14
  • Sanyix
    #14
    Hápersze. Megfordítod a zenét, tömöríted rarba zipbe, vagy base64, uuencode azt nézhetik a karakterisztikát :) és ezek csak az egyszerű kódolások.
  • kvp
    #13
    "Szerintem sem, de ha belegondolok nem is tudnák ellenőrizni, ez fizikailag lehetetlenség.. "

    Ezt jelenleg csak a magyar allam teheti meg, reszeben mivel neki van csak joga, reszben mert neki van csak van hozza felszerlese. A halozati mernokok is latjak a forgalmat, de nem tudjak rogziteni. Ezzel szember az allam vedelmevel foglalkozo szervezetek erre jogosultak es kepesek is. A rendszer neha jol jon, pl. amikor utolag is lehetoseg van egy ember tartozkodasi helyenek kideritesere (pl. merre jartak a rendorok az ejszaka kozepen akiket akkor meg senki emberfia, csak az automtius rendszer figyelt meg), viszont politikia celkora sokkal jobban hasznalhato, mivel a komolyabb bunozok mar rendelkeznek a megfelelo katonai szintu tikositott csatornakkal, amikkel jelenleg nem sokat lehet kezdeni. Ezzel szemben az allamra veszelyes (jobboldali vagy demokraciaparti) weboldalakat latogatok nevsorat tokeletesen es automatikusan ossze lehat allitani. Ezekben a fejlesztesekben megelozzuk nyugateuropat, meg talan angliat is.
  • FoodLFG
    #12
    Ja azt elfelejtettem mondani, hogy az egyik oldalról a júzer szájber terrorista, aki káoszt és szenvedést hoz a világ összes lakójára összedöntve a világgazdaságot, a másikról pedig pistike a nyóckerbő, aki azt sem tudja, hogy mi az az usa.
  • FoodLFG
    #11
    Vannak jogvédőszervezetek, akik meg akarják védeni az általuk képviselt jogait. Ez még végül is elfogadható. Néha kicsit túlzásokba esnek és mindenféle fenyegetőzéssel, kellemetlenkedéssel próbálják védeni a jogokat. Még ez is elmegy, legalább azok akiknek a jogait védik látják, hogy hova megy el a pénzük. Megy a show műsor...
    Eközben már évek óta ott az átlag júzer, aki úgy ahogy van magasról szarik az egészre és nem történik semmi sem. Maximum ezek a szervezetek próbálnak minél durvább eszközöket alkalmazni, amiket nagy valószínűséggel a júzer gond nélkül ki fog játszani.
    Most is itt van ez a program, ami majd meghozza a megváltást, de már az alkalmazása előtt lehet tudni hogy könnyen kijátszható, ráadásul nem is működik rendesen.
    Megy a show műsor már évek óta, jönnek az ehhez hasonló hírek.. és már mindenki előre röhög az egészen.

    Én így látom
  • Sir Quno Jedi
    #10
    Na mer aztán összekutyult, vagy pláne titkosított fájlokban szart sem fognak találni, nemhogy "karakterisztikát". Imádom mikor a technikai analfabéta jogalkotásra ráhúzza az akaratát a zsíros kiadó...
  • avman
    #9
    jus(z)tis mord... ha nem, akkor részemről irány kanada.
  • eto demerzel
    #8
    nekem csak 2 kerdes jutot az eszembe. menyi idobe telik meg a soft oszehasolitja az anyagot? van-e emiatt sebesseg csokkenes. mert ha igen akkor minnel nagyobb lesz az a bizonyos adat bazis annal lassubb lesz.
  • AranyKéz
    #7
    Szóval a kiadók a saját szoftverüket akarják kötelezővé tenni, hogy a saját pénzüket megvédjék a saját, halott gazdasági modelljüktől ?

    Nagyon okos. Én is mindjárt minden bank számára kötelezővé teszek egy szoftvert ami utal nekem milliókat hogy megvédjem magamat a veszteségtől amit a lustaságom okoz.
  • dez
    #6
    Mint a cikk is írja, egy bizonyos Audible Magic szoftver, pontosabban ezen cég által kifejlesztett CopySense technológia használatát akarják kötelezővé tenni. Ez jelenleg csak audio tartalommal foglalkozik, és egy hangminta katakterisztikáját hasonlítja össze sokmillió tárolt karakterisztikával, és ebből próbálja megállapítani, hogy az egyik védett tartalomról van-e szó.

    Ez meg az Electronic Frontier Foundation véleménye a dologról: messze nem olyan hatékony, mint ahogy beállítják, és könnyen kijátszható. :) link

    De persze jól hangzik, így az RIAA villoghat vele a kiadók felé, és persze a cég is igyekszik eladni a termékét. A bírók meg elhiszik.
  • FoodLFG
    #5
    Bizony.

    „Tudomásom szerint a chellon nem vizsgálják milyen tartalom, hanem minden adott p2p hálózaton zajló forgalmat korlátoznak.
    Tekintet nélkül arra, hogy linux disztrib, vagy legújabb film adatdarabkái cserélődnek-e. „

    Szerintem sem, de ha belegondolok nem is tudnák ellenőrizni, ez fizikailag lehetetlenség.. Ahhoz hogy 100%-osan kiderítsék, hogy a hálózaton forgalmazott anyag tényleg illegális, ahhoz nekik is le kéne tölteniük. Ami nem is tűnik annyira lehetetlennek, mert az ő hálózatukon megy keresztül, de az az óriási adatmennyiséget tárolni, ellenőrizni már képtelenség (személyiségi-jogok stb). ÉS mi történik, ha ezek tetejébe a kliensek titkosítják a csomagokat, az még plusz macera.
    Nem vagyok egy nagy szakértő, de ez szerintem nagyon nem megvalósítható, nem életszerű.

    Ha netán korlátozásokat alkalmaz valamelyik szolgáltató (pl p2p-re) az nem kéne szép _nagy_betűkkel kiírni? „Ez a csomag korlátozott, kérem válassza a konkurenciát, ahol még nem az..”

    Ilyenkor amikor p2p korlátozásról hallok, akkor mindig „összeszorul” a szívem a WoW-osokért. Tudtommal ők (is) p2p-re kapják a frissítéseket a pénzükért..
  • Polemius
    #4
    Tudomásom szerint a chellon nem vizsgálják milyen tartalom, hanem minden adott p2p hálózaton zajló forgalmat korlátoznak.
    Tekintet nélkül arra, hogy linux disztrib, vagy legújabb film adatdarabkái cserélődnek-e.

    És pont ez az, hogy még ha azt figyelnék is kik közt zajlik a forgalmazás, hogyan fogja megkülönböztetni ezeket? Már csak azért is, mert egyre nagyobb megkérdőjelezhetetlenül legális adatforgalom is zajlik a p2p hálózatokon!
    Ha mindet tiltják/korlátozzák, akkor nem csak, hogy nem korlátlan a szolgáltatás amit adnak, hanem gyanítom jogi problémák is felmerülhetnek.
    Mit tesznek, ha pl. a Novell számon kéri a szolgáltatón, hogy miért korlátozza az ő terméküket?
  • who am I 7
    #3
    Természetesen, személyiségi-jogokat "sértve" csak....
  • bertino
    #2
    úgy, hogy nyomon követik honnan töltesz, milyen rendszeren keresztül

    nyilván képesek rá, ha a chello is képes korlátozni a p2p forgalmat

    más kérdés, hogy vannak legális torrentek is, ezek kiszűrésének megoldása engem is érdekelne :)
  • Polemius
    #1
    Azért érdekelne, hogyan tudják megkülönböztetni az illegális(nak mondott) adatforgalmat a többitől p2p hálózatokon? Meg egyébként is?