19
  • HUmanEmber41st
    #19
    Dorogon a Richter Gyógyszergyárban metán termelő baktériumokból állítanak elő B vitaminokat. Van ott 1 gázfáklya, ahol a felesleges metánt égetik el, + azzal fűtik a fürdőt.
    Ha nem lennének ilyen gyökerek, sztem egész Dorog fűtését is megoldhatnák vele, de az ingyen gáz nem jó, inkább termeltessük ki a hazai földgázt külföldi céggel, majd jó drágán vásároljuk visza. Ennek sokkal több értelme van, mint rohadt kukoricából energiát termelni...
  • Borzpapir
    #18
    A lobbi rendben van, de hol az olaj?
  • Borzpapir
    #17
    Láttad a Mátrixot?...
  • Chappy
    #16
    nekik arról szól hogy olcsóbb és gáz, ne legyen struktúraváltás... nekem inkább az, hogy ne szennyezze agyonra a környezetet és ne legyen nagyon drága :-D
  • Piel
    #15
    Ausztriában csirketelepet üzemeltetnek biogázfejlesztéssel. Mivel a szárnyas-trágya sok fehérjét tartalmaz, ezért a bomlás során jelentős mennyiségű metángáz termelődik. Ebből néhány alkotóelem kiszűrése után tisztán éghető gáz nyerhető. A teljes telepet ellátja árammal és fűtéssel. A bomlás után a szervestrágya közvetlenül felhasználható műtrágya helyett. A biogázfejlesztő rendszerek már a 80-as évek végén hazánkba is eljutottak, de senki nem akarja támogatni, mert az olajlobbi nem engedi...
  • Gabe Dearborne
    #14
    Időgép stimmel. A mammut is, mert jó nagyokat tud fingani. Na de a bomba??? Az mire kellene???
  • BaltásRém
    #13
    sztem simán életképes ötlet !
    gondoljatok bele ! egy jó hamburger ! ha megeszik az ember 3-at jó nagyból, az mennyi kalória ,mennyi energia !
    egy egészséges, sportos szervezet ezeket az anyagokat olyan hatékonyan tudja feldolgozni, hogy egész napi munkára képes vele !
    simán elképzelhető sztem hogy valami szerves anyaggal bármilyen tovább lebontható anyagból kinyerhető energia majd egyszer, jó hatásfokkal !!!!
    sok sikert az ilyesfajta kutatásokhoz !
  • Lokids
    #12
    Biogáz? Etessük a teheneket babbal azt jóvan. :D
  • T0nk
    #11
    Nem kell feltétlenül ásványolaj, vagy ásványiszén lelőhelyeken alkalmazni. Lehet ezeket a bacikat beletenni egy nagy hombárba egy csomó sza... mezőgazdasági és kommunális hulladék mellé, és máris kész a biogáz, megújuló energiaforrás, juhéj, meg minden. CSAK az a baj vele, hogy senkinek nincs kedve a kiindulási és a végterméket lapátolni. Bár ebben az esetben a végtermék a kevésbé undorító.
  • shoe
    #10
    Tegyük fel hogy működőképes ez a biogázcucc,akkor sem fogják addig sem engedélyezni,sem használni amíg van drágább és károsabb megoldás.Amíg van olaj nincs más...És ha elfogy az olaj elég ha csak egy picivel olcsobb ez a technológia mint a napenergia,ugyse érdekli a parasztját az üvegházhatás...legfeljebb majd jobban barnulunk.
  • AranyKéz
    #9
    Na és milyen hamar ki is fogyott az olajuk XD
  • aDannyBoy
    #8
    ahh uncsi :) nyóckerben a srácok megoldották ezt tuti jól :)
    egy időgép kell, meg pár mammut és egy bomba :D
  • dez
    #7
    Lényegében most is hidrogénnel fűtünk és közlekedünk, csak nem vegytisztával: a földgáz, benzin, kerozin szénhidrogének (amikben nagyjából 2x annyi H van, mint C (vegyületben persze)).
  • scs17
    #6
    lol

    Ott van az a henger alakú izé a kép közepén. :P
  • Mberke
    #5
    Sőt szinte az összes szennyvíztisztító telepen a szenyvíziszapból biogázt nyernek ki, csak hát a termelt áram még a telep áramellátását sem biztosítja. Ezért sok helyen csak 1xűen elfáklyázzák. Azért is van itt szó arról hogy már a füldben levő szerves anyagokat akarják "beoltani" a bacikkal. Hát szeritnem ez baromság, mármint környezetvédelmi szempontból semmi értelme. De majd ha jó drága lesz a földgáz tuti meg fogja érni anyagilag!
  • Szemi90
    #4
    Egyébként a képen hol a baci?
  • Szemi90
    #3
    Spanyolviasz feelingem van.
    Szerintem már működik pár szeméttelep, amiben ilyen biogázokat termelnek, és felhasználnak.
  • maestro85
    #2
    Tehát egyenlőre csak felvetés, és szeretnék elérni. Mire elérik, és beindulnak a bacik tenyésztésére, és a gáz termelésére, hidrogénnel fogunk kozlekedni. Amit az újabb hatékonyabb napcellákkal állítanak majd elő. Tehát kicsit értetlen vagyok a "felfedezés" előtt. Bár nyílván ő ennek örül, mert ez a szakterülete.
  • takraj
    #1
    "nyilatkozott McIntosh a New Scientist magazinnak"

    Húdefurcsánhangziiiiik.... :D