147
  • ldavid
    #67
    passz, lövésem sincs
  • SF2007
    #66
    azt véletlenül nem tudod,hogy hogyan kell mert ez valami exe...és hát gépre ha telepítem akkor ilyen kacatokat rak fel...telóra meg nem fér rá mivel 43 mb
  • SF2007
    #65
    ja meg még az is kérdéses hogy hogyan rakom rá
  • ldavid
    #64
    új szoftver igen, de hogy miben új, az jó kérdés
  • SF2007
    #63
    U700XXGG3->új szoftver?nem tudja valaki hogy ez mit takar?meg hogy egyáltalán érdemes-e rárakni...mert ha elcseszi nekem a telót....huuhhh...akkor kiakadok
  • SF2007
    #62
    http://www.mobilport.hu/?r=11313
  • ldavid
    #61
    Ez így tényleg macerás, de tényleg nem tudom mi lehet az oka, esetleg kérdezd meg a Samsung-nál. |itt|
  • Moshoi
    #60
    De, persze. Csak egy kicsit tökölős. Pl. tegyük fel, hogy van egy 500 lemezből álló ZENE-nek vezett nagy könyvtárad. Alatta előadónként mondjuk 50 könytárad, és ezen belül 10-10 album alkönyvtárad. MP3 lejátszóra én eddig úgy pakoltam át anyagot, hogy fogtam a ZENE törzskönyvtárat és a megfelelő albumszintig kibontottam azt, majd áthajigáltam a kiválasztottakat az MP3 lejátszóba, ami szintén egy meghajtóként jelent meg. A telefonnál ez nem működik. Most fogom a zeneszámokat és bemásolom őket egy új, ideiglenes mappába, és így küldöm át a telefonra. Aztán mikor odaértek, újra létre hozom a könyvtárakat és beleteszem a megfelelő zeneszámokat.
  • ldavid
    #59
    Hmm. kösz, ezt a limitet eddig nem is vettem észre.
    Egyébként, azt nem próbáltad, hogy létrehozod a mappát és abba másolod bele egyszerre az összes számot?
  • Moshoi
    #58
    Hátha a Samsungnak eszébe jut fordított állású csatlakozót készíteni. de jelenleg ez egy adottság. Ez van, ezt kell szeretni.( mellesleg kevésbé lett volna zavaró, ha a hangerőszabályzó nem egy oldalra kerül az USB csatlakozóval)
    A felbontás 176/114, vagy 128x96-os lehet. A képernyő alsó során MODE felirat alatt megtaláltam a rögzítés módja limiteket: MMS limit, 10mp, 30mp, teljes memória.
    Hogy a könyvtármásolás miért nem kompatibilis, azt nem értem. Saját magad már létre hozhatsz könyvtárat a telefonon belül. Akkor bemásolni miért nem lehet?
  • ldavid
    #57
    1. régen 2.5-ös Jack volt a Samsung mobilokban, most egyértelműen azért váltottak USB-re hogy csak egy csatlakozó legyen a telefonon minden számára
    2. ha nálad a kártyán is csak MMS méretűt csinál akkor valószínűleg nem lehet, legalábbis erre vonatkozó beállítás sehol nincs
    3. mp3-ra nekem is gyorsabb a másolás, pedig úgy tudom a telefonban is 2.0-ás van, a könyvtár át nem másolást szerintem valami inkompatibilitás okozhatja, de ez tényleg csak tipp
  • Moshoi
    #56
    1.Tudom, hogy nem egy kategória, de azért ilyen szempontból mennyivel jobb a Jack-es megoldás. Akkor arra fordítod a kábelt, amerre neked tetszik.
    2. Nem lehet kijátszani az MMS méretű videót?!
    3. A készülék saját szoftverére gondoltam. Van egy mp3 lejátszóm, amire USB2-őn keresztül kb. 10x gyorsabb a zenefeltöltés, és a könyvtár átemelése sem akadály. Itt viszont csak a telefonban hozhatsz létre könyvtárat. Egyenlőre egy időigényes megoldást ismerek: a bemásolni kívánt pl. 5 lemeznyi zenét egy könyvtárba rakom és onnan csak az mp3 file-okat emelem át a telefonba. (kb. 1-2 órát elbogarászik az átmásolás) Aztán a telefonban létrehozom a könyvtárneveket és belepakolom a megfelelő számokat. A 4. pontot még én is tanulmányozom, bár egyenlőre, ami kellett már becibáltam a telefonba.
  • ldavid
    #55
    1. igen ezt én is tapasztaltam, jobb lenne fordítva a port
    2. persze: menü - # - 7 - 4/5, a hossza elvileg a szabad helytől függ, 2 gigára gondolom többet enged
    3. PC-ről káryára? semmi akadálya, explorer alatt nem tudom mit értessz, nálam bluetooth-al nem túl gyors, kábellel már valamivel gyorsabb
    4. még nem néztem, de úgy tudom a mellékelt PC studio-val ez megoldható
  • Moshoi
    #54
    Van a masinának egy pár idegesítő technikai megoldása: 1. A mikrofonos fülhallgató kábele csatlakoztatás után takarja a hangerőszabályzót, és még ráadásul a kifordított zárópanel is útban van. Így elég hülyén lehet zsebre tenni a masinát. 2. Van-e arra mód, hogy a fényképek és kisvideók egyenesen a memóriakártyára mentődjenek? A videó hossza növelhető-e? (Az MMS küldés nem érdekel, de van benne egy 2Gigás kártya) 3. Baromi lassúnak tűnik a zeneáttöltés PC-ről, és csak zeneszámokat enged átrakni, komplett zeneszámokattartalmazó könyvtárakat nem. Megoldható-e, esetleg nem közvetlenül a telefon explorer-jén keresztül, hanem mondjuk egy kártyaolvasó felhasználásával? 4. Milyen adatbázisból, és hogyan lehet feltölteni telefonszámokat névvel, címmel, stb-vel? Nem kis vesződséggel öszeállítottam egy Excel file-t, aztán mezőnként másolhattam ki belőle az anyagokat...:( Lehet másként is? Ha valakinek a fentiekkel kapcsolatosan használható ötletei lennének, írja meg. Hálás köszönet érte!!!!
  • SF2007
    #53
    jó de azt átlehet állítani telefon memóra...de ez a videó felbontás télleg aggaszt...mert egyszerűen szörnyű...pedig még fel is lehet függeszteni és aztán folytatni nem úgy mint az u600-ban...-.-'nem értem mért kellett ezt így elbaszni...:(
  • ldavid
    #52
    Én sajna nem tudok.
    Amúgy valószínűleg tényleg elbírna, de méretileg is MMS-re vannak korlátozva a videók, nem csak felbontásban.
  • SF2007
    #51
    hi..újra itt...én még azt szeretném megkérdezni hogy valaki nem-e tud valamilyen video tuning softwaret...mert elég kicsi a felbontás...csak 176x144-mert ez nevetséges...sztem ez a kamera pl egy kétszer nagyobb felbontást is elbírna...na valaki erre tud megoldást..???előre is köszi
  • ldavid
    #50
    Az a lakatos virág / inkább fogaskerék :) /, csak azt jelzi hogy éppen használatban van a fájl, kulcs nálam nincs csak egy sima sárga lakat a zárolt-, és SYS feliratú a rendszerfájloknál, és persze a kék bluetooth logó.
    A "beállít mint" opció hiánya pedig biztos hogy csak azoknál a hangoknál fordul elő, amelyek formátumát nem támogatja a szoftver (nálam pl. ilyen a gyárilag telepített Bell.pmd).
    A csoport csengőhang beállításánál is ez lehet a probléma (feltéve ha tényleg nem támogatott formátum), nekem egy 6 megás mp3-at is simán berakott.

    A gyors billentyűzár az direkt azért van, amiért nálad is kilépett a menüből - érzékeny az érintőgomb. Biztos nem örülnél neki ha azért nyomnál ki egy beszélgetést, mert véletlenül letakartad az újaddal a gomb érzékelőjét. Bejövő/kimenő hívásnál meg csúsztasd, és nem kell feloldani.
  • Briju
    #49
    Látom nagy a csend errefelé...
    Pár hete barátkozom ezzel a telefonnal. Lenne pár "női" kérdésem:
    -töltöttem le csengőhangokat, de nem mindet tudom használni. Csoporthoz szeretném hozzárendelni, de nem hozza fel. Egyetlen zenét "lát", ami abban különbözik a többitől, hogy kisebb (89K, a többi 284 és 206) és a címe mellett van egy kis szürke virág szerű embléma lakattal. A többi mellett csak egy kis kulcs van. Amikor az opciókkal megnyitom a számot, a lista: 1.lejátszik 2.beállít, mint 3.áthelyez.... A két rejtőzködő zenénél a "beállít, mint" hiányzik. Ennek mi az oka?
    -nagyon hamar lezárja a billentyűzetet. Ezt lehet állítani valahol? Pl. ha felhívok valakit és csak a rögzítő válaszol, le se tudom rakni mindjárt, hanem felold és utána. Nem értem, hogy hívás, beszéd közben miért zárja le a billentyűzetet? Ja és bejövő hívásnál, felvenni is csak azután tudom, ha először feloldottam.
    -az normális, hogy csak úgy váratlanul kiugrik a menüből, miközben mondjuk beállítanék valamit?
    Előre is köszi!!!
  • ldavid
    #48
    Hát, meg kell hagyni, napsütésben nem sok mindent látni.
  • Zocsi
    #47
    Csak valahogy manapság már szereti az ember azt képzelni, hogy olyan telefon van a zsebébe, ami inkább a használójához igazodik, ill. lehet személyre szabni, és nem a marketingesek által kitalált korlátozások kedvetlenítik.

    Apropó, tükröző kijelző? Hogy is van ez? Szabadban mennyire lehet olvasni a kijelzőt, főleg hogy fekete design-al áldották +?
  • ldavid
    #46
    Az ugyanazt a specifikációkra értettem, nem sok különbség van.

    Fapadosnak én azért nem mondanám, de tény hogy a Samsung egyik gyengepontja mindig is a szoftver volt (és eddig ez még a legjobbak közé tartozik), de ha néhány logikátlannak tűnő dologgal meg tudsz barátkozni szerintem nem lesz gondod vele. /az érintőgomb néha azért szívat/

    Szerintem a bill. hangok feleslegesek, a színezés meg szerintem tudatosan hagyták így, és meg is értem a dolgot, mert ez a fekete/ezüst nagyon jól passzol a telefonhoz, de persze ez csak az én véleményem.
  • Zocsi
    #45
    "egyébként nagyjából ugynaz"?

    Eddig csak "táblás telóm" volt. Most újítani szeretnék. A flippes is jó, de valahogy túl nagy a szétnyitáshoz szükséges űrszelvény/hely. A slide-os talán ennél praktikusabb. Ezért nézegetek ilyen mobilokat. Ez nagyon bejön, mert kicsit extravagáns meg jó benne a kamcsi és a tft is hozza a minőséget, samsung. Csak vhogy úgy érzem, hogy elég fapados az árához képest. Amit itt is leírsz, hogy elég sok állítási lehetőség korlátozott vagy egyszerűen nincs is (bill. hang, profilok színállítási hiánya, stb.)
    Symbian-os talóm még nem volt, emiatt nem érzem hogy miért jobb az. Viszont az N73 mégiscsak egy okos teló, csakhát elég bután néz ki...
  • ldavid
    #44
    Ezt neked kell eldönteni, tökéletes telefon nincs.
    Ha te az "egybetelókat" preferálod jobban, vagy symbian alkalmazásokra van szükséged akkor az N73 a te telód, egyébként nagyjából ugyanaz.

    Amúgy meg attól hogy tükröződik nem lesz női mobil, abszolút unisex.
  • Zocsi
    #43
    Jah, mellesleg hogy áll egy srác kezében ez a shine-os mobil?
  • Zocsi
    #42
    Érdemes megvenni ezt a telót? Csomó tesztet olvastam már róla, de nem tudom eldönteni, hogy akkor ez most megéri-e a pézét avagy nem, mert pl a mobilarénás és mobil portálos tesztek is vegyes érzelmekkel vélekednek a készülékről... Külsőleg tetszik, de ér-e annyit, mint pl. egy nokia n73-as, vagy itt inkább a design-t kell megfizetni? Vélemény?
  • ldavid
    #41

    UFO reklám
  • PhantomAss
    #40
    köszi
  • ldavid
    #39
    igen
  • PhantomAss
    #38
    hali
    támogatja a teló a sztereó bluetooth headsetet?
  • SF2007
    #37
    már próbáltam,de nem olyan nagy baj mert ép hogy csak kiírja hogy Frissítés már be is jött...
  • ldavid
    #36
    nálam nem, indítsd újra akkor talán abba hagyja
  • SF2007
    #35
    neked ha belépsz a saját fájlokba akkor mindig frissít mert nekem valamiért ma ahányszor belépek frissít:-S
  • SF2007
    #34
    ja én is úgy csináltam de semmi...
  • ldavid
    #33
    képet úgy kell berakni ahogy a szám címét is szerkeszted
    pl. windows mediaplayer-nél van olyan hogy címszerkesztő, ott lehet beírni az album, előadó stb. adatokat, és a képek fülre kattintva adhatsz hozzá képeket

    megnéztem a dolgot de nem akart megjelenni akkor sem ha a képet is rátöltöttem, pedig logikus lenne hogy oda egy képet lehet rakni
  • SF2007
    #32
    és még azt olvastam valahol a neten hogy a médialejátszóba a "Cd-kép" helyére lehet képet rakni pl. az előadót!tudod hogy kell berakni?
  • ldavid
    #31
    témát nem lehet, menüszín pedig csak fekete van
  • SF2007
    #30
    témákat nem tod lehet rá rakni....?vagy esetleg oldalt is ahonnan tölthetek le....meg még az hogy van e má menüszín-e pl.fehér!
  • SF2007
    #29
    hát nem tudom....nem fogadja el a kódot sztem csak d900-ra jó...nem tom...sztem egy kis ideig pihentetem ezt a dolgot!!!bár tudok olyan kódot ha beütöd hogy....#*6984125*#....->utánna kiad egy menüt és ott a 4.-et választva->kér egy újabb kódot(*#9072641*#)és ezen belül a 8-as menüpont valami java settingsés azon belül van olyan hogy Run Tck,de ezzel nem csináll semmit csak akkor ha valamit a Tck server settings-be írok....mentem...rányomok a run tck-ára és el kezd loadingolni...de kilép...sztem oda a server settingsbe kell vmit beírni..csak nem tom miaz:-S
  • ldavid
    #28
    nem tudom van-e hozzá, mindenesetre most találtam még egy, talán jobb leírást