21
Álomcsapda (Dreamcatcher)
  • sz4bolcs
    #21
    Én már jó rég láttam ezt a filmet, kb. végig olyan volt, mint az Az utolsó 10 perce. Az Az-nak csak az utolsó 10 percét baszták el, ennek meg az első 20-25 perce volt jó, a többi pocsék.
    Pedig a budis jelenet azért nagyon ütött, ha végig ilyen lett volna, akkor remek filmnek mondanám, de így..
  • arty
    #20
    tetszett :)
  • Lipi1980
    #19
    Az az igazság, hogy a könyvben egy kicsit más volt a befejezés, de ez már sok könyvvel előfordult...

    Azért összességében elég jó kis film, bár a Ragyogás nyomába sem ér. Abból is inkább a 3 részes TV változat, de a Kubrick féle feldolgozás sem piskóta Jack Nicolsonnal...
  • macselek #18
    Fasza film.
  • barnie1990
    #17
    Átlagos...
  • Mirk
    #16
    hát a filmet meg lehet nézni egyszer
    én a könyvet is olvastam de az annyira nem jött be, nagyon elhúzta a dolgokat
  • el bruja
    #15
    hát nemtom, nekem nem jött be. 1szer elég volt megnézni. A szereposztás viszont jó...
  • dav1d
    #14
    anno a plázában néztem meg haverommal aki nagy filnm rajongó

    egy élmény volt, hangosan kacagot az összes néző ezen a bugyuta filmen. a pénzt megérte mert hatalmas vigjáték
  • Bexter
    #13
    Nekem tetszett. A legjobb megoldás a 2 lélek egytestben, az nagyon tetszett :)
    A vége szerintem is pocsék. a helikoptert leszedem meghal a főgonosz, hagyták volna inkább nyitva az ajtot többet beszélnénk róla.
  • kulabácsi
    #12
    jó film volt, nekem tetszett annó
  • Hajnalcat
    #11
    Juj, ez nagyon jó lehet a tartalmat elolvasva. Mindenképp megnézem.
  • Lacee
    #10
    akkor mindenképp olvasd el az eredetit, kiváncsi vagyok a véleményedre utána :)

    csak annyi volt a gondom hogy egy kisgyerekes-különlegesképességes sztoriból kihozták hogy két szardarab kinézetű űrlény verekszik. a többi érvemet nem akarom mondani mert spoilereznék :)
  • Aspyrin
    #9
    Freemanről már az első párbeszédnél kiderül, hogy nem éppem aranyszívű(amikor ellövi a srác ujjait), majd amikor lemészárolják a helikopterekkel a földönkívülieket. Eléggé egyértelmű volt számomra.
    A befejezése szerintem nagyon jóra sikeredett(mivel ezt a könyvét nem olvastam ezért nem tudtam mire kell számítanom), tátva maradt a szám kissé .
    Még jó, hogy különbözőek vagyunk :)
  • Lacee
    #8
    a film mentségére, nehéz jó King-adaptációt csinálni, kb egy kezemen meg tudom számolni a jól sikerülteket, pedig volt egy pár.
  • Lacee
    #7
    a könyv jó, szokásos King-minőség. A film minősíthetetlenül összecsapott (M. Freemanről kb onnan derül ki hogy gonosz, hogy elmondják róla és csúnyán néz), a "végső csata" meg no comment. Vajon miért kellett belerakni?

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az eredetiben szó nem volt ilyenről, hogy Duddits is egy földönkívüli, arról nem is beszélve hogy nyitva hagyta a kérdést: Mr. Szürke tulajdonképpen létezik-e egyáltalán. (Amúgy egy elég gyakori SK-elem egyébként hogy igazából megkérdőjelezi a természetfölötti valódiságát, vegyük csak a Ragyogást vagy a Rendcsinálókat. Ezt vágta teljesen tönkre a film befejezése.


    Ami tetszett a filmben, az Jonesy és Mr Gray beszélgetés-megoldása volt, meg a raktárépület. A többiről inkább ne beszéljünk. Olvassátok inkább, ezerszer nagyobb élmény két mozijegy árából :)
  • Corefusion #6
    nem csak be lehet fosni tőle
  • zsolesz92
    #5
    Naon félelmetes? mert fosok a horrotol
  • Corefusion #4
    jó film(Y)
  • Bandew
    #3
    Nekem nagyon nem tetszett. Alig bírtam végigülni.
  • csgery
    #2
    Jó film:) eddig azt se tudtam, h Stephen King írta...:D
  • Aspyrin
    #1
    A minap néztem meg. Kissé óckódtam, amikor ezt a filmet ajánlották, rég nem láttam már épkézláb horrort. Stephen King könyveinek nagy részét olvastam már, nagyon szeretem őket, ezért jutott mégis erre a több, mint kétórás mozizásra a választás.
    Kellemeset csalódtam, nagyon tetszett, ajánlani tudom mindazoknak, akiknek a horror nem csak szétlőtt fejeket és belsőségeket jelent hanem misztikával fűszerezett izgalmat.
    (Ui.: Morgan Freeman szerepe a filmben végre nem a világ megmentése volt, ebben a szereposztásban is bevált)

    Akkor jöjjön a hivatalos infó:

    Stephen King neve védjegy, ha minőségi horror történetről van szó... Henry (Thomas Jane), Beaver (Jason Lee), Jonesy (Damian Lewis) és Pete (Timothy Olyphant) négy jóbarát gyermekkoruktól kezdve. Köteléküket közös érzékük, a telepátia fűzte szorosra. Senki más nem tud rajtuk kívül e képességükről. Csak Duddits (Donnie Wahlberg), egy szellemileg visszamaradottnak hitt, furcsa nyelvet beszélő fiú, akit gyermekkorukban megmentettek a megaláztatástól. Évente egyszer a négy barát együtt bulizik néhány napot a hegyek között a tél közepén. A faházban lóg egy indiándísz, az álomcsapda, amelynek különleges jelentőséget tulajdonítanak. Az erdőben egyre furcsább dolgok történnek, az állatok teljesen elnémulnak. Valami titokzatos erő készül átvenni a hatalmat. Nem sejtik, hogy a hadsereg lezárta a körülöttük lévő területet és Curtis ezredes (Morgan Freeman) parancsa szerint senki sem kerülhet ki onnan élve. A hihetetlen helyzet kulcsa és barátainak sorsa Duddits kezében van... (Forrás: Port.hu)

    Képek: