344
50 köbcentis motorok témája.
  • mrbaba
    #64
    http://www.adam-motor.hu
  • Nagy Krisztián
    #63
    CSÁ! Ki tudja hogy 1 aprilia rs50 2006-os fejlesztésnek mennyi az ára újonan,nagy segítség lenne!!!! kösz!
  • duran5r
    #62
    2001-es a motor..
  • duran5r
    #61
    Nem tudjátok egy rmx mennyit tud ha minden folytást kiveszünk belőle? (/lóerő). Meg esetleg egykis tuning rá..
    sportdob,sportlégszürö stb...
  • pszihopata
    #60
    Nem azt írtam 'kérlek" hogy nem értem,hanem azt hogy még nem hallottam olyat,hogy blokk megrepedt volna a ráfröccsenő víztől.Egyébként triálmotorozok,ahol a felhevült blokkal lazán belehajtunk a patakmederbe,még ott sem repedt el semmi,pedig a blokk a súlycsökkentés miatt sokkal vékonyabb mint egy robogón.
  • nagy681120
    #59
    ez kérlek fizika
  • pszihopata
    #58
    Tócsázástól szétrepedt blokkról még nem hallottam.
  • 2Bálint
    #57
    csak néhány országban lehet autós jogsival 125-ös motort vezetni....
  • nagy681120
    #56
    ne száguldozz 90-el a pöcsköszörüddel mert amelegtöl gyengül a blokk anyaga és egyzer esetleg egy tocsázásnál szétreped
  • Zsolti9014
    #55
    Beta. Ilyen van a 12-es hsz.-edben, csak ez 2003-as.

    Derbiket itt találsz. A Derbi Rabasa sem tűnik rossznak.


    Az enduróknak azért elég hosszú az élettartama, nagybátyámé (igaz, az 600-as és Yamaha) 1988-as gyártmány. Egy-egy alkatrész csere volt, de nagy felújítás nem.
  • duran5r
    #54
    Egy barátom most vett 450.000 Ft-ért egy szinte uj derbi sendát (30 km volt benne kb mert kiállítási darab volt). Baromi szép motor nagyon megfogott ezért is hezitálok a derbik melett csak az a baj hogy én nem tudok ujat venni mert nincs annyi pénzem. Melyik a legidősebb derbi ami kb 2 évig szerintetek kiszolgál ? :S
  • zoolee
    #53
    Ismerős apriliája 86 os, azóta motor nem újÍtották fel...
    Megy a cucc, de már teljesen elkopott..
  • zoolee
    #52
    Nem, nem mindazok...
    Lehet van olyan is de sztem utcai endurók nem mindazok, max versenycuccok.
  • Boconadi
    #51
    ezek nem üzemórásak? Tudtommal a 2T endurok mind azok.
  • zoolee
    #50
    Hát, ezt annak mondom aki érthozzá..-.-...
    Mert 1 mamatőrnek én is azt mondo,hogy vagyen új at..
  • Cat 02 #49
    vegyél crossmotort 500 ért és azzal mehetsz bárhol csak erdő legyen a közelben :)
  • Synit HUN
    #48
    A duplájáért megveszem!
  • zolo
    #47
    Nekem egy Aprilia Sr50-sem(2000-es gyártmány) van, 90-nel lehet vele menni, nagyon jó kis motor. Használtam 20000 körül volt 2 éve, azóta nem néztem az árát.
    Vízhűtés, 2 ütemű, elől tárcsafék.
  • Zsolti9014
    #46
    Itt érdemes szétnézni. Az Aprilia Touareg nem rossz, de nem is fiatal.

    Robogónak meg egy Piaggio NRG, Malaguti F15, Benelli GT, vagy valamelyik japó.
  • bardocz
    #45
    megtanulni jó egy simpson,nem kell 200ezres motor hozzá,ha simpsonnal töröd magad ösza akkor még mindig kisebb kár mint ha egy 200ezres valamivel
  • duran5r
    #44
    :D na ya de nekem csak 200 rongyom van rá :S 10 év alatt mennyire használódik el egy motor?? Terepen csak minimálisan lett használva.
  • ColdFire
    #43
    tzr-el kezdtem, 450ért vettük, sokalja mindenki...
    én azt mondom inkább egy nagyobb, váltos, nagyobb motorra áttérős motort szeretnék, nem egy kis lofaszt, amit 50ért eladsz később, ha 125öst veszel.

    Ezzel megtanultam váltani, nagyobb testu motorral menni, szerelgetni, ami elég jól jön majd nagyobb gépnél, és ha 125öst szeretnék venni majd, nem kell olyan sokat ráfizetni...
    én next motornak cagiva mitot szeretnék, 400ért eladom ezt, és 600ért használtan veszem a cagivát, 200e forint lesz, amit nekem majd fizetni kell, ami nem olyan sok...

    sry hogy kicsit érthetetlenül írok, csak tegnap parti volt :D
  • duran5r
    #42
    Hát a szerszámoknak elég nagy neve van :S :D és elég drágák is.. Na ettől félek.. Ha bedöglik annyiba kerül majd az alkatrész hogy jobban járok ha veszek egy másikat :S
  • pszihopata
    #41
    Szerinted van értelme egy leharcolt,kókány motorra tolni a lóvét?Főleg olyannak aki nem is ért hozzá,se szerszáma se szaktudása?Abból nem lesz motorozás,csak állandó szerelés!Persze van aki azt szereti!Én mégsem ajánlanám!
  • pszihopata
    #40
    'esetleg ha a motor bÍrja akkor powerszelep beépÍtése.."-utólag?Azt azért megnézném!
  • pszihopata
    #39
    Ugyanaz a cég,amelyik a BETA szerszámokat gyártja.Olasz.
  • zoolee
    #38
    Persze, de azt elfelejtetted, hogy az 6,5 lóerő.:Ð
    Amit meg 200 ból kihozol az meg akár 18 is lehet..Ha nem több.
  • duran5r
    #37
    ugyanilyenem van csak fehér
  • duran5r
    #36
    A béta milyen gyártmányú? Akkor aszondod hogy így márkára yó gépezet? Oldalán az van kiirva hogy első osztályu alkatrészekből összerakott versenyenduro de hát melyik gyártó az ami azt irja hogy "Hát a motor yónak yó de befog szarni 2 év után"...
  • Zsolti9014
    #35
    Betáról nem tudok semmit, de egy képe a Babettáról.

  • duran5r
    #34
    Aha :D sokan ajánlanak robogót is mert hogy ugye a maradék pénzből szénné tudom tuningolni. Csak hát a szülőkkel is gondban vagyok. Még bele is mennek meg esetleg adnak is pénzt akkor ha hazahozok egy szakadt szutykot akkor asszem az aznapi lesz az utolsó hozzászólásom a fórumon :D. Ők inkább vmi uj felé tolnak hogy vegyek ujabbat mert hogy az yo. Innen jött a senda ötlete mert az nagyon olcsó .. pl egy 2003mas sendához már 180 ropikért hozzálehet jutni míg egy ugyanilyen rmx kb 250 :D.
    BÉTÁRÓL SENKI NEM TUD SEMMIT? :S
  • pszihopata
    #33
    Aki ért hozzá annak o.k.Aki nem az vegyen jót,és ne túrja mert ha hiba csúszik a dologba kezdheti előről.Ha meg mással csináltatja úgyis átbasszák!
  • pszihopata
    #32
    Ha jó állapotú,bármelyik megvehető.Ha kókány,akkor meg bármelyik szar.Én beta /igaz triálmotort/ nyúztam 1.5 évig,versenyeztem is vele,jól működött.Egy derbi sendám /1997/-es most is van,tökéletesen működik.Az állapot sokkal fontosabb a tipusnál szerintem.Persze főleg a nagyobb teljesítmény miatt,egy cagiva jóval kevesebbet bír mint egy japán,és dől belőle egy idő után az olaj,mert az olasz gumi-tömítés/szimmering egy kalap szar.Aki tuti járművet akar,és nem a legerősebbet az vegyen japán motort,annak finom a váltója meg mindene,és bírja hosszútávon.
  • zoolee
    #31
    Szal, ha 1 régit veszel monnyuk 50 ért nem 200+regadó+forgalombahelyezési dÍj ért akkor (ami kb 300 k)a megmaradt pénzből simán felúlítod a cuccot...
    Először is a motort ha szar állapotú felújíttatod, és felfuratod vagy új hengerfejet veszel,Talán veszel mellé 1 új-nagyobb karbit, a vázat ha kell rendbehoz od/atod veszel rá új gumit ha kell, és még jobban is jársz mint 1 új al.És persze sokkal többet kapsz a pénzedért...
    Mert 1 felfúrás 50 ről 70 esetleg 80 ra, az akár adhat 5-7 lovat is..;)
    És akkor ottvannak a mellékes kis dolgok amit 5-10 k ért elvégeznek neked, (polÍtozás,dirketszűrő felszerelése,) esetleg ha a motor bÍrja akkor powerszelep beépÍtése..stbstb..
    Motor kb 50k
    Felfúrás-új dugó 50-70 esetleg Ha a hengerfej nincs 1 be a blokkal mint 1 es fos motoroknál akkor pl vehetsz Polini hengerfejet amik asszem ~50 nál kezdpődnek Akkor a hengerfej lenne ~60 hozzá kipufogő ~40 dugó ~30.
    Ezzel el is ment a 200 k nagyrésze.De a maradékből az apróságok megoldhatósak..
    Szel ezt takarta az a mondat.:D
  • duran5r
    #30
    :D Babettám nekem is van 2 is de kezdek belőle kiunni sajtos :D. Aztán azért gondoltam hogy veszek egy endurot de teljesen tanácstalan vagyok hogy milyet. Derbiről sokan mondják hogy hamar bedöglik.. Betaról meg nem találok adatot. De most azzal szemezgetek nagyon nagyon ha csak nem találok jobbat :D
  • Zsolti9014
    #29
    Havernak Aprilia Leonardo robogója van 150cc. 50-es papírokkal. Annál már tényleg húzós ez a dolog, 4 ütemű és a hangjáról hallani hogy nem 50-es.

    Nekem 27 éves Babetta 207 van. Most lett felújítva és nagyon zsír lett!!! :D Szeretem.

    Enduro témára: nagybátyám Yamaha XT600-asa nekem nagyon tetszik. :D
  • duran5r
    #28
    Szóval aszonjátok derbit ne.. A nagyobb mocikkal az a gond hogy erre felé eléggé.. hogy is mondjam utálatosak a járőrök XD. Előbb olvastam nem tudom ki mondta de ez így van hogy már a hangjából leveszi hogy az a motor 50 köbcentise avagy nem. Zolee nem értem mit irtál :D Ez így ebben a formában számomra nem minősül értelmezhető információnak . Nem tudok dönteni hogy megvegyeme ezt a bétát (#12) úgy hogy ez 1997es vagy vegyek egy újabb sendát ugyanannyi pénzért. Azt mondják ha a béta beszarik a gatyám is rámegy olyan drága hozzá az alkatrész :S. Ez alatt a 10 év alatt mennyire használódik el egy motor? (Terepet nem sokat látott)
  • pszihopata
    #27
    Egy 1978-körüli autó-motor újságban olvastam,hogy rendszám lesz a kismotorokon.30 éve nem változott semmi.Mindíg vannak jólértesült emberek,akik pontos időpontot is tudnak!
  • pszihopata
    #26
    Kitől kéri le?Szerinted van hozzá adatbázisuk?Egyedül a magyar forgalomban levő járművek nyilvántartásához férnek hozzá!Nem lenne nagy ügy,a márkakereskedők kapásból megmondják az alvázszámból a köbcentit,de a BM-nek ezek az adatok nincsenek meg.-lassan mozduló vízfejű szervezet.Aki nem provokálja a rendőröket,és normálisan közlekedik azt nem baszogatják.Persze nem drz 400-al,mert az már pofátlanság rendszám nélkül.Ha meg valaki egy ötvenesre tesz 70-es hengert,az ugysem derül ki.
  • Boconadi
    #25
    a derbik jol mennek, csak gecihamar tönkre megy. Úgy mint például a kadzsiva mito