185
  • Davidus
    #1
    túl korán születtünk:C
  • Davidus
    #2
    youtubeon van pár Michio Kaku anyag. érdemes őket megnézni!
    pl ezt
    http://youtube.com/watch?v=V7FVjATcqvc
  • Reyes
    #3
    Pontosan mikor lesznek az adások(ha ezzel nem kérdezek túl sokat)?
  • Viet
    #4
    O,az a szép jövö. Hm...egyesek azt mondják génmosositásal lehet akár 500 évig élni én nem tuom h igaz v nem de reménykedem h látom ezt a világot és élhetek benne.
  • Viet
    #5
    génmodositás
  • ScarY MAN
    #6
    azért az audi befigyel elso oldal uccso kepen :D
  • peba
    #7
    Emlékeztek még a Vissza a jövőbe c. filmre? Ott 85-ben azt fikcionálták, hogy 2015-ben repülő autók meg magától befűződő cipő... blabla. Mindjárt 2015 és annyira még nem fest semmi sem futurisztikusnak.
    Nem lesz itt semmi 2057-be se. Ugyanaz lesz, na jó, melegebb.
    Majd reggel mindenki felkel és szépen elmegy dolgozni.
  • Teppik Amon
    #8
    Nem lehet autót vezetni, se motorozni? na ne máá :D Mostmegmondom hogy nem fog tetszeni az a világ (a mostani is kezd elfajulni ezzel a mindent tudni akarunk rólad-al.)
  • Davidus
    #9
    ja pesrze:D nézd már meg hogy hol tartottunk 50 éve
  • HöfEE
    #10
    AZért nézd meg azt is, hogy 85-ben hol tartott például a robotika és most hol tart! Akkor már nem is olyan elképzelhetetlen sok minden! a másik fele, hogy én szerintem ezek az előrevetitések, úgy vannak kitalálva , hogy a jelenlegi fejlődési sebességhez viszonítják a dolgokat. De ha pl ne adj isten kitörne megint valami komolyabb háború akkor a technikai fejlődés igencsak meglépne.
  • Szemi90
    #11
    A mai "műanyag" autók sem nyújtják már azt a feelinget, mint a 10-15 évvel ezelőtti járművek. Igaz, biztonságosabbak lettek, de ezzel együtt túl sterilek is. Nem élmény vezetni őket, viszont kényelmesebb.
    A jövő autóit már nem is irányíthatjuk. Asszem konzerválom a jó öreg Vectrát.
  • T0nk
    #12
    Valszeg a többiek a steril amutomata járműveikben majdan pont úgy anyáznának egy mostani autóra, mintha manapság egy lovascsapat poroszkálna a sztrádán...
  • Commandante
    #13
    az nem véletlenül az I, robot c. filmböl van?
  • rolika
    #14
    Ez az egész roppant valószínűtlen.
    Én inkább a William Gibson által vizionált jövőt tartom lehetségesnek, ahol az ablakból kizuhant ember csak akkor lenne teleaggatva mindenféle kütyüvel, ha elég gazdag hozzá, és egyátalán, a mentő is csak akkor látná el, ha van valamilyen -méregdrága- biztosítása...
  • SötétBarom
    #15
    Nem hiszem, hogy egy 40 éves camarora anyáznál a sztrádán ;)
  • mikloss
    #16
    Egyetértek. CSak az tudja majd megfizetni az ilyen full extrás ellátást akinek olyan a biztosítása. Az átlag-átlag alatti biztosítással rendelkező embert nemhinném, hogy így látják majd el.
  • tbs1001
    #17
    Az a cápa nem delfin véletlenül..? :D
  • tbs1001
    #18
    Nna, léptem a kínai órámra... :DDD
  • Davidus
    #19
    50 év múlva ez nem hiszem hogy full extrának fog számítani:P munka akkor is lesz... a fizetésből meg ugyanúgy le fogják vonni az egészségügyi szarokat mint most
  • Librarian
    #20
    Ja... Egy cyberpunk szerű világ valószínűbb. Az nem egy "szép új világ" lesz, hanem egy igazán emberszerű, szennyes, önző, hataloméhes világ. Optimista, aki azt gondolja, hogy pl. az olaj kimerülése nem fog iszonyatos következményekkel járni, hanem békésen áttérünk másra.
  • startmenu
    #21
    Nagyon nem tetszik. Engem ne figyeljen a biztosító, hogy hányszor ittam, stb. Az az én dolgom. Ha ilyen lesz a világ, akkor biztos mindenhol lesznek jogosan is terroristák, akik ezt le akarják majd rombolni.
  • assdf
    #22
    Egyébként a csókának igaza van, valószinüleg ez lesz majd 2057-ben az emberiség 0.00001 ezrelékének az állapota. Kb amcsiban meg japánban néhány száz kőgazdag ember már ilyen ellátást fog kapni. FŐleg akinek a szülei még most levetették az össejteket szüléskor.

    Magyarországon viszont 2057-ben kb. a következő lesz:
    -kiesik a csákó az ablakon
    -kb. néhány óra múlva valami jóember betelefonál a helyi mentőkhöz hogy valaki már itt fekszik a járdán órák óta vérző fejjel lehet valami baja van...
    -a mentősők közlik hogy per pillanat a megyében fellelhető 3 mentőautóból kettő foglalt, a harmadikból pedig hiányzik a motor, mivel az állam 3 éve nem hajlandó kifizetni a megrendelés költségét. De azért kb 2 óra múlva mikor visszaér az egyik a két mentőből kiküldik.
    -5 órával a baleset után végre megérkezik a mentőautó.
    -A mentős közli hogy sajnos orvos nincs a kocsiban, mivel a legujabb egészségügyi reform szerint ez csak felesleges pazarlás, ő pedig vagy vezet vagy gyógyit (de egyébként sincs orvosi végzettsége), ráadásul addig nem hajlandó elindulni mig a 3000 ftos vizitdijat előre ki nem fizeti neki a beteg...
    -20 perces anyázás után végül az egyik járőkelő kifizeti neki és elviszi a beteget
    -20 perces kocsikázás után a legközelebbi korház közli hogy bár a baleset sopronban történt és ő a soproni illetéks korház, sajnos a legújabb reform következtében nem fogadhatja a sérültet. Az ebben illetékes korház debrecenben van.
    -Mentősünk elindul majd a megyehatárnál átadja a következő mentőautónak a beteget és igy tovább.
    végül 8 órával a baleset után a mentő befut az illetékes korházba, ahol kiderül hogy elfogyott a kötszer, ezért vissza kell menni pestre...

    A többit el lehet képzelni.
    Van egy olyan érzésem hogy az én jövőképemnek több reális alapja van
  • Zro
    #23
    Te a realitások talaján állsz :)
    Csak azt még tedd hozzá, hogy közben minden mozdíthatótól megszabadították a szerencsétlent, akit persze kilöktek az ablakon az illegális lakásfoglalók.
  • BlackRose
    #24
    Itt csak arra emlékeztetném azokat akik fényes jelent és még fényesebb jővőt látnak, hogy most már annyira fejlett a társadalom, hogy az embereknek nem kevesebbet hanem többet kell dolgozniuk nem jobb hanem napról napra roszabb minőségű termékekért, szolgátatásokért - tisztelet a kivételnek (a nyugdíjbavonulás szinte minden országban későbbre tolva) mert ugye most már megengedhetjük magunknak. Ugyanakkor százmilliárdokat pazarolnak. Miért van ez így, erről már sokat irtam, nem akarom ismételni magam. De azért ezt nem hagyhatom ki:

    'And what do you mean to be?'
    The kind old Bishop said
    As he took the boy on his ample knee
    And patted his curly head.
    'We should all of us choose a calling
    To help Society's plan;
    Then what do you mean to be, my boy,
    When you grow to be a man?'..
    ..'I want to be a Consumer
    And live in a useful way;
    For that's the thing that's needed most,
    'I've heard the Economists say.
    There are too many people working
    And too many things are made.
    I want to be a Consumer, Sir,
    And help to further Trade.'

    ...there are too many Chinese working
    for less than I wish to be paid,
    so rather than be a Producer:
    I want to earn fees as I trade.'
  • Scroll
    #25
    Én inkább egy nagyobb világégést prognosztizálnék. Sokkal valószínűbb mint ez a rózsaszín vacak. De hát azt senki nem meri bevállalni, hogy sötét jövőt fessen elénk, mert rögtön neki ugranának, hogy ezt hogyis képzeli.
  • Army1990
    #26
    Szerintem is könnyen lehetséges, hogy ez a sok dolog megvalósul, de ha addig véletlenül nem lép az emberiség egy magasabb fokra(na ja persze miért is tenné:)) akkor ugyanúgy megkell majd ezt fizetni. Lehet, hogy minden embernek lesznek ilyen kütyüi de ezt a cégek vagy az állam fogja levonni a fizetésből.

    Én is kiváncsi vagyok milyen lesz a hadviselés 2057-ben. Nanoruhás katonák akiknek a ruhája a golyó becsapódását érzékelve megkeményednek és felfogják a becsapódás energiáját. Harckocsikra felszerelt lézerfegyverek amik ha tüzelnek majd csak akkor veszed észre ha a melleted álló harcskocsi felrobban.
  • remark #27
    "De ha pl ne adj isten kitörne megint valami komolyabb háború akkor a technikai fejlődés igencsak meglépne."
    Lehet hogy megindulna a fejlodes, csak epp egyoldaluan. Semmi olyasmi nem fejlodne nagyot amire neked bekeidoben van szukseged. (Pl. bekere ;-), rendre, jogokra.) A haboru a kisembernek csak rossz.
  • who am I 7
    #28
    2057??????????? NAGYON OPTIMISTÁK VAGYTOK
  • remark #29
    Ahogy mondod. Joga annak lesz barmire is aki meg tudja fizetni.
  • remark #30
    Ja egyebkent a "millimeterre bedrotozva" az meg fog valosulni. De az is biztos hogy nem azert, hogy nekem jo legyen, hanem azert, hogy ne okozzak annyi galibat mint most. (Ugy altalaban az emberek ne okozzanak annyi galibat mint most. -> aki most terroristakra asszocial, az agymosott :-) )
  • BlackRose
    #31
    "Government control leads to economic nationalism and thus results in conflict."

    Ludwig von Mises, Omnipotent Government (1944)

    Látod a hasonló kijelentések (amelyek 100% igazak) miatt minden idők legnagyobb közgazdásszát kizárták. Az egyetlen aki 1927-ben előrelátta a Great Depression-t és a világ gazdasági összeomlását, az egyetlent aki előrelátta a kommunizmus lehetetlenségét (1922-ben mondta mi lesz a SZU vége), az egyetlen aki előrelátta a Breton Woods összeomlását és az egyetlen aki előrelátta a Breton Woods utáni pénzügyi rendszer összeomlását amely hamarosan be fog következni.

    De mindegy, az igazság soha nem felel meg a hatalomnak mert mindég ellene szól.
  • bandypappa
    #32
    Én amondó vagyok hogy a nagy Kina- usa párviadal után lehetne jósolni. Isemrem ezt a tudóst, nagyon élvezetes hallgatni öt, egy igazi zseninek tartom, föleg a húrelmélet miatt. Ez az uj cucc meg szénszálas anyag, amiböl 6-szögalaku csöveket formálnak, tényleg odabasz. Én azért mégis abszurdnak tartom az 50 évre elöre jósolást. Ha minden igaz 2020 körül létrehozzák az 1. MI-t és akkor már az ember csak másodhegedüs lesz. Nem kell semmit sem feltalálnia, az MI fejleszti saját magát, és ez lesz számunkra a technológiai szingularitás. Tegyük fel a Moore törvény alapján, ami csak a félvezetökre igaz, hogy minden 2. éveben a számitási teljesitmény megduplázodik. A gép egyre okosabb lessz, aztán már csak 1 év kell, fél év, 3 hónap, stb., ez a szingulaitás. Örületes mértékben fog felgyorsulni a fejlödés. Okos emberek aszonták hogy a 20. századi tempóval mérve 20.000. évnyi fejlödést fogunk tapasztalni a 21. században. Persze ez csak akkor lenne igaz, ha létrehoznák az MI-t. Amugy szerintem is nagy világégés lesz itt a tényezök ujraelosztásáért, mert egyre többen leszünk, és ilyenkor a farkastörvények vannak érvényben. 1 dolgot azért hiányolok a müsorbol, az pedig a szimulált valóság. Ez 100%-ban olyan mint a valóság, csak a tudat számára, mint az Avalon c. filmben. Ezek csak találgatások, nem lehet 50 évre elöre jósolni. Ezen jót röhögtem: 2057-re az utosó csepp olaj is elfogy. A Shell olajvállalat 2020 környékére prognosztizálta, amit ki tudnak kicsit tolni a homokolajjal.
  • bandypappa
    #33
    Egyvalamiben azért realista maradt. Az emberi természet nem fog változni. Már elöre látom a 2057-es választásokat: Rosszabul élünk, mint 4 éve.
  • jasszka
    #34
    azt kifelejtetted, hogy az esti hiradóban egy bizonyos gy. f. miniszterelnök kifejti, hogy az orvosok voltak a hibásak, valamint már csak kis ideig kell meghúzni a nadrágszíjat, aztán amerikát is leelőzzük
  • Davidus
    #35
    2020ban MI? az első quantum számítógépek teljesítménye(amit kb 2020-ra jósolt pont kaku) arra lesz elég hogy egy csótány szintű mesterséges inteligenciát hozzon létre:D(ezt is ő mondta)
  • Davidus
    #36
    ja Moore törvény meg besül kb 10 év múlva mert fizikailag képtelenség lesz tovább fejleszteni a processzorokat. itt jön a képbe a quantum számítógép
  • Davidus
    #37
    link
  • BlackRose
    #38
    A kérdés nem az, hogy jobban élünk e ma mint 4 éve, előszöt is a dolog összehasonlíthatatlan, alapjában rá lehet mondani, hogy ma jobban élünk mit tegnap és nem hiszem, hogy tévednénk. De mondom nem ez a kérdés. A kérdés az, hogy ma élünk e olyan jó, amennyire a meglévő erőforrásaink megengednék. A kérdés az, hogy mennyi erőforrást pazarolunk el és ami még fontosabb mennyi erőforrás van megakadályozva. És erre a kérdésre a válasz, hogy ma nagyobb a pazarolás és nagyobb az erőforrások megfékezése mint tegnap volt. És ha ez tovább igy megy (pedig igy fog menni) akkor oda jutunk, hogy megáll a fejlődés. Az élet egyes területein ezt már elértük, vagyis egyes dolgokban nincs fejlődés, más területeken (mint pl. a technika egyes részein) ahol az állami ellenörzés és bürokrácia még nem érte el magas szintet, ott a fejlődés nagy. Persze idővel ezeket a területeket is megbénítja az állami intervenció és bürokrácia. Kérdés, hogy lesz e a közeljövőben még egy számítógép, internet vagy mobiltelefon féle terület amelyben az állam még mindég relatív kis szerepet tölt be (sajnos nem sokáig) és ami a fejlődést tovább tudja vinni.

    Az emberi természet nem fog változni az igaz, de az emberi megítélés az igen, annak semmi köze az ember természetéhez, az csupán az ex ante és az ex post közötti különbségre hat ki.
  • bandypappa
    #39
    Én nem mondtam hogy örökérvényü a moore törvény. Sokan már rég a bukását jósolták, de tény hogy fizikai korlátokba fog ütközni, nem lehet a végtelenségig csökkenteni a csíkszélességet többekközt. A kvantumszámítógépröl meg annyit hogy sokkal combosabb számitási teljesitméyn terén, ezért idö kérdése mikor hagyják le az embert, és akkor már nekünk nem lesz sok hátra. Egy MI hatékonyabban fog gondolkodni, ami pedig potneciális veszélyforrás számára azt meg fogja semmisiteni. Azon vitázhatunk, hogy mikor lesz okosabb a gép, de az biztos hogy intelligensebb lesz.
  • Davidus
    #40
    megnéztem újra... nem azt mondja hogy a quantum számítógép egy csótányra lesz elég hanem hogy most tartunk ott:)(vagy amikor a műsor készült)