384
  • Casillas
    #224
    másfél óra múlva indulunk, de lefogadom hogy szakadó eső lesz egész nap :)
  • Landor
    #223
    vicses url :D
  • baaka
    #222
    Mini Léginap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Balázs84
    #221
    Előzetes programterv

    7.30 Kapunyitás
    8.30–9.40 Katonai zenekarok, díszelgők bemutatója, közben felvezető repülőprogram DC-6, Li-2, Po-2, Da-42, Comet,
    10.30–17.30 Repülőprogramok
    18.00 Kapuzárás


    PROGRAM


    10.30– Miniszteri üdvözlés, Nyitókép

    10.45 Magyar katonai bemutató
    ejtőernyős ugrás
    Mi-24 bemutató
    Jak-52 bemutató
    AN-26 bemutató
    Mi-8/Mi-17 bemutató
    L-39 bemutató
    Mig-29 bemutató
    Jas-39 bemutató

    Kötelékbemutatók:

    Frecce Tricolori /Olaszország/
    Turkish Stars /Törökország/
    Wings of Storm /Horvátország/
    Flying Stars /Szerbia/

    További bemutatók:

    A Red Bull Team bemutatója:
    Bessenyei Péter Edge 540
    Bell Cobra, Bo-105, B-25 Mitchell

    Veres Zoltán Extra 330 bemutató
    Peter Podlusek Extra 300L bemutató
    G-2A Galeb bemutató /Szerbia/
    MiG-21 bemutató /Románia/
    F-16 bemutató /Hollandia/
    Gripen bemutató /Svédország/
    F-16 bemutató /Belgium/
    F-18 bemutató /Finnország/
    MiG-29 bemutató /Szlovákia/
    Mirage 2000 bemutató /Franciaország/
    Eurofighter Typhoon bemutató /Spanyolország/
    C-17 bemutató /USA/
    MALÉV bemutató
    PC-9 bemutató /Szlovénia/
    L-29 Delfin bemutató
    L-159 Alca bemutató /Csehország
    Mi-171 bemutató
    Super Galeb bemutató /Szerbia/
    Agusta 109 bemutató /Belgium/
    BO-105 bemutató /Németország/
    P-51 MUSTANG bemutató
    Aero 270 bemutató
    PC-6 bemutató /Ausztria/
    Harrier GR9 bemutató / Nagy-Britannia/
    Air Bandit bemutató

    Repülőgépek és helikopterek kiállítása

    Egyéb programok mindkét napon folyamatosan:
    A Magyar Honvédségben rendszeresített szárazföldi eszközök kiállítása, harci bemutató.
    Hazai és külföldi repülőeszközök földi bemutatója.
    Muzeális repülőgépek kiállítása.
    A Magyar Honvédség 160 éves és 70 éves magyar katonai repülés múzeumi kiállítás.
    90 éves a Hadtörténeti Intézet és Múzeum kiállítás.
    Katonai térképek és katonai ruházat kiállítása.
    A tiszt- tiszthelyettes-képzés, a katonai sajtó bemutatkozása, toborzás.
    Békefenntartó bemutató.
    Eurocopter kiállítás.

    Autó kiállítások:
    Ford, Hyundai, Opel, Saab, Volvó, Daf
    Formula-1, Dakar versenyautó kiállítás.
    MOL, Nestle, Coca Cola ingyenes gyermek foglalkoztatók.
    Könyvkiadó
    Szimulátorok
    Beltéri és kültéri kiállítások
    II. Világháborús amerikai haditechnikai kiállítás,
    Magyar Veterán haditechnikai kiállítás.
  • baaka
    #220
    De akkor lesz jövőre is rep nap? mert akkor jön ki a 2 év
  • Landor
    #219
    BaSZNáD Gerzson!!
  • DummyBoy
    #218
    Én vasárnap voltam, a Hindek mentették meg a programot ...

    A legjobb az volt hogy mindenki fedél alá menekült, én meg ott álltam a legnagyobb eső közepén és néztem a műsort :) Esőruha páva :)
  • SHADOWEYES7
    #217
    én szombaton voltam,akkor csodás idő volt
  • HUmanHunter
    #216
    fasza hogy idén is lessz :) tavaly voltam de elmosta az eső a nagyját :( megyek idén is hátha most szerencsém lessz ^^
  • Balázs84
    #215
    Valóban, 3x már sok ugyanaz a típus. Viszont nehéz helyzetben vannak a szervezők, mert egyre kevesebb ország bemutatózik szóló gépekkel. A lehetőségeket figyelmbevéve ez már egy elég jónak mondható felhozatal. Különsen a finn F-18 (tavaly közönségdíjat nyert a RIAT-on) és a spanyol Eurofighter (csak nálunk repül idén bemutatót!) nagy fogás.

    http://www.jetfly.hu/rovatok/legter/2005airshow/eurofighter_typhoon/

    http://www.jetfly.hu/rovatok/repules/katonai/napok/hazai/finn_hornet_kecskemeten/
  • DJKonya
    #214
    én biztos ott leszek a repülőnapon! eddig 3szor voltem:)
  • Garga Pitic #213
    A séta elég olcsó megoldás :)

    Tavaly kissé túlreprezentált volt a Gripen és Albatros, és pár típust csak pénteken láthattak repülni a mániákusok. Remélem, még jobb lesz a program.
  • Balázs84
    #212
    A kerítés tavaly csak a bázis 44-es út felöli oldalán volt 2 méteres. Másfele 1,6-as volt és simán lehetett fényképezni. Nézzetek idén körül mielőtt letáboroztok. ;-)

    Várhatóan dinamikus lesz a külföldi vasak közül: Mirage 2000, spanyol Eurofighter, finn Hornet, amcsi C-17, olasz Spartan, belga és holland F-16, szlovák MiG-29, svéd Gripen, cseh L-159 és a szerbek. De ez még változhat az utolsó pillanatig.
  • Garga Pitic #211
    Aha! Tavaly láttam két srácnál is valami kis rövidített alumíniumlétrát. Arra pont elég, hogy a fejek és a kerítés fölött ellássanak.
    Ha valaki nem dob be egy kényelmesebb fotós kiegészítőt, akkor idén én is létrát viszek.
    Nem szeretném újra elmulasztani a leszállás gumifüstölős pillanatát, meg ahogy belobban a fékernyő.
  • SHADOWEYES7
    #210
    létra?
  • SHADOWEYES7
    #209
    kbz leszel repnapon?
  • Garga Pitic #208
    Ha már kordon-kérdés, kinek van meg az egyedül üdvözítő módszer a rácson át fotózásra?

    Tavaly első száz közt rongyoltunk be a reptérre, egyenest a kerítéshez, volt hely az első sorban.
    Lassan guruló gépek fotózásához szétfeszegettük kissé a rácsot és lett hely a nagy ojjektívnek.

    Sok selejtes kép lett viszont a nem pont előttünk, de alacsonyan zajló eseményekről, pl fel/leszállások, alacsony manőverek.
    Tág blendével és hosszú fókusztávval valamelyest el lehet tűntetni a rácsot, de így is bosszantó halványszürke sávok jelentkeztek az évszázad képein.

    Ki hogy emelkedik a tömeg fölé?
    Hűtőláda? Nekem talán jó, de 100 kilós kolléga alatt szétmegy.
    Vállról indítható lefűrészelt létra jó lehet, de még szoknom kell a gondolatot.
    Ha van könnyebb és kényelmesebben hordozható bevált megoldása valakinek, dobja föl a fórumra.
  • Landor
    #207
    np
  • Garga Pitic #206
    Rohadt egy rebellis nép. Bocs. Legyen inkább 3 méteres kőfal az a kerítés.
  • Landor
    #205
    az egyenlet (egyenőtlenség) túloldaláról, pedig kimaradt hogy magyarországon kerül megrendezésre az melített esemény
  • Garga Pitic #204
    Az említett kordonnál alacsonyabb elválasztóeszközzel is kaphatunk egzakt határt nézőtér és elzárt terület közt, meghagyva a 2,2méternél alacsonyabbak lehetőségét a gurulóútak és felszállópálya látnivalóinak zavartalan fotózására.
    De minden megoldás érdekel :)
  • Landor
    #203
    "Szerintem fölösleges"
    köszönjük emese :D
  • Garga Pitic #202
    Na, emberek, már bőven vághatjuk a centit.

    Profi repülőnap-nézők és bennfentesek infóit várom pár kérdésre:
    -Egész jó kis olvasható a hivatalos oldalon. Mi az, ami tényleg repülni is fog?
    -Idén is az a 2 méter magas idióta rácsos kordon lesz a nézőtér határa? Szerintem fölösleges, még egy papírpoharat se ejtettek át a túloldalra, viszont a fotózást gátolja.
    -Mik a legjobb helyek, ha fotózni szeretne az ember?
  • Landor
    #201
    ql
  • bigfoot
    #200
    nah faja
    nem kell várni két évet
  • Balázs84
    #199
    Következő repülőnap 2008. augusztus 16-17. link
  • Molnibalage
    #198
    "Mert szerintem senkinek nincs kedve a fél napját azzal tölteni, hogy "tántölti (na jó túlzó, de nem egyszerű munka"

    Aha. Miért is fizetik őket?? Ne sírjon a szájuk. Mellesleg mi tart benne olyan sokáig. A Gripen teljes előkészítése az új bevetére prospektus szerint nem tarthat tovább 15 percnél. Akkor ebből kifelejtették a zavarók úratöltését? Valaki megint hazudik... (nem rád értem)
  • 42nd Intruder
    #197
    Megtaláltam.

    1. AWACS-et nem probáltam elérni, annyira nem izgatott. Sok kikapcsolt képernyő, üres munkaasztalok... Ezt nézhetem képről is.
    2. Szombat reggelről a hangár előtt álló 2 Tornádót, simán körbe lehetett járkálni, mert akkor még nem voltak körbeszallagozva. Gondolom a nem a hengárba álló másik 2 Herrierhez is simán oda lehetett kéredszkedni, vagy legalább megprobálni.
    3. Nah ezt szerintem rohadtúl nem a szervezőkön múlik. Ők csak meghívják az adott országot, ők meg azt mondják, hogy ez, meg ez megy, de csak statik. Tetszik vagy nem ez van. Már 2 éve se repült a 21-es, meg a 22-es ha jól emlékszek. Tudod ez az ahol nem a szervező dönt. Erre csak azt tudom mondani, ha a statikok repülésére kivánsci vagy akkor péntek. Akkor a Tornádok és a errierek is villantottak, igaz a Su-22-es, meg a MiG-21-es csak leszált.
    4. Mert szerintem senkinek nincs kedve a fél napját azzal tölteni, hogy utántölti (na jó túlzó, de nem egyszerű munka)
    5. Sajnos ez van. Az ALCA-nak lobbiznak, az Alba meg van nálunk is, így emiatt lehetett sűrűn látni.

  • kiskorúbézoltán #196
    A Haditechnikát? Az újságról beszélsz? Az egyre gagyibb, egyre több hozzánemértő dillettánst engednek írni oda, kár ért régen jó volt.
  • Molnibalage
    #195
    Olvass vissza és majd figyeld a Haditechnikát. Nem tudom miér isteníti mindenki ezt a mostanit. Ennél még a 2003-as is klasszisokkal jobb volt, mind szervezés (pár apró kivétel) mind repült és kiállított technika keretében. Ez utóbbiról nem a szervezők, hanem "kedves" kormányunk vastagon tehet.
  • 42nd Intruder
    #194
    Másik, hogy ha amiat nem tetszett, mert nem volt például OVT, akkor az meg nem a szervezők hibája. Én személy szerint még ennek is örülök. Ha tehetném mennék MARKS-ra, meg a Csehekhez, de nem tehetem, így én ezzel is beérem (meg ugye akkor az utazási díj mennyi lenne).
  • SHADOWEYES7
    #193
    én is ott vagyok szinte minden rep napon,szerintem aki rendezvényekre jár tudnia kell ,hogy nem egyszerű a lebonyolítása Főleg 1 katonai objektumban!!!
  • 42nd Intruder
    #192
    Na jó, de akkor írja le konkrétan mi nem tetszett.
  • SHADOWEYES7
    #191
    neki idáig sem volt jó semmi!!!
    csak azt nem értem akkor minek irkál:????
  • 42nd Intruder
    #190
    Most neked konkrétan mi nem tetszett? Mert hogy egyfolytába szidod ezt a rendezvényt. Nemhogy örülnél, hogy legalább ez van minden 2. évben.
  • Molnibalage
    #189
    Biztos nem túl sok repnapon járt eddig....
  • 42nd Intruder
    #188
    Másnak is tetszett a repnap.
  • Dragooon #187
    azért szorították a füleseket elég emberesen a fülükre az emberkék :D:D
    amúgy tök jó h belinkelted, ilyeneket kerestem már egy ideje ^^
  • Casillas
    #186
    talán egy kicsit hangos lett volna :D
  • Dragooon #185
    egy kicsit megsüketültek volna a nézők, azt mondod? :D