344
50 köbcentis motorok témája.
  • karajjj
    #264
    látom te is a 15 éveddel igencsak okosnak hiszed magad...
    fejtsd már ki, hogy miért lennék agyhalott?
    puszi meg a haverodnak esetleg...

  • dragon11
    #263
    Értem, de már elkezdtem gyakorolni Simsonnal és valóban tanulnom köll mocizni, arra jó lesz az is!:) Azt hiszem az egy MZ.:)


    Köszi még1x!
  • dragon11
    #262
    Egyetértek, Thx Chucky.:)


    Dragonka, lol.. szánalom^^
  • ChuckyHUN
    #261
    mi a faszt okoskodsz? olyan hangjuk van mint egy távirányítós autónak...
    és ki a fasz kérdezte a véleményedet te agyhalott???
    ha nem tetszik a 2ütem akkor takarodj, puszi
  • karajjj
    #260
    befoghatod dragonka
  • Banano
    #259
    Én meg utána olvastam ennek a 125/50-es dolognak,és nagyon nem éri meg.Habár van néhány ember aki 3éve tolja így de elég nagy mákjuk volt valszeg.Ha pedig kiderül hogy valójában 125-ös az a robogó akkor biztosítási csalás okirat hamisítás, engedély nélküli vezetés +rohangálás+ idegeskedés és kb 100.000Ft.
    Persze nagyobb városokban megoldható, pl Pesten, de Gyöngyösön kétlem hogy majd macska egér játékot fogunk játszani a rendőrbácsival:D.
    Ezért úgy döntöttem hogy jobb lesz egy 50-es aprilia veszek hozzá egy 70-es hengert és majdnem ugyan ott vagyok.
    Gyári 50-es hengerrel 80-at megy akkor egy sportkipuf+70-es cucc elég sokat fog dobni rajta.:)
  • wander01
    #258
    oktoberben vettem RS50 apriliát, faja kezdő moci :) tudom ajánlani (bár nem ujonnan mert az ára igy horror), én ezen tanultam meg mocizni, most megyek korlátlant csinálni. alapokra jó, gyárilag elsö szerviz után olyan 65-70-es cirkálosebességet ad és 80 körül van a vége. sok mindent megtanultam a motorokrol és motorozásrol vele.
    1. a kereskedő igazat mondott mikor mondta hogy gyorsan megunom majd de ha szép állatpotban marad beszámoljuk nagyobbra.
    2. a sportmotor baszottul kényelmetlen, egyseggel 20-25km-t birok elmenni vele.
    3. a hangja röhejes. kipufcserével javithato de az csak szardobálás mert sokkal jobb nem lesz, kis plusz kraft és jobb hang. és a gari is veszik szoval felejtős.
    4. én 183 cm vagyok és 90 kilo, valóban furcsán festek rajta de magasról leszarom, nem azért vettem hogy ki-mit gondol mikor meglát.
    5. igazi városi cirkáló. pesten nem szeretek vele járkálni mert ott megölnek (vasárnapi mocis vagyok) de pl fehérváron a városban isten. nem is kell több de komolyan. sportos beállitottságu embereknek napi használatra is ajánlom, de cucc nem fér rajta sehova.
    6. nagyonnagy feeling :) a többi motorost mind beeteti a vas, integetnek orrba szájba... elöször élveztem de inkább kínos.
    7. a csajok nagyon megnézik :D csak be ne indítsd mert meghallják és kiröhögnek.
    8. ezzel essél elöször, ne egy 180 kilós motorral. ez 110 és multkor egy köcsög buzi miatt sikerült is árokba tenni, szinte sérülés nélkül. az index visszapattan a helyére, de ezt is elég volt megfogni... szal csak fokozatosan
  • dragon11
    #257
    Én milyen 50ccm-est akarok?^^ gondolkozz ember.. >.<


    Milyen dragonka..
  • karajjj
    #256
    tegnap láttam olyan 50 köbcentis versenymotort, amilyet dragonka akar, hát beszarás, hogy milyen hangjuk van :D mint egy távirányítós autónak...
  • ChuckyHUN
    #255
    Én nem merném bevállalni, de mifelénk nagyon sokan használják így a motorjaikat.
  • Banano
    #254
    Szevasztok,
    mi a véleményetek a ,, 125-ös de 50-es papírokkal " c. hirdetésekről?
    Nekem most egy 50-es jog-om van pontosabban 70-es mert hengercsere volt.Még a tavasszal el szeretném adni 50-60 körül aztán beújítok vmi nagytestű robogóra. Nézegettem a hirdetéseket és elég sok olyan van hogy 125-ös Gilera ,,de segédmotoros jogsival vezethető" , sőt 180-ast is láttam 50-es papírokkal.Ez mennyire kockázatos?Mert ugye 50 és 70cm3 közt nem igazán lehet különbséget tenni, de azért egy 125-ös netán 180-as mocira nem igazán lehet rámondani hogy ,,ugyan ez csak 50-es".Hang alapján már lehet hallani hogy itt nem stimmel valami.
    Egyébként meg árban nem sok különbség van 50 és 125 között.Ezért inkább választanám a 125-öset ami azért teljesítményben se rossz már 110-120km/h véggel tuning nélkül,és ezt a sebességet robogón már azért nem kicsit lehet érezni:D.
  • dragon11
    #253
    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! (Külön köszönet Chucky és Zsoltinak!:))

    Am. csak kocsival tudom mennyi a 160, de az Nekem elég.. és azért, mert akkor a mociba van erő és szépen menne.:)


    Chucky pm-ben leírnád az msn-ed? köszi.:)
  • ChuckyHUN
    #252
    sportmotor.hu
  • Különc
    #251
    Egyébként hamár beböfögtem ide, tudnál vagy tudnátok mondani olyan szakoldalakat, leírásokat, fórumokat vagy személyes tapasztalatokat ahol megtudom nézni a motorok részletesebb technikai leírását és (viszonylag) elfogulatlan ismertetőjét? (Totalcar népítéletet már nézegettem, azon kívűl)
  • ChuckyHUN
    #250
    Egyébként az a 160 az csak a mesében 160:)
    bele kell kalkulálni 10-15% csalást..:)
    Fel kell tenni egy bringaórát és az megmondja mi van:) Ernyémen egy Cateye Velo 8 van és tökéletesen működik.
  • karajjj
    #249
    honnan is tudhatná?
  • Különc
    #248
    Ugyan én sem értek a motorokhoz és én is csak nézelődök (mert közeljövőben tervezem hogy meglepem magam egy Aprilia-val) de youtube videók és általad felállított álmok alapján az okoskodásod eléggé azt a benyomást kelti, hogy te igazából nem is tudod mekkora sebesség a 160 km/h ...
  • Pianista
    #247
    nekem az első motorom ugye egy 125-ös aprilia etx volt. kb 30 paci, poweres... mikor először mentem vele még váltani is meg kellett tanulnom:) berugni kicsit necces volt, mert a szivató lent volt a karbinál, és bal lábbal kellett rúgnom. de amúgy naon ment a gép:)
  • karajjj
    #246
    fogod azt a simot ami otthonvan és kimész vele a rétre motorozni, ennyi...
  • ChuckyHUN
    #245
    7 éve motorozok maistro... azt kell nézni, hogy hány kilométer van a vasban, hogy abban a henger/főtengely/dugóban hány km van, ne hulljon szét alattad, mert sokba fájhat...(megszorul 70nél akkor pápá nem teszem rá a nyakam, hogy megfogod), hogy nincs e szétrohadva, szép hangja van e... am, a 250zxr kawa óra szerint 19.500 fölé forog, de az ezres gépek már nincsenek annyira kihegyezve, láthatod is, hogy a 600 és 1000 gépek között nincs sok teljesítménykülönbség, 70-80 lóerő (relatíve) tehát az 1000 tartósabb /szvsz/.
    Te tudod mit akarsz, én kezdőként nem merném bevállalni a 125/50et, mert az keréken 20-25 lóerő is lehet, és az egy kezdőnek szerintem nagyon sok:) Főleg, hogy poweres, és 6-8 ezernél kinyit, akkor nagyon nagyot tud rántani ám:)
    Én most egy 2003-as Derbi Sendával mászkálok, supermoto szettel nagyon bejön... csak nekem nem az igazi a supermoto... én sportmotorra születtem:))
    Úgyhogy nyáron melózok, és 125.
    Jogsiról meg:
    M - Segédmotor-kerékpár - 50 cm3 4 KW teljesítményig (nem fogják méregetni)14 éves korhatár
    A1 - 125 cm^3 11Kw (15 LE) Gyárilag ennél erőseb 125ös nem jön ki, és nem is jött, mindet fojtással adták ki, ám ezt a fojtást ki lehet szedni nagyon könnyen, és így maximális gyári teljesítmény elérhető.16 éves korhatár
    Akorl. - Bármennyi köbcenti asszem 34 KW-ig vagy LE-ig, nem vagyok benne biztos...18 éves korhatár
    A - ezt ugye nem kell magyaráznom:) 21, vagy két év gyakorlat.

    2 év A1 vagy Akorl. gyakorlattal tehetsz Korlátlanra vizsgát, úgy elég olcsó is.

    Ha kérdésed van szólj segítek:)
  • Zsolti9014
    #244
    250-es kategória nincs, az A korlátozott csak teljesítmény és teljesítmény/tömeg-arány korlátozást tartalmaz. Tehát egy gyengébb 600-ast is vezethetsz pl.

    A sebességet/fordulatszámot ne vedd szempontként motorvásárláskor. Legalábbis ne a legfontosabb szempontként.

    A teljesítménykorlátozást azt meg arra értettem, hogy max. milyen erős motort vezethetsz azzal a kategóriával. Persze vannak a motorokban is fojtások, ami visszafogja a teljesítményt, de nem tudom, ez nagyobb gépeknél (akár 125cc) mennyire gyakori.

    A hangja az nyilván attól is függ, hogy 2 vagy 4 ütemű a motor, nemcsak a köbcentitől.

    De én elsődleges szempontokként a következőket venném: megbízhatóság, kényelem, alkatrész-ellátottság és -ár, fogyasztás, aztán ezek után jöhet a kinézet, stb.

    Tudom ajánlani a totalcar.hu oldal népítélet rovatának motoros részlegét, ahol tulajdonosok írják le tapasztalataikat.



    Viszont ez hogy megy-e 160-at, ez nem tudom miért olyan fontos szempont most neked, hogy minden hozzászólásba belefoglalod. :D
  • dragon11
    #243
    Nem, ez csak 1 részlet.. nem az alapján veszek motort..

    Adhatnál pár tanácsot, hogy ezen adatok kívül akkor mit kell nézni, ha annyira gyakorlott lettél 1 év után, maistro..
  • ChuckyHUN
    #242
    DE KÖNYÖRGÖM nem sokat motoroztál még ahogy így érzem... csak azt nézed, hogy 160at megy 20kt forog /óra szerint... real 18-19k/ emelei az elejét... ennyi? ez alapján fogsz motort venni?:(
  • dragon11
    #241
    kk, Te is voltál kezdő, azé' kösz.
  • ChuckyHUN
    #240
    olyan hülye szempontokat állítasz fel, és akkora baromságokat írsz, hogy már fáj:(((
  • dragon11
    #239
    Mármint azzal hitegetném magam, hogy jó úton haladok azzal, hogy az A megoldást választom..=D Mint Te..^^ viszont ha télleg menne 160at akkor 90% elég lenne és akkor utána autó jogsi és kész..:D


    Nem tudom 1általán, mind1.. még odébb van :D
  • dragon11
    #238
    Értem, hát gondolkodnom kell.. 16évesen kéne már jogsi mocira, de ha nem megy 160at csak 150et az is BŐVEN elég..:D am. a teljesítménykorlátozás miatt nem megy? Sok használt motoron láttam írva h 170 a vége:D


    Jah és a 250ccm-es kategória megszűnt? V. az lenen 18éves A korlátozott?:)

    Javítani való az idézett szövegben: nem éri-e meg, mert igéhez tesszük az e képzőt..:)


    Viszont mivel még kezdő vagyok, ugye ezek sportmotorok és pl vegyük a Honda NSR 125öt, v. CBR 125öt.. a hangjuk milyen? (Tudom, nincs olyan, mint egy Kawasaki 600asnak 20ezer fordulattal:D), de mihez viszonyítani? Youtuben néztem videókat, de ott nem volt megmozgatva a "kicsike."

    Aztán nem alacsony? Pl. mire 16éves leszek nem lesz kényelmetlen leszállni róla, meg felülni? Mert alacsonynak tűnik.. igaz, hogy most megint a nagy motorokat hozom szóba, mint megint a Kawasaki zx-6r, mert az már viszonylag nagy..:)


    Még gondolkodom ezen, mert 16évesen már szeretnék azért motorozni, de lehet meg fogom várni a 21éves kort a korlátlanra és akkor vlmi komolyabb motort veszek, mint az említett Kawasaki.:) azt hiszem ebbe 20 000fordulat van..:D ez már lehet megemeli az elejét hirtelne gázadáskor :D ->lehet dettó fölösleges, de jó arra, hogy hitegessem magam jól csinálom :D-
  • Zsolti9014
    #237
    "Tehát egy 125ös motor is mehet 160at, értem.. 3év múlva kellene jogsiznom, de elgondolkodtató, hogy akkor nem-e éri meg már kocsira és akkor 21évesen meg korlátlan..:P"

    Én így csinálom. Megvan kocsira, aztán majd a korlátlan az egyetem után kb.

    De azért amit 16 évesen csinálhatsz jogsit, ott korlátozzák a teljesítményt is, nemcsak a köbcentit. Szóval nem biztos, hogy 160-at megy, amit épp vezethetsz, de hogy jól gyorsuló, kényelmes motort vehetsz az biztos.
  • dragon11
    #236
    Jah és persze ha megy 160at egy 125ös moci, akkor 16évesen leraknám rá a vizsgát és bőven el lennék vele.. Nekem tökéletesen elég lenne..:) annyi a lényeg h gyorsuljon, menjen szépen, biztonságosan.. és kényelmes legyen :D és nem utolsó szempont, ne egyen sokat.. hangja is jó legyen, váltó kb mint a vaj :P


    Aztán ha megvan 125ösre a vizsga elmennék autóra és kész, akkor nem kéne korlátlan, mert ha megy télleg 160at és kényelmes, szép hangja van stb.. akkor elég..:) (am. a Kawasakik tetszenek nagyon, de abból 400as a legkisebb amit láttam:S)
  • dragon11
    #235
    Értem. Én eleve 1nyugodt ember vagyok és ésszel élek. Tálán elég is ennyit mondanom.:)

    Hja és még annyit fűznék hozzá, hogy Én még nem unom az életem.:)

    Sztem ez bőven elég..;-)


    Visszatérve:

    Tehát egy 125ös motor is mehet 160at, értem.. 3év múlva kellene jogsiznom, de elgondolkodtató, hogy akkor nem-e éri meg már kocsira és akkor 21évesen meg korlátlan..:P
  • Zsolti9014
    #234
    Magamat idézném:
    "De erre nem beszélnélek rá, én pl. nem járnék nagyobb motorral, ha nincs rá jogsim+papírok."


    160-at akár egy 125-150-es motor is mehet. 250-esek nagy része ma már szerintem könnyedén viszi. Persze sok mindentől függ, nem csak a köbcentitől.


    Egy kis szentbeszéd:

    Az oktatás valóban arra szolgál, de lássuk be, azalatt a huszonegynéhány óra alatt nem tanul meg az ember motorozni. Én elsőre átmentem minden vizsgán autóvezetésből, most lesz lassan 2 éves a jogsim, de időnek kellett eltelnie hogy felszabadultan vezessek, és még most sem mondhatom azt hogy igen, én nagyon jól tudok vezetni. Félreértés ne essék, eddig sem voltak gondjaim sem az autóval sem a forgalommal, de most kezdem azt érezni, hogy készségszinten megy, nem a kuplunggal, a váltóval vagyok elfoglalva, hanem magabiztosabban határozottabban megyek. Szóval az oktatás csak egy alapot ad, ahhoz hogy valaki tényleg megtanuljon vezetni, időnek és kilométereknek kell eltelni. Sok baleset van abból, hogy friss jogsis fiatalok megkapják az autót/motort, és azt hiszik, hogy ha levizsgáztak, már nagyon jól is vezetnek.
  • dragon11
    #233
    Én értem, csak mondjuk veszek egy Honda sportmotort mondjuk 50es papírokkal és 125ös tegyük fel, akkor rájöhetnek, hogy ez a típus nem is így néz ki, meg hangjáról stb.. -> felejtős!


    Valóban meg kell tanulni, itthon van 1 simson meg is tanulnék vele, ha lenne jogosítványom rá :D:D, de erre szolgál az oktatás, nem?=) Forgalomba meg bele lehet lendülni könnyen, mások által hallottam.:)


    Viszont az a motor, ami megy mondjuk 160at az hány ccm?:D

    Thx.
  • Zsolti9014
    #232
    kösz, hogy megfogalmaztad, erre utaltam én is. :D
  • pszihopata
    #231
    Életem legjobb motorozásai az első vacak simsonommal voltak.

    Városban bőven elég az 50 köbcenti,előbb meg kéne tanulni motorozni,aztán ráérsz nagyobb gépekről álmodozni.

    Sok csúnya példát láttam már arra,hogy nem tartották be a lépcsőket!
  • Zsolti9014
    #230
    ITT
    és
    ITT
    tájékozódhatsz az árakról, kategóriákról.
    Itt úgy figyeltem meg, hogy az A korlátlannál a tapasztalat annyit számít, hogy ha van A1 vagy korl. jogsid, akkor olcsóbb a korlátlan.
  • Zsolti9014
    #229
    Azt hogy kisköbcentis sportmotoron viccesen néz ki egy megtermett ember, nem a 125-ösökre, hanem az 50-80-as "sport" gépekre értettem.

    Azt nem mondtam hogy a motorozás vagy autóvezetés nagy rejtély lenne, de azért forgalomban más. Véleményem szerint kisebb motorral tanulni, aztán átülni nagyobbra nagyobb biztonságot jelent.

    160-at menni motorral a mai magyar utakat figyelembe véve elég nagy felelőtlenség. Persze autóval is. Autópálya nyilván más téma, de ugye sebességkorlátozás... de ezt most hagyjuk.


    Elvileg korlátlanra már elég az, hogy betöltöd a 21-et.


    Amikor azt írtam, hogy nagyobb motor 50-es papírokkal, nyilván nem a 400-500-600 ccm-esekre gondoltam. 125-150-ig. Majdnemhoy mindegy hogy ez robogó vagy sportmotor. Pl. a 4ütemű 150-es Aprilia Leonardo robogó és a 125-ös kétütemű RS nagyjából ugyanannyi kockázatot rejt magában.
    De erre nem beszélnélek rá, én pl. nem járnék nagyobb motorral, ha nincs rá jogsim+papírok.

    És azért robogók közül a 4T Leonardo 150cc bőven 100 km/h felett megy. (közeli forrás: 140).


    Ha viszont semmiképpen nem akarsz 50-essel menni (felvetődik a kérdés: miért nem? teljesítményre vannak elég jók, bár azt nem tudom milyen használatra, mekkora távokra kellene), akkor érdemes megvárni legalább a 16-ot és az A1-et megcsinálni.

    Itt jegyezném meg, hogy én (19 éves, 181 cm) egy seggel mentem kb. 50-60 km-t Babettával (!!!).


    És azért az autós jogsi és a korlátlan motoros között nincs nagy különbség árban. Persze a kismotoros kb. harmada az autósnak.
  • dragon11
    #228
    Nem fontos egyelőre a motorozás..:) Autók is érdekelnek persze, de az jóval drágább..>.<

    50ccm-essel, pl. Simson van itthon, nem hizem olyan nagy rejtély lehet.. autót vezettem már, az sem nehéz..(nem ego.)

    Hát, mit mondtam, Én 50ccm-es nem akarok járni 1általán.. ha nagyobb, azt max robogóba lehetne kivitelezni, mert a "sportmotorok" pl vlemlyik Suzuki felismerik a rendőrök és lebuktam..:\ tehát az is felejtős.


    125ös miért lenne lol pl velem? Igaz, 3év múlva vizsgázok, de addig növök/hízok..:\ most jelenleg 174cm és 60kg körül vagyok.(Nem vagyok egy vastag típus :S)

    Kíváncsi vagyok miért lenne lol..:)

    Nekem olyan motor "kéne" ami megy úgy 160at aztán kész.. ha annyit visz, még sok is..:) (tehát a 18éves kori korlátozottról kellene látnom vlmit:P)


    Az 1.pont érdekes, autóra is szeretnék jogsit, de 21elmúltam korlátlanra mennék, mert 50ccm-es nekem kicsi..:) (teljesítmény és távra)

    Am a korlátlanra nem kell vlmi tapasztalat? Mert ugye vannak az 1200as motorok is..:\
  • Zsolti9014
    #227
    "eleve segédmotor, nem mehetnék közúton"

    Na, ez nekem új. Segédmotorral is közlekedhetsz közúton, a világon semmi nem tiltja. Autóúton, autópályán nem mehetsz vele.

    És azért szerintem nem árt, ha előbb kisebb teljesítményű motorral szerzed meg a kellő gyakorlatot.

    Egyébként amit én tudnék talán javasolni, az az Aprilia RS. Ebből ha jól tudom, van 50 és 80ccm is (vagy 70?), ami elsőre nem lenne rossz, ha sport kinézetűt akarsz. És nem is megy rosszul szerintem. Árban valahol 150-200 között vannak, de érdemes hozzáértővel megnézetni.

    És azért a kisköbcentis "sportmotorok" hangja, valamint rajtuk egy megtermett ember (bár még csak 13 vagy) akár vicces is lehet.

    Ha most szeretnél motorozni, és a pénz nem akadály, akkor vizsgázz most, és tanulj motorozni akár Simsonnal, akár robogóval, akár ilyen gépekkel, de ne rögtön nagyobb teljesítményűvel, nagyobb köbcentissel. Persze ha megy ésszel, a nagyobb se baj, de ott könnyebben elfog a hév.

    Ha nem sürgős, akkor két dolgot tudok javasolni:

    1.
    Gyűjtöd a pénzt, 17 évesen vizsgázol autóra (ha az is érdekel), azzal úgyis ugyanazt vezetheted, mint a segédmotorossal. Aztán ha betöltötted a 21-et megcsinálod az A korlátlant.
    (Szerintem ez a takarékosabb, praktikusabb)

    2.
    Megcsinálod 16 évesen az A1-et, ami 125ccm-es köbcenti és 11 kW-os teljesítménykorlátozást jelent. Vagy 18 évesen az A korlátozottat, ami 25 kW teljesítmény és 0,16 kW/kg teljesítmény/tömeg arány korlátozást jelent. Ezt követően pedig 21 évesen a korlátlant.


    Véleményem szerint legésszerűbb (ha nem sürgős most a jogsi), az 1. pont. Ha kicsit is érdekel az autózás, vagy szeretnél majd autót is vezetni, érdemes megvárni a 17 éves korodat, megszerezni a B kategóriás jogsit, azzal vezethetsz motort 50ccm-ig, tehát azt, amire most vizsgázhatnál. Ennek fényében a kismotoros jogsi kb. 40 ezer forintos ára pénzkidobás (hacsak nem sürgős a motorozás). Aztán 21 évesen mehetsz korlátlanra, addig pedig legalább 50-es (vagy nagyobb köbcentis, de 50-es papíros) motoron tapasztalatot szerezhetsz, legalább a forgalmat, a közlekedést megtanulod, így a nagymotorral talán könnyebb lesz.
  • dragon11
    #226
    Mármint a következő kérdésekre kérnék választ:

    -Mivel 13éves vagyok, 50ccm-es motorral nem szeretnék járkálni, ezért várok a 125ösig..:) v. 50ccm-es lerakom és 125ös mocival ? a típust észreveszik, tehát nem jó.. meg eleve segédmotor, nem mehetnék közúton..:-s felejtős:)


    -Kawasaki motor elérhető áron, 400asba láttam legkisebbe, Suzukival is 400, ezt az RP 125öst nem is találtam használtan.^^
    Honda is elérhető áron volt..^^ NSR.. csak az eleje nem tetszik, oldalról fain.

    -Yamamaha túl drága..

    Ezek a 125ös motorok mennyit mennek km/h-ba? Mennyi időnként kell szervízbe vinni?


    Köszi.:)
  • dragon11
    #225
    Értem, a többi kérdésemre is válaszolj pls:))