99
Howard Phillips Lovecraft művei
  • NeverwinterKING
    #59
    Cthulhu ^^ hát ja ő alap :D

    Poe-tól csak 2öt olvastam. a hollót és az Usher hár bukás-át. az utobbi jó volt.
  • virs lee
    #58
    Én egy olyat láttam amiben hűtőszekrényből(!) másznak ki vmi csápok, és attól kéne félni, de röhejes mint a román westernfilm.
  • virs lee
    #57
    Ne keresd, egyiknek sincs köze hozzá. HPL-ből nem készült (valódi) film. Nézzél Hitchcockot, hangulatban talán az áll legközelebb, bár HPL-hez képest már az is texasi láncfűrészes kategória. :D
  • virs lee
    #56
    Cthulhu legyen benne, a többi mindegy. ^^

    Utoljára kb. 10 éve olvastam HPL-t, de akkor kb. mindet. Létezik még a Silverland könyvesbolt? Ott lehetett ilyen frankó dolgokat beszerezni (akkor még itt a balkánon nem volt a pórnépnek internet), ráadásul eredeti angolban. Poe is frankó, megvan a Poe összes, de nekem abból leginkább csak a Holló tetszik. Kicsit más stílus, de jó még Raymond E. Feist, meg a Dragonlance két trilógiája (Chronicles, Legends).

    Sok horrorfilm végén feltűnik HPL neve, miszerint az ő művéből készült az adott Z kategóriás szar, közben semmi köze hozzá, nem is értem miért nem jelentik fel a jogtulajok ezeket a "hullagyalázókat". Eddig csak az Alone in the dark (1) c. játék volt amelyik hangulatában megközelítette a novellákat. Sztem.
  • Szabi84
    #55
    A Reanimátor még a jobbak közé tartozik, de szinte az összes elég gagyi!
  • NeverwinterKING
    #54
    :DD
    hátja mondjuk elég nehéz vissza adni azt amit leirt.
  • Panzerfaust
    #53
    Én a Re-Animátort láttam, na az valami hihetetlen. B-s horror, de nagyon beteg. Egyik jelenetben azzal a fürésszel, amivel boncoláskor a koponyatetőt veszik le, fúrja keresztül magát a föltámasztotton. Amúgy rengeteg film van ,de állítólag szinte egy se jó.
  • NeverwinterKING
    #52
    én nem is tudtam h vannak ilyen filmek :D csak egy pár rövidebbet láttam youtube-on. pl: kívülálló, azatoth.
  • macgyver8
    #51
    ÜDV!
    Keresem Lovecraft műveinek filmes adaptácíóját. Sajnso csak a Necromonicon-t tudtam megszerezni. Ha van aki tud dvd-n vagy divix-esbe, írjon.
    A "Megnevezhetetlen" is megvan, de nem annyira jó:)
  • Szabi84
    #50
    minden tisztelet a fordítóé
  • NeverwinterKING
    #49
    "Nagyon is elképzelhető, hogy valamely roppant Hatalmak vagy Lények életben maradtak, még azokból a távoli időkből, amikor az értelem talán más formákban öltött testet, olyan formákban, amelyek eltűntek a világból az emberiség hajnala előtt, s amelyekről csupán a költélszet és a mondák őriztek meg futó emlékképeket, isteneknek, szörnyeknek, mitikus lényeknek nevezve őket."

    nagyon jó
  • NeverwinterKING
    #48
    :DD hát ja. úgy jobb.
    az a gáz h kiolvastam a könyvet és nincs másik. szal lehet gép fogok olvasni HPL-t. de így nem szeretek :(
  • Panzerfaust
    #47
    Na de ha este 11kor érek haza a melóból? MEg ha úgy hangulatosabb. Egy kis cidrit megér: )
  • NeverwinterKING
    #46
    ok. az is jó. :)akkor addig várunk a bannerra.
    na de jó8 users!
  • HUmanEmber41st
    #45
    Majd vasárnap 19.-én tudok scannelni
  • NeverwinterKING
    #44
    jó kösz. azt vagy én v a műhelyben össze dobunk vmit.
  • HUmanEmber41st
    #43
    Majd utánaolvasok, kinek van ezer gidája..nem ugrik most be:D
    Meg lehetne könyvborító, ha kell scannelek be
  • NeverwinterKING
    #42
    segítsetek. milyen banner legyen?
    Nagy Öregek sztem kellenek bele...
    meg h 10 után lelátogasd eme topikot.
    HPLről kell bele kép?
  • NeverwinterKING
    #41
    hát nem akkor kell ilyet olvasni
  • NeverwinterKING
    #40
    XD már gondoltam egy bannerra. de akkor ezt is bele irom/iratom. kösz a tippet :D
  • HUmanEmber41st
    #39
    A leemdő bannerba majd ki kellene írni, h este 10 után ne látogasd a topicot ! :D :D
  • Panzerfaust
    #38
    Kivéve amikor csak egy lámpa világít a lakásban hajnali kettőkor, és tök egyedül vagy. Na akkor nem örülök a képzeletemnek: )
  • NeverwinterKING
    #37
    egyet értek.:)
    ahogy te képzeled annál nincsen jobb :D
  • Panzerfaust
    #36
    Egy csomóról van képregény, de ezt a stílust lehetetlen visszaadni képekben. Hiába mondják, hogy egy kép többet mond ezer szónál. Ez néha nem igaz.
  • NeverwinterKING
    #35
    a patkányok a falban-ről van képregény... nem vmi nagy szám úgy.
  • NeverwinterKING
    #34
    igenigen az tényleg jó:)
  • Panzerfaust
    #33
    Ami még tetszett, az a Red Hook, ha már ott tartunk. A vége különösen hatásos.
  • _Atti_
    #32
    A szín az űrből az nekem is tetszik, de az őrület hegyénél is tetszett..

    A patkányok a falban ami még eszembejutott most hirtelen hogy tetszett, most megjött a kedvem elolvasgatni amiket emlegettetek itt.
  • NeverwinterKING
    #31
    ok majd utána nézek...
    de nem ismerős a név.
  • Panzerfaust
    #30
    Randolph Carter a főszereplője, ha ez mond valamit, azt hiszem 3 vagy 4 írásában ő a főszereplő, de zseniálisak, tényleg. Bár a Zarándokút egyértelműen a legjobb közülük. Csak ajánlani tudom.
  • NeverwinterKING
    #29
    azt még nem olvastam.
    nekem az Ex Oblivione a kedvencem. az se rémíszgetős fajta :D
  • Panzerfaust
    #28
    Mondjuk az én személyes kedvencem a Zarándokút Kadathba. Az nem az ijezstegetős fajta, de valami csodálatosan meg van írva.
  • NeverwinterKING
    #27
    hát igen. ezért az egyik legjobb :)
  • Panzerfaust
    #26
    Nem is az, de milyen durván leírja már, hogy szétesnek. Meg az, hogy a puszta rész terjed, csak ráengedik a vizet. Gyáá.
  • NeverwinterKING
    #25
    az ténleg jó :D
    amikor a házban paráznak a népek :O
    meg a szoba sarkában van a nő...
  • HUmanEmber41st
    #24
    A rákért jövök ide éjjel egykor..:D :D
    Most kapcsolhatom fel megint a villanyt:D
    Nem kelett volna említeni a Szín az űrbőlt.. ehh :D
  • Panzerfaust
    #23
    Árnyék Insmouth felett. Na azon szartam kicsit. De a Szín az űrből-nek is van valami hátborzongató hangulata.
  • NeverwinterKING
    #22
    :D
    hátja. vannak komoly művei...
    én a suttogás a sötétben című novin fostam mint atom :D
  • HUmanEmber41st
    #21
    Jól elbeszélgettek itten:D
    Boldogult lyánykoromban én is olvastam HLP-t..azóta csak lámpafény mellett tudok aludni és az erdőbe sem szívesen megyek :D
  • NeverwinterKING
    #20
    ja hát. Poe nagy hatással volt HPLre. :) a példaképnek tartotta. de szerintem túl szárnyalta Poet. :)