833
\"Csak amikor az utolsó fát kivágták,

Csak amikor az utolsó folyót megmérgezték,

Csak amikor az utolsó halat megfogták,

Csak akkor fogod látni azt, hogy a pénzt nem lehet megenni.\"

Cree indián jóslat
  • Cauldron
    #833
  • Kepek
    #832

    Etna kitörése
  • Jrex
    #831
    A Virunga nemzeti parkért.
  • norbre
    #830
    igen az elso az hasonlo, de azt egy magyar foszer mutatta be ea fabol volt.. azert koszi
  • Aquir
    #829
    -> Solar-powered student-invented fridge

    SunDanzer solar or battery-powered commercial refrigerators

  • norbre
    #828
    udv.. nem pont a topikba vag, de hatha tud valaki segiteni..
    par honapja tvben lattam valami hazai kiallitast, ahol bemutattak egy fabol keszitett hutot ami a napra kitéve mukodott, asszem neha locsolni kellett vizzel, gondolom a hoelvonas elven mukodott.. kerestem guglin de nem talalom, ha ismeros valakinek a dolog tud weboldalhoz v videohoz adni linket? koszi
  • Desiderata #827
    link
  • Jrex
    #826
    Aláírás gyűstés az Amazonas-i esőerdőkért: itt
  • Narxis
    #825
    Minden feliratkozó után 25centet adományoznak állatvédelemre: Link

    Asszem csak ma meg holnap de franc tudja hogy van az amerikai idő és, hogy keleti vagy nyugati part szerint...
  • norbre
    #824
    ügyes :)
  • Desiderata #823
  • Jrex
    #822
    Egy újabb segítségkérés
  • norbre
    #821
    sziasztok,

    Jövő héten mennénk túrázni a Bükkbe, és érdekelne hogy működik-e valamelyik ezek közül, a Garadna-völgy fölött lévő forrásokból?

    Felső-forrás
    Kaszás-réti visszafolyó
    Csókás-forrás
    Hárs-kút

    ha esetleg valaki járt arra mostanában, vagy tudja hogy általában mire lehet számítani (időszakos, mindig van bennük víz stb) ezeknél az kérem ossza meg velem ezt az információt :)

    köszi
  • Narxis
    #820
    Meg lehet próbálni, de ha jelentős mennyiségű olajat találtak akkor nincs az a földi hatalom ami megállítja őket, esetleg ha hajba kapnak rajta ezek a nagyhatalmak.
  • Jrex
    #819
    segíts
  • Narxis
    #818
    Megitatnám a mérgét azzal aki ezt csinálta.
  • Desiderata #817
    Nem sikerült lelőni, így megmérgezték a parlagi sast
    hát ez borzasztó, ilyen "embereket"...
  • Desiderata #816
    ez biztos jó könyv
  • amigos00
    #815
    Üdv minden kedves fórumozónak! Ajánlom minden természetbarát figyelmébe az alábbi weboldalamat: Természetjáróknak
    Saját történeteim mellett a későbbiekben megosztok minden természetbeli érdekességről szóló bejegyzést, illetve képeket nézegethettek és videókat!
  • norbre
    #814
    köszi :)
  • Teppik Amon
    #813

    tényleg szép!
  • Pistike 007
    #812
    Tánckörök című nagyon jó:)
  • norbre
    #811
    nem akarom kétszer berakni a képeket uh ha valaki szeretné, itt megnézheti mi sikerült:

    Sg Fotóink topik

  • norbre
    #810
    valami lesz :):)
  • Pistike 007
    #809
    jó nembaj képeket kérünk akkoris:D
  • norbre
    #808
    cserebogár.. pff.. Szentjánosbogár :D
  • norbre
    #807
    gyönyörű volt :)
    csak két apró negatívumot említenék:
    - kb 380 fős volt a csoport,
    - a tárlatvezetés fele elment azzal hogy bemutatták a madarakat, meg az istállóból lett kápolnát meg a labirintust.. tök frankó ez amíg várjuk hogy besötétedjen, azonban onnan érzésem szerint kb max egy órát tölthettünk el a bogarak között.. (kb 6x 5perces képet tudtam csinálni)

    amúgy a bogarakat fotózni kompakt géppel szerintem esélytelen lefényképezni, és én is többekkel egyetemben vittem komolyabb tükörreflexes gépeket, de ide valszeg valami spec technika kell, majd utánanézek.. este megnézem majd alaposabban a képeket, de elsőre semmi nem látszik rajtuk és ahogy láttam nagyon sokak így jártak

    amúgy csodálatos és mindenképpen megéri.. asszem jövőre is megyek, de lehet nem az arborétumba hanem valami erdőbe ahol nincs egy hadsereg :) gondolom máshol is élnek cserebogarak :)
  • Teppik Amon
    #806
    Majd mesélj!
  • norbre
    #805
    nekem is sikerült felhívni őket, az infók egyeznek
    mi is ma megyünk a párommal :) kíváncsi vagyok nagyon..
  • Teppik Amon
    #804
    Nah, felvették.
    A héten kb péntekIG vannak bogarak, de már a péntek sem biztos mert viharos időt igérnek. Esetleg még talán szombaton is lesz, de kétséges a dolog, fel kell hívni őket csütörtökön hogy végülis mi lesz.

    a felnőtt jegy 1000 a kedvezményes meg 500Ft. 20:30tól indul a vezetés és kb 22:00ig tart.
    úgyhogy aki teheti, még ma menjen, ma még jóidő van.
  • Teppik Amon
    #803
    ha valakinek sikerült velük beszélnie az írja már ide, mert most meg állandóan foglalt.
  • Teppik Amon
    #802
    Információt kérhet:
    szerdától -vasárnapig
    10.00-18.00-ig
    Tel: 06-22-353-219

    én is feladtam hétfőn :) Majd szerdán hívom őket. Csak infót akartam hogy mikor indul a túra, eléggé későn emlékeim szerint (19? 19:30? valahogy így)
  • norbre
    #801
    király.. köszi
  • Galy
    #800
    dehogy.
    A 811-es főútról kell lekanyarodni, ki lesz írva
  • norbre
    #799
    autóval tervezzük.. nehéz megtalálni amúgy az arborétumot?
  • Galy
    #798
    Mi simán odamentünk, bejelentkezés nélkül (tavaly).
    Sötétedés körül indul a vezetett túra, mire besötétedik elértek a dögökhöz.
    Érdemes időben odamenni, mert a parkolás necces. (már ha autóval mész)
  • norbre
    #797
    f*szom az arborétumba de komolyan! reggel 10 óta próbálom felhívni a weboldalon lévő számok valamelyikét, de vagy folyamatosan foglalt, vagy ha kicseng nem veszi fel senki!!
    volt már valaki ott megnézni a rajzást?
    azt írják be kell jelentkezni.. de ha nem veszik fel hogyan?
    a másik meg hogy 18óráig vannak nyitva, de gondolom a rajzást nem fényes nappal kell nézni.. tud valaki valamilyen infót?
    köszi
  • Galy
    #796
    Hétközben is sokan szoktak lenni, tényleg érdekes program, érdemes megnézni!

  • Teppik Amon
    #795
    Béláim az úrban, idén nem elfeledni!
    Szentjános bogár rajzás az alcsútdobozi arborátumban!
    Szentjánosbogár rajzás megtekinthető 2011. 06. 18-tól (kb 10 nap)!
    Nagyon szép látvány, az arborétum is nagyon szép, tuti program! Én biztos megyek majd valamelyik nap. (hétvégén állat sokan szoktak lenni fyi.)
  • Pistike 007
    #794
    hmm