3817
  • grebber
    #201
    Elvileg még a Brinket is bemutatják ezen a rendezvényen ami most megy az is "csak" tech4-es!
  • SZilaJMaGGoT
    #202
    Jaja azt is néztem, és az is valami fergeteges!!! Én személyszerint ezért nem ástam el még a tech4-et se, mert egy használható stuff, bár nagyon remélem, hogy lesz olyan népszerű a tech 5 mint anno a tech 3 volt... Mindenki a crysis-t veszi alapul amikor új engine-el jön valami, holott a chrome engine is van olyan sztem, és most hirtelen más példa eszembe se jut... Viszont mai napig szerintem a legjobb game engine-eket az epic és az ID csinálta, a cryteket pedig nemtudom hova tenni azzal az optimalizálatlan szarral... ami ugyan nagyon szép, épp ezért mindig az jut eszembe róla, h sokat akar a szarka... És megdöbbentem(pedig nem kellene, csak manapság ez természetes), hogy pl. az UE3 milyen gyenge(annak számító) gépeken lazán elfut(és ki is néz valahogy). Manapság nem divat elég energiát fektetni egy game engine megírásába...
  • DarkSector
    #203
    amik figyelemreméltóak....:

    Rage engine
    Kinetica engine
    Unreal 3 engine
    Dunia engine
    Frostbite engine
    Crystal Tools engine
    Anvil engine
    Diesel engine
    Ronin engine


    stb.
  • SZilaJMaGGoT
    #204
    Köszi szépen utánuk nézek, dunia nem rossz, de olyan kiforratlan számomra, a diesel-t ismerem még és az valóban figyelemre méltó!
  • grebber
    #205
    Hát igen.Sokszor nekem ég a pofán a játékfejlesztők helyett.Őket fizetik hogy alkossanak.
    De könyörgöm nem hiszem el hogy egy nem lehet szinte már minden játékba ami megjelenik beletenni normális fizikát.
    Csak példát mondok ott a Stranglehold nem etalon meg semmi nonplusszultra de ott azért szépen rombolható pár dolog DE SAJNOS NEM MINDEN és ez hiba többet ki lehetett volna hozni belőle.
    Pedig az alapból jól futó UE3-as game-ekhez simán jó lenne egy brutális fizika amit nyugodtan számolhatna plusszba a proci mivel minimál a gépigánye szinte.

    PhysX-el is jó dolgokat lehetne megvalósítani ha nem csak nvidiáé lenne hanem minden gépen elérhető lenne.
    Meg ez a PhysX-es megoldásos is amik vannak azok jók mondjuk de azokse teljes körben mindenre kiterjedő dolgok.

    Csak sajnos ezzel az a baj hogy csak mi játékosok akik játszunk azok sirnak hogy kell nekünk ez és a fejlesztők akik pénzt kapnak ezért leszarják nagyívben :(
  • SZilaJMaGGoT
    #206
    Hát éppenséggel van még valami alap fizikai motor az UE3 alatt a physX-en kívül... Az csak ilyen extra a rombolásra... Viszont ha már van valami alap akkor azt lehet fejleszteni... Viszont gyanús, h én legközelebb nvidia kártyát veszek, hiába szarabb de a legtöbb game inkább azt részesíti előnyben... :/ A faszér van ez a nagy support verseny, nem értem mért nem lehet normálisan megírni egy game-t...
  • DarkSector
    #207
    egy cseppet a ronint megemlíteném, aki még nem tudja, ez a Force unleashed engine alapja...!!!!
    A bevezető dart vader menet mindenki emlékezetébe belevésődött EZ TUTI!!!

  • grebber
    #208
    Én éppen ezért várom az új nvidia VGA-kat [akárki akárhogyan bubog meg károg hogy most így ati úgy ati meg mitől lenne később másként] mert akkor már technologiailag "egy szinten" lesznek értem ezt hogy nvidia/ati is Dx11-es lesz.Szal itt nem az lesz hogy lúzer nv még a dx10.1-es sem tudja ati meg már igen hanem mindkettő dx11.És akkor már nvidiának ott a """""nagy plussz"""""" a PhysX. Ami a játékokban szereplő dolgokat elnézve nem valami überistenség de egy kis + dolog.
    Nagyon kiváncsi leszek az első Dx11-es nvidia vs ati tesztekre!
  • Bokafix2
    #209
    Nem a Havokra gondolsz véletlen?
  • Shep
    #210
    Én azt várom, hogy olyan mikor lesz, hogy ellövöd a tartóoszlopokat és szépen fejedre szakad a födém. Nem úgy, mint most van ,hogy ellövöd aztán minden marad a helyén. De ez szerintem csak álom marad.
  • Shep
    #211
    Ez ilyen lesz a PC-n a játékban?
  • SZilaJMaGGoT
    #212
    Hát én is kíváncsi leszek... Sajna technológiailag egyik fél sem tud túl sok újat mutatni, csak az nvidia pénzeli a fejlesztőket, hogy az ő kártyáikra optimalizáljanak... Viszont onnantól kezdve nem érdekel, hogy meik mekkora mocskos disznó, ha az egyik kártya jobb bizonyos játékokhoz mint egy másik... és az üzletpolitikájukba sajnos nem szólhatok bele...
  • DarkSector
    #213
    Végy egy MARS-ot az 1000 limitált példányból, és vége a panaszkodásoknak...
    Légy király!!
    :D

  • SZilaJMaGGoT
    #214
    Nemtudom, h UE havokot használ e, mert van egy rakás fizikai engine, okés, hogy a havok a "leghíresebb"...
  • grebber
    #215
    Már fölösleges DX10-es VGA-t venni.De ilyen drágát amugy se vennék még ha multimilliárdos lennék akkor sem!Nvidiában nagyon bízok most nem tudom miért,de a hangok mindig megnyugtatnak valami jóság készül.Ati előbb jön de nem érdekel ha tudásuk netán egyszinten lesz esetleg akkor physx végett van miért a másik oldalt választani!
  • SZilaJMaGGoT
    #216
    Biztos annak is eljön majd az ideje... Mindenre azt mondták, h soha nem lesz stb... és lett... :D
  • DarkSector
    #217
    havok nem a leghíressebb, hanem az nincs elkötelezve egyik oldalon sem...míg az nvidia physx meg jaigen...ennyi.
  • werkfilm
    #218
    Mennyi szép engine van, és mégis a 16 éves quake (cs1.6) a 6 éves source (css) és a 10 éves quake3 (cod2456) enginekre építve uralják az online akciójáték piac 90%át + konzolon a héjló, és mind túl is éli a felsoroltakat, egyik sem esélyes arra hogy majd 15 év múlva hasonlóan emlegessük, legfeljebb 1-2 jobb single player játékot elő lehet venni, de napi rendszerességgel nyüstöltet nem nagyon termelnek ezek :)
  • dark night
    #219
    Ez a rage sztem egy Istenfull játék lessz!!!
    ahogy megnéztem a trainert.. fúú.....
    sztem ez a valami kaszinó vagy nem tom milyen kövér tulaj lesz a főellenség , mint a doom 3-ba a kopaszfejű vérszemű koma
    biztos nagyon jó lesz nekem a doom 3 is nagyon tettszett meg az elődjei is!!
    csak gépigény milyen lesz hozzá??:D quad core..x2 vga:
  • DarkSector
    #220
    dehogynem...
    csak amikről te beszélsz, azokhoz nem kell ekkora gép, és szinte már már ingyen van cd-kulcsokkal együtt.

    míg nézz szét a nem olyan öreg cod 4 környékén, és akkor meg sem említem a Mod Warfare 2-őt. Már most TUTI, hogy mindenki, aki hozzájut ezzel fog játszani....csodálkoznék, ha majd a béta, vagy a sima multinál nem lennének szerverösszeomlások az elején.
  • Shep
    #221
    Nem rossz, de nekem ez a homokfutós bénaság nem igazán jön be, persze lehet, hogy itt kivételesen jó lesz-
  • SZilaJMaGGoT
    #222
    öööö cs 1.6 az goldsource(half-life 1) ami egy erősen módosított quake 2 engine... :)
  • DarkSector
    #223
    gépigyénynél a full minőséget biztos quad, és egy jo 60-70 ezres karival fogjuk majd élvezni...
  • werkfilm
    #224
    nem hagytam ki, az is a q3ból gyökeredzik.
  • Shep
    #225
    De jövő évig még van idő spórolni egy megfelelő gépre :)
  • DarkSector
    #226
    a cod4???
    akkor ezt rosszul tudod.
  • werkfilm
    #227
    őőőő, nem.
  • DarkSector
    #228
    ha van fizetésed...vagy lesz addigra még...D
  • Shep
    #229
    Jó hát nyilván nem a kenyérre valót fogom gépre költeni :)
  • Shep
    #230
    Na de az a kép amit beszúrtál in-game Force Unleashed kép?
  • werkfilm
    #231
    őőő,
  • DarkSector
    #232
    jóhogy...ha azt vesszük alapul, hogy nincsen a játékban cg videó...
  • DarkSector
    #233
    nem jó a link
  • DarkSector
    #234
    jah ... élőben szebb!
  • werkfilm
    #235
    de nyilván grafikailan nicns köze hozzá, de ha játszol vele akkor érzed. a legközelebb talán a server része maradt, ezért is törik fel a megjelenés után 2 perccel, ezért van rá ennyi cheat azonnal, ezért lehet ennyire trükközni a netkóddal meg a mágikus fix fps értékekkel.
  • werkfilm
    #236
    https://aigamedev.com/open/highlights/call-of-duty-4-tools/
  • DarkSector
    #237
    ezt levágtam hogy nekem akarod irni.
    De WTF ...????

    Mi ez a sok összevisszaság...lehet én nem értem, hogy mit akarsz mondani
  • SZilaJMaGGoT
    #238
    Bocs benéztem, de majdnem... :) Különben még a source-ban is van néhány kódsor maradva a quake-ből...
  • DarkSector
    #239
    ez a cod4-hez irja a moddolást..
    ez miben fontos?
  • SZilaJMaGGoT
    #240
    Igaza van a srácnak, cod4 is quake3. Bizonyíték itt !!!