247
  • dez
    #127
    (Vagyis inkább: mein stand - az én területem, itt minden az enyém, stb. - mondja a nagyobb a kisebbnek az iskolaudvaron.)
  • Sadist
    #126
    aha
  • dez
    #125
    Einstand! De jó is az... (L. Pál utcai fiúk.)
  • dez
    #124
    A korábbi, tőled látott megnyilvánulások tanúsága szerint egyéb megoldásokkal szemben az agressziót részesíted előnyben. Talán nem csoda, hogy ebben is. Csakhogy, 1. nem vezet jóra az egész társaság megfélemlítése és terror alatt tartása csak azért, hogy ne merjenek a hangadók után sem menni, 2. nem vezet jóra a vezéregyéniségek megalázása, megtörése, kezesbáránnyá konvertálásra tett kísérlet - hanem a képességeik pozitív célra való felhasználását kell nekik megtanítani.

    Ma sem otthon, sem az iskolákban nem folyik semmiféle nevelés, csak a tananyag egyszerű leadása. Ez egyrészt a szülők, másrészt a tanítási rendszer hibája, nem lehet egyedül a gyerekeket büntentni miatta. Főleg hogy egy hasonló terrorizáló rendszer termelte ki az ilyen szülőket is.
  • Mike at home
    #123
    mondjuk legalább te nem irtál faszságokat, igaz nem olvastam végig :)
  • Mike at home
    #122
    mert nem veszem a fáradtságot, hogy neked elmondjam
    kényelmsebb azt mondani, nem tudom
    maradjunk ennyiben :)
    a vérgőzösök szemében úgyis maga leszek a sátán, szal mit erőlködjek
  • Mike at home
    #121
    és ez csak nagyon pici terület az is primitiven, tehát nem állítom, hogy mindenért a bevándorlók, kissebségek, más szokások szerint élőek lennének a felelőlősek, vagy csak az ő köreikben fordulnának elő, inkább a szociális helyzettel függ össze
  • A1274815
    #120
    Tehát egyet sem tudsz, akkor miért állítod, hogy létezik működő megoldás.
  • Mike at home
    #119
    nem tudok egyet sem, maradjunk ennyiben, ha ez téged boldoggá tesz. kicsit sem érdekel, hogy te rólam mit gondolsz
    önállóan szépen keress magadnek információkat, nem a sültgalambot kell várni szájtátva
  • Mike at home
    #118
    a cikkre reagálva: a sok játéktól nem lesz valaki ahressziv, még a tv-től sem, bár szeretik erre fogni, mert addig sem magunkban kell keresni a hibát vagy a társadalomban. Ott van USA. a társadalmi problémákon a bebörtönzéssel próbálnak úrrá lenni. sikerrel? hát nem éppen.
    a kulcsszó a szociálisan hátrányos helyzetűek
    lepusztult negyedek, rengeteg bevándorló aki teng-leng, bűnözés, alacsony iskolázottság, peremkerület
    ahogy a franciáknál az arabok, németeknél a törökök a probléma, no meg a keletnémetek (persze ez csak végtelenül primitiven leegyszerüsítve) mint ahogy nálunk a cigányság. de ne általánosítsunk, csak mondjuk azt, hogy az arab/török/cigány populáció nagyobb szegmense él hátrányos stociális helyzetben.
    A probléma megoldásába pedig aktívan bele kéne vonni a szülőket, amit gondolom az ottani pedagógusok, gyermekvédelmisejk megtesznek több-kevesebb sikerrel, mert ugye ezek elég zárt közösségek.
  • A1274815
    #117
    Nem azt kértem, hogy tanúl mányt írj, hanem életképes eszközöket soroljál fel. Ha tudsz, de egyre kevésbé tűnik úgy.
  • Mike at home
    #116
    vannak megoldások, tessék tájékozódni, én nem foogk neked erről tanulmányt irni, hatalmas irodalma van a témának
  • Mike at home
    #115
    eldöntöttem még a cikk megjelenésekor, hogy nem írok ide, és nem is olvasom el a kommenteket mert az ilyen cikk vonza a vérgőzös aberrált faszokat, akiket az apja ugyanúgy vert kiskorában ahogy most ők vernének másokat, ésatöbbi
    a gyerek verve jó. hát persze. csakhogy nem 1800-as éveket írunk, itt a bökkenő. de mindegy, sajnos elkövettem azt a hibár, hogy beleolvasgattam a kommentekbe, bár nagyjából tudtam, hogy mire számíthatok
    a gyerekverők forduljanak pszichológushoz (tudom azok mind faszok)
  • A1274815
    #114
    És akkor mit tegyenek? Tessék konkrét működő képes megoldásokat mondani a jelenlegi világban.
  • A1274815
    #113
    Egy nem élőnyelvel kapcsolatos tanártól nem várom el a helyes írást. Azt viszont minden tanártól elvárom, hogy a saját szakterületén komolyan produkáljon. Pl.: egy számítás technika tanárt akkor csökken a szememben, ha számítás technikából sületlenségeket állít.
  • Mike at home
    #112
    gratulálok
    megalázni
    hasznos tagja lesz majd a társadalomnak
    szégyen ha egy alsótahozatos tanárnál a megalázás még mindig nevelési eszköz

    nem tudom hol élsz, Magyarország melyik területén, de le vagy maradva egy brossúrával, ma már nem bántalmazzuk a gyereket, nem alázzuk meg, nem félemlítjük meg. persze ez nektek kényelmesebb mint érdemben foglalkozni a gyerekkel
  • haxoror
    #111
    Irónikus a tanári felelősség elhárítása és az egy L-el írt intelligencia szó ugyanabban a mondatban.

    Főleg egy "tanártól".
  • haxoror
    #110
    Felnőtt létedre anyád alsós tanítványait akarod megnevelni a haverjaiddal és még én vagyok a tapló?

    ("tapló, cimborák, taknyos, főkolompos" rádférne egy "szókincs frissítés" mert ezeket a szavak 10 éve voltak elterjedtek)
  • A1274815
    #109
    Igazából nem az inteligencia csökken, kivéve ha szét isszák az agyukat, hanem inkább a kapacitás kihasználása, illetve a megszokott és felmért tudás tolódik el más irányba.
  • haxoror
    #108
    Én meg úgy nézem hogy rád férne egy kis hivatástudat, egy tanár akkor is tanár ha éppen nem az iskolában tanít.

    "Az inteligencia szint egyre jobban csökken és nem a tanárok hibájából!!"

    Ez a mondat magában hordozza a saját cáfolatát
  • Praetor
    #107
    Emléxem, annó Ált.isk. alsó tagozatában, de már elsőben és másodikban is eléggé paráztunk a nagyobbaktól, mert qasi "rendet" tartottak az iskolában. Valaki taknyos létére nagyszájúskodott/játszotta a vagányt, akkor kiosztották, és a gyerek visszavett az arcából. A tanároknak elég volt a nagyokat rendszabályozni különböző retorziókkal. De a tanárok is naívak voltak, hogy a nagyoknak mindig a kicsikkel példállóztak. Nem tudták, hogy a kicsiket a nagyok rendszabályozzák.

    Később a gimis időkben történt, hogy egyszer minden különösebb ok nélkül elkezdett szidni engem valami Ált.iskolás alsós pisis. A meglepettségtől azt sem tudtam, hogy mi van. Meg azon merengtem, hogy honnan ismeri ezeket válogatott káromkodásokat. A következő pillanatban felrúgtam a gyereket, mint Józsibá a hugyos vödröt. Egy héttel később, mikor a gyerekkel összefutottam, megint szitkozódni kezdett, de kb 5 méteres ívben került el, és azért igyekezett eliszkolni. Valszeg az osztály legvagányabbja lehetett, aki nem fél semmitől és senkitől...

    Most felnőtt fejjel azt kell konstatálnom, hogy akkor sem volt valami könnyű helyzete a tanárnak, de most igazán fel van adva a lecke. A szülő nem neveli a gyereket, és az iskolától várja el a nevelést, miközben az "eszközöket" az iskola nem kapja meg. A tanárnak csak egy esélye van, hogy korrekt hozzáállással, következetességgel, büntetéssel-jutalmazással tekintélyt építsen ki magának. Ebben az egy esetben van esélye egy normális osztály-tanár viszony kialakítására. Ez kb minden 10. tanárnak sikerül. A diákok elsősorban a személyiséget nézik, és csak legutolsó sorban azt, hogy mennyire jól tanít az illető. Persze az egyre magasabb sulikban ez útóbbi egyre fontosabbá válik. Egyetemen szívesen hallgattuk az olyan tanárok előadását is, akik jól adtak elő, de lehetett tudni, hogy volt pár emberileg "elfogadhatatlan ügye".
  • avman
    #106
    dez, az a legnagyobb bajod, h fingod sincs a csoportdinamikáról és a szociális relációról, meg úgy a közelében sem jártál egy átlagos általános vagy középiskolában mostanság. tény, h erős túlzások hangzottak el, de az egy rohadt nagy leegyszerűsítés, h az agresszió csak további erőszakot szül (kb. mint a szerencsétlen szexuális vagy egyéb szociopata bűnöző, akit vertek vagy erőszakoltak gyerekkorában. egy csomó más emberrel is megtörténik mindez, mégsem járja be nagy részük ugyanazt az utat az erőszak felé).
    igenis helyre kell tenni a vezérbikát. sajnos ez az egész ellustult liberális szemlélet erre már nagyon kevés lehetőséget ad, és azok a szülők, akikre egy cserepes virágot sem bíznék, igenis folyamatosan kitermelik a félrenevelt kölyköket. van pár, akinek nemhogy a makarenkói pofon, de még a fejberúgás is kevés lenne.
  • A1274815
    #105
    Bizony, de ha azt nem teszed, akkor lefasisztáz az ombucman meg az összes liberális.
  • A1274815
    #104
    Az ezért látszik, hogy a probléma kicsit komplexebb, mint azt a poloitikusok és a média szereti lefesteni.
  • Ronny
    #103
    nem kellett volna a sok szaros bevándolrót beengedni...
  • dez
    #102
    Új eredmények az erőszakos játékok és az agresszió viszonyáról
  • dez
    #101
    Ez olyan jól hangzik, biztos tökéletesen igaz is.
  • A1274815
    #100
    Ha valaki beteg nem lesz betegebb a játéktól vagy a filmtől, legfeljebb csak ötleteket kap a beteges terveinek a kivitelezésében. Aki meg normális, az nem lessz hülye tölle.
  • dez
    #99
    Poénnak, poénnak, de úgy tűnik, lassan már nem is lesz poén.
  • A1274815
    #98
    Basszús miért nincs javítás ingyen poént akartam írni, csak néha beszorúl az "o" betüm.
  • dez
    #97
    Mellesleg, korábban még erősen makett jellegű volt a dolog, de lassan egyre élethűbb, és egyre inkább hasonlít egy igazi háborúra. Ma már azt is tömegesen élvezik, amire korábban még azt mondták volna, hogy na ez azért már túlzás.
  • A1274815
    #96
    Szóval akkor pénak szántad, ha ez a helyzet akkor tökéletesen sikrült, ekkorát és ilyen jó ízűen már nagyon régen nevettem.
  • dez
    #95
    Tudod, addig a pillanatig nem lépjük át a normalitás határait, amikor már átlépjük. De ha eléggé hozzá vagyunk szokva, ez már fel sem tűnik.
  • dez
    #94
    Akkor esetleg olvasd el még1x ensomhet hozzászólását, amivel mellesleg egyetétettél.
  • dez
    #93
    Aki virtuális megerőszakolásra vágyik, annak semmi köze az egészséges szexhez.

    Alkalmankénti, virtuális gyilkosság egy játékprogramban, az még elmegy, de szerintem az már igencsak kezd nem normális lenni, akinek az a szórakozás, ha egész nap gyilkol, éveken keresztül.
  • A1274815
    #92
    Na ez már beteg volt tölled. A könnyem is kicsordúlt a röhögéstől.
  • A1274815
    #91
    Én ezeket nem gyerek fegyelmezésre mondtam, hanem a dohányárúk "kiszolgálóinak" (boltosok, megkért nagykorúak) az elrettentése kiskorúk kiszolgálásától. Szerintem ez így működne és korrekt is.
  • dez
    #90
    ...aztán jöhet a páncélököl, "ha már a helyzet megköveteli".
  • A1274815
    #89
    Én értem azt, mivel teljesen virtuális. A virtuális gyílkosság pontosan úgy aránylik a tényleges gyílkossághoz, mint a virtuális "egészséges"(ilyen nem létezik de tegyük fel, hogy még is csak az összehasonlítás miatt) szex a valódi egészséges szexhez, pontosan úgy mint a virtuális megerőszakorás aránylig a valódihoz.

    A virtuális gyilkolászás normális játékprogramban: CS, HL, DOOM, Quake, FarCry, JK, Wolfenstein, RTCW, MOHAA, Call of Duty, stb., inkább háborúhoz hasonlít, ha nem "lösz" téged "lönnek le". Manhunt, Postal és rokonai szerintem 100%-ig betegek.
  • dez
    #88
    Ja, nem biztos, csak lehetséges, hogy a génjei a "bűnösök".

    Mindegy, lényeg, hogy egy degenerált, akivel szép szóval már nem lehet mit kezdeni, jöhetnek a sokkal durvább módszerek (#71).

    Szerintem ti végig sem gondoljátok, mit beszéltek. Nem értelmes megoldásokat kerestek, csak az agressziótokat élitek ki (amíg még ez elég hozzá).