16
  • who am I 7
    #16
    Probálj meg ne szelektíven olvasni :P
    Egyébként csak lazán..Nem kell mindig halál komolynak lenni, csak legyen értelme a mondandódnak..örök mondásom > Hitler sosem káromkodott...
  • lee56
    #15
    Miafene még kiderül idősebb vagy mint a hsz-eid többségéből gondoltalak
  • who am I 7
    #14
    Nekem volt 200+ -os CYRIXOM ez a tuti szép sárga wáááhááá és milyen szar volt :( :D de asszem az ájemdé se volt nagy sztár.Az Athlon XP-vel jártam mondhatni jól, addig celeronom volt...de az a jól húzható 450-es :D faxse emléxik már...régi szép idők XD
  • Sanyix
    #13
    a +-os jelölgetés a gigaherckergetés(teljesítmény nélkül) után jött, amit nem is tudom melyik processzorgyártó kezdett :)
  • JTBM
    #12
    A laptopomban egy intel Core2 7300-as proci van, 2GHz, 4MB L2 Cache és 800MHz busz.
    A fogyasztása szvsz. azért nem a legkevesebb, mert a laptop kb. 1 órát bír aksin. Igaz persze, hogy nem csak a proci fogyaszt, hanem fogyaszthat még a GPU is. (mobil 8600GT 256MB)
  • dez
    #11
    -y
  • dez
    #10
    Csak nem azt akarod ezzel mondani, hogy "az csak hatásvadász marketingfogyás volt, mert valójában pl. a 3000+-os csak 2GHz 'gyors' volt!"?
  • who am I 7
    #9
    dez, jobb lenne ha a hatásvadász marketing fogással nem jönnél...nem is tudom melyik processzorgyártó is kezdte el a + os jelölgetést..a cyrix mellett..
  • dez
    #8
    A "Core 2"-ben a kettes nem a magok számára vonatkozik, hanem a generációt jelöli. Mert hogy volt egy olyan, hogy "Core". A magok számára a "Solo", "Duo", "Quad", stb. szócskák utalnak. Az "Extreme" jelölhez 2, 4, később több magot is, mindig az aktuális legnagyobb kapja (hatásvadász marketingfogás).
  • Akuma
    #7
    "elsőként egy Core 2 Extreme processzor jelenik majd meg"
    "a másodszintű gyorsítótár mérete pedig a négymagos felépítésnek megfelelően magas lesz, 8 MB-ról 12 MB-ra nő."
    Most akkor kettő vagy négy magos??
  • feri79
    #6
    Az alacsony fogyasztás nem csak a hordozható eszközöknél slágertéma mostanság, de a szerverekbe szánt prociknál is. Ha egy cég több szervert is üzemeltet akkor már nem mindegy a villanyszámla sem. Lásd google szerverfarmja, paks nem bírná ellátni árammam (nem biztos, hogy a google, lehet hogy a NASA)
  • quentit
    #5
    Az alacsony fogyasztás ne ebben a szegmensben keresd, ez a dolog nem erről szól.
    Ha szerinted a fogyasztás a lényeg, vegyél mobil procikat, pl. Santa Rosa alapú Core 2 duo-t, annál tovább csökkentették a fogyasztást (kb. 2 hónapja kapható)

    Továbbá vannak az ultra alacsony fogyasztású procik is 1 GHZ környékén pl. az inteltől is.
  • mikloss
    #4
    off:
    Jeee esik az eső!!!! (komárom)
    on:
    szerintem is
  • amdrula
    #3
    xD semmivel.
  • bertino
    #2
    a fogyasztás a lényeg...
  • 1hengeresVmotor
    #1
    kíváncsi vagyok a 65 1 magos az 1 magos 45 nanométeressel hány % al többet tud azonos frekvencián azonos fsb-n stb ...