101
Márka + típus!
  • KuGa_
    #101
    Sziasztok,

    Ha motorolajat szeretnétek vásárolni én csak őket tudom ajánlani.

    http://autocentral.hu/kiegeszito_termekek/kenoanyagok
    Utoljára szerkesztette: KuGa_, 2016.08.17. 15:34:58
  • sLink
    #100
    Sziasztok!

    Motorolaj vásárlással kapcsolatban lenne egy nem rég indított oldalunk.
    A Motorolaj.sLink.hu ( http://motorolaj.slink.hu/ ) oldalon szeretnék mindenkinek segítséget nyújtani, aki motorolaj vásárlás előtt áll vagy hasznos információkról szeretne tájékozódni.

    sLink.hu
  • slepyjohny
    #99
    elszúrtam a linket. Szóval Itt :)
  • slepyjohny
    #98
    Egy Suzuki Burgman 400-hoz, tökéletesen megfelel a gyárilag előírt fél szintetikus 10W40-es olaj. Fullzintetikus, vagy hígabb olaj, sokkalta inkább azokhoz a motorokhoz való, ami 14-16.000-t pörögnek, jobban melegszik, nagyobb hőt kell elviselni az olajnak pl. GSXR, ha a Suzukinál maradunk. :) Egyébként Itt tudsz tájákozódni arról, hogy milyen tulajdonságokat takarnak a viszkozitási mutatószámok.
  • magnitudo
    #97
    Sziasztok! Van egy burgman 400-asom és gyárilag a 10w40-et írja. De úgy tudom léteznek ettől jobb olajak is amik jók bele. Hallottam haveromtól hogy ő valami 0w50-es, vagy milyen olajat tett bele. Mik ezek a számok az olaj minőségére? Melyik mit jelent? Melyik olaj mire való? Előre is köszi a válaszokat!
  • slepyjohny
    #96
    A castrol mellett, hasonlóan jó minőségben én előszeretettel használom a Q8, illetve a Mobil olajakat. Nemrégiben Olajsziget innen vettem online motorolajat, sokkal olcsóbb mint bárhol máshol. Haverokkal összedobtuk, és még a kiszállítás is ingyenes volt.
  • bea82
    #95
    én náluk vettem a mini-be olajat mert a legolcsóbb volt, rendesek voltak, segítettek hogy milyet vegyek, mert szőke vagyok gyárilag :) autoolaj.hu
  • pszihopata
    #94
    10w-40-es motorolaj kell bele!
    Sűrűbb nem jó,mert csúszik tőle a kuplung.A márka mindegy.

    Amúgy felesleges cserélni,ha már bekopott minden,utána sosem megy tönkre.
    Csak új motornál érdemes /kb.1000km/,mert az elején tele megy fémreszelékkel.
  • iszakos
    #93
    Elvileg kellett,hogy adjanak hozzá egy müszaki leirást,ami tartalmaz minden tipusú folyadék minőségére vonatkozó leirást!Általában csak a viszkozitást adják meg,de ha vmelyik olaj ipari céggel közösen fejleszt,akkor a márkát is odairják.
  • iszakos
    #92
    ELF tipusú olajok mennyire tartoznak a jó kategóriába?
  • LaszloLedzenyi
    #91
    Egyértelmű hogy Castrol
  • nagylaci23
    #90
    Sziasztok!

    Most vettünk egy 50 cm3-es Gilera R1 endúrót! Azt szeretném kérdezni, hogy miket kell átnézni a motoron? Mit kell szervizelni rajta? A váltómű olajat le kell cserélni az tudom, de azt nem tudom hogy milyet rakjak bele, mert nem mindegy, mert olvastam hogy a rossz olajtól összeragadhat, vagy csúszhat a kuplung! Víhűtéses, 6 sebességes a motor! Légyszíves írjatok le mindent, mert ezelőtt egy egyszerű simsonom volt, nemhogy hidraulikus fékű vízhűtéses motorom! Előre is köszönöm!
  • yositosi
    #89
    hello!
    mindenki nyerni szivesen- a feltételeket elolvastátok?
    vagy tud valaki bővebbet mondani?
  • jagooo23
    #88
    Hát ez biztos nagyon érdekes, csak épp nem látszik semmi.
  • loál
    #87
    Sziasztok, ezt most találtam róla XD:
  • jagooo23
    #86
    Hát ha tényleg rendesen átnézted volna az oldalt, akkor menne:D C,B,B,C,B,C a válaszok, bár az utolsónál a C is A, talán, hogy egy A-válasz is legyen:)
  • fantomas11
    #85
    Számít! hogyne számítana! De nekem elég ha csak az autó tökéletesen működik.
  • bagdadigiliszta
    #84
    Lejjebb megtalálod az infókat.. Eddig nem is tudtam, hogy szerencsésebb vagyok, mint ti :P.. De azon az oldalon is lehet nyerni olyat, amit én kaptam múlthét pénteken. Csütörtökön még nem gondoltam volna, hogy ennyire számít milyet veszek :D..
  • htmano88
    #83
    Jó, én nyernék szívesen, de mint mondtam, nem értek hozzá. Valaki súg?
  • bagdadigiliszta
    #82
    Sziasztok!

    Múltkor mikor mentünk Hajdúszoboszlóra barátokkal, kifogyott az olaj, épp ott volt egy benzinkút.. Mit sem sejtve kiválasztottam egy olajat.. Odamentem a pénztárhoz, és rövid promóciós kereteken belül kapotam egy GPS-t :D.. Talán még lesz nyereményosztás a kutakon. Tessék rohanni betankolni olajjal :).. Jah Castrol Edge-et vettem, mint amit te is használsz.. Finom motorhang, a javára..
  • fantomas11
    #81
    nekem 3éve még volt egy jóöreg VW-em. Sokáig egyfajta olajat használtam de egyre nehezebb volt beszerezni és lassan el is tünt a boltok polcáról, pedig azzal nem volt semmi problémám! Most egy új Golfom van, olajilag probléma mentes, amúgy a már lent említett olajat használom
  • jagooo23
    #80
    Jó. Bővebben: Nekem a szerelőm ajánlotta annak idején, mikor még egy jó öreg Jettám volt, és az is elég sokáig bírta mielőtt kilehelte a lelkét. Azóta a második Toyotám van, pakoltam a kilométereket rendesen mindkettőbe, de semmi gondom nem volt a motorjaikkal soha.
  • fantomas11
    #79
    Egyiknek sincs az oldalán semmi konkrétum! Én is végignéztem és csalódtam egy kicsit! a Castrolnál legább leírják hogy milyen típusu autóhoz milyen típusú olajat használjak! És nyerhetek is jehhh:D:D:D
  • toretto r34
    #78
    Én most csinálok egy jó kis mocit hát abban csak MOGUL olaj lessz 10w60-as
  • bagdadigiliszta
    #77
    hi!

    mondjuk engem főleg az olaj mint maga érdekel, miután felmentem láttam hogy ingyenes olajcserét lehet nyerni. de ha nem is nyerek akkor is kell valami a motorba... :D
    megnézem mi van a piacon, castrolról tapasztalat?
  • htmano88
    #76
    Ja, ha már ott jártam, tudom, hogy nem engem kérdeztél, de valami kvízt kell kitölteni a Castrol honlapján, és GPS-t meg olajcserét lehet nyerni.
  • htmano88
    #75
    Jön az olajcsere, úgyhogy kicsit megpróbáltam utánanézni a dolgoknak. Férfi létemre nem értek a témához, úgyhogy sok infót próbáltam gyűjteni. Megnéztem a Castrol, a MOL meg az Agip honlapját, és ha mással nem, azzal nyer a Castrol, hogy leírja, h miről szól az egész. A többinél szép betűkből álló nevek fel vannak sorolva, oszt válasszak.
  • kicsikacsa23
    #74
    ne is haragudj, de miről beszélsz? Mármint milyen nyereményjátékról?
  • vadvagyok
    #73
    Van benne igazság, bár sztem ez a topic úgy lenne helyes, ha egy bizonyos autóhoz néznénk mi a jobb, mert amúgy rengeteg van (ha már itt tartunk főleg castrol, ami ugye nem kis név ebben). Ezenkívül sokan veszik a Shell-nél is a dolgokat, mert kapnak Smart pontot. Megnézegettem a linkeket, amiket beküldtetek, az a kalkulátor a CEdge-nél bejött, nem tudtam, h van ilyen, viszont ezt a nyereményjátékot igazából még sehol nem láttam, tud vki vmit? Vagy kamu?
  • kicsikacsa23
    #72
    Én pl a MOL-ban nem bízom, nem tudom miért:) Agip-ot meg elég nehéz találni, na meg ha kicsit utánanézel/kérdezel a castrol vezeti a listát. DeenQa, neked meg annyit mondok, h külsőre ugyanaz, a különbség a teljesítményben van;):D:D
  • DeenQa
    #71
    én FINA-t használok, a bmw ezeket használja, sztem tökéletes... de van egyáltalán különbség??
  • erubik
    #70
    Inkább utóbbit használjuk.
  • mokuspof
    #69
    Azok se rosszak persze! De mindenki azt használja mi bevált nála! vagy amit a gyártó szeretne hogy használjunk:S
  • erubik
    #68
    Ja nehéz beírni, írja be valaki más:D
    De egyébként köszi:)
  • rozver
    #67
    haggyad már..nem mindenki lehet az internet doktora. Amúgy miért nem próbáljátok ki az Agipot vagy a MOLt?
  • cukorborsoka
    #66
    Nekem a pasim autó szerelő és ő mondta nekem a Castrolt hogy azt használjak a Puntomba! Amúgy a Castrolos weboldalnál szerintem erre gondoltok. http://castroledge.hu/calc.php Itt kiadja hogy milyen tipusut kell használni az autónkhoz
  • vizilou
    #65
    :D baromi nehéz lenne beírni a googleba???:S amugy itt a cím: castrol
  • erubik
    #64
    Mi a castroledge honlapjának címe?
  • vintage
    #63
    menj ki a castroledge honlapjára és nézd meg...
  • csaszi21
    #62
    Milyenek azok a Low SAPS motorolajok? Erről tud nekem valami infót adni? nem nagyon értek hozzá