgot, pl stockoldalakon nem sok HDR-képet láttam még, pedig sztem lenne rájuk kereslet.
  • 89
    #192
    azigeeen...grat hozzá...nekem is lassú egy kicsit stain...2 nap alatt össz 4 letöltés, bár ezt inkább a tudáshiányomnak tudom be xD
    itt vannak az eddigi képeim, szívesen várok bármiféle tanácsot, segítséget: ezittenni
  • Taylorka
    #191
    Én másfél éve vagyok fent, és most érem el a 10.000 letöltést...
    Nekem elég hamar beindult, kezdetben 10-20 képpel is volt napi 20-30 letöltés nátlagba...
    Mondjuk grafikákra jobban buknak...
  • stain
    #190
    Én egy hete regisztráltam a shutterstock-ra, de elég nyögvenyelősen indul. Picit több, mint 40 képen van fent, talán 5-6-ra mondanám, hogy átlagosnál jobb picivel, de még csak 20-25 letöltésem van egy hét után. Neked milyen gyorsan indult be? Általában konstans az érdeklődés, vagy fluktuál?
  • 89
    #189
    na igen...felrakták őket egy nap alatt két letöltés :)
    kicsit forgalmasabb mint a stockxpert, bár ott vannak többet érő letöltések, nem csak 25 centeket adnak...
    a képek nézettségét meg lehet valahogy nézni, hogy hányan nézték eddig meg?
  • cenobite
    #188
    Ja, persze, az is igaz, hogy el kell telni egy kis időnek míg bekerülnek a rendszerbe.
  • 89
    #187
    nem lehet, hogy csak később töltik fel őket??? mert akárhogy keresem, nem találom őket :D például stockxpert-nél is van egy kis várakozási idő miután elfogadták őket
  • cenobite
    #186
    Óránként többszáz képet töltenek fel, szóval hamar arréb sodródik az ember. :)
    Fontos, hogy jó kulcsszavakat használj - és ha lehet minél többet -, és akkor ráakadnak a képeidre.
  • 89
    #185
    köszi...mér van az, hogy amiket elfogadtak képeket, azokat nem találom a képkeresőben, pedig úgy állítom be, hogy "newest first" ???
  • cenobite
    #184
    Ja, és természetesen sok sikert, sok pénzt! :)
  • cenobite
    #183
    Igen a submit-al. Én a Total Commander-el töltöm (ftp) fel. utána kel a keyword-öket (csak így szépen magyarul) megadni, és annyi. Pár nap míg elbírálják.
    Nekem paypal-ra fizetnek, úgyhogy a csekkesről nem tudok nyilatkozni.
  • 89
    #182
    Kicsit újjáélesztem a topicot :)
    Naszóval, harmadszorra csak elfogadták a képeim shutterstockon...nagyon örülök ennek :D Most több képet feltölteni újra a "submit photos"-szal kell?
    Valamint van valaki aki a csekkes kifizetést választotta? tapasztalatok?
  • XLO
    #181
    Hi!

    Elkészült egy interaktív STOCK oldal, ahol lehetőség van ügynöksögékenként megvitatni a dolgokat...illetve folyamatosan bővülő hasznos infók..szóval minden ami stock:)
    http://stockphoto.freeblog.hu/
  • KapuBen
    #180
    értem:P
  • cenobite
    #179
    Igen, lehet újra próbálkozni, de el kell telni egy kis időnek.
  • KapuBen
    #178
    Ha mondjuk shutterstocknál vagy akárhol kérnek hogy rakj képet az elején, akkor ha először nem fogadnak el annyit amennyi kell lehet újra próbálkozni?
  • creadive
    #177
    Köszi szépen a segítséget!
  • cenobite
    #176
    A Stock oldalak nem nézik, hogy jogtiszta -e a szoftvered. A keresett jövedelem már adózottnak számít, bár ha már elég sokat keresel ezzel, érdemes egy könyvelőt megkeresni vele, nehogy gond legyen.
  • creadive
    #175
    A softwarek jogtisztasága érdekelne bővebben. Meg hogy mennyire nézik ezt. És hogy a pénzből amit kapsz adozni kell-e?

    Előre is kösszi!

    Üdv.
  • cenobite
    #174
    Konkrétan mi érdekelne? Ha Te készítesz grafikákat, akkor azoka ki és hogyan használhatja fel, vagy ha Te töltesz le grafikát és azt hogyan használhatod fel?
  • creadive
    #173
    CSáó!!!

    VAlaki tudna nekem felvilágosodást adni a stock grafikák jogi hátteréről?
    Nagyon megköszönném!

    Üdv.
  • Japep
    #172
    Köszi!

    Miért van az, hogy a Shutterstock-on nincs portfólióm, de a képeim fennt vannak...a nevemre sem tudok rákeresni, de a képeimet meg veszik (ezt látom a submit.shutterstock.com oldalon. Nekem kellene csinálni egy portfóliót, vagy hogy van ez? :S

    Ja, és a címnél van az, hogy "Address Line 2:" ...ez mi? Meg az "Address"-nél is ír valami problémát (This is where we will send checks. Please make sure it's accurate), de oda így írtam, hogy pl.: Petőfi Sándor 1.
    Ez nem jó formátum?
  • cenobite
    #171
    Nem értem, miért nyaltad be? Simán feltöltheted a régi útleveled scan-jét.
  • CzGobe
    #170
    akkor lehet ezt benyaltam? elég 1 hülye rendszer ez itt a nagy EUba'
  • cenobite
    #169
    De tudod. Belépsz a saját oldaladra (Home), majd alul középen a "Check Your Numbers"-nél válaszd a "Status Of Submitted Photos"-t! Majd ezután válaszd az "Approved Photos"-t, és az ott feltöltöttek közül kiválasztod melyiket szeretnéd szerkeszteni.
  • cenobite
    #168
    Nem fogja. :)
  • CzGobe
    #167
    Hm...
    "The ID you uploaded for the ShutterStock Submission program was rejected because:

    Please upload a passport which is valid for international travel. We only accept international passports. We do not accept national identity cards."
    Hát akkor remélen nem fogja őket zavarni az, h 2006 júniusában lejárt az érvényessége az útlavelemnek ^^
  • Japep
    #166
    Ha már feltettem egy képet azt már nem tudom szerkeszteni ?
    (pl keyword-okat írni...stb)
  • ZilogR
    #165
    Itt nem is ez a lényeg, hanem az, h a ShutterStock egy hangyafingnyi cég a Coca Cola Company mellett (múltkor meglepődtem: a Finlandia Vodkát is a Coca Cola palackozza...), így nem akarnak egy lehetséges pert a saját nyakukba akasztani.

    A Coca Cola Light színei levédhetőek (pl.: a Westel900, amikor még volt, meghatározott színeket és csak azt használt a logoiban - volt egy színmérés előadás arról, hogyan lehet ezt visszaadni bármely hordozón (nyomtatva, képernyőn, pólóra nyomva, mittomén hogyan még)), tekergőző nonfiguratív elemei valszeg nem egészében védhetőek le és nehéz bizonyítani a szándékos másolást (a szplájn függvények együtthatóit védik le?!?!?!?!?!?! ;) ) ezért is nem akarnak bajt maguknak... Persze az is lehet, h egyszerűen nincs igény erre a grafikára most.