36
  • keser
    #36
    Minden férfi ember álma teljesült, itt van a soha el nem fáradó kéz!

  • progee
    #35
    *nem új, hanem new
  • cateran
    #34
    Vagy azok sem kellenek és Cyberpunkban:D Gibson Rulez!:)
  • Inquisitor
    #33
    Ma reggeli hírekben láttam működés közben, elég jól működött a fazonon aki tesztelte.
  • spydee
    #32
    *nem új, hanem ujj
  • spydee
    #31
    illetve miért is ne lehetne a jobboldalamon egy bal és egy jobb kéz..a másik oldalon ugyanez. Állandóan kezet szorítanék magammal:-örvendek a találkozásnak uram!- én is uram!...skizók előnyben.
    komolyra ford.: tegnap még egyszerre mozdult az összes új, ma már külön-külön vezérelhető, holnap érzéseket közvetít(hideg, meleg, szúrás, érintés..stb), holnapután szőr és köröm nől rajta meg összeroppant egy kamiont.
  • spydee
    #30
    én rögtön négyet szeretnék a karból(ha lehet 2db jobb, 2 db bal kezet)(nem keverve az oldalakat, hülye...):D
  • Torzonborz
    #29
    ezek után már csak egy kis mutáció hiámyzik - melyben a "mágikus" képességek is benne vannak persze - s máris shadowrun világban találjuk magunkat ;)
  • Tripax
    #28
    Kano- nak a Mortal Kombatban már ien szeme van, és Jax- nak meg egész karja.
  • bandypappa
    #27
    Tegnap néztem discoveryn este egy müsort, melyben bionikus szerveket mutattak be. Csóka az alkarjába akart egy bionikus fület ültetni, az szerintem durva volt. Már létezik bionikus fül, szem és bionikus sziv is, amit már pár emberbe be is ültettek. Még elég gyerekcipöben jár a dolog, de nemsoká majd csináltathatunk magunknak bionikus szemet 50-szeres zoommal, infraképalkotással meg még sok lehetöség létezik.
  • Darth Sith
    #26
    grat, nagyon jól haladnak ezen a téren, sokaknak igazi reményt adhatnak ezek!

    btw lassan ott tartunk mint az iRobot-ban (nem az eredeti asimov féle könyv változat hanem a film) hogy a srác egy kezével összeroppantja a vascsövet és kibírja a golyózábort a robot karjával :P
  • nyalógép
    #25
    és az új puha mesterséges bőrrel még F@sz kiverésére is jó.
  • L3zl13
    #24
    Ja, ráadásul a CD-t is összekarcolja így. :D
  • Omega
    #23
    Az I-Limb honlapján írnak egy Cosmesis nevű anyagról ami egy műbőr és ráhuzzák a kézre hogy valódinak tűnjön. Csak annyiban különbözik az illető másik kezétől hogy nincs rajta szőr.
    Ez a kéz baromi jó szerintem is, de persze ettől még megtartom az eredeti kezemet.
  • MrTressy
    #22
    Valami szilikon bör szerüséget ráhúzhattak volna hogy "emberibb" legyen
  • Szabatom11
    #21
    Szerintem egyeseknek jól jön a bionikus kéz. Például a háborúban megsebesült amerikai katonák számára ahogy azt a hír elején is irják.
    Habár nekem tényleg bejön az ötlet, hiszen egyes fejlődési rendellenességekre nézve is gyógyító hatása lehet.
    És tisztára olyan mint a Star Wars-ban Darth Vader, vagy Luke mesterséges keze...
  • neoG
    #20
    az a baj, hogy mostanság az a divat, hogy itt az emberek nem beszélgetnek, hanem megmondják mi,hogy van.a saját kis világukban...tisztelet a kivételnek
  • dronkZero
    #19
    Beszélgess itt, azért van! Meg mi is azért vagyunk itt, mert ilyesmiről akarunk beszélgetni... :)
  • Frayer
    #18
    Ez nagyon csúcs, akiket érdekelnek ezek a témák, azokkal szívesen beszélgetek erről.
    [email protected]
  • dronkZero
    #17
    Valami emberibb borítást/burkolatot nem találtak rá? De mondjuk ha pár éven belül a visszacsatolást megoldják, akkor már csak rá kell húzni egy ilyet, és rendben is van a dolog...

    Mekkora kraft lehet egy ilyenben? Áramforrása?
  • exatly
    #16
    itt lehet fordítani japán szöveget, szóval pár dolgot ki lehet hámozni:

    http://babelfish.altavista.com/tr
  • L3zl13
    #15
    Vajon az mikorra jön össze, hogy a kézbe épített szenzorok adatait visszatáplálják az idegrendszerbe?
  • Su0my
    #14
    uhh:D látom, közel van Octopus
  • mikloss
    #13
    Ez diszkrimináció a jobbkezeseknek!! Csinálhattak volna egy semleges 10 újas kezet .
  • Su0my
    #12
    ha már arról beszélünk, hogy mennyire erős a szorítása: az agglegény katonák hogy csapják a csillivilli új műkezükkel ezekután ? ne hagyjatok kétségek közt!! Alapítsuk meg a Kevesebb Szorítást Az Amerikai Műkezekbe mozgalmat!

  • progee
    #11
    neked is m,egfordúlhatna valami a fejedben
  • Inquisitor
    #10
    Hát érdekes, de láttam egy másik hasonló kütyüt jó pár hete egy japán robotos oldal orvosi híreiben. Bár kétségtelen, hogy érthető okokból nem tudtam kideríteni a japán cikkből mire képes.
    http://robot.watch.impress.co.jp/cda/news/2007/06/27/535.html
    (Van róla pár videó is.)
  • Argathron
    #9
    "Az első betegek amerikai klinikákon már meg is kapták az új kezüket, a páciensek többsége az iraki háború amerikai veteránja."

    Meg se fordul a fejedben, hogy valaki a bal kezét is elveszthette?
  • bandypappa
    #8
    Én is balkezes vagyok. Nem a részleteknél kell leragadni, hogy ezt se tudja, meg azt se. Ez csak az 1. nagyobb elörelépés ilyen téren, pár év mulva biztos olcsobb lesz és jobb, mint egy hagyományos, bár azt kellene megoldani, hogy érezzen is a kézzel az ember, ami már húzósabb. 2 év és jön az elsö bionikus szem is. assan már bionikus emberi testet raknak össze, agyátültetés és máris kiborg az ember.
  • Myron
    #7
    John McClane is balkezes!
  • Szkifi
    #6
    Van valami bajod a bal kezekkel?
  • R0sc0
    #5
    "s. Így a viselői felvehetnek egy könnyen deformálódó tárgyat, anélkül, hogy megsemmisítenék azt."

    teljes megsemmisulés
  • kuci06
    #4
    Sony Ericsson reklám!!44 xD
    (4. kép)
  • m4G1c
    #3
    és vajh szét tudja tárni az ujjait? mondjuk fogásnál annyira nem cink, pláne, ha kellően erős szorításra képes.(nagy tárgyak esetén) támaszkodni meg gondolom nem az első változatával fognak.
  • Szefmester
    #2
    milyen erős lehet a szorítása?
  • progee
    #1
    pont egy bal kezet kellett először legyártani?