29
  • Darth Sith
    #29
    és nekem kiépít? :)
  • NEXUS6
    #28
    De akkor ki épít most űrhajót a Virginnek?
  • Griphons
    #27
    ... bocs, azt a csikket nem kellet volna eldobnom ...
  • Caro
    #26
    Az a dihidrogén-oxid, H2O ez meg N2O.
  • Alwares
    #25
    Dinitrogén-oxidot... Lol... talán vizet nem?
  • HöfEE
    #24
    Vagy az emberi szándék.
  • Epikurosz
    #23
    Valami emberi hiba lehetett. Mindig az emberi hiba.
  • Caro
    #22
    Egy ilyen baleset nem hiszem, hogy visszavetné a kutatásokat.
    Probléma inkább abból lenne, ha repülés közben adódott volna valami gond. Az tényleg visszafogná a fejlesztést.
  • valamit
    #21
    Én nagyon kevés véletlenbe hiszek ma már. Ráadásul ilyen esetben rengeteg más érdek van. A Nothorp-Grumman-on túl is. Vannak versenytársaik, akik per pillanat sehol nincsenek hírnévbe, most megingott a Scaledé is. Aztán vannak akik nem szeretnének ilyen űrturistásdisat, ők is keresztbe tehettek, mert ezzel az egész folyamat lassul. Aztán meg vannak, akik nem az USA-ból szeretnének ilyent, na ők is tehettek keresztbe, ugyanis így az USA-ban lassul a folyamat, nagyobb az esély utolérni őket... És akkor most csak hirtelen leírtam néhány eshetőséget.
    Persze lehet, hogy véletlen volt, de ha tényleg annyira kizárt, mint ahogy a mérnökök itt vázolják fentebb, akkor biztos elgondolkodnék más lehetőségen is, mint a technikai hibán.
  • babajaga
    #20
    Nem is mert N2O ról van a cikkben szó.
  • L3zl13
    #19
    kimaradt egy szó: a NO begyújtása nem volt része a kisérletnek
  • L3zl13
    #18
    A Wikin meg az van, hogy bár egy NO tank robbant fel, maga az NO nem volt része a kisérlettnek.
  • Inquisitor
    #17
    "A hírcsatorna egy másik forrása szerint a technikusok egy új rakétahajtómű alkatrészeit tesztelték Sir Richard Branson űrturista vállalkozásának, a Virgin Galactic-nak épülő SpaceShipTwo űrhajóhoz."

    Ez érdekes lenne, mivel letiltották a Scaled Composites-t a Virgin Galactic témáról, mivel hadiipari fejlesztésekkel is foglalkozik, és ezért nem dolgozhatnak a britteknek. (Elég idióta döntés volt ....)
  • T0nk
    #16
    Aha, megvan. Az Űrvilágon azt írják, hogy Nitrogén-Oxiddal kísérleteztek. Ez ugye eleve veszélyesebb mint a Hidrogén-Peroxid. Biztos nagyobb teljesítményre volt szükségük a többszemélyes űrhajóhoz, és növelték a kockázati tényezőket is. Hát, IJ.
  • Anteris
    #15
    na vaz, én azt hittem hogy valami komoly vegyi üzem aztán látom a videón hogy valami fészerszerű cucc az egész létesítmény..
  • alien47
    #14
    Biztos ugyanugy eltunt mint a pentagon oldalan a repulo!!!!!
    Az is kode valt.

    A sikereket latva felkelett robbantani nehogy mar a civilek is az urbe jussanak. Ez majd visszaveti a kiserletezgetest meg rajuk lehet huzni a vizes lepedot hogy meg par szaz evig nem menjen senki tomegesen az urbe
  • alien47
    #13


    És hol a vasuti sín?


    He!!!!!

  • BlackRose
    #12
    Nézd Nexus6, az atomerőműveket (bár az USA-ban) civil, magántulajdon cégek (Westinghouse, GE, stb.) fejlesztették, fejlesztik és gyártják. Csak nagyon magas állami ellenörzés allatt, sőt az atomerőművek is civil, magántulajdonban vannak, csak működésük nagyon magas állami ellenörzés és szabályozás által történik.

    Persze magát az atombombát fejlesztették a tudosok az állam kényszere (részben) és pénzelése mellett, az atomerőmű csak melléktermék lett, amelyet jól felhasznált az állam mert hasznosnak látta, de eszük ágában sem volt atomerőművet fejleszteni, a cél az atombomba volt, minnel, erősebb, minnél több.
  • T0nk
    #11
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_rocket
  • Mr Csé
    #10
    na ezzekkel se utaznék ürbe :D
  • babajaga
    #9
    Hogyan lenne képtelenség robbanás egy energiát felszabadító kémiai folyamatban?
  • jeec
    #8
    Nagynyomású rendszer mindig fel tud robbanni.. Én is kiváncsi vagyok mi okozhatta.
  • T0nk
    #7
    Jó lenne tudni konkrétumokat a robbanásról, mivel éppen az volt a nagy szám a hajtóművükben, hogy egész egyszerűen képtelenség felrobbantani benne bármit is.
  • NEXUS6
    #6
    Hát ettől azért féltem, meg attól is hogy ugyan ez civil emberekkel fog megtörténni.

    Az állami szervezeteknek szerintem az lett volna a feladata hogy abból a rengeteg pénzből ami befolyt hozzájuk, kifejlesszenek egy olcsó, biztonságos űrszállítási technológiát (ami viszont marhára nem érdekük). Ezzel megteremtsék az alapját egy új iparágnak.

    Ha annak idején az atomot is csak civil cégeknek kellett volna fejleszteni, akkor soha nem lenne atom erőművünk, meg 10X ennyi halálos áldozata lett volna az egésznek.
  • tvik
    #5
    Az űrvilág mai cikke szerint a Grumman már meg is vette a Scaled Compositest.
  • BlackRose
    #4
    A Scaled Composites privát cég (nem publikus), részvényei nincsennek a piacon (tőzsdén) és ezért értéke nem érzékeny a hírekre, kivéve ha a hírek profitról vagy veszteségről szólnak. Az eladási ár kimondottan a jelenlegi tulajdonos és az érdekelt potenciális jövőbeli tulajdonosok megegyezésétől függ.

    Ami az esetet illeti, "comes with the territory", előrehaladás nem igen lehetséges áldozatok nélkül, sajnos néha ezek az áldozatok emberi életek, ezen sajnos segíteni nem lehet. Ha 100% esetben sikeresen átugrottuk a lécet, az azt jelenti, hogy a lécet nem tettük elég magasra.
  • jeec
    #3
    Sajnos azóta meghalt még egy sérült a körházban. :(

    A rakétafejlesztés sajnos nem biztonságos dolog, főleg akkor nem, ha új technológiát fejlesztenek tovább.
  • Atkamon
    #2
    dejó... profitáljunk emberek halálából...
  • valamit
    #1
    így azér biztos olcsóbban jut majd hozzá a Northorp-Grumamn a céghez, gondolom a hírre válaszul észrevehetően esett a cég értéke és marad is alacsonyabb jó darabig