244
Keress pénzt tudásoddal!
  • Fejo
    #244
    Aki járatos a Fotolia-n az meg mondaná, hogy milyen összeg felett fizetnek, illetve mi a menete? Kérni kell, vagy bizonyos összeg elérésekor automatikusan fizetnek?



    Előre is köszi.
  • Japep
    #243

    Tényleg ... köszi, én máshol néztem eddig ... most eltűnt, remélem végleg.
  • 89
    #242
    év mellé beírtad a következő rubrikába hogy Hungary?
  • Japep
    #241

    Köszi, beírtam, de még mindig ezt írja, csak most nincs hely semmit beírni:
    We are waiting for your tax forms. Please visit our Tax Center for detailed instructions.
  • cenobite
    #240
    A teljes neved írd be, ha lehet ékezetek nélkül, amivel az oldalra regisztráltál.
  • Japep
    #239

    Miket kell beírni? Ha megkérdezhetem... :)

    Én végül is csak ide tudok írni valamit:
    ,,Enter Your Full Name - this will act as a digital signature and trigger the start of your grace period.'' - de hiába írom be a nevem, megint kéri ... mást is kell?

    Bocs, ha hülye vagyok... :D
  • cenobite
    #238
    Igen. Nekem most jött a kifizetést igazoló e-mail és nem vontak le semmit. Remélem ez így is marad. :)
  • 89
    #237
    Elvileg Magyarországra 0%-os a levonás nem? azt írta
  • cenobite
    #236
    Ki kell tölteni egy adatlapot, amit az oldal ajánl fel. Bejelölöd, hogy hol élsz, stb... Én már megcsináltam, csak már nem emlékszem pontosan hogy mire mit nyomtam és milyen kérdések voltak. De angol szótár - vagy egy jó angolos ismerős - a közelben és pikk-pakk megvan.
    Most várok, hogy fognak -e levonni a mostani zs-ből.
  • 89
    #235
    mindenkinek...én is várok egy segítőkész választ :)
  • Japep
    #234

    Ez mit takar? :D
    Fizetnem kell belőle, vagy mi?

    Ez mindenkinek van, vagy csak engem találtak meg vele?
  • Aquir
    #233
    Adóügyeket kell intézni
  • Japep
    #232

    Másnak is jelenet meg ilyen a Shutterstock.com oldalon:

    Please note: We are waiting for your tax forms. Please visit our Tax Center for detailed instructions.

    Nem vagyok valami nagy angolos ... még ...
    Ezután pedig egy oldalra visz, ahová be kellene írni a nevem meg még valamit csinálni, de nem vágom, mit... :S

    Köszi előre is.
  • 89
    #231
    valaki el tudná mondani nekem magyarszkiul h mit is kéne csinálni ebben a "tax center"-ben shutterstockon???
  • Aquir
    #230
    aham ty
  • cenobite
    #229
    75 dollár a minimum kifizetés. Ezt küldik a Paypal számládra, majd utána továbbküldöd a saját bankszámládra.
  • Aquir
    #228
    és mikor küldenek pénzt? kapod egyenesen a bankszámlára?
  • cenobite
    #227
    SS-on most kavarás van az adózás miatt. MO. elvileg 30%-ot kell hogy tejeljen usa-nak. Tehát, keresel 100 dodót, 30-at leadsz. Talán telepítenek EU-ba vagy CAN-ba is irodát SS-ék és akkor ez megszűnik. Addig viszon szopa-szopa. :(((
    Amúgy a lényeg a folytonosság. Ha feltöltesz 34 képet az 1 év múlva "sz*rt" sem fog érni, pár centért viszik havonta. Mindig tölts fel újat és újat.

    Kb. ennyi info-m van most. Kíváncsi vagyok a következő kifizetésemre, hogy leszedik -e a 30%-ot...
  • Aquir
    #226
    k
  • 89
    #225
    shutterstock-ra? elvileg 10 képet, és 7-et el kell fogadjanak...azután akármennyit tölthetsz fel (de azok is átesnek egy szűrőn) ha nem sikerül a "vizsga", egy hónapot várni kell, meg újra lehet próbálkozni
    legalábbis mikor én regeltem még így volt :D
  • Aquir
    #224
    hányat kell/lehet beküldeni kezdetben, és lehet -e újrapróbálkozni?
  • 89
    #223
    szal nem fotózol :D
    hát jah...a grafikák kelendőbbek
  • Japep
    #222

    Hát PS-sel csinálok nagy képeket és azokat teszem fel.

    Remélem, hogy csak ez a gond, és majd viszik idővel a képeimet... :D
  • 89
    #221
    vektorozol?
    sztem még nem került be (általában 1-2 nap alatt kerülnek be)
  • ktomi22
    #220
    állítólag a bevételből
  • Japep
    #219

    Hát nekem 21 képem van, hozzá 140 letöltés ... ez kb tavaly nyár termése, onnantól képet sem csináltam és nem is töltöttek nagyon le ... most indítom újra - már csináltam is egy hét alatt 10 képet (azaz összesen már 31 van) de még egyetlen letöltés sincs azóta...

    Akkor még nem került be a rendszerbe?
  • 89
    #218
    kell egy kis idő, mire az elfogadott képek bekerülnek a rendszerbe...

    megkérdezhetem, hogy nektek hány letöltésetek van hány hónap alatt?
    mert nekem 6 hónap alatt 143 letöltés 103 fotóval...és hát nemtudom, ez kb milyen :D
  • Japep
    #217

    Ez mit jelent pontosan? Mi után kell adózni? :S
  • ktomi22
    #216
    szuper.. mikor bele akartam kezdeni.... a shotterstockon.. (máson nem is akarok..csak ezen).. addigra itt kell már adózni :S
  • Japep
    #215

    Ha pl a főoldalon rákeresnék a képemre (pl beírom a címét) nem adja ki ... csak ha a "Photographer Name:" opcióval keresek rá (itt viszont benne vagyok, mikor írom be a nevem, kiadja magától)... :S
  • Japep
    #214

    Hello!
    Én elég sok képet eladtam a múlt nyáron (Shutterstock). Aztán sajnos jött egy év szünet (azaz nem töltöttem fel képet), de most visszatértem.
    Lehet, hogy csak szarok a képek, amiket most töltöttem fel (most 6-8 képe eddig), de az lehetséges lenne, hogy ők valamilyen inaktív státuszt adtak nekem?
    Mert feltölteni tudok, de venni nem akarják.... :)

    Remélem, hogy csak a képek szarok. :D

    A múltkor volt valami kiírva (valami 7A, 7F ... stb) és én véletlenül rákattintottam valamire (nem angolos vagyok), attól félek, hogy rosszra... jó értelmesen leírtam... :D

    Köszi előre is!
  • ktomi22
    #213
    na? valaki?

    Oneal1: amugy igen.. ugy tudom így van.
  • oneal1
    #212
    hali!

    Nem tanultam angolt de picit értem. Néztem az oldalt, tulajdonképp ha feltöltöma képeimet és elfogadják, majd letölti valaki akkor minden letöltés után 25 centet írnak jóvá?
  • ktomi22
    #211
    hy..
    nem tudtok olyan weboldalt ahol vector grafikák meg fotókon kívül más formátumot is el lehet így adni? pl .psd fájl vagy kézrajz, vagy bármi más? szal ne fotó meg vector ..pont ahhoz nemértek :(...
  • cenobite
    #210
    Magamtól tanultam meg a vektoros ábrák készítését. Kb. 9 éve használom napi szinten a Corel-t és társait, úgyhogy volt időm belejönni. :)
    Tény, hogy más mint a PS. Próbálgatni kell, először csak egyszerűbb dolgokat rajzolgatni, aztán jöhetnek a komolyabbak is.
  • ktomi22
    #209
    szerijtem tutorial.... bár én grafittal tudok razolni papírra..így photoshopban is megy, mert van egy wacom a4es bamboom :)... de vectorosan rajzoláshoz el kéne sajátítanom ezt az uj stilust.. illustrációrajzolást... számomra nagyon nehéz.. mert pl photoshopban realisztikus rajzokat szoktam rajzolni, ami pl adobe illustratorban teljesen más műfajt jelent.. szal bele kéne jönnöm..probalgatom..de nem talalom magamban ezt az illusztrációs stílust :(

    ezért is kérdeztem hogy nem e tudtok valami olyanm oldalt ahol rajzokat tesznek így közzé, ahogy itt illustrációkat...?!
  • 89
    #208
    ti hogy tanultatok meg vektorozni? Tanfolyam v autodidaktaként?
    Én próbáltam corel-ben de nem igazán ment xD
  • ktomi22
    #207
    valaki nem tud hasonló honlapot, ahol ceruzarajzokat lehet közzétenni???
  • cenobite
    #206
    Nem nagyon. Stock oldalakon általában fotókat (.jpg, .tif), vagy vektoros file-okat (.ai, .eps) lehet tölteni.
  • Monoton
    #205
    Olyan oldalt ismertek ahová .PSD fájlokat is lehet feltenni?