71
villámkár és és kárrendezése
  • Moziguru
    #71
    Hogy ne csak eső után köpönyeg legyen, egy kis anyag a megelőzésről: www.villamvedelem.euProfesszionális villámvédelem
  • reaper4
    #70
  • Depridol
    #69
    Feladó: Depridol
    Címzett: tugyiti
    Elküldve: 2009. 02. 13. 12:58
    Tárgy: re: re: moderáld magad
    annyit írtam h anyádért meg 2kg banánért
    te kis szánalmas faszkalap seggfej phuzi hülye gyerek!
    a szellemi háborút is én nyerem...

    ____________________________________
    tugyiti írta, 2009. 02. 13. 12:49
    kisfiam max. te lehetsz te majom,majd ha az első mondatodba nem szerepel anyám akkor moderálom magam,nagyon kevés vagy te ahhoz hogy itt
    ugass bárkinek is köcsög narkós

    ____________________________________
    Depridol írta, 2009. 02. 13. 10:56
    moderáld magad kisfiam
    magad járatod le
    bár már nincs rá szükséged
    tugyiti:/
  • Punker
    #68
    na mi a helyzet? én vígan hajtom az új gépet :)
  • Punker
    #67
    nem, a kárjelentés 300k volt, az árajánlat 240k, és 200k-t utaltak.
  • mukika
    #66
    hm, nekem még semmi... majd a héten megsürgetem őket. amúgy neked árajánlat ezt az összeget tartalmazta?
  • tugyiti
    #65
    nagyon sok örömöd legyen a gépben ó hát ha azt a kálváriát leírnám amin keresztül mentem szerintem kevés lenne az este,de nem akarok senkit untatni elég az hozzá hogy rengeteg dolgot elbaltáztak,mostanában már csak a nyíregyházi igazgatóval beszélek telefonon mert átkérte ez egész ügyet hogy majd ő intézi :)
  • Punker
    #64
    winyóm még nincs de a többi alkatrész már tegnap megjött.


    B@szogatni kell őket hogy haladjanak, naponta oda telefonálsz talán gyorsabban haladnak :)
  • tugyiti
    #63
    grat (Y) sikerült gépet összelökni? nekem sajnos még most se bírálták el :(
  • Punker
    #62
    200k-t fizettek.
  • mukika
    #61
    én pont ma adom fel a levelet(számla+szakvélemény), majd leírom, hogy mi történt.
  • Punker
    #60
    hát ez jó, nekem adtak 1 fax számot oda elment az árajánlat + szakvéleméy, de nem válaszolnak a mocskok :(
  • Radee
    #59
    Villámcsapás miatt a régi Abit IS7-E típusú alaplapomat egy MSI PM8M-V típusú alaplapra kellet cserélnem (Valójában nem nagyon értek hozzá, szóval azt írtam ide ami a dobozra van írva). Eredetileg 768 M RAM volt benne, de ez a konfiguráció az "asszimmetria miatt" (legalábbis a szerelők ezt mondták) nem működött, így 1 G RAM van most a gépben. A videokártya egy GeForce Fx5600-as (128M). A gépen a szokásos Windows Xp van Service pack 2-vel.
    A problémám az, hogy az 1 G Ram ellenére a gép lassabb lett. Főleg a játékokon lehet észrevenni, de egyéb alalmazások esetében is. Ha filmet nézek, akkor pedig a kép nem az igazi, pedig a monitor beállításain is próbáltam állítani. A videokártyához az előző alaplapnál használt drivert tettem fel: NVIDIA Display Driver for Windows 2000/XP version 61.21
    A CPU pedig egy 2,4 GHz-es Celeron.
    Ha valaki ismer valamilyen jobb drivert (esetleg) vagy tudna tanácsot adni, az kérem segítsen.
  • tugyiti
    #58
  • Punker
    #57
    lehet akkor nekem az kavar be hogy nem látta a gépet.
  • mukika
    #56
    nem kértek semmilyen árajánlatot. a fazon kívülről lefényképezte a gépet, bele sem nézett (bekapcsoltam, látta, hogy nem indul el semmi). kérdezte a gép összetevőit, amit elkezdtem felsorolni, erre csak annyit írt le a lapra, hogy amd proc. meg hogy 1 éven belüli vásároltuk az alkatrészeket… ;)

    kérdezte, hogy elvigyék-e az ő szervizükbe, vagy elvisszük-e mi szervizbe. természetesen, én viszem el szervizbe.

    illetve kaptam egy felcímzett, stb, borítékot, amibe majd a szerviztől kapott számlát kell beleraknom, és elküldeni nekik. a hibás alkatrészeket lehet, hogy bekérik, de erre nincs nagy esély... aztán várhatom, hogy átutalják a pénzt. azt hittem, nehezebb dolog lesz ez az egész.
  • Punker
    #55
    nem kérnek elötte árajánlatot ilyenek? milyen alkatrészekre mennyit fizetnek?
  • mukika
    #54
    ez könnyű volt... holnap viszem is a szervízbe, csak a számla kell a károsodott cuccokról és kész.
  • mukika
    #53
    nekem direkt mondták, hogy addig ne vigyem szervízbe, amíg ki nem jönnek megnézni. kíváncsi vagyok, milyen alapos felmérés lesz. no mind1, holnap jönnek és kiderül minden.
  • Punker
    #52
    utánam betöréshez ment a manusz, gépet nem látta mert szervízben volt csak a szétégett tápot mutattam meg.
  • Shiwo
    #51
    hogy mennyire volt szakértő nálunk azt nem tom...de a számítógép speciális eset és speciális az elbírálása is, mivel nem "egybe" kezelik a gépet..mert ügye egy tévét, rádiót, hifit, stb-t az ember nem darabokba vesz meg, míg egy géphez az alaplap, a proci, meg a többi mind származhat akár tök más helyekről...
  • tugyiti
    #50
    Ma voltam én is bejelenteni a kárigényt azt mondták 2 napon belül kijönnek.Majd írok hogy mi volt.
  • mukika
    #49
    felhívtam őket, kijönnek megnézni. Punker nálad hogy nézték meg? kivizsgálták, vagy csak megnézte és kész(régen így volt)... illetve mennyire szakértő egyént küldtek ki? hm, sztem rájöttek, hogy sokan trükkösködnek, és kicsit komolyabbak lettek az évek során.
  • Shiwo
    #48
    sztem csak akkor kérik el, ha gyanúsan drága, vadiúj szgép "hal le"...
  • mukika
    #47
    csak azért kérdem, mert tavaly is volt dolgom az aegonnal, és akkor kijöttek megnézni az alkatrészeket, és kész. viszont ha bekérik, az nagyon nem jó, mert akkor nem tudok trükkösködni. mind1, a héten kiderül.
  • Punker
    #46
    még nem tom mi lesz :(
  • mukika
    #45
    bekérik a gépet??? ab=aegon ugye? totálkáros lett a gép?

    sry, hogy ennyi kérdezek, de most variálni próbálok én is épp.
  • Abu85
    #44
    Semmit nem érnek a D típusú túlfesz. védők egymagukban. Azok arra valók, hogy korrigálják az a hálózat 230V-os potenciálkülönbségének az ingadozását, már ha az áramszolgáltató nem ad megfelelő szolgáltatást (kisebb faluk és környéke). A villám ellen komplett ABCD szintű védelem kell, ennek a kiépítése kb. annyi, mint egy csúcskategóriás számítógép. A legtöbb 20-25 éves háznál már elrohadtak a szondák a földben, így a villámhárító sem az igazi már. Továbbá a kész villámvédelem sem száz százalákig biztos, mert jó esetben akkor lesz a rendszer először tesztelve amikor élesben becsap a villám, ha valamit elrontottak szereléskor akkor ugyanúgy behal majd minden.
  • Punker
    #43
    még nem
  • tugyiti
    #42
    elvitték a gépet?
  • Punker
    #41
    AB-nál vagyok, múlthét pénteken volt kint a kárfelmérő azt mondom amit ő mondott a papírok kitöltésekor.
  • dienesoft
    #40
    Igen, a legfontosabb, hogy minden alkatrészekről legyen számlád és bizonyítottan villámcsapás miatt legyen (vagy inkább ne legyen:) ).Fontos, hgoy a biztosításod kiterjedjen a villámkárra és legyen benne ingóság kötve.(anyu 18 éve biztosítónál dolgozik, vágja a témát :) )
  • tugyiti
    #39
    szerinted ha berakok egy túlfeszvédős ups-t hogy az istenbe biztositóztatom le a gépet okoska?
  • Sadist
    #38
    300k-ért veszel gépet, de sajnálsz belőle egy pár ezer forintos túlfeszültség védőt, vagy egy túlfeszvédős elosztót?
  • tugyiti
    #37
    na akkor még egyszer leírom:
    érdekelne hogy otp garancia biztositóval volt e dolga valakinek
    ennyi nem az érdekel hogy mit hogy fognak beszámolni szerinted meg mennyibe meg hogy ki fogja beszámolni,engem az érdekel volt e otp biztositóval dolga már valakinek ?
  • tugyiti
    #36
    kire célzol? ezt a sok jó indulatu embert,de érdemi hozzászólást gondolom nem is fogok olvasni arról ami engem érdekel...
  • Punker
    #35
    na akkor mégegyszer elmondom, nem érdekli őket hogy mennyiért vetted anno, a jelenlegi piaci értékét fogják venni.
  • desigo
    #34
    De ha kapnak egy mailt valakitől akkor tuti nem fogják neked kifizetni
  • tugyiti
    #33
    nyugi a számlák is meg vannak mindenről ;) szakmabeli vagyok szóval egy működő gépet fogok lebiztositóztatni,beküldeni csak mégse fog nekik működni... csak érdekelne hogy otp garancia biztositóval volt e dolga valakinek?!
  • Punker
    #32
    irathatsz fél milláról is, de ha bekérik a rossz alkatrészeket és egy 286-ost adsz eléjük akkor.....