64
  • p00h
    #23
    azért ne felejtsük el a raymant, az excite truckot, a kororinpát, a resi4 remake-t meg a dragonballt se, mind nagyon addiktív játék...
  • NEXUS6
    #22
    Ja ha így nézzük akkor a sony meg nem kicsit volt okos a tendóhoz képest, hiszen nem tudom hallottál-e róla, de ők meg már kb 7 éve kiadtak egy kb a Wii-vel megegyező képességű cuccost, asszongyák elég sikeres is lett.

    Valami PS2-nek hívják.
    ;)))
  • lopbisz
    #21
    jah ezek mióta szar gamek? mert ezt is mondtad...
    És nincs evvel vége a lista. Ebben az évben jön még a soul calibur, a no more heroes, final, a dragon quest már meg is jelent ( első nap majdnem 300 ezer kelt el belőle csak japánba) disaster talán jövőre ami teljesen új nagy akció sorozat lesz. Resi 4 wii is az eladási mutatókat rekordorja. A rockstar is be lépett a mezőre csak ebben az évben table tennis ,és manhunt 2 ,és esetleg még a bullyt is hozza, és még stb stb stb.
    Valaki írta casulelezést megint. Ezek mind casuel gamek mi? Meg a konzol csak casual vásrálókból áll mi? Mondja el már nekem valaki miért van az, hogy az ilyen úgymond hc gamek ugyanúgy olyan jól fogynak wii-n( vagy jobban) mint a másik két konzolon? Nehéz el fogadni, hogy a wii vásárlók legalább fele hc gamer?
  • Zenty
    #20
    egyébként tuti nem adnak ki 5 éven belül új hardvert. Max csak annyi, hogy kisseb lesz, mint ds-nél a lite verzió. 5 év múlva az új generáció szerintem a mostani xbox360 szinten lesz. Evvel ismét nyereséges hardverel, mint mindig. A nintendo nem azért nem ad ki mindet verő hardvert, mert nem tudna. Egyszerüen üzleti alapon neki fölösleges eröltetnije az über brutal hardvert. Igy is veszi mindenki, miért adna ki hardverbe jobbat? A pár fikázó fanboy miatt? Ugyan már.
    ennek ellenére én is örülnék neki ha a kurva jó írányitása melle brutal hardver is dukálna. ( de ez sajna tuti nem fog be következni ebben a generációban)
  • Mythic
    #19
    Na ezt sem gonodoltam volna, hogy a Nintendo ennyire okosan áll a piachoz és széjjelszivatja a Sonyt. :) Nem kínált semmi olyat, amire jelenleg még nincs szukség (Blu-Ray, HD) és így barátságos áron képes volt olyan embereket megtalálni akik egyébként soha nem is konzoloztak volna. 3év múlva már talán kozelebb lesz az emberekhez a HD mánia, kiderul melyik szabvány uralkodik, így az elore gondolkodó emberek is talán megkockáztatják a generáció váltást. A Wii-nek pedig van lehetosége alkalmazkodni a piachoz. A Sonynak viszont jelentosen megvan kotve a keze, kiadott baromi drágán egy hatalmas erogépet, aztán vár hogy talán 4-5 év múlva befut. Max apró változtatásokat eszkozolhet, de szerintem ha a HD-DVD fog a piacvezeto válni, akkor sem tenne egy combo meghajtót a gépébe. A wii meg olyat tesz bele, ami nekunk vásárlóknak leginkább fog kelleni. A Sony egyrészt imádkozhat, hogy a Blu-Ray nehogy behaljon, másrészt a játékmegjelenések talán segíthetik. De léteznek még annyira exkluzív nevek amik PC-re v Xbox-ra nem lesznek elérhetok? Szerintem max egy tucat lehet.
  • Zenty
    #18
    már mint nem a hír fikázó. Csak, hogy benne van a wii szó a hírbe már jönnek a vérszomjas flame arcok rá :D
  • Zenty
    #17
    de jó megint egy wi fikázó flame hír. A sok el bukott konzol tulajdonos most fikázhat.
  • kandeláber
    #16
    hol tart az átlagjátékos (casual gamer) igényességben a grafikát illetően

    Én ott tartok, hogy tíz éve sem volt élethű, meg ma sem az, és nem látok nagy különbséget. Nemrégiben láttam egy Crysis videot, és akkorát nevettem rajta... Ezt nevezik szuper grafikának? Ugyan már. És éppen ezért mindegy számomra, hogy PS3-ról, vagy Wiiről van-e szó, egyik rosszabb mint a másik. Sokkal fontosabb az, hogy mennyire szórakoztat az adott játék. Ez persze csak én vagyok.
  • Balumann
    #15
    Én máshol is olvastam a WII HD-ról, és nem csak az a lényege, hogy lehet választani 1080p -s képet, hanem az hogy erősítik a hardvereket. Ami azt eredményezheti, hogy sokkal nagyobb, komolyabb játékokat tudnak csinálni, jobb grafikával is...
  • balee66
    #14
    Az, hogy ma a csúcs grafika a legfontosabb a gameknél, az sajna jelent valamit, mégpedig hogy a többség ezexerint megelégszik egy sokkal egyszerűbb, játékélményt jóformán nélkülöző, hamar unalmassá váló felhozatallal.
    Nem csodálkozom a warezolás hatalmsa mértékén.
  • drizzt1666
    #13
    Hiába a jó vas, ha nincs jó játék rá. Ds is azért lett hatalmas siker mert naponta 4-5 új játék is jön ki rá és kb 2 havonta akad ezek közül 1-2 igazán jó game.
  • NEXUS6
    #12
    Azért attól szerintem nem kell sokat várni, hogy egy 480p-s gámát felskáláznak 1080p-re. Max eltünnek a recék a poligonok széleinél, feltéve ha ugye elötte nem használtak AA-t. Meg kicsit szebben néznek ki a texturák.

    Monnyuk a DS meg a Wii is rávilágított egy fontos dologra, hogy hol tart az átlagjátékos (casual gamer) igényességben a grafikát illetően. És most lehet vitatkozni, hogy dehát a játékmenet az azért fontosabb, amitt én is tisztaszívvel aláírok. De ha számításba vesszük, hogy azért az ember az infók 90%-át a szemén keresztül kapja, akkor az sajna jelent valamit, mégpedig hogy a többség ezexerint megelégszik egy sokkal egyszerűbb iformációs térrel.
    Monnyuk ugye az is igaz, hogy hiába találták fel a festészetben 2000 éve a perspektívikus ábrázolást, ez közel sem azt jelenti, hogy mára mindenki leonárdó.
  • Ginos
    #11
    Ha jól emlékszem azt írtam hogy jelenleg több játék van wii-re mint ps-re.

    "idén jön a metroid3, a super mario galaxy, a super smarh brosh brawl, a dragon quest sword, a resident evil umbrella ch, a forever blue" és így ennyi is a lista,de lényeg a lényeg ha majd jön játék ps3-ra akkor kiderülnek itt a dolgok...
  • zola2000
    #10
    Dehogy is! A cikk arról szólt hogy ha lesz hd wii, akkor a wii játékoknál lehet választani mondjuk 1080p felbontást is, míg a régi wiivel még mindig csak 480p-t ugyanazoknál a játékoknál.
    Ja meg bírom az ilyen kommenteket, hogy a wii vissza fog szorulni, ha jön a gta4, mgs4. Miért talán a ds visszaszorult mikor jött az MGS po, gta storyes sorozat pspre, vagy amikor jött psp árcsökkenés? Hát nem. Szerintem max az lesz hogy örülhet majd a sony és az ms, ha 100millió eladott wii mellett lesz 40millió ps3 vagy x360.
    Wiire eddig jó volt a zelda, a red steel, a super paper mario, ezzel az irányítással a wiisports is jó, idén jön a metroid3, a super mario galaxy, a super smarh brosh brawl, a dragon quest sword, a resident evil umbrella ch, a forever blue. Ps3ra milyen jó játék van eddig? Resistance, motostorm, idén jön még a lair. Se az mgs4, se a gta4 nem lesz exkluzív.
  • CSOCSO
    #9
    az a baj a nintendoval hogy mindig csak felig dongolkodik... "jol szerepel ez.. nem csinalunk jobbat.. minek az.. olcso.. viszik mint a cukrot"


    holott a Gamecube is otszor jobban fogyott volna ha a faszom panasonic q-t adjak ki helyette.. mindenhol..
  • Inquisitor
    #8
    "Japánban a Wii négyszeresen túlszárnyalja a PS3-at"

    Az lehet, de összesítve meg 6:1-hez az eladási arány :)
  • Suffering
    #7
    azt se felejtsdük el az összes mostani a Wii tulajdonos kidobhatja a Wii-jét. És veheti meg az ujat. Ez nagyon nagy köcsögség lenne a Nintendo részéről.
  • Balumann
    #6
    2-3 év mulva mások lesznek azért az árak.

    Egyébként én láttam a Spiderman 3 -ról wii -s videót, és nekem az is nagyon tetszett :|
  • scorpeeon
    #5
    Ha a nintendo kijönne egy PS3 hardverszintű wii-vel és annyival drágábban adni a mostaninál, amennyivel jobb lenne, akkor a milliós határokat súrolná az ára. Mert azt nem szabad elfelejteni, hogy a tudáshoz mérten messze a wii a legdrágább a 3 konzol közül. Ha meg tényleg kijönnek egy új wii-vel éveken belül, akkor hosszantartó móka volt ez az egész: 3 évig egy PC-vel is ki lehet húzni... Amúgymeg szvsz amint kijönnek az olyan nevek, mint GTA4, MGS4, Killzone 2, a wii egyből visszaszorul.
  • Ginos
    #4
    Azt ne feledjük hogy wii-re több játék van mint ps3-ra de szar@bbnál szarabb@k, esetleg zelda+mario party ami okés de ezeken kívül(ja majd a metroid prime)? Jelenleg csak a jó konstrukcója miatt nyerő de ha jönnek ps-re az exklúzív címek(ps3-ra gyakorlatilag nincs jó játék)GT5,MGS4,Killzone2 stb akkor már érdemes megondolni egy ps gépet.Na akkor megnézném majd az eladásokat!

    Amúgy egyszer arra lettem volna kíváncsi mi lett volna akkor ha mind3 gép egyidőben jelenik meg,lenne rájuk sok game akkor melyik hogy produkál eladásba.Bár ilyen sose lesz...
  • Szefmester
    #3
    a PS3nak már ott van a sixaxis.. igaz van vele egy nagy bajom.. az eddigi PSező pozíciom alkalmatlan sixaxisos irányításra..:P most már helyes tartással kell ülni.. nem lehet dögleni az ágyban.. :P

    amúgy ez egy enhye lehúzásnak fog tűnni pár embernek.. mi az hogy 3 évente új konzol.. még akkor is ha nintendó..
  • NEXUS6
    #2
    Na ja, csak amikor a felturbózottat kiadják, addigra az X360-nak meg a PS3 nak is lesz már valami egyedi kontrollere, árban is annyiért lesznek, plusz lesz hozzájuk egy csomó HD generációs anyag. Onlinéban meg mind az X mind a PS3 fényévekre lesz a Nintendotól, egyéb szolgáltatásokról nem is beszélve. Szal nem egyértelmű, hogy sikeres lesz.

    Nem biztos az sem, hogy a jelenlegi Wii addig kihúzza. Szerintem.
  • Balumann
    #1
    Teljesen logikus lépés. Mostmár majd azt se mondhatják a ps3 és x360 mániákusok, hogy azért az, mert jobb a grafikája, meg hd, stb...