66
Ogre 3d ingyenes game engine
  • raiderv8
    #66
    Szia! Én szeretném megtanulni az Ogrét. Nagyon örülnék, ha valaki megtanítana. Aki hajlandó rá, vagy ért hozzá, vegyen fel msnre. Előre is köszönöm, és nagyon meghálálom :)
    [email protected]
  • Raptor 2
    #65
    msnen megbeszéljük ,mi a dialog rendszert fejlesztjük éppen, tehát BESZÉLGETÉS megvalósítása.... Amugy vanak projektek a hivatalos oldalon a Gallery menüpontban... de azoknak nincs kiadva a forrása...
  • blackgamer
    #64
    olvasom a hivatalos tutorialt, de nekem zavaros nagyon, valaki eljutott valameddig?
    esetleg alap letölthető példák vannak valahol?
  • Raptor 2
    #63
    Keresünk C++ programozót! Legalább középszinten tudja a cuccot, az már jó :)
    Tehát ha valakinek van sok szabadideje, és kedve játékot fejleszteni azt tárt karokkal várjuk :)
  • Raptor 2
    #62
    Single RPG:D
  • Cat 02 #61
    király :) gondolom nem mmo lesz xD
  • Raptor 2
    #60
    Hát mostmár a Cube 2T hagyom a fenébe :) Azt csak ajánlottam azoknak, akik semmit sem értenek a programozáshoz.... Most mint a topik is mutatja, Ogre 3D-vel fejlesztünk... és már potosabban 5 lelkes emberrel, plusz valószínűleg csatlakozni fog hozzánk egy korábban megalakult fejlesztőcsapat. Nemsokára lesz oldalunk, majd bellinkelem ide
  • blackgamer
    #59
    én látom :) most telepítem épp a progit de használatára csak később lesz időm
    amúgy fejlesztesz vele konkrétan valami játékot vagy csak ismerkedsz vele?
  • Raptor 2
    #58
    Nemá hogy nem látod a külömbséget?:D
  • Cat 02 #57
    számomra ugyanaz csak más szemszögől :)
  • Raptor 2
    #56
    Alap víz:



    Saját víz:


    ...nyugodtan szarozzátok, de szerintem még mindig élethűbb mint az alap "mesebeli" víz... Persze néhol még kicsit kockás, és pixeles, de még csiszolgatom
  • Raptor 2
    #55
    Ami alapból van benne nagyon kerkeek a hullámai, és a tükrözőés, és fényvisszaverődis is túl erős néhol...
  • Raptor 2
    #54
    Akkor nézd meg jobban....
  • dav1d
    #53
    mármint a víz amit csináltátl...
  • dav1d
    #52
    mármint a víz amit csináltátl...
  • dav1d
    #51
    ez tök ugyanugy néz ki mint ami benne van alap?!
  • dav1d
    #50
    ja közben meglett googlet nem használok :D
  • ColdFire
    #49
    omfg jelenesetbe oh my fucking google
  • dav1d
    #48
    honnan lehet szedni a cube 2tőt?
  • Raptor 2
    #47
    és talán rosszul is fogalmaztam, mert inkább "ha teljesen kész a grafika, kezelőfelület, stb. tehát rendelkezésemre áll egy használható RPG MOTOR!"
  • Raptor 2
    #46
    De ne feledd, az ott a Cube 2 és nem az Ogre 3d. Célom egy saját játék létrehozása, akármilyen szar is lesz. És egyébként miért is foglalkozzak előre a törtéettel, először azt kell kideríteni, mit tudok kihozni a motorból, "mert ha előre gondlokodom a történetről, sok része halhat meg ha kiderül, mit tdok kihozni a motorból."
  • Vorpal
    #45
    "A történet még számomra se teljesen tiszta, de ezzel ráérek még foglalkozni, ha már teljesen kész a grafikai megvalósítás..."

    itt halt meg - ütemterv és végsőkig kihegyezett tervek.
  • Raptor 2
    #44
    kösz a bíztatást
  • ColdFire
    #43
    me too :C
  • DjDano
    #42
    Bazmeg Borg ezt nem spam szándékkal raktam be, csak egy új Faszláma játék ötleteként, amit az Ogre 3d-engine el meg lehetne valósítani :D
  • zvaragabor
    #41
    Aki játékot akar készíteni, az biztos szakít rá.
  • rotator
    #40
    Nagyon jónak tűnik a motor, de kinek van ennyi szabadideje...
  • Super Saiyan
    #39
    én is
  • guardian hero
    #38
    Ennek semmi értelmes nincs, ha ilyesmiben gondolkodsz, inkább egy jól moddolható játékmotor SDK-jával próbálkozz, pl. Source SDK. Az Ogre csak egy grafikus motor, csak az tud vele bármit is kezdeni, aki viszonylag képben van programozás és real-time 3D grafika ügyében. A fizikához végképp nincs semmi köze.
  • PJack
    #37
    lol én meg már azthittem h shrek-kel kapcsolatos:D
  • Raptor 2
    #36
    akár, de amit akarsz, csinálsz egy új gémet, küldetéseket, amit akarsz!
  • Cat 02 #35
    mármint c++ al úghy a gémet , pl questetket meg h mit ad egy feyó :D
  • Cat 02 #34
    tehát letöltök egy kész ingyenes gémet, ogre-val át tudom suerkeszteni a "graf" ot (texturaát gondolom) és c++ al meg a fizikat motorT?
  • zvaragabor
    #33
    szintén kösz :)
  • Raptor 2
    #32
    őőő...izéé.. Newton? Havok?
  • Raptor 2
    #31
    az már más kérdés, mert olyan játékot csinálsz a Cube 2-ből, amilyet akarsz, nemkell feltétlenül "risszpcjáték"nak lennie
    akr egy Crysis clone-t is csinálhatsz....ha értesz hozzá :D:D:D:D
  • ColdFire
    #30
    wááááá

    a Cube 2 a HEAT (rosszpcjatekok.blog.hu) motorja.... :DDD
  • zvaragabor
    #29
    kösz kösz! ;) és tudsz mondani fizikai motort?
  • ColdFire
    #28
    ment
  • Raptor 2
    #27
    Dobj már meg egy msn címmel priviben, úgylátom érdekel a dolog, és a Cube 2 tényléeg oylan gyszerű mint a 1*1 (ööö.izé...az kettő nem?)