83
  • kozmate
    #43
    Kérlek világosíts fel, hova lesz az a maradék 150W?
  • Sir Quno Jedi
    #42
    Lehet ám visszafelé is "húzni" a procát, sőt a vdieókatrit is. Egyik barátom is ezt tevé, mivel meló közben minek égjen szarrá a vidkari/proci.
  • Zoleeca
    #41
    "Amennyiben valamelyik kondi ki van szakadva vagy fel van púposodva, akkor a rossz hír az, hogy újfent irány a bolt egy új darabért. Javítani elméletileg lehetséges, gyakorlatilag nem érdemes. "

    Dehogynem :) Igaz hogy nagyon régi az alaplapom (Soltek KV75 vagy mi) de tavaly nyáron elfüstölt benne pár kondi. Kb 500 ft-ból kicseréltük az összeset és azóta vígan megy. Persze nem árt ha hozzáértővel csináltatja az ember, én tesómban találtam meg ezt a szakit :))))
    Nem tudom hogy az újabb lapoknál mennyire helytálló ez a megállapításom, mindenesetre én nem dobnám kukába csak emiatt, max mindent kiszedek belőle és úgy tesztelem utána, nehogy magával rántson valamit.
  • mikloss
    #40
    Nekem valami nagyon szar. A 2,4Ghz-es celeronom tiszta új hűtővel+pasztával a melegbe terhelés alatt elérte a 80 fokot :S Alapállapot a 60-65 fok. Azelőtt régi gyári hűtővel +3 fokkal több volt. A szobába 30 fok van. Szar az egész amint lesz rá elég zsém leváltom az egész szar rendszert...
  • FLD
    #39
    persze ezek az értékek internetezés+filmnézés, zenehallgatás közben értendők, ha 100%-osan leterhelem a gépet 20percig akkor ezeket az értékeket kaptam:
    alaplap: 58Cfok
    processzor: 51Cfok
    GPU: 49Cfok
    a vinyót kihagytam:
    vinyó: 36Cfok, meleg előtt: 29Cfok

    10perc után nem akart 1Cfokot sem emelkedni az alkatrészek hőmérséklete
    EVEREST-tel teszteltem, Rendszer Strbilítási Teszt segítségével
  • FLD
    #38
    a gépemnél ilyen hőfokok uralkodnak:
    alaplap:45 Cfok, meleg előtt 40Cfok
    processzor: 36Cfok, meleg előtt 25-30Cfok
    GPU: 49Cfok, meleg előtt max 45Cfok

    gépem:
    Alaplap: GA-M61P-S3 rev.1.0 (MAX. 16GB-ig tudja a memkókat kezelni)
    Processzor: AMD ATHLON64 X2 4600+ (2400 MHZ)
    Optikai meghajtó: ASUS LIGHT SCRAIBE-es DVD író
    Floppymeghajtó: FDD 1.44 NEC
    Memória: 2X1GB KINGMAX 800MHZ (MARS)
    Számítógépház: CHIEFTEC LCX03BBAOP
    Rendszerhűtő: CHIEFTEC rendszerhűtő 120X38MM golyós
    Táp: THERMALTAKE 500W TR2 POWER TÁP
    Procihűtő: ZALMAN 9500 (775, AM2)
    Winchester: Samsung 200GB SATA2
    Videókártya: MSI RX1950PRO-VT2D512E

    sztetek jó értékek a melegben a fenti hőfokok, amiken kénytelen üzemelni a gépem?
  • aDannyBoy
    #37
    bár hozzá teszem hogy lehet azért mert nálam sokat segít ha valami leszívja a három HDDről a meleget, plusz a tölcsér miatt a proci kinti levegőt kap, a többi meg jól elvan, mintha légmozgás nélkül fűtenék egymást
  • aDannyBoy
    #36
    nyilván azért kezdődött a bekezdés úgy, hogy "akinek profi háza van"
    ergo gagyi a házad :)
    nekem többet segített pl h bekötöttem a plusz 12 centis oldalventit és fent hagytam, mintha levettem volna
  • psishock
    #35
    "a jól kialakított légjáratok elromlanak az oldalfal nélkül és többet ártunk vele, mint használunk."
    butaság, nem tudom melyik évszázadból maradhatott vissza a hagyomány. Manapság már kegyetlen jó minőségő háznak (nagyon drága) kell lennie annak, hogy érdemesebb legyen fenthagyni az oldala/kat/. Akkora az alkatrészek hőleadása, hogy a mezei ventilek nem sok levegőt tudnának ki/bepumpálni, ez odáig vezethet, hogy a "benti" forró levegő kerül "ujrahasznosításra" ami "enyhe" hőemelkedéshez is vezethet, vagyis inkább ront a helyzeten mint sem javít. (nem beszélve a + zajról amit a + ventilek emittálnak a házon belül és kívül).A nyitott oldalak bőséges levegőztetést biztosítanak, csak legyen egy jó "szivattyú" hûtőberendezés (nem győzöm a geminII-őt ajánlani, szinte bármilyen helyzetben, ha léghûtésben gondolkodunk).
  • DjDano
    #34
    Az én gépem szellőzése nem igazán jó. A szobában 26-28 fok van, de le kellett kapnom a gép oldallemezét mert a procihűtő "visított." Le is ment a fordulatszám 4000-ről 3200-ra!

  • Divergencia
    #33
    A BTX-eknek az elrendezése sokkal jobban átgondolt, csak még a világot nem váltották meg vele :)
  • dronkZero
    #32
    Itt jobban látszik.
  • np
    #31
    Nekem annyira mondjuk még soha sem melegedett fel max 85-86-fokig.
  • dronkZero
    #30
    Heh, nem jókedvemben járatom ennyin, elhiheted. Most így figyelgetem az everestet, és ezeknél a soroknál magamra ismertem:
    "vagy észrevesszük magunktól is a sok 48 fok között a 72-t."
    Nálam ezek 49 és 76.
    És még csak fórumozok.
    Közben lenne dolgom Corellel, meg AutoCADdel.
    Meg játszani is szeretnék, mer' függő vagyok. :P :) Na azt most nem lehet.
    Egyébként még a cikkhez annyit, hogy:
    "a jól kialakított légjáratok elromlanak az oldalfal nélkül és többet ártunk vele, mint használunk. "
    Ezt megláttam, gyorsan feltettem a
    ház oldalát, és amióta írom a hozzászólást, felment 51-re és 79-re. (47 is van) Ennyit a jól kialakított légjáratokról.

    Még csak most néztem meg közelebbről a videokarit, és botrány, amit azon hűtésnek neveznek. Ilyen.
    Mondjuk az is igaz, hogy ez elvileg egy ilyen TV-DVD-házimozi gép lenne, és valszeg nem arra van kitalálva, hogy 1600x1200ban BF2-zzek vele... :)

    Lehet, hogy kapni fogy egy új videokártyát.
  • Rage47
    #29
    Sztetek gázos, ha amd x2 4800+ 55-60 fok között van Cool & Quiet-tel? Ház oldalát már levettem, lehet, hogy vissza kéne rakni?
  • psishock
    #28
    dronkZero:
    .... teneked nincs szived. 105 fokig nyomatni szegény karit?!, mennyi extra zsebpénzed van újra?

    np:
    70+ körül kezd gázos lenni szerintem, direkt 8800gts-el még nem volt dolgom, de szerintem nem lenne szabad annyit egyen/termeljen :), bár ha nem használod órák hosszát huzamosan akkor nem lesz semmi baja, ha most sincs gondod fagyással stb. lehet ezek eleve keményebb hőfokon dolgoznak.
  • shaba23 #27
    lakótelep 10. emeleti albérlet napközben 37-41 fok! elég jó házam/hűtés van, de kénytelen voltam levenni a borítást és egy asztali ventilátorral keresztülfújatni a gépet, miután 1-2 alkalommal már lelőtte magát. most stabilan tartja az 52 fokot :)
  • orkenyid
    #26
    Nem :)
  • dronkZero
    #25
    Aha, én is így jártam. _Max_ 10 perc játék után 105 foknál exitál a GPU... :P
  • np
    #24
    Szerintetek egy 8800gts-nél ezek a hőmérsékletek nem magasak.
    GPU: 72 C
    GPU dióda:81 C
    GPU memória:71 C
  • psishock
    #23
    .... gondold át még1x miről beszélsz
  • zoli91
    #22
    itt lakásba 34 fok van, videokari "alapjáraton" is 63 fokos...
    cod2 beszokott szaggatni, gondolom ez miatt,
    ma levettem a gép oldalát, portalanítottam és a ventilátorral hűtöm, azota a játék közbe "csak" 65 fokos igy, ugyhogy a meleg végéig így hagyom
  • kozmate
    #21
    Meg egyáltalán, a súrlódásból is hő lesz.
  • kozmate
    #20
    "Ez azt jelentheti, hogy egy 350W összteljesítményű gép hőleadása maximum teljesítmény mellett kb. egy 200W-os izzóval lehet egyenértékű. "

    150W az hogy forog három pár centis ventilátor, meg egy agyoncsapágyazott tányér? Biztos?
  • psishock
    #19
    télen szerintem nem kellene, (feltételezem eleve hidegebb lesz a szobádban). Te érzed, hogy hányszor okoz gondot a kari melegedése, ha nem akarod megvárni a hidegebb napokat, zavar a sípoló hangja, vagy csak egyszerûen zavar, hogy nem tudod a géped rendesen használni minden esetben akkor tiszta lélekkel beszerezhetsz egy extra halk zallmant, pár ezer forintért (nemtudom pontosan az árakat, ha érdekel megnézed :). Tényleg easy lecserélni.
  • psishock
    #18
    én látod ajánlanám neki, hogy próbáljon meg "kézileg" beszerezni egy zallman vagy hasonló minőséges hûtőt, azzal a jövendőbeli karik hûtése is meg lesz oldva (ha csak nem tervez kegyetlen extrémkategóriás, nagyfogyasztású karit venni, de ezt nem nézem ki az emberből), pofon egyszerû a csere: van 4 patent amin felfexik, kell egy kis paszta, a kártyán direkt csatlakozó a kisventilátorra. Max még a memóriákra lehet a sündisznókat felragasztani, de ez megint gyerekjáték.

    "de próbálj mondjuk egy szobaventivel átfújatni a gépházon keresztbe"
    ...na de Dani xD
  • Dave0092
    #17
    a vége japán kinai keveréke számomra, szval akkor vegyek uj hűtést a karira?
    nem fagy a gép, nemis kapcsol/indul ujra , csak játék közben gondol egyet és ezt csinálja, de télen is csinálni fogja?
  • psishock
    #16
    2 all:
    processzor, chipset, alaplap és memória hûtésre tudom ajánlani 1magában a cooler master geminII-t :D, izzik a nagy melegtől minden, de a szénnéhúzott c2d is vígan szaladgál 46-47 fog között (pár fokkal több mint "kultúrált" szobahőmérsékleten). Ez a léghûtések anyucia és apucia xD, semmi extra ventil nem kell a házra vagy máshova és komplett megoldja a hûtést a vidkarin,hdd-n kívül mindenre.

    Dave0092:
    kimondtad a varázsszót: "MSI"
    életben nem kell MSI-t venni mert igaz, hogy nála olcsóbb hardware-t nem találsz a neten, de keresve se nála szarabbat.
    Féretéve az iróniát és megoldást keresni, szörnyû hûtése van a kártyádnak, azt próbált megoldani a többi ok, ezzel a vacakkal 70-80+ fokra is melegedhet a grafproci a forróságban és nyilván ettől vannak a fagyásaid. A stock cpu és chippset hûtők extrém (pl 24/7) helyzettel is meg tudnak álltalában birkózni.
  • Anteris
    #15
    "A mai gépek hűtése egy rakás szar"

    na ezzel így nem sokat lehet kezdeni. Mire gondoltál konkrétan? Mert nekem is mai gépem van mai hűtéssel és jól működik a dolog. Ja hogy te a kelet-kínai, dísznózsírkenésű spiátertengelyű hájtek hűtőkre gondoltál? Nos igen, azok tényleg nem a legjobbak...
  • aDannyBoy
    #14
    tuti GPU melegszik, de pont amiatt nem fog elpukkanni, mert ha túl meleg, akkor a kártya lassít kicsit

    hűtőt házilag ne barkácsolj rajta inkább, de próbálj mondjuk egy szobaventivel átfújatni a gépházon keresztbe, az segíthet... vagy cod-ozzál este :)
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Sazlé. nem véletlen van nálunk a gépteremben olyan cidri, hogy pulóverben is befagy a segged, mivel a szerverek kb. 2 perc alatt sülnek ropogósra, ha kikapcsolna a klíma. Azé van két betáp, két szolgáltatótól, meg miegymás...

    Mondjuk én múlt hét vége felé, már fogtam a mobilklímát odahaza és egyenest rá a gépre. Na az hatott, más már nem, mert mikor már maga a gépház FORRÓ, akkor hiába a legfaszányosabb aktív léghűtés, ott hirig lesz!
  • Sir Quno Jedi
    #12
    Hát meg fogsz lepődni, sok olyan ház van aminek oldalt 25cm-es ventije van (gyárilag), sőt olyan is, aminek elől is van mégegy 25cm-es! :D Nekem pl. oldalsó van, de haveromnak látod mindkettő. :DDD
  • Dave0092
    #11
    Nekem iyen gépem van:
    ASUS K8N
    MSI NX6600GT
    2x512 MB DDR RAM

    és olyan problémám lenne 2-3 napja, hogy COD2 közbe, bármikor amikro olynaja van, 91fps ről 5-15 fps re csökken, ez ugy javul meg, hogy ujra idnitom a játékot és miden jo, restart nem kell mámint a gépnek.
    Hőmérsékletek:
    Alaplap 41 °C (106 °F)
    CPU 46 °C (115 °F)
    SAMSUNG SP1654N 46 °C (115 °F)

    GPU-t nem találtm sehol.
    Kérdés: Ha elmvonul ez a nagy meleg, javulgat-e valamicskét ez?
    Ha melegszika kártáym, mi a teeendő, ha ugyhagyom okozhat maradndo sérülést? emrt godnolom 1 hét, és elvileg jo lesz
  • Esrohnoil
    #10
    Jah, amolyan predatoros. :)
    Egyébként meg "izzójéval" elég lol. :D
  • Molnibalage
    #9
    Nekem a gép még úgy sem bírta, hogy levettem a gép oldalát és a levett oldalon teljesen nyitott tér van. A mai gépek hűtése egy rakás szar... Kis vetnilátorral kel kifújnom a levegőt a gépből. Ha lenne olyan ház aminek az oldalára fel lehetne tenni egy kb. 20-25cm-es lassan forgó ventit az segítene és csak fémrács lenne azon az oldalon. ALAPVETŐEN el van cseszve hűtés szempontjából az egész PC felépítése, hűtésre totálisan alkalmatlan.
  • pocok1313
    #8
    asszem akkor most visszateszem a ház oldalát!
    XD
  • Alwares
    #7
    Hát még az Xbox-nak milyen gondjai vannak emiatt :D
  • Sanyix
    #6
    hát nemhiszem hogy létezik ideális hőmérséklet, szerintem mindíg az a jobb, ha hűvösebb, persze nem - akárhány fok.
  • Cat #5
    Én szombaton tapasztaltam, hogy egyszercsak kikapcsol a gép. Mondom miafasz van, visszakapcsolom, aztán fél óra mulva megint kikapcsolt. Bekapcsoltam, megnézem, 61 fok a proci (AMD Athlon XP 2800+), és 65-nél kapcsol ki az alaplap. Hirtelen felindulásból 70re vettem a kikapcsolási határt, és levettem a gépház tetejét. A ventillátor szart se ér, mert ugyanugy 30 fokos levegőt fuj a gépházba. Ez van.
  • orkenyid
    #4
    Nekem sohase megy 35°C fölé a proci hőmérséklete :) (AMD Cool & Quiet be van kapcsolva, ez is elég sokat számít azért)
    A winyók 30-35°C körül mozognak...
    A szobába 28°C körül van, és a gépház se egy csúcs, bár kicsit kifúrkáltam az elejét :P (1000ft volt használtan xD)