14
  • metaljesus
    #14
    ha már mindenképpen nagyobb adókat akarnak, tehetnék ezt sávosan is, minimális hallgatottságnál minimális jogdíj, több hallgatónál meg több
  • shusaku
    #13
    Az egy dolog, hogy ki fog halni a hagyományos értelemben vett "zeneipar", de hogy még siettetik is a halálukat ez már röhejes.
  • Wittgen
    #12
    Nem ártana már a köcsög kiadóknak egy jó kis harakiri.
  • quentit
    #11
    "A Kongresszus azonban eközben az Internet Radio Equality Act tervezetét tárgyalja, amely a műholdas rádiókhoz hasonlóan nem a zeneszámok után, hanem a bevétel alapján számítaná a jogdíjakat."

    Ez lenne a megoldás. Ha zeneszámonként és hallgatónként kellene azt a 0.08 dollárt fizetni, abba szerintem bármelyik rádió beledöglene, legyen az akár a haza roxy is...
  • InfectedMann
    #10
    "mivel bevételeik egészét elvitte volna a zeneipar igényeinek kielégítése."
    Nem sok netrádiót ismerek aminek van bevétele.
    A nagyobbak meg leszarják azok kisújjból kirázzák a jogdíjat.
    De legtöbb netrádiónál az alapítók saját zsebből fizetik a jogdíjat, esetleg néha egy részét összetudják kaparni azzal, hogy reklámokat lehet elhelyezni az oldalukon.
    Szerintem undorító, hogy már lassan majd a szar után veszélyességi adót kell fizetnünk mert kitalálják, hogy mérgező gázokat tartalmaz. Nem tudom már mi lesz a következő röhejes dolog.
  • Anteris
    #9
    mé bántjátok? tök aranyos.
  • spy803
    #8
    Most ha jól értem akik itthon a shoutchasttal csinálták a rádiót hagyhatják abba, mert kopog a rendőrség?
  • yann
    #7
    EDIG
  • Motig
    #6
    100% osan 1et értek veled! edig bajuk volt a kalózrádiokal.. ugye a netrádiot majnem bárki csinálhat... EDIG mert mostantól már ez is a pénzes embereké lesz...
  • psishock
    #5
    á nem, figyeld csak jobban, csillog a szeme, összecsapva a keze, na meg az a mosoly... már rég az estén jár az esze. Ha a lottóbol lett volna nagyobb találatosa akkor nyitott szemekkel, sikoltozva örvendezett volna ;)
  • Justil
    #4
    mint netrádión műsort vezető ember, csak annyit üzennék azoknak a szervezeteknek akik most ezt az újabb behajtást végzik: anyátok.
  • HUmanEmber41st
    #3
    És mi van azokkal a régóta üzemelő "hagyományos" rádióadókkal, akik fizetnek a rádiósávért, csak felteszik a netre is az adásukat??? Azok mostmár 2 fele fognak fizetni???
  • mikloss
    #2
    (p.s szerintem meg a csajnak 3 találatosa lett az ötöslottón.)
  • psishock
    #1
    "a bevétel alapján számítaná a jogdíjakat."
    Ez már majdnem olyan mint a "védelmi pénz" amit pl a yakuzák szednek be az egyszeri kereskedőktől. :) Mennyi a bevételük a rádióadóknak? Közük b****? Nehogy már az legyen az ürügy, hogy csak azért mert sikeresebbek harácsolni lehet a szerencsétlenektől.

    (p.s. csajnak a képen épp most lépett be a fiúja integetve a stúdióba üdvözölni őt, ezt látta meg a zárt üvegfalak mögül.)