490
Hogyan kapcsolódnak a földönkívüliek az emberiséghez?
  • Pistike 007
    #1
    Üdvözlök mindenkit!

    Nézegettem a többi topicot, és nem találtam bennük olyan tartalmat, mint amit én szeretnék megvitatni. Ezért nyitottam egyet.
    A fő téma az én oldalamról az lenne, hogy miért látogatnak minket a Földön kívül - netalán Földön (!) - élő, egyszerű emberek számára eltitkolt lények -ha nevezhetjük őket lényeknek-,és mit akarnak tőlünk? Tanulmányoznak minket? Kisérleteznek velünk? Vagy ők segítették az emberiséget technikailag ilyen magas szintre juttatni?
    Mint látjátok számomra tény hogy léteznek az embereken kívül 'civizilációk', ezért kérlek benneteket, hogy az ne zavarjon be, aki nem támogatja ezt az elképzelést...

    Szerintem akiket érdekelnek a földönkívüli látogatások, azoknak mindenképpen van egy elképzelése. Ezeket nyugodtan osszad meg velünk!

    Saját élmények leírása mégjobb. És ezalatt nem azt értem hogy hogyan szivattak meg, vagy hogy hol láttál "csinált képet", aminek semmi köze ehhez. Jó lenne ha nem terelődne el ilyen irányba a beszélgetés.

    A topic reményeim szerint nem a paranormális jelenségek eredetét kívánja kutatni. Arra a már van egy nyitott fórum.

    Reménykedem a topic sikerességében!
  • REALista
    #2
    Abban én is biztos vagyok hogy van élet a Földön kívül is de szerintem ez a sok UFO-s baromság mind kamu...
  • Pistike 007
    #3
    Sajnos az ember hajlamos rá hogy néha még saját magával is elhiteti, hogy igen, ő idegent látott. =/
  • gyuri12
    #4
    +fav

    (ott egy úfo!)
  • Pistike 007
    #5
    Pedig ez sokkal több ennél
  • Pistike 007
    #6
    ? :)
  • Jimmyke
    #7
    Nemere István Téridő Istenei című könyvét melegen ajánlom :)

    Dióhéjban annyi, hogy két magasabb létforma elveti az élet magvait, majd vissza-visszanéz egyengetni a dolgokat. Bibi, hogy az egyik jó, a másik rossz (ill be akarja bizonyítani hogy alkalmatlanak vagyunk arra, hogy a nyomdokaikba léphessünk, ha jól emlékszem, rég volt már :) )

    Pofás kis könyv, végigmegy pár fontos történelmi fordulóponton, amit ki hinné, ők "okoztak".
  • Pistike 007
    #8
    Nem tudom mikor alkalmas rá az idő, de elszeretném majd mondani az "én verziómat".
  • Pistike 007
    #9
    Na valami ilyesmi :)
  • REALista
    #10
    Egy érdekes statisztika:Az Usa-Mexico határnál az USA felöli oldalon a határtól pár km-re évente több 10ezer UFO bejelentés fut be míg a Mexicói oldalról pedig csak pár 100(!).Pedig csak pár kilométer választja el a két terültet.Nyilván a sok amerikai Ufos filmek hatása....:D
  • gyuri12
    #11
    hehe
  • Pistike 007
    #12
    Na igen. Szerintem az emberek ilyen szempontból két felé oszlanak: (Aki látott már, neadjisten kitalálta)

    1. "Fú láttam 'UFÓT', megyek a tévébe, megyek az újságba, tök jó lesz"

    2. "A fenébe... az élet nagyon bonyolult. :S" És nagyon nehez dolgozza fel, főleg ha nem volt biztos az idegenek létezésében.

    Egyébként egy valami biztos. Ha a CIA nyilvánoságra hozná az összes földön kívüli aktát, itt kutyavilág lenne.
  • REALista
    #13
    Hát nem tudom...ha léteznének ilyen akták akkor nyilván a világ minden nagyobb országában kéne lennie /ha csak az UFOk valami ismeretlen okból kifolyolag csak az Usa-t látogatnák:d/ és nehezen tudom elképzelni hogy megdumálták hogy márpedig ezt eltitkoljuk.Ráadásul nincs is semmi értelme,miért tennék?
  • bigfoot
    #14
    jó kis topic!
    vasárnap megnéztem a jelek című filmet,nem tom nekem nagyon bejön:)
  • REALista
    #15
    Az egyik legjobb!Rohadt jo hogy végig egy átlagos/vagy legalábbis majdnem az/ család szemszögéből mutatják az eseményeket...
  • Pistike 007
    #16
    Eltitkolást? Ó... :) Szerintem így lehetett:

    Nem akarok hülyeséget mondani, szóval abban az időben, amikor az első filmeket játszották a moziban, egy embernek (netalán többnek) volt egy találkozása egy idegennel. Ez a köztudatba jutott, valószínűleg nagy port kavarva...

    Egy "okos" filmgyáros a dolgon felbuzdulva készített egy filmet, amiben egy ufonauta "marslakó" x) felfal egy embert. Innentől kezdve megosztva az embereket:

    -Nem léteznek idegenek
    -Léteznek idegenek: -Barátságosak vagy -Ellenségesek


    Ez utóbbinak több pártfogója van, ezért tömeghisztériát váltana ki. Hülyébbje felfegyerezné magát stb... Szóval...
  • Pistike 007
    #17
    Jó film!
  • Czdano
    #18
    Van benne vmi, valóban lehet élet a földön kívül, már amcsik próbáltak kapcsolatot létesiteni velük..
  • Match
    #19
    Alapvetően én is úgy gondolom, hogy biztos van a földön kívül élet, még ha nem is olyan formában, ahogy mi gondoljuk (ugyanis a mai embernek fogalma sincs arról, hogy mit nevezhetünk életnek).

    1-2 furcsa dolgot láttam már, de egy nagyon megmaradt bennem.
    Az égen volt egy erősen világító fényfolt (tiszta x akták), ami egyhelyben állt. Nem lehetett csillag, mert nem is olyan volt a fénye, továbbá sokkal nagyobb volt.
    Pár másodpercig állt egyhelyben, aztán pár villámgyors cikk-cakk-ozás után eltűnt. Cikk-cakkozás + kirepülés a látómezőmből nem volt 2 másodperc. Vagyis nem is cikk-cakkba repült, inkább ilyen körív félét írt le.
    Gondoltam hogy hátha valami reflektor, ami a felhőkről visszaverődik, de egy árva felhő sem volt ameddig elláttam.
    Nem állítom hogy UFO volt, de minden esetre érdekes volt, és eképzelni sem tudom mi lehetett.
  • Czdano
    #20
    Előkerestem a diákenciklopédiát, 1974. nov 16-án küldtek egy rádióüzenetet az űrbe
  • Czdano
    #21
    Optikai csalódás?
  • Pistike 007
    #22
    Van egy ismerőm, csillagász. Rettenetesen érdekelt az ilyen dolgokban. Nevét kérte ne áruljuk el... Megértem, Magyarországon vagyunk.
    Sokat élt Amerikában.
    Állítása szerint az emberiség "technológiátcserélt" az idegenekkel. Persze a nagyközönség tudta nélkül...

    A kutatók szerint például meglepően gyorsan fejlődtünk az őskorban bizonyos szakaszokban. Pont akkor jelentek meg a barlangrajzokon az "égből jött istenek".
  • Match
    #23
    Az is lehet...de még ennél sem tudom hogy mi okozhatta.
    Semmi hülyeséget nem akarok mondani, tehát nem mondom hogy húúú, láttam ufót stb stb...egyszerűen csak furcsa volt.

    Egyébként nagy X akták rajongó vagyok, és utálom hogy ott is mindenki azt hiszi, hogy az x-akták arról szól, hogy ufók így, ufók úgy...sztem 10 részt is nehéz lenne összeszedni, amiben konkrétan az ufókról van szó. Persze főleg a korai évadokról beszélek...az újabbakon mindig elaludtam :D
  • Pistike 007
    #24
    Szakértők szerint pontosan ilyen az ufo jellemzése... (szakértők: többekáltal elismert ufóvadászok) mert hogy nincs ennek hivatalos neve ha jól tudom
  • Pistike 007
    #25
  • csgj
    #26
    Fölöndkívüliek élnek... vannak persze mindenhol a Földön kívül... De lehet, hogy itt az SG-én is!! Ki tudja, lehet, hogy Pistike 007 is egy földönkívüli, aki információkat szerez a netről!! Közben pedig vhol a Alfa-Béta-Céta-02deltaA-xy bolygón nyomul a kis pentium 99-es, 4357675675657756 mb ramos, 2334423 megás karis laptopjával... Aztán majd hívja a 7000km agyátmérőjű haverjait, hogy széjjel bombázzák a Földet.

    Ki tudja, minden megtörténhet...

    Komolyra fordítva a szót, biztos vagyok benne, hogy ebben a gigantikus, végtelen világűrben, élnek mások is rajtunk kívül. És nemcsak vmi kis bacik, vagy férgek, hanem sztem vannak értelmes élőlények is. Az UFO észlelések többsége viszont tuti, hogy kamu! De az elsők lehettek igaziak...
  • kuci06
    #27
    +fav :)
    Végre egy jó téma, érdekelnek az ilyesmik :D

    Amúgy erről mit gondoltok? (bocs, kicsit hosszú lesz)
    Sztem nagyon érdekes ...

    A Piri Reis térkép

    Mit rejt egy régi térkép?
    A kutatók, akiknek az érdeklődése az Antarktisz ,,titokzatos városára" irányul, egy olyan régi térkép tanulmányozásában keresnek választ, amelynek elkészítése mindmáig szinte annyira rejtélyes, mint maga a legendás jég alatti település...
    A térképre, a kétségtelenül izgalmas leletre, a Topkapi palota Oszmán Birodalmi Irattárában dolgozó kutatók 1929-ben bukkantak. A mappa, amely azóta számtalan találgatásnak szolgált alapul, az Oszmán Birodalomban, a XVI. század elején készült. Az 1513-as dátummal szignált térképen egy Piri Reis nevű oszmán kapitány neve állt. A felfedezésről Paul Kahle német orientalista adott hírt először 1931-ben, Hollandiában, az orientalisták 18. kongresszusán. Kahle beszámolója valósággal megdöbbentette a kongresszus részvevőit, Piri Reis térképén ugyanis ez volt olvasható: ,,A partok és a szigetek Colombo térképéről másoltattak át a térképre." Márpedig ha ez igaz, akkor ez a török térkép megoldhatná a századok óta tartó vitát, amely arról folyik: tudta-e Kolumbusz, hogy új kontinenst fedezett föl, vagy úgy halt meg, hogy azt hitte: csak egy új útvonalat talált Kína felé?
    A térkép végül nem adott választ a kérdésre. Sőt: új, még bonyolultabb kérdéseket vetett fel. Olyanokat, amelyekre mindmáig egész sor tudományos és áltudományos feltételezés keresi a megoldást.

    Több száz hipotézis
    1954-ben a New Hampshire-i Keene Egyetem tudománytörténeti professzora, Charles Hapgood egyik szemináriumi csoportjának éppen a Piri Reis-féle térkép részletes elemzését adta feladatul. A hallgatók előtt teljesen ismeretlen volt a téma, ezért előítéletek nélkül láthattak a kutatásokhoz. A csoport később elvégezte az egyetemet, és a kutatást mások vették át, így az elemzés összesen hét évig tartott!
    ,,Ez alatt az idő alatt száz meg száz föltevést vetettünk el, mielőtt megállapodtunk abban, amelyet -Az ősi királyok térképei- című könyvben hoztunk nyilvánosságra" - írja Hapgood professzor.
    A térkép kétségtelenül, a többi között, az Antarktisz partvonalát ábrázolja - állapította meg a neves tudós -, holott a hatodik földrészt csak évszázadokkal a térkép elkészítése után fedezték fel. Sőt, szerinte a térképen az Antarktisz jégréteg alatti hegyvonulatai is láthatóak, márpedig ezeket csak a XX. századi tudomány mutatta ki.

    A kérdések sorozata
    Az Antarktiszt csak 1820-ban fedezték fel, vagyis 307 évvel azután, hogy Piri Reis megrajzolta a térképet, hogyan ábrázolhatta volna tehát a hatodik földrészt? Minthogy az Antarktiszt évezredek óta jég borítja, hogyan szerepelhet a térképen jégtakaró nélkül? Mivel magyarázható a térképen levő bejegyzés: ,,Ezen a vidéken semmiféle élet nem található. Minden puszta, és nagy kígyók vannak, emiatt a portugálok nem is szálltak itt partra, amely állítólag igen forró."

    Kérdések és bizonyítékok
    Hogy a térkép valójában a jég alatt levő Antarktiszt ábrázolja, a Hapgood-csoport egy brit-norvég-svéd kutatócsoport felméréseire is hivatkozik, amely 1949-ben ezen a területen egy tenger alatti hegyvonulatot mutatott ki.
    ,,Csúcsai közül néhány - a Hapgood-csoport szerint - a víztükör fölé emelkedne (tehát sziget lenne), ha nem volna ott a jégtakaró. Mi ez, ha nem annak bizonyítéka, hogy az Antarktiszt fölfedezték, és föl is térképezték, méghozzá abban a korban, amikor nem borította jég?"


    Újabb bizonyíték
    Hapgoodot és tanítványait teljesen rabul ejtette a térkép rejtélye, ennek ellenére azonban csak rendkívül óvatosan haladtak előre, mérlegelve annak lehetőségeit is, hogy az antik idők térképészei, akik hittek a déli földrész létezésében, bizonyíték nélkül is berajzolhattak egyet-mást pusztán szóbeszédre alapozva, sőt akár csupán az esztétikai egyensúly kedvéért is...
    1959-ben Hapgood a washingtoni Kongresszusi Könyvtárban kutatott, és egy olyan térképre bukkant, amely szinte egy csapásra elsöpörte minden kételyét.
    Ez a térkép vitathatatlanul az Antarktiszt ábrázolta. 1531-ben, vagyis 290 évvel az Antarktisz felfedezése előtt Oronce Finé (latinosan Oronteus Finaeus) francia térképész készítette!
  • Pistike 007
    #28
    Ahogy mondod. De hsz eleje akkor is erőltetett, nemdebár? :D
  • Match
    #29
    Van egy olyan mondás, hogy ha a földön kívül van _intelligens_ élet, akkor _nem_ lépnek kapcsolatba velünk :)
  • Pistike 007
    #30
    Tényleg érdekes, de mi köze a topichoz? :D
  • kuci06
    #31
    bázz, rosszat másoltam be xD
  • Pistike 007
    #32
    Mondjuk ha "földönkívüli lennék" nem mernék csak úgy landolni a Földön. Hamar szétkapnák a búrám. Na, és ebből látszik hogy intelligensek, mert nem mutatkoznak! vagy csak nem szeretnének ->ufóészlelés
  • csgj
    #33
    de, direkt volt az :P legközelebb nem lesz ilyen, ígérem :D
  • kuci06
    #34
    na szóval ez:

    Nem sokkal a második világháború előtt, az 1930-as évek derekán, néhány sarkkutató több ízben is említést tett arról, hogy felderítő útjaik során olyan furcsa fényjelenségeket észleltek, amelyeknek eredetét nem voltak képesek megmagyarázni. Ugyanis a vastag jégréteg alól reflektorszerű fénynyalábok törtek fel olyan területen, ahol tudomásuk szerint semmilyen műszaki berendezés nem létezhetett. A jelenségről szóló híreket annak idején nemcsak néhány szenzációéhes bulvárlap, hanem egy-két folyóirat tudományos rovata is közölte. A többi között megemlítették, hogy a sarkok közelében élő népek legendái szerint az Antarktisz vidékén már évezredekkel ezelőtt élt egy ,,furcsa" népcsoport. Akkoriban azonban ezt a területet még nem borította jégtakaró. Később, amikor az éghajlat megváltozott, az antarktiszi település lakói alkalmazkodtak az új körülményekhez, és mivel magasan fejlett civilizáció voltak, olyan technikai eszközökkel rendelkeztek, hogy még a jég alatt is várost építettek. A legenda szerint az Antarktisz lakói mindenkor elzárkózva éltek, mert mások voltak, mint a többi ember.

    Mit észleltek a pilóták?
    A ,,jég alatti város" lakóinak története talán meg is maradt volna a legendák világában, ha 1999 tavaszán egy japán mentőrepülőgép pilótái nem számoltak volna be szokatlan élményükről.
    A pilóták egy szerencsétlenül járt bálnavadászhajó keresésére indultak. A Ross-tenger felől igyekeztek az Amery Ice Sheif felé. Alkonyati órán mentek arra, amikor a pilótákat váratlanul szinte elvakította egy mérhetetlen, sugarasan felfelé törő fénynyaláb. A jelenség alig 18 másodpercig tartott, de ezalatt többször is színt változtatott. Azt állították, hogy a sugárnyaláb egyetlen kis pontból tört fel, és minden jel szerint kifelé, a kozmoszba irányult...


    meg vannak még ilyen érdekességek/történetek, amik szerint a földönkívüliek anno a földön jártak, vagy pl teóriák arról, hogy mi közük lehetett a tunguzkai becsapódáshoz..
  • Pistike 007
    #35
    Kedves Vendégeink nem akarták hogy szimatoljunk a sarki expedíciójuk körül. :) Egyébként ott a legfurább a mágneses mező, szóval hihető "idegen kezek munkája" :)
  • Davidus
    #36
    mennyire komoly dolgok lehetnek odakint? ÁÁÁÁ
    a csillagászok szerint 100 milliárd galaxis van. ha csak minden ezredik galaxisban van olyan bolygó amin kialakult valamiféle élet....
    nem vagyunk egyedül? szerintem kurva sokan vagyunk:D
  • Match
    #37
    jah....hát gondolj bele...leszállsz, a drága szép hajód, aminek a törlesztőit még 3 Klishtienr éven keresztül kell fizetned, 10 perc múlva leadják a közeli méh telepen, tőled meg szívrohamot kap egy rakat füves, végül egy paranoiás agyonver, mert megszálltad a földet, pedig negyed órája se vagy itt...:D
  • Pistike 007
    #38
  • Dodo55
    #39
    Szerintem gömbvillám.
  • Pistike 007
    #40
    Mi csak egy porszem vagyunk...