17
  • Borzpapir
    #17
    És én azt még mindig nem értem, hogy irányítanának egy iylen gépet... hogy előznék meg, hoyg mondjuk ne érje levegő, és ne oxidálódjon sz@rrá...
  • Borzpapir
    #16
    a helikopterek rotorjának a vége átlépi a hangsebességet... ezért van olyan hangjuk.
  • AgentKis
    #15
    "Az így kapott chipek olyan helyeken lennének alkalmazhatók, ahol magas hőmérséklet uralkodik, mint a gépjárművek motorjai,"
    Asztán minek egy lepke teljesítményű számítógép egy gépjármű motorjába? Tán a dugattyúk és a szelepek is netezni akarnak?
    Nem elég, ha az érzékelők ott vannak, a számítógép meg hűvösebb helyen, közelebb az utasokhoz?
  • Tripax
    #14
    Azért nem teljesen mert a hozzátartozó, másik elem arányaiban követi.
  • bobba16
    #13
    "a súrlódási energiával meg mi van" pont a nano méretnek köszönhetően sokkal kissebb lesz a súrlódás ilyen méretben az teljesen elhanyagolható a testekre ható gravitációval eggyüt
    egyébként ezután nem felhúzni kell az órákat hanem bekurblizni.
  • Macc
    #12
    Es a robotkutyanak?
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Na azér ma csinálnak olyan kisméretű turbinákat amik sok-sok 10 ezret forognak gond nélkül. Megoldható.
  • Komolytalan
    #10
    Valszínűleg alapban tetű. A mechanikus számítógépek kb 100-as nagyságrendű műveleteket tudtak a 40-es években, ha jól emlékszem. Az alkatrészek mozgási sebssége is erősen korlátozott a mechanikában a hangsebesség által. Pl helikopter rotor kerületi sebessége se lépheti át a hangsebességet, mivel akkor mindenféle rezonanciák keletkeznek. Mondjuk ha légüres/légritka térben működne akkor megszűnne/emelkedne a hangsebesség által létrehozott korlát, szóval kompresszorokkal lehetne tuningolni a chipeket - minél nagyobb vákuumot tudsz kelteni, annál gyorsabban számolna. Mondjuk azt nem értem, hogy a súrlódási energiával meg mi van, mivel gondolom nano méretben nemigen lesz zsírzógomb vagy olajzó lyuk, akkor meg ez is melegedni fog mint állat.
  • Komolytalan
    #9
    Hangyának van?
  • Devon Májsz
    #8
    vajon ezek mennyire lennének érzékenyek a rázkódásra?
  • eto demerzel
    #7
    es a muveleti sebessege?
  • tbs1001
    #6
    No, az aztán tényleg ledarálja a számokat...

    Zakatoló csipeket mindenhová!
  • archkoven
    #5
    Ekkora kamut már régen láttam!
  • echo
    #4
    ez valami gyönyörű! hihetetlen, hogy így épül újra és válik hasznosság egy korábbi elképzelés!
  • nenad
    #3
    poen lenne, vajon lenne e valamilyen hallhato hangaj?
  • balee66
    #2
    Vazze, pont a napokban dumáltunk arról hogy milyen gépek lennének ha akkor Babbage gépe terjed el, és nem később Naumannéké:D:D
  • maestro85
    #1
    Nem hiszem, hogy ilyen sorrendben történt. Szerintem elősször pénzt kaptak a hadseregtől, hogy fejlesszenek egy olyan kompjúúútert :) ami ellenáll az ellenség láthatatlan(mikrohulllám) fegyverének. A médiának meg elég beadni, hogy szorgalmas tudósok hülyeségből csinálnak egy ilyet, ami nem is technológia, mert már nano szobrokat is csináltak (igaz az nem mozog), és ez érdekelné a hadsereget. Tiszta vicc.