3083
Vodafone korlátlan internet HSDPA modemmel.

NEM: T-Online
NEM Pannon

ezt kéretik szem előtt tartani. Köszöntem.
  • ddany7
    #3083
    sziasztok
    3g-vel kapcsolatban kerdeznem, hogy mi zabalja most ennyire? ma alig nyomkodtam, es lement 20mb. ennyire gyorsan nem nagyon porgott meg le, de most konkretan 2-2,5 nap alatt megevett 100mb-t.
    koszi
  • davidka003
    #3082
    Felfele mindig lehet váltani.
  • lord nihilus
    #3081
    Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy vajon a február óta meglévő MobilNet M előfizetésem upgradeelhetném-e az L-es csomagra? Online meg is rendelném, ha lehetne, úgy olcsóbb...az M nagyon kevésnek bizonyult és hát se upc-t, se digit nem tudok kötni a jelenlegi albimba....:/
  • cantu
    #3080
    Sziasztok,
    Kitöltenétek az alábbi kérdőívet szakdolgozatom sikeréhez hozzájárulva.
    Fő témám: az utazás, internet, mobilalkalmazás szerepe
    Köszönöm előre !!

    Kérdőív - utazás, internet, mobilalkalmazás
  • newman1
    #3079
    Szia!

    Átváltasz Perc&Net tarifára (TV PERCNET), megvárod a visszaigazoló SMS-t róla, hogy a csomagváltás megtörtént.
    Ezután feltöltesz egyösszegű 3000 Ft-tal, és aktiválódik az 1G internet bónusz, amelyet 30 napig lehet felhasználni, utána elvész, ha még maradt belőle valami. A 3000 Ft-ot meg le lehet beszélni.
    Jó régi Vitamax City kártyát váltottam át erre, így most megy a net a telón is, és nem kell Zsebnetet venni hozzá + pénzért, hanem bónuszként elérhető.
  • kakaoskalacs
    #3078
    VitaMAX Prémium Perc&Net csomaggal rendelkezik itt valaki?

    Én most váltottam át és nem igazán értem ha feltöltöm a kartyat 3ezer Ft-al akkor csak kapcsoljam be a 3G-t és mehet az 1gb ingyé buli?

    Mézesmadzag szaga van...
  • joshua
    #3077
    Ezaz köszönöm
  • UT5RGHV
    #3076
    netinfo.vodafone.hu , vagy valami ilyesmi. Nem tudom kipróbálni ezt a címet mert nem Vodám van.
  • joshua
    #3075
    Melyik az az oldal, ahol írják, hogy mennyit használtam fel a havi keretemből? Egyszer elküldték sms-ben, de véletlenül kitöröltem és nicns meg semmi előzménynél...
  • marsu
    #3074
    köszi
  • Morgolodo
    #3073
    Pár éve nálam is elkezdte. A Voda szoftverét (Broadband, meg a VMLC Lite volt korábban asszem.) hanyagoltam. Feltelepítem, majd kilépek, tiltom az indulását és egy sima szélessávú kapcsolatként indítom a netet. Onnantól kezdve automatikusan csatlakozik a win indulásával, azonnal. Nem vacakol, nem kell várni semmire, nem fagy, nem dobja el a hálózatot stb (win7 x64). Nálam ez megoldott minden problémát. Tégy vele egy próbát.
  • marsu
    #3072
    Sziasztok.

    a vodafon mobil internetem, 2-3 percenként megszakad, de van amikor többet is bír.
    mi lehet a hiba oka??
  • Morgolodo
    #3071
    Segíteni én nem nagyon tudok, de ahogy látom az én programomon, ott nem szerepel az e220. Firmware frissítéssel esetleg?
  • MrIncredible
    #3070
    Üdv! Remélem tud valaki segíteni!
    Huawei e220-as modemem van. Még VMLC Lite szoftver van a gépemen. megpróbáltam feltenni a Voda Mobil Broadbendet. Leszedtem a régi szoftvert,és mikor ez után bedugom a modemet, a data interfacet nem tudja telepíteni. A VMB-t ennek ellenére feltettem, de nem tudja kezelni a modemet. Rendszer visszaállítással tudtam a modemet működésre bírni. A modemmel lehet a gond? vagy csak nem kompatibilis az új szoftverrel a huawei e220?
    Tud segíteni valaki?
  • Morgolodo
    #3069
  • Morgolodo
    #3068
  • Morgolodo
    #3067
    Itt, egy óra átlag látható. Most viszont nem akar 8 fölé menni.
  • 012345678901234
    #3066
    Na ezt pipálja le valaki:

  • Fabio Capello
    #3065
    A változás ez volt, hogy 5 giga felett iszonyatosan belassították a netet.
  • SZULTA
    #3064
    Üdv mindenkinek!

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Olvasgattam vissza fele de nem találtam a kérdésemre a pontosan megfogalmazott hivatalos választ.
    Abba szeretném a segítségeteket kérni hogy kötöttem régen egy vodás Internet Szabadon címszóval ellátott KORLÁTLAN internetet.
    Na most tudom hogy extrém használat során 5g csomagba raknak át ami nálam nem valósult meg.
    Viszont egyik napról a másikra lekorlátoztak és lelassítottak.
    Kérdésem minek köszönhető ez?
    Ezt találtam cikk
    Ennyi lenne a szerződés módosítás?Írnak egy cikket és kész?
    Egyáltalán nem értem mi az hogy lekorlátoznak belassítanak ha nincs is adatmennyiség korlát a szerződésembe.
    Kérlek segítsetek.
    Köszönöm!
  • 012345678901234
    #3063
  • Gery85
    #3062
    Amúgy jó lett az új hálózat én csak tábla pc behasználom a netet és ott is 3g van ahol eddig semmi nem volt
  • Morgolodo
    #3061
    Értem. Ez a dolog úgy látszik nem egységes. Még. Húzom amíg lehet, aztán tipli.
  • davidka003
    #3060
    Hát nekem már március 20-án ez az új rendszer volt.
  • Morgolodo
    #3059
    Mióta van ez? Ápr. 5-én még ment, sőt, az utóbbi idők leggyorsabb napja volt, 55 giga jött 24 óra alatt (így is, egy steam-es játék, még nem jött le teljesen). Ha tényleg vége, elköszönök én is a Vodafone-tól, negyedik éve vagyok náluk. Egyébként a feltöltősnél is lehetett csalni, csináltam is (pl. ha nem értem el a 3 gigás korlátot, többször is letöltöttem 2-2,5 gigát, az újracsatlakozás után), de az már nem működik 2 hónapja.
  • davidka003
    #3058
    1 hónapja van a Vodának az új rendszere és egy oldal is ahol nyomon lehet követni a letöltésed. Küldtek SMS-t róla előző hónapban, hogy mostmár ez az új rendszer lesz. És tényleg ahogy elértem a 2 GB-ot, már csökkent is a sebesség 16KB-ra és netet sem bontottam meg semmi.
    De egyébként magukkal is kicsesztek, mert szerintem nem megterhelő egy cégnek ha valaki pár GB-al többet töltött le, ellenben így most a májusban lejárt szerződést nem fogom meghosszabbítani náluk így buknak 3 ezret havonta.
    Ja és ha túlléped a 2 GB-ot akkor vehetsz +1GB adatforgalmat 1000 Ft-ért. Annyiszor 1000 Ft ahány GB-ot kérsz és hozzácsapják a havi számládhoz.
  • 012345678901234
    #3057
    Komolyan??? Akkor megtalálták 2-3 év alatt a hálózatukban ezt a bug-ot, és javították, mert ez az volt végülis. És ezt, hogy 2GB után lelasítottak egyből, ezt hány hónapon keresztül tapasztaltad? Szóval mióta van ez? Nem tudok erről semmit, mert nem az enyém a Voda net, és nem volt rá alkalmam csalni jó pár hónapig. De jó tudni ezt, akkor nem gondolkodok Vodában a jövőben (csak e miatt fordult meg a fejemben hogy váltani kéne rá majd).
  • davidka003
    #3056
    Nekem csak annyi hozzáfűzni valóm van, hogy mostmár nem lehet csalni.
    Eddig(2 évig) havonta 40-50 GB-ot tudtam leszedni de mostmár 2 GB után lassítják.
  • 012345678901234
    #3055
    Újra az előző:

  • 012345678901234
    #3054
    Ez picit jobb:
    http://www.speedtest.net/result/1895566204.png
  • 012345678901234
    #3053
    Szépen megállt ez a topic. De hogy legyen valami új hozzászólás is ebben az évben :D :

    Egy vasárnap délután:
  • merida111222333
    #3052
    Hát igen végül is így jóval egyszerűbb.
  • joco18
    #3051
    Köszönöm a válaszokat!
  • 012345678901234
    #3050
    Nem kell többnek lennie, mert a képen mért sebességed 436 kb/s átszámítva. És Te 400-450 kb/s közötti letöltést írtál. Ez pont a kettő közötti érték, teljesen jó a mérésed.
  • 012345678901234
    #3049
    Vagy, van egy egyszerűbb számolási mód erre:

    A mért pl. 3.41 Mb/s-t, megszorzod 128-al, és megkapod a sebességet kb/s-be, amire joco18 kíváncsi.

    Ugyanis 1 Mb/s, az 128 kb/s! Egyszerűbb 1x szorozni, és kész.

    Tehát 3.41 x 128 = 436.48 kb/s. Pontosan ugyan annyi, mint amennyit merida számolt ki.
  • merida111222333
    #3048
    A 3,41 az ugye Mb/s (megabit/sec)

    Ezt meg kell szorozni 1024-el mert ennyi a váltószám. 3,41*1024=3491,84 kbit/s (kilobit/sec)

    Ezután a 3491,84 kbit/s-ot elosztod 8-al és megkapod a kb/s-ot.
    (kiloBYTE/sec)

    3491,84/8= 436,48 kb/s.





  • davidka003
    #3047
    450 tökéletes.
  • joco18
    #3046
    Hali!
    Lenne egy kérdésem.Ez a sebessége a netemnek:
    Miért van az hogy mikor letőltök valamit film,videó akármi,a letőltési sebesség 400-450kb/s.Nem többnek kéne lenni?
  • f2d
    #3045
    Most jár le a két évem január végén, a csomag nevét nem tudom, 8 Gb adatforgalmat enegedélyez(ett) egy hónapra.
  • davidka003
    #3044
    Nem igaz, hogy X összegért nem lehetne mondjuk 1 megás net korlátlan adatforgalommal.