4977
Minden ami a VST hangszerekkel összefügg
  • yamato41
    #4937
    Olyan meg eleve nem is lehet, csak egy nagyon egyszerű, nem modulált hang esetében. A vst-kben ugyanis olyan randomfaktorok vannak beépítve, hogy nem szólal meg kétszer egymás után ugyanúgy egy összetettebb hang, ergo a wav mintézatának a vizsgálata nettó ökörség, mert per definitorem nem lehet egyforma két kiexportált hang még ugyanabban a daw-ben sem. De erről ment annó egy vita a ménemszólon. Ha érdekel, olvasd el.
    Addig is ajánlom a Zenei Baleseti Helyszínelők sorozatot a jútyubon. Sok számodra ismeretlen dologról fogsz benne hallani. Silk meg egyszerűen egy istenkirály.
  • yamato41
    #4936
    Sejtettem, hogy az az oka, hogy nem hallod. De jó, csak hogy megnyugodjál: biztosan nem lehet hallani. Rngasd magad el ebben.
    Az meg ne zavarjon, hogy egy közepes hangmérnök is simán megmondja, hogy egy adott hangfelvétel milyen mikrofonnal készült és milyen preampot használtak hozzá. A dawok hangja között is nagy különbségek vannak. De ha nem hallod, akkor tényleg nincs miről beszélnünk.
  • Adamcsaka
    #4935
    Szerintem nem hallod te sem a különbséget, csak valamilyen illúzió szerűségre hivatkozva fogod, hogy a cubase szebben szól, mint a többi daw; vagy az-az ember vagy, aki megmondja a különbséget 44khz és 88 khz felvétel között szimplán a hallás segítségével? Legyél szíves kiexportálni a cubaseből és az fl stúdióból, egy azonos midi dallamot ugyan azzal a vst hangszerrel és ugyan azokkal az exportálási beállításokkal, ezután pedig meghallgatjuk, megnézzük, hogy van e különbség a wav fájlok mintázatában, hangzásában és akkor biztosra kiderül, hogy csak az emberi fejben létezik-e az gyönyörűség.
  • Adamcsaka
    #4934
    Egyszer volt, hogy felakartam pro toolst, aminek a minimum rendszerígénye 2gb ram volt és mivel pont annyi volt a gépbe is, ezért nem indult el olyan kifogással, hogy 1999 mb ram nem elegendő a szoftver futtatásához és szerintem ez mindent elárul magáról a gyártótól, az agyonra ajnározott szoftvereiről. A reason 4gb ram minimum követelménynél is engedi, hogy használd azt egy régebbi gépen is 2 gb rammal.
  • yamato41
    #4933
    Egyáltalán nem vagyok Cubase fan. Nem tudom, hogy ezt miből vontad le. Azért használok Cubase-t, mert annak a soundja tetszik legjobban az általam elérhető szoftverek közül. Ha te nem hallod a különbséget, akkor sajnálom, a te bajod. Te azért használsz Reasont, mert neked azt a legegyszerűbb használni. Ez is rendben. meg az is, ha nekem a hangzás, a sound (Silk szerint a "szand"). De látom, nem érted, mert nem hallod a különbséget.
  • Adamcsaka
    #4932
    Úgy látom, hogy amennyire elvakult Cubase fan vagy, én körülbelül ugyan olyan Reason használó. A pro tools és a Cubase is szarrá van reklámozva a szakmában a véleményem szerint és hát megszokták az endzsínerek, azért használják ennyire előszeretettel. Valószínűleg tudatlanul megveszi sok stúdiós a neki ajánlott legdrágább szoftvert anélkül, hogy körbe nézne. Az ár nem mindíg egyenesen arányos az értékkel. Jelen esetben inkább választanék stúdióba cockos reapert , vagy studio one-t, mint a cubaset vagy a pro toolst.
  • yamato41
    #4931
    Köszönöm a részletes, kimerítő és személyiséged legmélyéről fakadó és arról mindent eláruló hozzászólást.
  • Adamcsaka
    #4930
    Valamennyire biztos, hogy igazad van, de azt sajnos egy ilyen fórumon nem szokták sűrűn elismerni. Alkossunk valamit együtt; írok privátban, de azt azért hozzáfűzném, hogy attól még, hogy vst-t használó közösség írogat ide, az nem azt jelenti, hogy; akkor rosszindulatú emberek.
  • xelag
    #4929
    Én valami olyasmi féle zenéket alkotok, de nem kategorizálnám be egyik csoportba se. Írj rám privátban, ha gondolod és akkor összehozunk valamit.., mert engem itt nem látnak szívesen, amiért őszinte vagyok. Sajnos támadásnak veszik az igazságot, ráadásul kiforgatják az ember szavait azért, hogy a saját igazuk irányába tereljék az összpontosítást. Nem jó indulatú emberek vannak itt, de mit várok? Vst-t használnak.
  • xelag
    #4928
    BUTA!
  • yamato41
    #4927
    Lehet, hogy nem érzékeled, de a daw-ok között nagy különbség lehet. Ez sok esetben nem feltétlen funkcionalitást jelent. Vajon miért használnak a hangérnökök közül legtöbben Pro Toolst? De vajon miért nem használják a zeneszerzők, producerek a masteren, keverésen túl semmire?
    A Cubase nálam a hangminősége miatt favorit. A Pro Toolst nem hallattam, nem tudtam kipróbálni, de az összes daw közül nekem a Cubase adja a legletisztultabb, legsemlegesebb, "legstúdióbb" hangot. Ha ugyanazon vst ugyanazon presetjét meghallgatod két daw-on és nem hallassz különbséget, akkor sincs több kérdésem.
    A Cubase nálam a végtermék összeállítására szolgál, mert az szól a legjobban az összes közül. Komponálni, szerkeszteni a FL Studioban szoktam, mert az nekem a leggyorsabb, legkényelmesebb. Itt van midi export, patternenként át tudom tenni Cubase-be, amit már ott könnyen tudok szerkeszteni (pl. potitekerések). A vst presetjét elmentem FL-ban projektkönyvtárba, így azt is gyorsan tudom berakni. A rápakolt pluginokat is hasonló módon tudom reprodukálni Cubase-ben. Tehát a sound design is itt. A dobokat, effekteket FL-ban csak nagyjából szoktam kidolgozni, a részletes már megint Cubase-ben. Persze, ha a komponáláskor valami hangmintás csalafintaság is készül, azt olyan VST-ben csinálom, amit a Cubase is kezel, így a szoftszintekhez hasonlóan lehet villámgyorsan reprodukálni Cubase-ben is. Az elkészült sávokat exportálom, onnan már nem kell a VST, sample az egész. Ha összeállt az egész cucc, akkor már csak kész sávjaim vannak, jöhet a keverés és a master. Persze ezekhez nem értek úgy, mint egy hangmérnök (és nincs is olyan felszerelésem, ami ehhez igazán kellene), csak alapszinten tudom megcsinálni.
    A NuPrime tisztábban szól, mint az alaplapi? Ennyi? Nekem ég és föld a különbség az interfész és az alaplapi hangzás között. Már nem is bírnám ki az alaplapit, legalábbis otthon biztosan nem.
    A lényeg: a daw-ok közti különbségnem funkcionalitásban, hanem hangzásban van. Ha ezt nem hallod, akkor tényleg felesleges bármiről beszélnünk.
  • Adamcsaka
    #4926
    Ki milyen típusú zenét alkot? Film, vagy játékzene alkotók vannak itt?
  • Adamcsaka
    #4925
    Enyhén szólva túloztam az alaplapi hangkártya és a NuPrime hangminőség különbségét illetően, csak elfáradt a fülem, amikor a hozzászólást írtam és miután visszatettem a Prime-ot;
    érezhetően tisztábban is szólt amellett, hogy eltűnt a háttérban a sistergő zaj.
    Én nem véletlenül vettem meg ezg a dac-ot; habár mikofont és egyebeket nem lehet rácsatlakoztatni, amire való azt tökéletesen ellátja.

    Ami a Cubase-t illeti; én nem érzékelem azt, amit ezen a fórumon említesz vele kapcsolatban....főleg, hogy egy demo verzióhoz is usb aktiválót kell venni, az elements verzió pedig funkció hiányos...ezért nem igazán volt szerencsém vele ütyködni főleg, hogy nagyon sokféle alternatíva létezik.
    Rendben van, hogy a Steinbergtől származik a vst formátum és le is tudja játszani azokat a daw, de azt már érthetetlenül olvasom, amiért úgy gondolod, hogy szebben is szólnak benne az összes többi munkaállomáshoz képest, mert;
    ha ez így van, akkor Óriási felháborodásokat lehetne már olvasni ezzel kapcsolatban, úgyhogy nem gondolom, hogy az-az állítás teljesen helyén valóan igaz lehet, amit írtál....talán a dac megvétele miatt tűnt úgy, hogy szebben szólnak a vst-k a cubaseban, mint az fl-ben.
    Esetleg egy nagyon kezdetleges Fruity Loops az torzít, de egy manapság kiadott fizetős, de még egy ingyenes daw-nak sem kéne a vst-ket máshogy megszólaltatnia, mint ahogyan azt megemlíted, mert ugye akkor minden vst használó csak Cubase-t alkalmazna a kivételes adottsága miatt.
    Légy szíves sorolj fel nekem a Cubase funkciókról olyanokat, amelyeket semelyik másik daw nem tud reprodukálni ugyan olyan végeredménnyel és amiért érdemes lehet csak a Cubaset használni. Szeretném tudni, hogy van e valami különlegessége a Cubasenak a többi dawhoz képest anélkül, hogy letöltök 7 gigát talán feleslegesen, mert valószínűleg a midi editálás sem ugyan úgy működik benne, mint ahogyan azt megszoktam és ezért kétlem, hogy nekem hatékony, vagy hatékonyabb lesz,....Esetleg a mastering és az audio sávok kezelésnél kiemelkedik valamivel, de az nekem annyira nem kell.
  • yamato41
    #4924
    Én nem haragszom a Reasonre. Csak kényszerzubbonynak érzem mondjuk a FL Studiohoz, de még inkább a Cubase-hez képest. Annó elég sokat szórakoztam vele, de nem volt bejö9vős pontosan a zártsága miatt.
    A szoftszintik kezelése egy kaptafa. Ugyanazok a paraméterek vannak, legfeljebb abban térnek el, hogy milyen módon lehet egy-egy paramétert változtatni. Mondjuk én a valódi analóg hangzást kedvelem, az FM szintézist kevésbé, hangmintát pedig szinte csak dobokhoz használok. A hibrid szintiket is inkább analóg módon használom, esetleg hangminta alappal. Elméletben kell ismerni a hangkeltés módját, onnantól a szoftszintik (vagy éppen vasak) kezelése egyszerű.
    Mondjuk azért az rendkívül érdekes, hogy némi sistergésen túl nem hallassz különbséget az alaplapi da/ad és egy dedikált eszköz között monitorfülesen. Azért ennyire nem gondolom, hogy rossz lenne az a Nuprime. Nekem egy Steinberg UR12-m van (ami talán olcsóbb is, mint a Nuprime), de ég és föld a különbség az alaplapi és a dedikált között.
  • Adamcsaka
    #4923
    Nem is akarom én ráerőszakolni a reasont az emberre, de valamiért sokan felkapják a vizet érthetetlen okokból, amikor dícsérem a programot. Vajon mi lehet az oka? Miért haragszik oly sok ember erre az ártalmatlannak tűnő eszközre? Egyébként én az átláthatósága végett is használom; ismerem már szinte, mint a tenyeremet és amikor új vst hangszert szedek le kezdhetem előlről az ismerkedést szinte feleslegesen, mert az idő alatt inkább összehozok egy-két loopot az ismert kafetériák segítségével. Elismerem, hogy gyönyörű hangú vstk léteznek, de amint említettem zavar a szétszórt programok halmaza és a felesleges módon való erőforrás felzabálása is. Jelenleg a Helm nevű szinti van a gépen, amiben szó szerint elveszek, ha ránézek és olyankor jön az, hogy a jó öreg, de átlátható és szolid subtractort effektezem inkább.
  • Tetsuo
    #4922
    Különbözőek vagyunk. Neki jó a Reason, nekünk nem, legalábbis nem mindenre. Ettől érdekes (ha nem is szép) a világ. :-)
  • Adamcsaka
    #4921
    A bakelit is sistereg :P én pedig bírom azt a hangot, ahogyan biztos sokan mások is.
  • Adamcsaka
    #4920
    Nem vitatok én semmit sem, csak azt mondom, hogy szerintem mi a tuti és hogy mi az, ami nem. Amit sugallni szeretnék, az-az, hogy a sequencer csodákra képes és nem minden a megszólaltatott vas, vst, vagy reason eszköz.
    Az interfészes kérdésedre a válasz: Nuprime udsd-t használok fejhallgató erősítőnek és külső hangkártyának egyaránt, de most is visszamentem alaplapira és az egyedüli különbség, hogy ez sistereg.
  • yamato41
    #4919
    Nézd, ha azt komolyan állítod, hogy a Reason eszközeivel bármilyen hangzást elő tudsz állítani, akkor nincs több kérdésem... ;-)
    Tulajdonképpen akkkor most kellene leállítani minden vst és vas fejlesztését, mert totálisan feleslegesek. Tulajdonképpen nem is értem, hogy miért nem dolgozik mindenki csak Reason-nel.
    Azért javasolnám, hogy hallgasd meg az impOscar unison padjait, leadjeit, meg Papen papa arpjait, a Novation basszusait. Olyat nem fogsz tudni a Reasonnel. Hasonlót igen, de olyat nem. Ha azt gondolod, azok valóban olyanok, akkor sincs több kérdésem ;-)
    Füles OK, interfész?
  • Adamcsaka
    #4918
    A vst nyitogatásra a reasonben annyit mondanék, hogy sokan nyavalyogtak már érte, amiért más alkalmazások réges rég tudták kezelni azt és hát sajnos úgy tűnik, hogy behódoltak a gyártók a vevők pénzének; de egyébként a vst az csak egy plusz opció és koránt sem jelenti azt, hogy az alap fontos eszközök nincsenek a helyükön. Sajnos kurvát csinálnak a Reasonböl már egy ideje.

    Ami Reason a lehallgatását illeti, nekem nincs vele bajom egy komolyabb Monitor fülesen sem!
  • Adamcsaka
    #4917
    Elégedett is vagyok, mert Körülbelül 10-12 éve nem bírok elszakadni a reasontől, amiért nem is akarok, hiszen mindíg rájövök a többi daw szoftver mellett, hogy azok csak próbálkozások és a rezsó 3 az igazibb lehet, mint egy vas. Olyan ez ,mint egy DeLorean időutazó autó, aminek szinte már lelke van és az eszköz megválasztja ám a gazdát. Hiába telepítem fel ķísérletezésként az újdonság átélése végett az új daw szoftvereket és szedek le hozzá vst szintiket és egyebeket, ha emiatt szétszórtnak érzem az alkalmazást, miután kénytelenül beismernem, hogy all in one az nagyon hozzátesz az élményhez, ami a munkamenetet és a felfedezési vágyat illeti;
    A mai napig gazdagodom új élményekkel a reasonön belül és hát én pont az vagyok, aki hamar megunja a dolgokat és szeret felfedező útra indulni a frekvenciák világába.
  • yamato41
    #4916
    Legyél elégedett, ha neked az megfelel. A Reason saját eszközei nem rosszak, de fényévekkel jobb szoftszintik vannak a piacon. Lehet, hogy ez neked kényelmetlen, de hobbiszinten tényleg nem kell más. De ha szeret kísérletezni, új dolgokat kipróbálni, akkor nagyon gyorsan kinövöd a Reasont. Nyilván te még abban a fázisban vagy, hogy imserkedsz vele. De ha kiismered (és van normális lehallgatásod), akkor hamar kényszerzubbonynak fogod érezni a Reason zárt világát, amit nem véletlenül nyitottak ki a VST-knek.
  • Adamcsaka
    #4915
    Én tökéletesen elégedett vagyok a reason 3 eszközeivel és kifejezetten zavaróak számomra a vst hangszerek, mert megépíthetőek azok a hangzások a propellerhead és egyéb másik szoftver alap eszközeiven is, ami még kevesebbet is zabálna persze.
    Én néhány vst effektel szimpatizálok, de alapjába véve minden szinti ugyan abból az alap oscillátor generátorból, vagy samplerből indul ki; ami önmagában véve szintén hamar megunható lenne, de
    Érthető, amiért sokan nem akarnak bajlódni a hang megalkotásával már, csak zenélni a készen kapott hangokkal, habár; szerintem az elektonikus zene része a sajátnak tűnő hangok megalkotása is, de nem mindenki ugyan olyan!
    A vst-k készen nyomják az ember kezébe a gyártó ízlését, ami alapján egy torzítottan összeállított nem teljesen nyers, hanem inkább effektezett eszközt kaphatunk egyedinek tűnő hangzással. A reason hangzását azért unod, mert azt még meg kell "főzni", de az meg nem kis munka.

    Ismeri valaki az equalizer Apo-t? Ez a szoftver a windows rendszer teljes hangzását átbuherálja olyan módon, ahogyan azt te beallítod vele és a különlegessége a végtelenített equalizer pont hozzáadása, amit sehol máshol nem láttam még vst effemtben sem. Írjatok véleményt, mert nagyon fasza.
  • yamato41
    #4914
    Mert hihetetlenül jó VST szintik vannak. Minden VST hangja más, úgy, mint a vasak esetében. A Reason hangja egyébként különösen gyorsan megunható. De vajon véletlen, hogy a Reason VST támogatást kapott? Persze, vannak kedvenc VST-im, mint pl. Rob Papen minden cucca, az impOscar, VStation és még jó néhány, de ezeket stílustól, hangulattól függően használom. A Reason alap dolgaival ezt nem tudom megtenni.
  • Adamcsaka
    #4913
    Miért használtok vst hangszereket, amikor a reasonben olyat hangot alkothatsz, amilyet csak akarsz és minden ott van egy helyen. Nem kell bajlódni a nagyon nagy adatmennyiséggel és a vst mappákkal sem.
  • yamato41
    #4912
    De az igazi nosztalgia nekem:
    https://www.youtube.com/watch?v=g_vybGcTbnA
  • yamato41
    #4911
    Ez egy paródia. Ha nem ismered a gabber scene-t, akkor nem is igazán értheted. Ha viszont ismered, akkor szétröhögöd magadat rajta.
    Egy alapmű:
    https://www.youtube.com/watch?v=eh1bBDFL4O0
    És az "elkövető":
    https://www.youtube.com/watch?v=pd39bkBV5fI
  • Zephyr Retiring
    #4910
    Ezek nem is durvák. Nekem ezekről a havasi gyopár ugrik be elsőként
    Vagy valami egyéb tiroli tingli tangli mjúzik..
  • yamato41
    #4909
    Van még ennél sokkal durvább is...

    Kicsit más oldala ugyanannak:
    https://www.youtube.com/watch?v=fXLwVK6-XsQ
    https://www.youtube.com/watch?v=d1vfQQCnRMA
  • Zephyr Retiring
    #4908
    Durva. Különösen a második

    Kicsit keményebb körökben ez így hangzik (katt)
  • Tetsuo
    #4907
    A #4901-ből indultam ki, arra reagáltam. Ne vedd magadra, nem kötekedés vagy ilyesmi, csak beszélgetés. :-)
  • Zephyr Retiring
    #4906
    A különc jelző miatt?

    Sok dologban (itt az SG-n is) elég egyedi látásmódot képviselek. Sokszor bajba is kerülök magam miatt :)
    Félre és meg nem ért a közösség nagyobbik része, ami talán (vagy főleg) az én hibám.

    Ami a VST-s zenélést illeti, persze jómagam is bepróbálkoztam egykoron. De mivel van önkritikám, inkább felhagytam vele :)
    Tervbe van véve, hogy előkotrom egyszer egy-két hallgathatóbb zenei különcségem gyümölcsét, s feltolom a jutyubra..hátha lesz akinek mégis bejönnének ama strófák, bár akadnak némi kétségeim továbbra is.
  • Tetsuo
    #4905
    Oké, csak az előző hozzászólásodból ez nem jött le. ;-)
  • Zephyr Retiring
    #4904
    Ne kelljen most szelektálnom van jópár ilyen, de annyit megjegyeznék, hogy a populáris irányzaton belül is akadnak elég különböző stílusok..

    De hogy valamennyire képbe legyél, (a teljesség igénye nélkül) youtube keresőbe pötyögd be a "zephyr retiring top 150"-et. Könytárba rendeztem párat..

    Amúgy könnyebb lenne azt leírnom, miket nem kedvelek: opera, operett, autentikus népzenék, jazz és esetleg bizonyos hard techno elemek még..

    Szerintem közel minden egyéb stílus és irányzatot kedvelek a mulatóstól a kőkemény thrash/death metálig :)
    Sőt néha még ezeken túl is, ha a hangulatom úgy kívánja..
  • Tetsuo
    #4903
    Mitől gondolod magad különcnek? Írhatnál olyan előadókat és műfajokat, amik neked tetszenek, de nem populárisak.
  • yamato41
    #4902
    Húha! Erre már én is:

    https://www.youtube.com/watch?v=V7j2gHahhr4
    https://www.youtube.com/watch?v=jzq9qWkycuQ
  • Zephyr Retiring
    #4901
    Ennyi erővel simán csak zene kategóriába is sorolhatnád őket :D

    A DM pop, ugyanakkor new wave is, közben meg szintipop is. Ha nagyon engedékeny vagyok, az utolsó előtti album részint már pszichedelikus rock is :)

    Én meg pont emiatt a megújulás miatt kedvelem őket is, meg mondjuk Madonnát is többek közt..

    Ja, és itt mind együtt sem vagytok annyira (zeneileg) különcek, mint jómagam ;)
  • xelag
    #4900
    Kevés az esélye, hogy válaszolkal konkrétan, mert nem értem Xd , de egyszer meghallottam a double rainbow-t a zenében és azért gondoltam, hogy angolul énekel; na meg azért is, mert a zene számoknak angol címük van;
    Néhol pedig el lehet kapni az angol szavakat a dalban.
  • Jim Morrison
    #4899
    nem valami ázsiai nyelven énekel?
  • xelag
    #4898
    Úgy látom, hogy kedvelitek a Dm, meg az Ákos zenéit, úgyhogy megosztom veletek egy magyar lány zenei albumának címét, amin sajnos érthetetlenül angolul énekel, de nagyon érdekes lehet a számotokra is, amiért az a Dm első zenéihez hasonlítható már, ami az elektronikus zenei részét illeti;
    IMANEXPERIMENT- HOLOGRAM
    https://m.youtube.com/watch?v=khrWWiXb82A