52
Mindent a Wordpress-ről
  • mekxa
    #52
    Sziasztok, infót és segítséget szeretnék kérni.


    Szeretnék egy nagy tartalmú több oldalas weboldalt létrehozni.

    Kérdésem a következő: wordpress oldal elbírja egy a több oldala s több funkciós tartalmat. Mint chat + Video szerkesztő, + apróhirdető oldal. Stb. nagyon sok felhasználóval. Az oldal mondjuk, folyamatosan pörög.


    Csúnya és álomszerű hasonlat lesz. Mint pl. a facebook 20%-os kihasználtságnál.


    A tényleges kérdésem. Elbírja a wordpress motor. Vagy keresek másik megoldást.


    Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.
  • 355
    #51
    Üdv, kéne segítség.

    Van egy wp oldalam, amit az admin egyszer a böngészőbe mentett. Azóta 20× volt szerkesztve, mindig a szerverre mentve, de mindig kiír egy üzenetet, hogy "Ennek a bejegyzésnek a böngészőben lévő mentése más, mint az alul látható verzió.". Az üzenetet nem lehet bezárni, nincs OK, Mégsem vagy bármi más gomb, csak egy link: "Mentésből visszaállítva", amire nem merek kattintani, mert nem akarok egy 20-szal régebbi verziót visszahozni.

    Hogy lehet törölni az üzenetet?
  • Gladiator
    #50
    Hello

    Van itt valaki, aki keni-vagja a wordpresst? Ha veszek egy templatet, valaki elvallalna, hogy megcsinalja rendesen?

    Egy olasz etterem weblapjarol lenne szo. Semmi extra vegulis, atkuldom a kepeket, az etlapot, meg egyeb infokat es az alapjan szepre meg kellene csinalni, ugy mint ahogy a template "bemutatojaban" is van. Mert en letoltottem ezeket a templateket, felraktam oket, de hat nagyon messze van attol, mint amit en lattam az oldal live preview-jaban. Vagom, hogy ki kellene tolteni, meg hasonlok, de azt se tudom hova nyuljak.

    Szoval szuksegem lenne valakire, aki ezt meg tudna nekem csinalni IGENYESEN. Ilyen tessek-lassek modon osszedobott minoseg nem erdekel, azert egy minimalis szeperzeke legyen.

    Aki ezt elvallalna, az kerem kuldjon privatban egy ajanlatot, meg 1-2 referencia munkat.

    Tehat template megvan, valami ilyesmi: http://bliccathemes.com/pronto/demo1/ . (Nem biztos, hogy pont ez). Erre szepen megcsinalni a menut, about us, contact, services, gallery-t. Meg ilyen "like" buttont, meg hasonlokat.

    Termeszetesen a templatet, hostingot, domaint en fizetem, csak magara a munkara kernek ajanlatot. Ha jo lesz, van meg sok ilyen melom:)

    Koszi
  • Jim Morrison
    #49
    nincsenek kérdések, így nincs mire válaszolni :o
  • Rotcsa
    #48
    Néha ránézek, de semmi... Gondolom a wp hungary fórumát nézi mindenki
  • activia99
    #47
    Teljesen kihalt ez a topic?
  • Rinaldo
    #46
    Sziasztok. Olyan gondom van, hogy wordpressben tervezek egy oldalt és a firefox, meg a chrome rendben mutatja viszont az opera és az ie nem? Pl. a logot egyáltalán nem mutatják.. Miért van ez?
  • Rotcsa
    #45
    Menj és nézz szét a magyar WP közöség fórumán!
    Midnen kérdésedre készségesen válaszolnak! :)
  • 355
    #44
    'reggelt!

    Segítség kéne. Megörököltem egy WP honlap kezelését, de nem vagyok nagy spíler a témában. Vn egy gond, amit nem tudok megoldani: a postok címe alatt a dátum így jelenik meg: "Published %A %B %e%q, %Y", nem pedig maga a dátum. Nem találtam meg, hogy hol lehet ennek a formátumát beállítni. Tudja valaki?
  • Jim Morrison
    #43
    Van egy plugin ami felsorolja a subpageket, nem a legjobb, de már valami. Most olyan problémába ütköztem, hogy letiltottam a hozzászólás lehetőségét, de az egyik oldalnál megjelenik a comment section, lehet kommentelni. Az oldal beállításainál viszont nem találtam olyan opciót, hogy hozzászólás lehetőségének letiltása vagy valami ilyesmi. A többi oldal jó, ott nincs komment mező. Mit kell beállítanom hogy minden oldalról eltűnjön a komment lehetőség?
  • Jim Morrison
    #42
    Üdv ismét ! :) Feltettem a Manifest témát, egyszerű mint a kő, sidebar.php sincs.Azt akartam (megint), hogy amikor rányomok az egyik menüre (ami page) akkor kilistázza az aloldalait mintha postok lennének. Ezt találtam, de fogalmam sincs mit kéne pontosan csinálnom, mit hova tegyek.azt írja Usage: <?php get_pages( $args ); ?> Jó és ezt hova? Ha a parent page be írom bele se történik semmi.
  • Brigicsaj
    #41
    Sziasztok!
    Nekem is volna egy kis gondom a wordpressel, gondoltam itt hátha tudnátok nekem segíteni. :)
    A helyzet a következő. Csináltam egy honlapot, de nem fő domainre, hanem egy aldomainre, azzal működik is rendesen semmi gond nincs vele, csak hogy most szeretnék még egyet csinálni, és egy másik aldomainre, na de arra már nem engedi újra felrakni a wordpresst, csak a másikat tudom elérni. Ilyenkor mi a teendő?
    Remélem tudtok segíteni. :)
    Előre is köszi. :)
  • Skynet85
    #40
    Tudnak vki linket adni egy jobb fajta theme packhez ami jó 3.3.2-höz persze ingyé :D
  • pxxl
    #39
    csá!

    meg lehet szüntetni valahogy ezt a kiírás?

    pl

    Közzétéve 2012-04-27 | Szerző: admin

    idegesít :D
  • Rotcsa
    #38
    Sziasztok!

    Tudja valaki, miként oldhatom meg azt, hogy a "képtár"-ra kattintva az oldalak album-mozaikban jelenjenek meg és úgy lehessen a képeket böngészni? Ja és egy olyan képnézegetőt szeretnék, ahol alul a képek sorakoznak egy szalagon, amit lehet előre és hátra is mozgatni, valamint a képnézegetés működik a kurzornyilakkal is.
  • Rotcsa
    #37
    Hogy tudom megcsinálni azt, hogy a cikkek alatt fb megosztás és like gomb legyen?
  • Jim Morrison
    #36
    basszus... ezt miért nem próbáltam... Köszi! És azt meg lehet csinálni, hogy ha mondjuk magára a Hitvallásra kattintunk, akkor annak a gyermek oldalait kilistázza röviden, vagy nekem kell majd az az oldalt editálnom mindig?: )
  • Dj Faustus #35
    Oldalakat (Pages) hozz létre.
    A lenyíló listában szereplő oldalakat meg úgy hozd létre, hogy az adott oldal (ami alá be akarod sorolni az új oldalt) a szűlője legyen.

    Tehát létrehozol egy oldalt mondjuk Rólunk címmel - aminek nem lesz szülője.
    Létrehozol mondjuk egy Hitvallásunk oldalt. Ha ezt a Rólunk alá be akarod sorolni, akkor a szülője legyen a Rólunk.
  • Jim Morrison
    #34
    Senki?
    Szeretném, hogy a menü lényegében csoportok legyenek és mindegyik ilyen menü tartalmaz egy oldalt, ami lenyíló menüként is megjelenik. Ha magára a menüpontra nyomunk, megjelenik az azt tartalmazó oldalak, csak röviden.
  • SimaSuna #33
    beállítások, általános.
    WordPress cím (URL) . itt irtam el.

    de már megoldottam :) újrahúztam az egészet. viszont most ez fogad ha témát szeretnék hozzá adni

    Váratlan HTTP-hiba történt az API lekérdezése során.

    -.-" :)
  • Jim Morrison
    #32
    biztos valami fájlt kell módosiitani. Most nyúltam újra wp hez (nem mintha sokat használtam volna), elmondanád az pontosan hol van? :D


    Én kérdésem: Szeretnék egy olyan oldalkialakiitást, hogy az oldal tetején mondjuk van 5 menüpont. Ha rákattintok a menüre akkor bejönnek a törzsben az ott szereplő aloldalak (vagy cikkek itt nemtom mi), de ugye lehet dropdown menüzni is. Most pageseket csináljak vagy postokat, és egyáltalán hogy csináljam, hogy úgy meg lehessen csinálni ahogy akarom? Ha valaki megértette szóljon, ha nem akkor rajzolok majd meg éberen normálisan leiirom :D
  • SimaSuna #31
    Hali!

    Szükségem volna egy kis segítségre.

    a beállításoknál az "elnavigáló link"-re rosszul copyztam be a címet és mentettem is..azóta nem tudom az admin felületet megnyitni...

    van vmi gyors javítás erre?
  • Bruk
    #30
    Sziasztok!

    A közeljövőben indítanék egy wordpress oldalt és társat keresek. Ha minden igaz, akkor nálunk még nincs ilyen oldal, csak hasonló. Egy olyan emberre lenne szükségem, aki jobban bele mer nyúlni a kódokba. Jómagam csinálnám az oldal karbantartását, kinézetet (photoshop), frissítését és egyéb szerkesztéseket. Viszont van egy-két dolog, amit nem tudok megvalósítani, így kéne egy hozzáértő társ az ilyen esetekre. Természetesen a bevételen osztoznánk (ha szükséges, akkor írhatunk szerződést is).

    Tárhely és domain már van, szóval komolyan gondolom.

    Esetleg valakit érdekelne a dolog?
  • Dj Faustus #29
    "hogy az ftp beállításnál mi a kiszolgáló neve?"
    Amit a tárhelyszolgáltató megadott.
  • terencehIII
    #28
    hello valaki tud segíteni hogy az ftp beállításnál mi a kiszolgáló neve?? (totalcommander-be csinálnám)
  • Toya
    #27
    Transcript témával kapcsolatban lenne szükségem egy kis segítségre. Ha van itt egy Wordpress guru az küldjön már egy privátot és elmondom a gondom neki.
    Köszi előre is!
  • LoSA
    #26
    Sziasztok!

    Eléggé kezdő vagyok WP témában... Egy olyan (remélem) egyszerű kérdésem lenne, hogy...

    OLDAL-ra kattintsatok légyszives... Itt van a főoldalam, és olyan kérdésem lenne, hogy a post-ok "méretét" hogyan lehet növelni? Arra gondolok, hogy ott van az "Élet varázslatos dolog", de csak a post első 2-3 sorát jeleníti meg. Későbbiekben szeretnék képeket, videóket is betenni és szeretném, ha nem csak akkor jönnének be ezek, ha az ember rákattint, hanem alapból is bejönne...

    Remélem, hogy értitek, hogy mire gondolok. Köszi a segítséget!
  • Jim Morrison
    #25
    lehet mostmar megvan...bocsi
  • Jim Morrison
    #24
    hulye vagyok... meg mindig nem talalom, hol lehet beallitani, hogy ne kuldjon kulon oldalra a bejelentkezesnel, hanem az oldalba legyen beagyazva :/ valaki? :/
  • Dj Faustus #23
    "Oké, hogy van editor részleg, azonban az csak a php sablont tartalmazza, és sajnos nem találok sehol olyan fájlt, ami tartalmazná az oldalam forráskódját és amibe szimplán bele lehetne piszkálni és átírni dolgokat."
    Pedig a sablon "editor részlegében" tudsz az oldalad forásskódjába belenyúlni. Fizikailag ez az FTP-tárhelyed /wp-content/themes/<téma neve>/ könyvtárában, ahol a <téma neve>/ a szerkeszteni kívánt téma neve. Itt teljesen az alapoktól kezdve fel tudod építeni az oldal struktúráját.

    További kérdéseidet meg tedd fel itt a fórumban, ha tudunk, segítünk. Erre való a fórum.
  • Daniel19
    #22
    Sziasztok!

    A segítségetekre lenne szükségem!

    Van ftp, van sablon, wordpress feltelepítve, minden működik. Egy már meglévő oldalt szeretnék lemásolni, majd a saját száj ízem szerint alakítani. El is kezdtem lemásolni ezt az oldalt, azonban problémákba ütköztem: a dolgok nagy részét be lehet állítani a wordpress felületén, azonban a lemásolni kívánt oldal forráskódjából kiderül, hogy ott manuálisan lett beleszerkesztve a kódba, és itt sajnos meg is akadtam, mivel nem tudom erre hol van lehetőség. Oké, hogy van editor részleg, azonban az csak a php sablont tartalmazza, és sajnos nem találok sehol olyan fájlt, ami tartalmazná az oldalam forráskódját és amibe szimplán bele lehetne piszkálni és átírni dolgokat.

    Nem lenne nagy dolgokról szó, tényleg csak néhány dolgot szeretnék beállítani, ehhez kérném valami hozzáértő, segítőkész illető segítségét. MSN-en vagy Skype-on ha valaki tudna segíteni pár kérdésben, azt nagyon-nagyon megköszönném, mert míg ezt nem tudom megoldani, addig nem tudok haladni tovább a dologgal.

    Kérem segítsetek! :)
  • Apocalipto
    #21
    Hali!

    Nekem akar működni a frissítés a wordpressemben. 2.8 van fennt, frissíteni akarom az automatikus frissítéssel a 2.8.3-ra, de ha beíróm a szervernevet, a felhasználónevet meg a jelszót és a továbbra megyek, csak fehér kép van és semmit nem csinál...vmi ötlet hogyan lehet ezt megoldani? Manuálisan nem akarom frissíteni, túl körülményes.
  • robiwolf
    #20
    Na, akkor mondom én is... WP blogom ATW-re löktem föl. Ne tegyétek! Az oldal RSS elérését ha belövitek, akkor a rekámfelület minden linkelésnél pluszban hozzáadódik az oldalhoz, míg végül már csak az látszik. Szóval, segítséget kérnék, tippeket, hogy hova menekíthetném a blogom. Sajna csak ingyen tárhely jöhet szóba, és domainem sincs... Minnél kevesebb reklám, annál jobb!!! Előre is kössz!

    Van egy ingyentárhely, ahova elsődleges domain kell. Nagyon előnyös dolgokat nyújt, szerintem ez elég sok embert érdekelhet itt. Nem egy WP blogot néztem rajta, és mesésen futottak! Nincs semmi neven.szolgáltató.hu! Csak tisztán nevem.hu, vagy ugye com, net, info, org. Az oldal címe:
    http://www.newhosting.hu/
    Megéri elolvasni a GYIK-ot és a szabályzatot!
  • Szoki333
    #19
    Üdv! Érdeklődnék, hogy melyik fizetős tárhelyre érdemes felrakni a WP-t, hol működik rendesen.. Az is jó válasz, ha elmondod, hogy a tiéd hol van!!
    Előre is köcce!
  • D4nY
    #18
    ha wordpressben átálitottam a permalink tipust és nemindul utánna el az oldla mert tárhely enmtámogatja hogytom visszaállitani?
  • MM2
    #17
    szia!
    esteleg tudok segíteni! vegyél fel msnen: [email protected]
  • csokiskex
    #16
    helló!
    Segítséget szeretnék kérni!
    A wp-alapú blogomban szeretnék egy oldalt létrehozni, ahol fájlokat lehetne letölteni! De nem találok plugint, ami ki tudná listázni egy adott mappa tartalmát! meg a php-hez se nagyon értek! Tehát az lenne a lényeg,h ne kelljen minden egyes feltöltött fájlt belinkelni! Olyan plugin kéne/vagy php script, ami tábláztba foglalja a letölthető fájlokat és megjeleníti a méretét + egy letöltés gomb! (plusz esetleg, ha több mapa van benne, akkor azt is tudja kezelni)! Ha valaki tud ilyet vagy tudna segíteni az elkészítésében, az pls szóljon!
    Üdv...
  • MM2
    #15
    Tök komoly lett!!!!
  • Blasta
    #14
    Nos ezt sikerült összehozni a wordpress-szel.
  • MM2
    #13