139
Minden a szigetről és az ottani zenei életről
  • PyRex
    #59
    up :)
  • Taranov
    #58
    Természetesen nem mindenkinek ugyanaz a fontos, de nem szabad azt hinni, hogy mindenki tudja, hogy magának mi a fontos. Ha mindenki tökéletesen tudna élni, kevesebb probléma lenne.
    Az viszont kétségtelen, hogy Ibiza nem a legolcsóbb hely, kevesebb pénzért is lehet jól nyaralni.
  • PyRex
    #57
    hát igen, de valakinek ez a fontos valakinek az. én pl. biztos, hogy nem jutottam volna el oda, ha pl. nincs ingyen a szállás, így hálát adok sokmindenkinek és sokmindennek, hogy ez így összejött.
  • Taranov
    #56
    Nem biztos, hogy érdemes sajnálni rá.
    Gyűjtöd a 3-4 kilókat, lesz egy jó kocsid, aztán lesz egy plazmád, aztán lesz egy jobb géped, de kimaradtál minden jóból.
  • desigo
    #55
    engem csak 1
    kicsit sajnálom rá azt a 3-4 kilót fejenként....
  • Brolly
    #54
    hehe, szuperül néz ki a kaja, hidd el én is elmennék bármikor, csak hát van egy pár tényező ami visszatart hogy ne tudjak menni:(
  • PyRex
    #53
    http://stage6.divx.com/user/Behead145/video/1362544/Ibizas-Children

    Ez egy elég jó 30 perces videó Ibizáról - rögtön ahogy beindul a zene az AMNESIA-ban találjuk magunkat :)
  • PyRex
    #52
    Na egyelőre ennyi, remélem sikerült meghoznom a kedvet a szigethez, én bármikor vissza tudnék menni, annyira megszerettem az elmúlt 4 évben. Jövőre ott leszek megint, az tuti! :)
  • PyRex
    #51
    Tizenötödik sorozat - minden egyéb:

    Vannak ám furcsa emberek... sőt talán igazán az a furcsa, aki normálisnak néz ki vagy normálisan öltözik :)


    A citrom és a narancs simán megterem a szigeten, sokszor volt, hogy egy út melletti narancsfáról szedtük és ettük a gyümölcsöt úgy mint itthon az almát (ez a képen pont citrom asszem):



    Kajakészítés - megpróbáltam ellesni, hogy hogyan készítik el a halat és gondoltam hátha nekem is sikerül...

    ég a tűz:


    Hatalmas paellás tálban pároltam a zöldségeket:


    Majd azt kivéve, pároltam és sütöttem a halat:


    Végül vissza a zöldséget + burgonyakarikákat... finom lett! :)

  • desigo
    #50
    jók a képek
  • PyRex
    #49
    Tizennegyedik sorozat

    Az elején említett ibizai főtér:


    és a mögötte lévő kis tér:
  • PyRex
    #48
    Tizenharmadik sorozat - Es Vedra. A hatalmas szikla, amely kiáll a vízből sok helyi szerint mágikus tulajdonságokkal bír. Nem tudom igaz-e, de az mindenesetre furcsa, hogy az egyik képen, amit digitális géppel készítettem a szikláról, sűrű vízszintes csíkok vannak - furcsa, nem?



  • PyRex
    #47
    Tizenkettedik sorozat - hajókázás Ibiza és Santa Eularia között. Ilyen sziklás part mellett megy a hajó szinte végig, nagyon jó kikapcsolódás tud lenni!








    Ez a ház a dombtetőn nem másé, mint Richard Gere-é... :)

  • PyRex
    #46
    Tizenegyedik sorozat - tipikus beach-ek...

    Bossa:


    szintén Bossa, háttérben a vár:


    San Vincent:


    San Vincent a domboldalról:
  • PyRex
    #45
    Tizedik sorozat - szabadtéri zenés klubok:

    Bora Bora - amely a Bossa nevű tengerparton található. Fölötte szállnak le a repülők...


    2004-től az AMNESIA is kitelepült a Bora Bora-tól nem messze egy kis zenés bódéval, de az előbbi helyen sokkal többen voltak...


    Cafe Sidney - ez nem zenés hely, hanem egy étterem - kávézó a kikötőben. Érdekessége, hogy amolyan központi hely, aki számít, az egy nap legalább egyszer megfordul ott. Az átlag autók a parkolóban: Mercedes SL, Mercedes ML, Ferrari, Porsche Cayenne... durva! Azért minket is kiszolgáltak :))


    Cafe Del Mar - igen, az Energy 52 innen vette a számcímet...


    jellegzetessége, hogy nyáron hatalmas buli kíséretében összegyűlik a tömeg és nézik a naplementét, mindenféle show is szokott lenni közben meg persze kellemes chillout zene...


  • PyRex
    #44
    Kilencedik sorozat... mint említettem úgy kerültünk az AMNESIA-ba, hogy volt egy internetes rádiónk, aminek radiomax volt a neve (a weboldal még mindig megvan itt de már nem üzemel). Na és a lényeg, hogy sikerült a tulajjal megállapodni, hogy akkor egyik estére vihetünk egy DJ-t. Aztán sajnos visszamondták ezt a lehetőséget, így DJ-t nem vittünk, de a buli mégis radiomax név alatt futott, íme a plakátok, az egész sziget ki volt plakátozva lol :) (Persze sok bulit ki szoktak plakátozni, de nem az összeset!)






  • PyRex
    #43
    Nyolcadik sorozat - AMNESIA belülről :)

    Nézzétek el nekem, hogy csak három kép van - ráadásul alig vannak a discoban. Ennek az az oka, hogy a VIP-be a tömeg előtt bevittek minket, aztán magunkra hagytak, így tudtam fényképezni, amúgy tilos volt (akkor még nem volt túl sok kamerás mobil...) Aztán később meg már annyit ittunk, hogy el is felejtettem a gépet, akkor este történt meg az ominózus eset, hogy állítólag Naomi is ott volt a VIP-ben - lol :))





  • PyRex
    #42
    Hetedik sorozat, mindenféle:

    Ez az a beach, amiről írtam, hogy részben egy magyar csajszi a tulaj...


    Ugyanaz csak máshonnan:


    F1 festésű hajó, ami 90km/h sebességgel is képes menni...


    Ez pedig az egyik hajótársaság szuper utasszállító hajója, nagyon durván néz ki. Ibiza - Mallorca - Denia - Barcelona között közlekedik..


  • PyRex
    #41
    Hatodik sorozat - kicsike kis hajókácska... :)

    Egyik reggel arra ébredtem, hogy egy qrva nagy hajó van a tengeren, ment a kikötőbe...


    Lementünk a kikötőbe és...


    Akkor már közelebb mentünk...


    Szemből... HATALMAS (300m hosszú hajó), érdemes mellette az embereket nézni...


    A hajó hátsó része, amúgy a hajó akkor volt kb. az első útján...
  • Picizöldfül
    #40
    Fantasztikus!!! Kösz a képeket
  • PyRex
    #39
    Ötödik sorozat - Formentera:

    Kikötő:


    Tengerpart:


    Formentera majdnem teljesen látszik az egyik végében lévő hegyről, durva...
  • PyRex
    #38
    Negyedik sorozat - természetesen Ibizán vagyunk, ahol pezseg a zenei élet:





    Privilege méltán hirdeti mindenhol: a világ legnagyobb klubja. Tényleg hatalmas, nagyjából 15 ezer ember fér el...


    Erotikus Pacha reklám, a meggy a férfi golyóit jelképezi (mint megtudtam :))
  • Taranov
    #37
    Tetszik, hogy ilyen kicsi a sziget, nem olyan lehetetlen mélyrehatóan megismerni.
  • PyRex
    #36
    Harmadik sorozat - a sziget télen (2003. szilvesztere - 2004. január eleje) - érdemes a virágokat is figyelni...



    Sa Trinxa nevű szórakozóhely (többek között ATB - Hold You c. videoklippje is részben ez előtt játszódott) - ilyenkor zárva...




    Eső...


    Eső...








    Formentera világítótorony...
  • Dj Xyberpunk
    #35
    OMG . Lélegzetelállítós ez a hely :)

    CHiCAN3 and iBiZa RulEZ .-)
  • PyRex
    #34
    Második sorozat - ilyen helyen laktunk:

    Ezt láttam, ha kinéztem az ablakon, vagy lenéztem a teraszról...


    Kicsit ballra fordulva pedig ezt:
  • PyRex
    #33
    No akkor jöjjenek a képek:

    Első sorozat csak nagy általánosságban a tájról, utcáról, természetről, stb...

    Ibiza majdnem egészben a repülőről:


    Ibizaváros kikötője egy dombról (a háttérben az a sziget Formentera - kb. 10km):


    Tipikus Ibizai utca pálmafákkal:


    Cala Llonga (egy kisebb település sok angollal és nagyon jó tengerparttal):


    Állítom , hogy ez a legszebb pálma az egész szigeten :)


    Szimplán szép:


    A vöröses talaj is jellemzője a szigetnek:


    Hegyi út:
  • PyRex
    #32
    Sokszor voltam Ibizán, de nagyon kevés klubban voltam. Lehet, hogy hülyén hangzik, de amikor ott van az ember, akkor már teljesen mások az értékrendek. Persze mi alapból nem bulizni mentünk, hanem nyaralni, jól érezni magunkat. Ugye sok fiatal csak leugrik pár napra, szétbulizza magát és mennek haza, na mi meg pont az ellenkezője. De mindjárt teszek fel csomó képet...
  • Picizöldfül
    #31
    Értem :-) Party élményeid milyenek voltak?? Gondolom sok "furcsa" arcot láttál:DDD
  • PyRex
    #30
    Megmondom az őszintét: nem voltam Sven Vath afteren sajnos. :( Pedig állítólag nagyon nagy bulik voltak, sokszor kijött a rendőrség is (nem mintha bárki is lakna a beach környékén, hanem mert annyi ember volt, amennyit már kötelező lett volna engedélyeztetni :)
  • Picizöldfül
    #29
    Pyro mesélj csak! Iszom Szavaid. Nem mindenkinek adatik meg hogy egy olyan helyre jusson mint pl.:Amnesia. Jah amugy Sven Vath-nek kell írni az öreget!!!!:D Mesélj nekem sven vath after partyjáról ha gondolod,de ha ez nem publikus akkor PÜ!!! Előre is kösz!! És csak írjál én olvasok.
  • vegicsek
    #28
    Mamaa, één is akarok ide menni, csak úgy csorog a nyálam.
    Még több élményt
  • Taranov
    #27
    Hát szerintem nem sokan jártak még Ibizán, és még kevesebben vetették bele magukat az ottani életbe.
    Azért az nem dicsekvés, hogy élménybeszámolót írsz :)
  • PyRex
    #26
    Áá, még semmit sem meséltem :)) Csak nem akarok dicsekedni, inkább másoknak a véleményére is kíváncsi volnék. Tapasztalatok esetleg, stb...
  • desigo
    #25
    Jó kis élményekben volt részed:)
  • PyRex
    #24
    PK2 - ez pedig egy tengerparti nagyon igényes kis bár. Mellesleg az egyik tulaj egy magyar lány - őt is már évek óta ismerem és imádom :) Tök laza, teljesen átvette az ottani életérzést, de nincs elszállva magától és nagyon jól vezetik a helyet. Sven Vaith csinált nála afterpartikat az amnesia-s bulik után.
  • PyRex
    #23
    2005-ben szinte az összes nagy nevű dj ott - amnesia - lépett fel jóformán kizárólagosan (mármint ha a szigetet tekintjük persze):

    Tiesto
    Paul Van Dyk
    Paul Oakenfold
    Eddie Halliwell
    Marco V
    Sven Vaith
    Miss Kittin

    és lehetne még sorolni

    De most a Space igen genya módon szétb@szott mindent és kezdi ellehetetleníteni a többi klubot...
  • PyRex
    #22
    De amúgy csomó hírességet lehet látni: Puff Daddy, Thomas Gottschalk (vagy hogy írják), Niki Lauda (ő pl. ott ült egy étteremben mindig, ahova többször jártunk és a végén már látásból megismert és köszöntünk egymásnak - szegény mindig egy piros baseball sapkában ült), ezen kívül Flavio Briatore, Roger sanchez (ő asszem ott is él, de lehet, hogy neki is "csak" háza van), viszont Enigma (Michael Cretu) ott él azt tudom, vagy akár Mike Oldfield is gyakrna megfordul ott, plusszban olyan arab luxusjachtok vannak hogy hihetetlen.... helikopter a tetején, oldala lenyílik és kiállnak belőle a ferrárikkal - igen, többel! - és két testőrhajó kíséri. Durva...
  • desigo
    #21
    Nagyon durva Line up szokott ott lenni trance dj szempontból.
    Nem semmi a felhozatal.
  • PyRex
    #20
    Nekem van több is, de van amelyik VHS.

    Amnesiáról mindig az jut az eszemben, amikor a VIP-be bevittek minket. Mivel volt egy internetes rádiónk, amit RADIOMAX-nak hívtak (nem rég szűnt meg). És gyakorlatilag csináltunk egy bulit az Amnesiában, ki is volt plakátozva egész Ibiza lol. Lényeg a lényeg, hogy DJ-t nem vittünk végülis (pedig szerettünk volna), de a party plakátjain ott volt a netrádiónk logója és ez elég kellemes érzésekkel töltött el :) Erről is majd teszek fel fotót.

    Na és a lényeg az, hogy ott buliztunk a VIP-ben és nagyon csúnyán be voltam rugva, mivel ingyen kaptuk a piát. Ott volt egy kis bár és akármit ihattunk. Azt hiszem martinit ittunk, de rengeteget és persze duplán. Kb. a 8.-9. környékén emlékszem, hogy még ott mutatták is, hogy ez meg ez az ember (akik szintén ott voltak a nyitóbulin) kicsoda, asszem valami Keeper bár tulaja (szegény azóta meghalt ha jól tudom). Meg emlékszem valami tök jó fekete csajszira is, hogy ot táncolt, de kb. ennyi maradt meg.

    2 nap mulva tudtam meg, hogy állítólag aznap Naomi Campbell is ott volt a VIP-ben. Mondom OMG! Bazmeg emlékeztem, hogy volt egy fekete csajszi, de már nem ismertem fel, annyit ittam. Lehet, hogy együtt buliztam vele és még csak nemis emlékszem rá LOOOL :)

    Na mindegy, ilyen kis történeteim vannak.

    Viszont az Amnesia tulajával személyesen találkoztunk többször is.