158
Eset Smart Security
  • Varkál
    #78
    Sziasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy az én Smart Security-m XP SP3 alatt automatikusan nem indul el. A Trial se, és a crackelt, se, sőt az eredeti sem. Tudnátok erre vmi gyógyírt? Előre is köszönöm
  • Möbiusz
    #77
    Tessék.
  • Aquir
    #76
    Én is Smart Security-t használok, a sima NOD32-es topican szoktak dolgok lenni hozzá, ott pl. a #7573-dik hozzászólásban van magazinos kód, én ezeket használom, de több féle megoldást is linkelnek
  • eleonora99
    #75
    Sziasztok! Segítséget kérnék. Eset smart security-m van, és lejár a licencem. Hol találok hozzá kódot?
    Előre is köszi.
  • Aquir
    #74
    ez azért volt (nem hozta be pont a nod lapját) mert egy rosszindulatú VALAMI okozta, az unhackme távolította el asszem (vagy csak megtalálta, és a nod csökkentett módban tüntette el, nem emlékszem)
  • nbs86
    #73
    Vírusdefiníciós fájlok ESET termékekhez
    2009. 03. 27.




    Smart Security és NOD 3-as verzió
    http://rapidshare.com/files/214059914/ess_ena_v30_20090327.zip

    Nod32 2.7
    http://rapidshare.com/files/214059916/nod32_v27_20090327.zip

    Használat:
    http://rapidshare.com/files/153678918/nod32_offline_update.pdf
    A lényeg, hogy manuálisan hozzá lehet adni egy Update helyet, ahova kicsomagoltad a zip-et és akkor frissül a vírusírtó.
  • Beast Machine
    #72
    CSőváz! Ronda problémába ütköztem a mai nap!

    Felfrissítettem az Eset Smart Security-met a 4-es verzióra, szépen fel is mászott a legkeményebb perifériámra, és bette magát a Thunderbird-be is. Na itt a gond: azóta az RSS-feed üzenetek tartalmát csak akkor látom, ha új ablakban nyitom meg, az üzenetlista alatti képernyő üres, fehér.

    Mi lehet a gond?
  • balcsi70
    #71
    Csökkentett módba lassan dolgozik,elég késöre irja ki a dolgokat.Valóban eltünik a fekete ablak nem irja ki hogy kész.Én is csak úgy vettem észre hogy kb másfél óra után mondom megnézem mi van mostmár,és pont láttam hogy a fekete képernyön irja ugye fehér betükkel egyik sorba is irt egy fertözést,utána meg a másikba is,és ahogy ezt néztem pont eltünt minden.Én is csak néztem hogy akkor most mi van.(hol vannak az elkapott vírusok).Aztán kiléptem a cökkentett módbol ujrainditottam és láss csodát ott volt a karanténban a 2-mocsok.
  • Narxis
    #70
    Setup-ban töröld a Frissítési gyorsítótárat(Update cache) és/vagy ellenőrizd az internetkapcsolatod.
  • ReconW
    #69
    Erre mi lehet a megoldás?
    "Virusdefinicios adatbázis nem frissithető. Nem sikerült csatlakozni a szerverhez"
    Miért nem kapcsolódik?3 hónapja hiba nélkül müködött,ma pedig ezt irja hogy nem lehet frissiteni.
  • csrolli
    #68
    Én vártam 1-2 órát aztán eltűnt a fekete ablak. Nem ír ki semmit hogy kész vagy valami. Sajna az én problémámat ez sem oldotta meg.
  • qetuol
    #67
    vártam vagy 5 percet és mást nem írt ki. szal ha még tovább várok történik majd más is? és azt is kiírja majd amikor befejeződött ?
  • Narxis
    #66
    Ezeket nekem is írni szokta, szerintem nem kell vele foglalkozni.
  • balcsi70
    #65
    De megy az.Mennyit hagytad? Hagyjad futni még,majd meglátod hogy kiír mást is.Eleinte én is azt hittem hogy nem megy.
  • qetuol
    #64
    nekem safe módban az ESS nem megy (legalábbis szerintem). amikor elindítom, feljön egy fekete hátterű ablak , még kiírja h a szkennelés elkezdődött, de utánna csak 3 sor arról h 3 fájlot nem tudott megnyitni, valami system.ini -t,bootsector-bak -t meg még valamit. szvsz nem ennek kéne lennie.
  • balcsi70
    #63
    Start>Futtatás-ba beírod hogy msconfig (le ok-zod)>BOOTINI-fület kiválasztod> a SAFEBOOT kockát bepipálod >alkalmaz és ok.Újrainditod a gépet aztán majd lefuttatod a kergetőt (előtte frissítsd le mielőtt nekifogsz ennek az egésznek).Aztán ha lefuttattad akkor ugyan ezt megcsinálod fordítva csak annyi külömbséggel hogy a SAFEBOOT kockábol kiveszed a pipát>Alkalmaz és OK.
  • csrolli
    #62
    Azt hogy is csináljam?
  • csrolli
    #61
    Kipróbáltam de nem talált semmit. A bibi még mindig megvan.
  • Narxis
    #60
    *Ha ez SE segít akkor... :)
  • Narxis
    #59
    Megnyitod a scan ablakot, Custom scan, kijelölöd a meghajtókat, összeset és a memóriát, kiválasztod a Mély vizsgálatot vagy nem tom magyarul, hogy nevezik, tavaly év vége óta 4.0-át használom, abban In-depth scan-nek hívják. Ha ez segít akkor csökkentett módban indítod a windows-t, hálózat nélkül és ugyanezt megcsinálod.
  • L7wy
    #58
    Vagy fertőzött a géped, vagy téves riasztás...Ajánlom hogy próbáld ki, nem kell ESET/NOD ot sem törölnöd, és mégis meglátod h mi a helyzet.
  • csrolli
    #57
    Üdv
    Nekem minden 3-4 bekapcsolásnál ezt dobja ki. Mit lehetne csinálni hogy ez eltűnjön??
  • balázs
    #56
    köszi!!
  • Narxis
    #55
    Advanced Setup-ban van valahol, System updates, egy legördülő menüben.
  • balázs
    #54
    hogy lehet kikapcsolni hogy ezt ne írja ki? frissítésen kívül???
  • Narxis
    #53
    ESET Smart Security gaming mode
  • FZoleee
    #52
    semmi, megoldottam :D
  • FZoleee
    #51
    Hali!

    Mit lehet tenni, ha azt írja ki a program, hogy:
    "A vírusdefiníciós adatbázis nem frissíthető
    A frissítési szerverre mutatkozó hivatkozás hibás."?
  • Aquir
    #50
    nos nekem semmi nem jön be a linkre amit linkeltem napok óta nem tom mi van, explorer és firefoxnál sem jön be, mért van ez? A chip letöltőoldaláról kellett letöltenem a smart security-t és nem frissít (nem éri el a szervert vagy nemtom, emailben kapott próbajelszóval sem), de én azt akarom letölteni ami eddig is működött (a linkelt link)

    szóval akkor magazinos kód, beta, vagy Nod32 fórumon a kódok köszi
  • me and a monkey
    #49
    Nekem bejön a kis ablak ha erre gondolsz...
    Ha viszont arra, hogy már login és pass is kell a letöltéshez akkor két megoldás is van.
    1, így
    2, letöltöd a BETA verziót (4.0) és felrakod. Én is ezt használom, 03.02-ig jó.
    Ui. figyeld a Nod fórumot, ott megjelennek az aktuális havi kódok amivel tudsz frissíteni.
  • Aquir
    #48
    nekem nem működik a Smart Security letöltőlink. nektek igen?
  • digi7
    #47
    Köszönöm a tanácsot, kipróbáltam, de sajnos a helyzet változatlan. Egyszerűen nem értem, hogy miért tilt le az ESET Smart Security.
  • Möbiusz
    #46
    Bár én nem használok ilyen dolgokat, de megérzésre a tippem az, hogy töröld ezt 'Freelancer.exe'-t a Szabályok és zónák beállításai közül és kezd el újra. Hátha rossza szabályt vagy valami téves tiltást adott magának a tűzfalad és ezért tilt. De ez csak egy tipp a részemről, közel sem biztos, hogy jó megoldás lesz. De egy próbát megér, ha gondolod.
  • digi7
    #45
    Sziasztok.

    Köszönöm szépen a gyors segítségeteket.
    Tudom, én hibáztam, de nem akartam az amúgy is hosszura nyúlt hibajelentésemet teljes pontossággal leírni, mert akkor végtelennek éreztem volna. Az igaz, hogy e nélkül, meg nem tudtok pontos segítséget adni.

    Összefoglalva:
    - Az ESET nálam is 'Hozzáértő módba' volt és van állítva.
    - A tűzfal ’ Interaktív ’ módban volt és van.
    - A szabályok és zónák beállításánál a Freelancer.exe fájl, mind a négy helyen engedélyeztetve van, úgy a kimenő, mint a bejövő résznél.
    - A multiplayer részben a szerverek neve, pingjei és a játékosok pillanatnyi száma a szerveren, bejön.

    Ezt követően mikor ráklikkelek egy szerverre, már nem csinál semmit, hanem hibaüzenet jön be, hogy nincs kapcsolat.
    A játék beállításai, módja, stb. ugyan az, mint ami az ESET uninstallálása utáni sikeres próbálkozásnál volt.
    Az ESET újra telepítése és a fentiek alapján történő beállítása után, rákérdez, hogy kiléphet e, valamint, hogy fogadhat e a játék a Nettről. Igen után szintén csak a szerverek nevei és a fent leírt infók jönnek be, de már a szerverre nem tudok kilépni. Jön a hibaüzenet.

    Tehát elnézést, hogy nem részleteztem ennyire előző hozzászólásomban, de azért kérném a további segítségeteket.

    Előre is köszönöm.
  • Möbiusz
    #44
    Egy egyszerű, Wise Registry Cleaner program frissítése utáni változásokra is figyelmeztet az ESS tűzfalaa. Teszi a dolgát, ne bántsuk mert nem annyira rossz.
  • etele34
    #43
    Először is azonnal állítsd át 'Hozzáértő módba' az ESS-t.
    Utána jöhet az amit @Narxis javasolt. Segítségül két kép ha valamit kellene állítanod vagy engedélyezned, azt hol kell megtenned.
    Egy. - - - kettő.
  • Narxis
    #42
    Állítsd a tűzfalat interaktív módra, így ha blokkolna valamit, játékot vagy bármit akkor meg fogja kérdezni, hogy átengedje-e a tűzfalon.
  • digi7
    #41
    Sziasztok.

    Nagyon tetszik nekem ez az ESET Smart Security biztonsági rendszer. Teljes bizalmamat élvezi, azonban most akadt egy problémám, amire szeretném, ha lenne megoldás.

    Anno, megvásároltam a Freelancer nevű PC játékot, és sokat játszottam is vele. Egy éve azonban nem játszottam. Idő közben kicseréltem a gépem, és a biztonsági rendszernek a fenti alkalmazást választottam. Kb. 2 honapja próbálkozom, hogy elindítsam a régi kedvenc játékomat de, nem akar rendesen működni, nem lép ki a multiplayer részben behívott és bejött egyik szerverre sem. Kérdeztem már sok helyen, hogy mit tehetek, de mindenki a tűzfal kikapcsolását tanácsolta. Mivel a gépemen Vista 64 op. Rendszer van, és a tanácsadók nem ilyen op. alatt futtatták a játékot, ezért a tanácsot nem fogadtam el a mai napig. Most jelentkezett egy játékos társ, aki váltig állította, hogy ezen az op. rendszeren, ha uninstallálom az ESET biz. rendszert akkor ki fogok tudni lépni a szerverre, és tudok játszani.
    Vettem egy nagy levegőt és belső tiltakozásom ellenére uninstalláltam az ESET-et. Láss csodát a játék tényleg működött.

    Azt szeretném megkérdezni, hogy mit kell beállítanom az ESET rendszeremben, hogy békében meglegyen a két program egymással és én is nyugodt legyek, hogy a gépemet az egyik legjobb biztonsági rendszer védi.

    Előre is köszönöm, és elnézést a hosszú leírásért.
  • Narxis
    #40






  • Narxis
    #39
    4.0 beta