71
villámkár és és kárrendezése
  • tugyiti
    #31
    ki mondta hogy nem így lesz intézve...
    akkor még mielőtt mindenki félreért arra vagyok kiváncsi hogy ha mondjuk 200.000 Ft-ról iratok szakértőit akkor mennyi esélyem van rá hogy a 100%-ot kifizetik nekem,ezért irtam hogy tapasztalatokra lennék kiváncsi ;)
  • Shiwo
    #30
    örültünk is, elhiheted
  • Tinman #29
    Ez mind szép és jó, de ez akkor ér valamit, ha nem hozzád vág be a villám.
    Lentiben történt nemrég egy eset, ahol a tetőn levő antennába vágott a villám és reppent le a tető egy darabja is... na ott nem sokra mész a túlfeszvédővel.
    Ennek ellenére nekem is van, sőt a tápra is kőkemény pénzeket fizettem, nehogy az legyen, hogy villámot megúszom aztán a táp meg makk ász.
  • mukika
    #28
    épp én is valami hasonlóra készülök. egyszer már bevált, remélem most is összejön.
  • F1re
    #27
    oruljetek annak hogy nem akkor csapott be a villam amikor ep kihuztatok a cuccokat :S
  • Shiwo
    #26
    azért nem kerestél a bulin, mert rosszul csináltad..miután bevágott a ménkű azonnal kellett volna haverokkal beszélni, összeszedni nem túl régi, de elfüstölt számítógép-alkatrészeket, meg keresni 1 ismerőst (vagy ismerős ismerősét) aki számtech szervízben müxik, és papírt ír róla, hogy a villám miatt menthetetlenek a cuccok, és kész is :) nah igen..a lényeg, hogy legyenek megfelelő ismerősök..
  • Inquisitor
    #25
    Hmmm, mennyibe kerül egy túláramvédős elosztó UTP és telefon villámvédelemmel? 4-5-6.000? És meddig adnak biztosítást a rákötött motyóra? 10-20.000 euro?
    No persze sima antennához is van védelem, vagy kicsit drágábbért kapható olyan elosztó, amiben antenna villámvédelem si benne van.
  • neevous
    #24
    Nem az akkori árát nézik, hanem az újrabeszerzési értéket. Pl van egy őrégi szekrényed, és az elázik, akkor nem annak a szekrénynek a valós értékét, hanem egy új árát fogják neked kifizetni.
  • tugyiti
    #23
    nah akkor a hülyének nézésnek vége
    1.30%=90K,
    2.100k-ért ugyanezt a gépet már soha nem fogom megvenni (hozzátéve nem is szeretném) már csak tokozás és egyébb dolgok miatt sem
    3.ha azt veszzük hogy 50-60k-ért el is adtam volna használtan 40K-t fizetek éves szinten a biztositásra tehát akkor hol kerestem a bulin?

  • Shiwo
    #22
    nálam érdekes volt.. 10 perccel a villámcsapás elött még nagyba játszottam, és csak azért kapcsoltam ki a gépet, mert áramingadozás volt, és állandóan újraindult..így aztán kikapcsoltam..1ik tesóm rivákolt, hogy kikellene mindent húzni a konektorból, így kihúztam a gépet, meg a tévékártyából a tévéantennát (így a tévékártya megúszta)..pedig biztos szép lett volna, ha megy a gépem, és kapja a villámot a 230-on, a hálózaton meg a tévékártyán keresztül..

    másik nővérem meg épp kihúzta a saját hifijét, mert több cd-s (volt) és áramingadozás hatására újra és újra beakarta olvasni őket és kerregett 1000L... a tévé nála ment, mert azt annyira nem zavarta az ingadozás..kihúzta a hifit, lépett kettőt visszafele, csattanás...tévé szikrázott 1 sort majd füstölgött magába..
  • GanXstaZoleeWrk
    #21
    Jaj nehezen megy ez latom :) vettel anno 300.000ert egy gepet most adnak érte 100.000-et amiért ugyanazt a gépet megveheted, na ha viszont hasznaltan el akartad volna adni akkor mondjuk kaptal volna erte 50-60.000-et tehát kerestél 40.000et a bulin kb, + újra indulnak a garik stb. Adatvesztés persze szivás ha a winyo is behalt.
  • tugyiti
    #20
    igen használtam
  • Shiwo
    #19
    az egész utcában mentek tönkre cuccok, bár nálunk a legtöbb..
  • Shiwo
    #18
    elvileg belevágott a ház mellett lévő villanyoszlopba...onnan jött be a tévé meg a telefonkábelen..csak a kettő a háznál olyan méterre volt 1mástól és áthúzott a kettő között a magas fesz
  • rekettyes
    #17
    Fú bassz ez súlyos és csak a ti házatokban a környéken semmi se volt?
    Nem gondoltam, hogy a házba igy be tud bszni.
  • rekettyes
    #16
    Az hogy lehet, hogy elégett a vezeték? A házba csapott bele?
  • Shiwo
    #15
    nem kell használni..nálunk a tévébe meg a telefonba vágott bele, és végigment a lakáson..a gépem úgy vágta tökre, hogy modemen keresztül router, majd onnan kábelen át a gépbe..tesóm tv-je kivolt húzva a konektorból, de a tv-antennát elfelejtette kihúzni..annak is sanyi lett..sőt, a tv hangja kivolt küldve erősítőre meg hifire.. mindent vitt a kicsike..szal tud dúrva lenni a villám
  • Shiwo
    #14
    mikor hozzánk bevágott, felhívtuk a biztosítót..kb így hangzott a beszélgetés a hölgyeménnyel, aki felvette..

    - Jónapot kívánok, XY vagyok, az éjszaka becsapott a villám és villámkárt szeretnénk bejelenteni.
    - És ?

    erre gondoltuk magunkba a választ, hogy "és két sonkás pizzát szeretnénk rendelni..."


    a telefon még jobb volt, mert a vezeték vagy 1 méteren totálisan elégett...felhívtuk a telefonosokat mobilról...mondjuk, hogy bevágott a villám, és nem működik a telefon...értelmes válasz "akkor miről hív ? " ..végül mondták, hogy majd kijönnek...csak nem jöttek..másnap felhív őket újra, hogy mégis mikor jönnek..válasz: "embereink már voltak kint, megjavították a póznát, a többit már bentről központilag elintézzük.."
    jah hát ha központilag bentről kicserélik a kábelt, akkor qrva ügyesek..még jó hogy "figyelnek" arra amit az ember mond..hihetetlen sötétek, hihetetlen taplók, hihetetlen sokat kell várni, míg oda-vissza kapcsolgatnak az illetékesek között.. de legalább a számlákat fizették..
  • rekettyes
    #13
    Engem az érdekelne hogyan ment tönkre? Használtad vihar közben?
  • tugyiti
    #12
    ha a mai árát fizetik ki 30% talán ha megkapok -.-
  • GanXstaZoleeWrk
    #11
    Nemhogy örülnél kifizetik a hasznalt géped mai árát újonnan :) hozzápakolsz kicsit és vehetsz jobbat haszanltan jó ha 60%at megkaptad volna érte :)
  • tugyiti
    #10
  • Punker
    #9
    erre kell a szakértői vélemény amit el is fogadnak, kárfelmérőnek én is 300-at mondtam, saccra ha 150-180-at kifizetnek akkor jó vagyok, a faszi megmondta nem a 1,5 éves számlás árat veszik alapul hanem a mai piaci értéket.
  • tugyiti
    #8
    Ez a rész már megvan számlám van mindenről (közel 300K a végösszeg) arra lennék kiváncsi hogy mennyit óhajtanak/szoktak kifizetni belőle?
  • tugyiti
    #7
    OTP garanciánál vagyok...
  • Punker
    #6
    nekem is most fut hasonló ügy, szakszervízből kell kérni szakértői véleményt, és elfogadják a kár 1 részét fizetik, de nem 100%-ot, majd még írok mi lett a vége, számla nekem is csak a sulinetes cuccokról van már meg.
  • neevous
    #5
    F5
  • tugyiti
    #4
    Minden esetben,minden biztositó?
  • neevous
    #3
    Ha tudsz számlát adni a cuccokról, ami benne volt, az Aegon minden további nélkül fizetnek. A többi biztosítóról nem tudok nyilatkozni:)
  • Dark Angel 666
    #2
    Nekem anno a faxmodemem ment tönkre egyszer amikor feltöltődött elektromossággal a telefon vonal , de az nem vitte magával az egész gépet
  • tugyiti
    #1
    Sziasztok!

    Sajnos a Kedd esti viharban tönkrement a gépem,szerencsére van rá biztositásom már el is inditottam a kárrendezést.Érdekelnének a tapasztalatok ha valakinek volt már része -sajnos- ebben (csak saját élményekre hivatkozzunk ha megkérhetek mindenkit,az egyik haverommal történt kezdetü storykat hanyagoljuk),hogy hogy viszonyulnak az egyes biztositók ezekhez az esetekhez,milyen procedúrákat kell végig járni stb...