68
avagy ha nincs otthon anyu vagy az asszony.
  • Bandi 18
    #68
    Itt egy kép is róla
  • Bandi 18
    #67
    Ma esti alkotásom befejeződött :)
    Mézes-mustáros csirke:

    Hozzávalók:
    1kg csirkemell

    páchoz:
    - 4-5 kanál méz
    - 2 kanál mustár
    - 2 kisebb fokhagyma
    - 1-2 dl olaj
    - bors,só

    Először megcsináltam a pácot hozzá egy tálban nem nagy was ist das összevertem egy tálba és kész. Megtisztítottam a csirkemellet, és lapos szeletekre vágtam. Ezeket beleforgattam a pácba, majd egy nagyobb ételhordóba beraktam és kb 6 órán át állni hagytam a hűtőben.
    Utána olajos tepsibe beleraktam és kb 1 órán át sütöttem lefedve, után 15-20 percig anélkül, hogy megpiruljon a teteje is.
    Kicsit kétkedve álltam neki hogy vajon milyen lesz de nagyon finom

    És akkor egy kis poén a végére :)

  • IXEMGabeo
    #66
    na ez fasza lesz, hamarosan meg kell tanulnom főzni mivel muterom az egyetlen élő családtagom, akire igazán számíthatok ő tanítgat főzni, keményen eddig, ha tojásrántottát, tükörtojást, pizzát, lecsót, paprikáskrumplit meg tudtam csinálni, de ezt is jókora segítséggel:D:D
  • Freeda Krueger
    #65
    Esetleg fotó?Biztosan jól nézett ki.
  • Bandi 18
    #64
    Sziasztok újra.
    Ma ismét alkottam hogy a jövő héten is legyen mit ennem :)
    Rakott bacon-ös sajtos csirkemell.
    Hozzávalók:
    - kb 1-1.2kg filézett csirkemell
    - 3 tojás, liszt a hús panírozásához
    - 35dkg sajt
    - koch hell sauce
    - 0.5kg szeletelt bacon

    Én magas falú tepsiben csináltam mert csak azt örököltem a koleszból :).
    Ki kell bélelni az alját bacon-el és a bacon tetejét megszórni sajttal. A csirkemellet le kell tisztítani kb tenyérnyi darabokra szeletelni (kb mint egy rántott húst). Ezután beleforgatni lisztbe, tojásba (só+bors kell a tojásba) és kibélelni vele a tepsit. Ha ez megvan akkor tetejére rátenni a koch hell szószt és megszórni az egészet megint sajttal. Végül az egészet betakarni bacon-el. Ezután 180 fokra felmelegített sütőben 40-45 percig sütni. Érdemes lefedni a tetejét alufóliával hogy ne égjen meg a bacon a tetején. Rizzsel krumplipürével tálalni.
    Egy adag kb 800Ft. A bacon ami drágítja, de havonta egyszer ki lehet bírni :)
  • Freeda Krueger
    #63
    Én egyszerűen csak nem szeretem a metélteket.
    A darabos tésztákkal könnyebb dolgozni ,legalábbis nekem.
  • Bandi 18
    #62
    Így van bármilyen tésztával jó :). Emlékszem még a kezdetek kezdetén amikor első évesek voltunk cérnametélttel ettük mert véletlenül azt vettünk
  • Freeda Krueger
    #61
    Ilyesmit szoktam én is főzni,gyors és egyszerű.
    csak nem szálastésztával hanem szarvacskával.
  • Bandi 18
    #60
    Eléggé kihalt a topik, gondoltam újraélesztem kicsit :)

    Mai alkotás olcsó és jó:
    Olaszos szósz spagettivel (Alias kollégiumi szósz )
    Nevéből adódik hogy kik is a célközönség :D. 5 év alatt koliban állandó gond volt a mit együnk olcsóból kérdése :) Ekkor született eme remek étel.
    Elkészítés 1.5-2 óra előkészülettel együtt.
    0.5Kg darált hús (Sparos tálcás s legjobb kb 420FT)
    1db 500g-os sűrített paradicsom (Szintén az Interspartából :P 150Ft)
    1-2 fej vöröshagyma (40-60Ft)
    Oregano (Tescoban kb 80-100FT és 4-5 adagra is bőven elég )
    Fokhagyma ha hét eleje van és van rá keret :P
    Kokurica (100Ft)
    Só, Bors
    Tészta lehetőleg Spagetti

    Hagymát meg kell puhítani olajon míg üveges nem lesz. Rá kell tenni a húst nagy lángon lepirítani közben sóval borssal ízesíteni, majd lejjebb fogva párolódni hagyni. Néha meg kell kevergetni ez Kb 20 perc. A végén hozzáadni a fokhagymát nagy lángon párszor átforgatni vele a húst, és rá kell önteni a sűrített paradicsomot és az oregano-t ízlés szerint (ha van ilyenkor kell a kukoricát is hozzáadni). Össze kell forralni kb 10-15 perc ezalatt az idő alatt ki lehet főzni hozzá a tésztát. Ez KB 3-4 napig elegendő 300-350 FT/adag.
  • SimaSuna #59
    jamie oliver és Floydot nézve már egész jól tok "főzni"

    télleg..elő is veszem Jamie szakács dvdjét :D
  • Nuki
    #58
    szakácskönyv = cheat
    anélkül főzni művészet :DD /najó csak vicc/ :D

    #57: no meg enni ;D
  • Vlala #57
    Én nem igazán jeleskedem. Illetve odaégetni, kiönteni, eltörni nagyon jól tudok mindent, csak hát nem ez a feladat.

    Ha végiggondolom, egyvalamihez értek igazán a konyhában: a hűtőből sört kivenni :)
  • RaZoK
    #56
    én szinte bármint eltudok készíteni ha van hozzá nyersanyag és egyszer-kétszer átfutom a szakácskönyvet...és azt mondják jól főzök...
    szerencsére ez jó dolog amit örököltem...:)
  • Aspyrin
    #55
    Tapasztalat?
  • Bandi 18
    #54
    Mivel koleszos vagyok szinte mindent megeszek :D De a rántottám, bundás kenyerem, lecsóm, pörköltem, bablavesem, túrós gombócom azt mondják verhetetlen :D
  • schrank
    #53
    épp ez az hogy nem megy neki jól ...
  • Nuki
    #52
    a sok diablozás teszi... annyi hentelést láttál, hogy a szeletelés is jól megy emiatt...
  • schrank
    #51
    tévésop-> V-gyalu
  • Aspyrin
    #50
    12 éve élek külön a szüleimtől, ennyi idő alatt sok minden ragad rá az emberre a koszon kívül. Konyhában általában 3-4-szer annyi idő alatt vágom fel a zöldségeket, húst, mint az asszony de azért helyt állok :)
  • Dying Soul
    #49
    Maximálisan így van! Undorító dolog a mosogatás.
  • schrank
    #48
    szerintem hiteles főzőműsort csak olyannal lehetne készíteni akin látszik a hozzáértés és az akarni vágyás ... the best
  • F1re
    #47
    aaaa az a Jamie Oliver geci joh az a legjobb ien fozos sorozat szerintem kurva jol meg volt csinalva meg a gyerek is jol kuldi meg jo arc is
  • shaba23 #46
    ez nem mentség a mosogatás irán táplált szeretetedre :)
  • [Walaki]D`Lair
    #45
    Mármint segítek anyámnak a házimunkában...így gondolom érthetőbb :D:D:D:D:D:D:D
  • shaba23 #44
  • [Walaki]D`Lair
    #43
    Szerintem nem...bár ritkán mosogatok, de akkor szívesen csinálom :)))
  • joebacsi
    #42
    mikrót tudom kezelni :)
  • schrank
    #41
    vaqlljuk be férfiasan a mosogatás 100x undorítobb dolog mint amilyen nehéz a főzés
  • banok
    #40
    én már 4 éve egyedül élek és elég jól megtanultam főzni.
    paprikás krumpli, lecsó, pörkölt, bundáskenyér, palacsinta...
    de bevallom igen gyakran van, hogy nincs kedvem főzni, ilyenkor vagy veszek vagy öt féle felvágottat vagy pizzarendelés :)
  • schrank
    #39
    az kurva bonyolult főtt krumpli főtt tojás főtt kolbász a paprikáskrumplinál szerintem sokan feladnánk
  • Ron Ragm
    #38
    Rakottkrumpli.
  • Tsityu
    #37
    Én régebben még a vizet is odaégettem. :-) Most már kicsit jobb a helyzet.
  • passatgt
    #36
    én pizzát szoktam

    1 deka élesztőt elkeversz 2 evőkanál langyos vízzel és 1 evőkanál lisztel, 30 percig letakarva keleszted.

    20 deka lisztet, a kelesztett élesztőt, picit sót meg 1 deci vizet összedolgozod és letakarva vársz, még kétszer akkora lesz, aztán tepsibe kinyújtod, bolti pizzakrémmel megkened, raksz rá húst meg sajtot, be sütőbe 230 fokra aztán zabálsz
  • [Walaki]D`Lair
    #35
    gyááá ezt faterom követte el :D:D:D:D:D
  • shaba23 #34
    közben eszembe jutott, hogy tudok kávét is főzni
  • Nuki
    #33
    Megy a tésztagyúrás minden? Nekem is az volt az első 'komolyabb' kajám, amit meg tudtam csinálni egyedül :)
  • schrank
    #32
    mert még nem főztél teszkósat
  • Bandee1987
    #31
    Egész jól tudok főtt virslit csinálni, legalábbis eddig még nem rontottam el
  • schrank
    #30
    akkor mi a baj a sörrel ? az sokkal univerzálisabb mint a tejtermékek
  • shaba23 #29
    mi a baj a kakaóval? én a lecsóhoz is iszok tejet :)