344
50 köbcentis motorok témája.
  • JAG1
    #24
    Bukó és normális ruha nélkül motorozni a legnagyobb butaság és felelőtlenség.
  • Csero90
    #23
    Szerintem megtanulni motorozni bőven jó 1 50es enduro...nem is kell job.

    Én vidéken lakok szóval ez lehet az oka de nálunk sityak nélkül motorozik a 13 éves öcsém a kis simsonjával és amikor megállította a rendőr csak annyit mondott neki h legalább sisakot vegyen fel.
  • JAG1
    #22
    Motorszám alapján simán lekéri, hogy 50-es e a vasad, ha akarja.
    De nagyon nem foglalkoznak vele, hacsak nem csináltál valami butaságot.

    Egyébként meg az én taktikám, ami évekig bevált, hogy motoros postástól vettem ruhát és abban nyomtam. Futárkodtam 3 évig sokszor nagymotorral, pedig nem is volt jogsim. Sosem állítottak meg.
  • JAG1
    #21
    De miért PS-elték ebbe a szép kertbe a mocit?
  • Synit HUN
    #20
    Havrom nemrég vett a Beta Supermotard 50-est. Elég jó. Ő 160-ért vette 98-as. Szal jó árba kapta. 85-el is zúz.
  • TS Zolly
    #19
    Csak, hogy tudjátok. Rengeteg nagy testű robogó van, 50-es papírokkal, ami végül is 70 vagy 80-as. Kérem szépen az állam se hűje. Nemsokára, talán jövő január egytől? Már nem emlékszem a pontos időre, az összes segédmotor kerékpárt hatósági jelzéssel kell ellátni. Magyarán bekel vinni egy műszakiztató helyre, ahol átvizsgáljál a motort, és ha több 50 c cm-nél, nem kapja meg rá a segédmotor kerékpár papírt, felminősítik kismotorra. Több okból lesz ez. Egyik, egy 14 éves hüjegyerek már ne száguldozzon egy lóhajtó engedéllyel 100 körül, mikor még biciklizni is alig tud, másik a legfontosabb, ezek a 70-80 c cm-es motorok segédmotor kerékpár papírokkal, nagy bevétel kiesést jelent a kincstárnak, hisz egy kismotor után már nem csak a biztosítást kell kifizetni, adó, műszaki vizsga stb stb. Meg ugyi aztán eu kompatibilissé kell ezeket is tenni, legalábbis majmolni a nyugat egyes q országait, ahol minden motoron ott a rendszám. De a kis buzik azt nem majmolják, hogy nyugat európában, 125 c cm-ig van a segédmotor kerékpár kategória. De gondolom évkorhoz kötve!!!
  • Ronny
    #18
    nem biztos, hogy a pesti dugókban akar megőrülni az emberünk és egy autót fent is kell taírtani, ami nem olcsó. Szép dolog a motorozás szerelme meg minden, de sokkal praktikusabb okai is vannak.
  • Ronny
    #17
    " de régit vegyél, mert amennyit azon spórolsz, meg azon, hogy régi és a regadó ami meg 80k asszem 1 új 50 esnél azon felfuratod a motort, felújÍtod a rugóstagokat,vázat és kész.."

    ezt a mondatot dekódolnád a gyengébbek kedvéért?:D
  • zoolee
    #16
    Pff...
    Régit vegyél aminek a motorja el van kopva ill. ez nem fontos, de régit vegyél, mert amennyit azon spórolsz, meg azon, hogy régi és a regadó ami meg 80k asszem 1 új 50 esnél azon felfuratod a motort, felújÍtod a rugóstagokat,vázat és kész..
    Nincs értelme igazából újat venni szerintem..
    1 ik ismerős most vett 1 86 is aprilia corss cuccot, a moci annyira KO, hogy kézzel be lehet indÍtani annyira kicsi a kompresszió..Azt fel lehet furatni, és kész is van 1 jó motorikus állapotú cucc..
    Amúgy azon kÍvűl, hogy az idomok le vannak törve, és csak kötegelővel van a helyükretéve egész jó a cucc..
  • Dodo55
    #15
    Régen, talán 10-12 évesen szerettem volna egy 50ccm-es motort, ha betöltöm a 14-et, de a szüleim próbáltak lebeszélni róla, meg aztán amikor már lehetett volna, akkor azt mondtam, hogy akkor inkább várok még egy kicsit, és inkább autót. 500 körül már lehet kapni egész tűrhető autókat, szóval szerintem mégéri inkább gyűjteni még egy kicsit, és azt venni.
    (Jó, ha nem változik a helyzet, akkor nekem még jogsira se jön össze, nem hogy autóra 500, de feltételezem, hogy aki 200-at össze tud szedni, az 500-at is.)

    Bár aki motorozni akar konkrétan, az vegyen motort, de aki járművet akar, az inkább autót, mint motort.
  • soma22
    #14
    feltételezheti, és beidézhet, szal te buksz hacsak nem a rendőr téved. hangról meg egy olyan ember simán megállapitja aki már hallott sima 50 es robogot.

    egyébként nemtom létezik e még, a Tomos gyárnak egész okos kis 50es enduroi voltak, nem tul drágán.
  • duran5r
    #13
    na megyek elfujok egy cigit meg lezuhanyzom :D Addig irjatok! Köszi cső
  • duran5r
    #12

    Itt a moci amivel szemezek. 1997es. Beta RR 50. Azt irják 9 LE mennyire lehet hinni ennek az adatnak? :S
  • duran5r
    #11
    Haver is állította mégis megbaszták vele.
    Mind1 nem ez a lényeg hanem az hogy ugyis kezdő vagyok még etéren nem kell nagyobb elég lesz megtanulni motorozni az 50es aztán majd leteszem jövőre az A1et és akkormár lehet szó nagyobbról..
  • Freedom88
    #10
    de ő ott helyszinen nem állithatja azt h na ez most 80as...szóval közlekedés felügyelet...az oké h mondjuk egy 500as motorra nem mondhatod h bocsi 50ccm-es robogó:)
    De egy 80ccm-esre azért rá lehet mondani hogy 50es.
  • duran5r
    #9
    Egy robogóból tényleg kilehet ennyit hozni? Hmmmm.. fontolóra veszem.. Derbikről mi a véleményetek? A sendát elég sokan dícsérik de elég sokan mondják magára a márkára hogy szar :D nem tudom kinek higgyek.
  • soma22
    #8
    hogyne lenne köze:
    50es papirjaid vannak egy nagyobb mocirol->okmányhamisitás, rendőr megtévesztése stb.
  • Boconadi
    #7
    vegyél 80 000 - 100 000 Ft -ért egy vizhütéses robogót, és tuningold sz*rrá a maradék 100000-ből. Úgy fog menni mint állat. (70-es polini henger a minimum. ára 40000 FT körül mozog. Veszel egy erősebb főtengelyt ami 20000, veszel még egy 40000-res kipufogót, és veszel mellé a maradék pénzedből egy sportlégszürőt. kész, már vered is 100-200 méteren a 125-ös sportmotorokat . Aztán dolgozol még a nyáron, veszel nagyobb fúvókát, jobb variátort, nagyobb karbit, és nagy király vagy ;])

    Hány éves is vagy?

    (ez az én tanácsom)
  • duran5r
    #6
    mindenképp ragaszkodom endurohoz :D bár aztán 50 köbcentivel terepen nem sokat érek de néha szeretnék csak ugy elmenni a francba. Szigetköztől kb 10 kmre lakom. Ott lehet yókat zúzni vannak szép helyek.
  • Freedom88
    #5
    zsarunak semmi köze hozzá, max. a közlekedés felügyeletnek.
  • Boconadi
    #4
    vegyél 80 000 - 100 000 Ft -ért egy vizhütéses robogót, és tuningold sz*rrá.

    (ez az én tanácsom)
  • duran5r
    #3
    áhh.. egyik haveromnak ugy elkobozták a motorját mint a szél XD. pedig az csak 80as volt. És még a blokkba is belevolt ütve hogy 50 ccm de mégis bevittél ellenőrzésre. Azt mondják nem lehet mert nagyon nagyon nézegetik a zsaruk.
  • olympus
    #2
    vegyél nagyobbat kisebb papirokkal...
  • duran5r
    #1
    Helló azért nyitottam ezt a témát mert lenne egy olyan kérdésem hogy szerintetek milyen 50 köbcentis motort érdemes most venni 200 rongy körül. Nézegettem a derbi sendát de elég sokan leszólják azt mondják hogy derbi = kuka. Most lenne egy elég szép motorikusan yó állapotban lévő betamotor rr 50 200 ropiért csak egy vele a gond hogy 10 éves. Szerintetek? Valami újabb de kisebb nevü vagy érdemes megvenni ezt a bétát? Mit ajánlotok?