22
60 éves a Kalasnyikov-géppisztoly
  • Punker
    #22
    VAN fegyverek és van Haditech topic!
  • gyuri12
    #21
    most nagyon örülök,hogy a ruszkik,ilyeneket ünnepelnek...atombombát is ünnepelték?
  • moralosan
    #20
    sajnos, mindenesetre ünnepelni egy fegyver születésnapját...
  • nono84
    #19
    És hogy fújja el a tortán a gyertyát? Lelövi XD
  • Davidus
    #18
    ha nincs kalasnyikov mással ölik meg őket
  • moralosan
    #17
    Jujjdejó, gondolom sok ember élt volna meg ugyanennyit, ha nincs.
  • Darukezelő
    #16
    Haditechnikai Topicban szerintem bőven elfért volna!
  • Cat 02 #15
    jó meg minden de topic érte ? :D
  • vegicsek
    #14
    HBD
    Ilyet kérek szülinapomra.
  • Csirke4
    #13
    "Egyébként - de ezt a szovjet propaganda sohasem verte nagydobra - Kalasnyikovot egy II. világháborús német karabély, az StG44 (sturmgewehr) külseje ihlette meg." :)
  • bardocz
    #12
    nekem is:)) amúgy szerintem szép,és amit discoveryn csináltak vele,legmegbízhatóbb fegyver,kb víz alatt is lehet vele lőnim,ki is hirdették a világ legjobb fegyverének
  • Csirke4
    #11
    Mp44 <3
  • 0ppika
    #10
    nehéz volt lemásolni ...
  • Fido4life
    #9
    +fav Alig várom hogy az Airsoft KAlasomat használni tudjam egy komolyabb játékban :P
  • akyyy
    #8
    copy paste:D
  • Super Saiyan
    #7
    counter strike-be ez a kedvenc fegyverem :))
  • neuro
    #6
    A "Kalasnyikov" nem géppisztoly...
  • Gent
    #5
    Igen, ez igaz. Respekt.
  • Trisztin
    #4
    én elhiszem,hogy tiszteletre méltó kort élt meg ez a fegyver ...

    de én nem hiszem,hogy ünnepelni kéne egy fegyvert,ami akár milliók életéért is felelhet...


    [de én már csak ilyen békés ember vagyok]
  • Pheaper
    #3
    je:O
  • Gent
    #2
  • Gent
    #1
    A Kalasnyikov-géppisztoly hatvanadik születésnapjára ünnepség sorozattal emlékeztek pénteken Moszkvában, egyebek között egy tudományos konferencián. A résztvevőket Vlagyimir Putiyn orosz elnök hivatalos közleményben üdvözölte.

    A fegyvert 1947-ben a szovjet hadsereg egyik fiatal őrmestere, Mihail Tyimofejevics Kalasnyikov szerkesztette meg. A rendkívül megbízható Kalasnyikov-géppisztoly, hivatalosan az AK-47-es gépkarabély (az AK az Avtomat Kalasnyikova - Kalasnyikov automatája kifejezést, a 47-es szám pedig a feltalálás évét jelzi) kétségkívül világkarriert futott be.

    A szovjet hadseregben 1949-ben rendszeresítették, de azóta több mint 50 ország haderejének katonái használják, nem beszélve számos mozgalomról, mint például a dél-libanoni Hezbollahról, amelynek még sárga zászlaja is egy fekete színű férfiöklöt és egy Kalasnyikovot ábrázol. A számítások szerint eddig összesen mintegy 100 millió darabot adtak el belőle.

    Kalasnyikov fejében egyébként még a II. világháború idején, azt követően, hogy a Brjanszk környéki harcokban 1942-ben megsebesült és kórházba került, fogant meg a gondolat, hogy szükség lenne hazája védelmében egy megbízható, de egyszerűen kezelhető tűzfegyverre.

    A már a kilencvenedik életéve felé járó Kalasnyikov találmánya megszületéséért, amely végül is emberek megölésére alkalmas eszköz, a náci Németországot okolja, mondván, hogy ha nincs háború, eszébe nem jutott volna fegyverszerkesztéssel foglalkozni. Egyébként - de ezt a szovjet propaganda sohasem verte nagydobra - Kalasnyikovot egy II. világháborús német karabély, az StG44 (sturmgewehr) külseje ihlette meg.

    Tavaly nyáron Mihail Tyimofejevics a londoni The Timesnak abból az alkalomból adott nyilatkozatában, hogy az ENSZ-ben vita kezdődött az illegális nemzetközi fegyverkereskedés visszaszorításának a lehetőségeiről, elmondta: az nem zavarja, ha ezt a fegyvert nemzeti felszabadító harcokban vagy honvédelmi célok érdekében emberölésre használják. Az viszont nagyon dühíti és elszomorítja, amikor az AK-47-essel békés embereket ölnek meg.

    A pénteki megemlékezésen is utalt rá: sokan az orra alá dörgölik, hogy tudni nyugodtan aludni, miután találmánya számtalan ember halálát okozta. Kalasnyikov válasza erre az: "én jól alszom, azok a politikusok felelősek, akik nem tudnak megegyezni, és problémáikat erőszakos eszközökkel igyekeznek megoldani".

    A töltött tárral nem egészen 4 és fél kilogramm súlyú, rendkívül könnyen kezelhető Kalasnyikovból utóbb rengeteg változat készült, sőt egyes országokban nagy mennyiségben hamisítják is ezt a gyorstüzelő lőfegyvert. A Kalasnyikov ívelt tárjába harminc lövedék fér el.

    A gépkarabélyból lehet egyes lövéseket, és sorozatlövéseket is leadni. Nagy előnye a fegyvernek, hogy rendkívül szélsőséges viszonyok közepette is üzemképes. Az AK-47-esből kilőtt lövedék akár még 1500 méter távolságban is halálos lehet.

    Forrás: STOP.hu