247
  • lammaer
    #207
    "már nagyon rég óta nem lehet testileg, és jó ideje lelkileg sem bántalmazni a magyar iskolákban (meg úgy egész európában)"

    Nem lehet hogy pont ennek egyenes következménye az ami most az iskolákban történik? Megjegyzem egytértek, bántalmazni tényleg ne lehessen szavad. Talán ott van elásva a kutya, hogy sokan már azt is bántalmazásnak (ha más nem lelki értelemben) veszik ha egy tanár ráordit a gyerekre. Az én szótáramban a bántalmazás egy rendszeresen megismétlődő, viszonylag hosszabb ideig tartó eseménysorozat... nem egy alkalmi fegyelmezés.

    Szerintem sok más változó is szerepel abban a képletben aminek a végeredménye a gyerek rosszasága vagy jósága lesz. Igazad van abban, hogy ideális esetben a tanár a fegyelmezés mellett kell hogy törődjön is a diákjaival - de ne felejtsük el, hogy egy osztályban 10-20-xx gyerek van (arról ne is beszéljünk ha több osztályban tanit az illető) és azért az elsődleges feladat a gyerekek okositása, tanitása, felkészitése a jövőre. Emiatt sok esetben talán érthető ha egy tanár viszonylag gyorsan szeretné helyreállitani a rendet.
  • dez
    #206
    Kicsit mintha kevernéd a dolgokat. Arról nem a "liberalista tanítási rendszer" (hol vagyunk még attól?) tehet, hogy a gyerekek-fiatalok egy része ilyen, hanem már a szülő-gyerek kapcsolatokkal is komoly gond volt.

    Egyébként már nagyon rég óta nem lehet testileg, és jó ideje lelkileg sem bántalmazni a magyar iskolákban (meg úgy egész európában), szal ez nem a "mocskos liberálisok" irracionális hülyesége.

    Nagy hiba azt képzelni, hogy 10-15 év elhibázott, v. nem létező szülői nevelést 1-2 pofon pótolni tud. Talán az iskolában, ill. a tanárral szemben "tisztelettudó" lesz, de sok esetben a kisebbeken bosszulja meg.

    Miért? Mert a rossz viselkedés nem egyszerűen "tiszteletlenség", hanem a hiányérzet (tőrődés hiánya) kifejezése. Erre te jössz a fenyítéssel...
  • lammaer
    #205
    Én még a jegyzőkönyvet is túlzásnak tartom ezesetben.... a tanár nem fogja lenyúlni a cuccot, nem kell semmiféle okirat meg átvételi elismervény :)
  • Molnibalage
    #204
    Az is hülyeség, hogy nincs joga elvenni a mobilt. Van! JK-t kell felvenni és a nap végén szépen visszadják neki. Az iskola is egy munkahely aminek szabályai vannak. Ha egy értkezleten vagy én megkérik, hogy kapcsold ki a mobilod, akkor megteszed. A suliban is ez a helyzet. Vagy visszaszólnátok a főnöknek, hogy menj a francba és megfenyegetnéd? Hát kétlem.
  • lammaer
    #203
    "tanárnak nincs joga ...."

    Úgy gondolom, az a baj, hogy mindenki ezt szajkózza, és naná, hogy a tanár gondjaira bizott kiskölykök is megtanulják. Túlságosan is hamar - és úgy érzik (sokak szerint helyesen) hogy nekik tonnaszám vannak jogaik, mig nincsen semmi kötelezettségük. Az eredményről szól lényegében a topikinditó cikk - és ez nem németország specifikus hanem világtendencia.
    A tanárnak igenis kell legyen joga, hogy elvegye azt a k mobilt ha a gyerek órán használja. Egy normális szülő - miután a gyerek otthon elpanaszolja hogy milyen köcsg volt a tanár, szépen el is veszi a gyerektől a mobilt, nem pedig már másnap rohan be hogy megfenyitse a tanárt.
  • A1274815
    #202
    Teljesen egyetértek. Valami hasonlót én is próbáltam írni, de erre le papoztak.
  • Molnibalage
    #201
    De sajnos nem csak normális iskolák léteznek normális gyerekekkel. Szállj fel egy buszra vagy villamosra Bp.-n és hallgasd hogy hogyan és miről beszlnek a fiatalok. Elképesztő...
  • lammaer
    #200
    Ejj de tudtok spamolni. Igazság szerint én úgy látom, gyerek-és-gyerek között rengeteg különbség létezik és emiatt a fegyelmezés módszerei is el kell hogy térjenek. Volt olyan gyerek, akivel le lehetett ülni, megfogni szépen a buksit, mélyewn a szemébenézni, és elmagyarázni hogy ez igy nem volt jó - és csodák csodája, megértette, nem csinálta tovább. Volt viszont olyan is, akivel megcsináltad ugyanezt, körberöhögött és utána ugyanúgy borogatta tovább a székeket mint előtte.

    Egy biztos: csak és kizárólag jutalmazással nem lehet nevelni, büntetésre - ilyen vagy olyan formában mindenképpen szükség van. A gyerekek ilyenek. A dolog nehézsége az, hogy egy gyerekre ránézve SENKI sem fogja megmondani, hogy mi az amit büntetésként él meg, ergó ki kell próbálni sokmindent és megtalálni mi lehet az ami megfogja.

    A pohár vizben tényleg nem tudom mi a probléma - aki ilyentől lelki sérült lesz és pszichológust fog igényelni FELNŐTT korára, annak már az is gondot okozott volna hogy az utcán megugatja egy kutya. Én úgy látom a kiscsákók nagyon sokat birnak, nagyon durva behatások kellenek ahhoz hogy olyan traumát kapjanak ami későbbi életükre is kihat. Egy pofon, egy hangosabb ráorditás, egy pohár viz, egy "szabad jogaiban korlátozás" nem ez a kategória...

    Természetesen hozzájárul az egészhez a gyerekkel való foglalkozás is. Nem szabad azt képzelni, mert valaki megfegyelmezi a gyerekét az utána mást nem is csinál.
  • Molnibalage
    #199
    Az illető már meghalt, köszöni szépen a fenyegetésedet. Köztiszteletben álló ember volt az illető ahol élek. Ez az esemény olyan13 éve történt, akkor még jobb idők jártak.

    Ja és aki szinte már veri és fenyegeti a tanárokat azt te hogy fegyelmeznéd de idióta okostojás?? MINDIG minden liberális fasz csak arról pampog, hogy a diáknak JOGAI vannak, és hogy MIT NEM szabad a tanárnak, de a diákok kötelezettségekről szó sem esik. A jó édes anyjukat az aki zt kitalálta! Aki nem ért a szép szóból, sem a jó példából, sem semmi másból AZZAL MIT CSINÁLSZ TE IDIÓTA??? Könyörögsz, imádkozol az Úrhoz, hátha megváltozik vagy megszállja a Szentlélek? Hát egy nagy TÚRÓT! Jól felpofozom azt jól van!

    Mellesleg egy fitalkorú/kiskorú az büntetlenül fenyegethet és zsarolhat és fenyegethet ERŐSZAKKAL? MIÉRT??? MI JOGUK van erre a kis pöcsöknek?? Hm???
  • Ronny
    #198
    minden szülő aki gyermekét bántalmazza/megalázza később ezt nagyon meg fogja bánni, de akkor már nem lehet jóvá tenni.
  • dez
    #197
    (Amiben az egyik irány a puhány [hogy megmondtam...], a másik meg a kemény.)
  • dez
    #196
    Egy 1 dimenziós gondolkodás szerint talán.
  • A1274815
    #195
    "Bánjunk úgy a gyerekünkkel, ahogy majd "az élet is bánik"?"

    Nem szó sincs róla, de én inkább azt mondom, hogy egyetlen oldalra se essünk túl ez ügyben. Szerintem te ez utobbit megtetted.
  • dez
    #194
    Előre nyomorítsuk meg, hogy az élet pofonjait már fel se vegye?
    Érdekes fogalmai vannak sokaknak a(z egészséges) lelki világról.
  • dez
    #193
    Hát, lefordítottad a saját nyelvedre, csak sajnos a fordítás során becsúszott 1-2 hiba, pár szónak nincs megfelelője, stb.

    Egyátalán, mit akarsz mondani? Bánjunk úgy a gyerekünkkel, ahogy majd "az élet is bánik"? (Biztos, hogy neki ugyanaz a sorsa, mint a miénk, btw?)
  • haxoror
    #192
    Ja, van egy másik is: az erőszak a gyengék eszköze, furcsa hogy mindig az áldozat mondja ezt, vajon miért... ;)
  • haxoror
    #191
    Ha taplózni kezdesz akkor vállald a következményeket is
  • dez
    #190
    Szerintem a mai (az utóbbi évtizedekbeli) az okosoknak sem jó. Ez az átlagos, jól idomítható, nem túl sokat kérdező típusnak felel meg, akiből jó állampolgár lesz.

    Szeretet? Mi az? És főleg ebben a kegyetlen világban!? Puhány lesz tőle!
    Tőrődés? Ez meg mit jelent?
    Vele foglalkozás? Kinek van arra ideje!? Hajtani kell, és utána jár az embernek az a kis sörözés a tévé előtt! Majd az iskolában szépen mindent megtanul (pár év múlva - addig meg majd nézi a Pokemont).
  • irkab1rka
    #189
    Bizonyos topicok vonzzák az értelmetlen, ostoba és bosszantó hozzászólásokat.

    Na, ez egy ilyen :)
  • A1274815
    #188
    A te írományaid alapján ez következik, ha gondoskodunk arról hogy soha semmi baj nem éri akkor nem lesz agyilag rokkant. Ott biztos nem sérűlne a lelkivilága és úgye az a legfontosabb. Arról már szó sincs hogy a többi diáktársa az élete során mekkora leki problémákat fog neki okozni.
  • A1274815
    #187
    Gondolom jól megválogatják a kedves diákokat, amit sok helyen a "kedves" Gy.F. m.e. úrnak köszönhetően nem lehet megtenni.
  • dez
    #186
    Mi van?
  • Mike
    #185
    Budán van egy pár
  • Mike
    #184
    ergo motiváltad a gyerekeket
  • A1274815
    #183
    Nagyon érdekelne a normális iskolák listája, de előre is szólók a fizetőseket már most töröld ki a listáról.
  • A1274815
    #182
    Ennyíre életemben még nem sértettek meg.
  • Mike
    #181
    csakhogy a 65 illető ezzel a fegyelmivel való elbocsátását kockáztatta, csakhogy tudd

    a tanárnak nincs joga a rá bizott gyereket testileg bántalmazni
    mint ahogy nincs joga a mobiltelefonját elvenni sem, mint ahogy a dzsekijét sem. a gyerek nem valami kis állat amivel azt csinálunk amit akarunk, annak nincsenek jogai. bár ma már az állatok kinzása is tilos

    érdkes módon nomrális iskolában ilyen problémák nincsenek
  • Mike
    #180
    nem vagy te véletlenül pap? azok ilyenek
  • Mike
    #179
    mennyire ismert tétel ez is: engem is vert az apám mégis meber lett belőlem.
  • Mike
    #178
    pont a veréssel sodródik a társadalom szélére,. de sebaj
    rendre úgy neveled a gyerekedet, ogy átadod az értékrendszeredet. és hogy átvegye ahhoz bizon szeretet kell, meg puha meleg családi fészek, ahol elfogadják őt. foglalkozni kell a gyerekkel, törődni vel, tudod merre jár, mit csinál, amit lehet hogy sérelmez egy fokon, de biztonségot is ad, beszélgetni, együtt csinálni dolgokat. aki erre képtelen ne vállaljon gyereket
  • Mike
    #177
    milyen érdekes, hogyha fel tudod kelteni a figyelmet, összhangba tudsz kerülni a gyerekekkel akkor nem kell fegyelmezni, nem kell vasszigor. a gyerekek értelmesek és érdeklődőek ebben a korban. és bizony nehéz az óvoda után átállni a 45 perces üldögélésre, leszokni a kreativitásról, a gyakorlati kivitelezésről. a Mai iskolatipus egytelen féle embernek fele meg a legalább négy féléből, ez az egy az okos, és a tanár is ilyen tipus, mivel ha nem lenne az, nem lenne tanár, ugyanis nem nem érné annyi sikerélmény az iskolában, hogy ezt válassza hivatásának. Mindemellett ezeket a gyerekeket is le lehetne kötni, értelmes elfoglaltságot adni, más módszerekkel tanítani, sikerélményhez juttatni (ez a legfontosabb) tehát motiválni (amit csak dicsérettel lehet elérni, büntetéssel, a hibák kihangsúlyozásával nem) Gondoljátok végig szeretitek ha valamit csináltok akkor folyton lebasznak, soha meg nem dicsérnek? Ez a mozgatórugója mindennek.
  • A1274815
    #176
    Basszus, akkor mindenki zárjunk be egy személyre szabott mátrix szerű világba, ahol semmi baj sem éri soha.
  • Mike
    #175
    a verés pótcselekvés
    a tehetetlenség bizonyítéka
  • dez
    #174
    Nem a víz, hanem a lelki vonatkozások. Tudod, az embernek van egy olyanja, hogy lelki világ.
  • A1274815
    #173
    Most komolyan kérdemez mit árthat egy pohár víz?
  • dez
    #172
    Nagy ritkán vs. rendszeresen, mint alap "nevelési" eszköz... Nem mindegy.

    Ha már csak a verés, v. más efféle segít, az már rég rossz.

    Nyuszi v. nem nyuszi - van, ami kicsit fontosabb ennél.
  • Mike
    #171
    a 70-80-as években is ugyanez volt a téma. a szülő nem nevel, neveljen az iskola, a szülő rohan, másodállása van, stb. semmi nem változik. max mai kölköknek van mobiltelefonjuk.
    persze azért hirdetjük a világvégét, meg bölcselkedünk, hogy lám ide vezetett a nagy liberalizmus, hát lófaszt. Kádár alatt kurvanagy liberalizmus volt
    a liberalizmus oda vezetett, hogy az állami oktatáson kivül ma már van más alternatíva is, és viheted oda is a gyereket

    amilyen a környezet, olyan a gyerek olyan az iskola. ezt kéne felfogni. a társadalmi problémákat pedig gyerekek bebörtönzésével nem lehet megoldani, ugyanis normális polgárokat szeretném, nem bűnözöket, vagy antiszociális frusztrált felnőtteket.
    az összes vérgőzös fasz nézzen már magára, és tegye fel azt a kérdés? Miért jutottam ideág? Miért hiszem azt, hogy erőszakkal kell megoldanom minden problémát. Mert aki ebben a kérdésben erőszakos, az erőszakos az élet más területén is, max csak nem veszi magát észre.
  • Mike
    #170
    na persze. szerintem meg egy beteg fasz vagy a XIX. századi puritánok egyik képviselője. Mit kompenzálsz be? Mit kaptál gyerekkorodban a szüleidtől, többiektől, hogy ilyen defektes lett a személyiséged. Észre sem veszed hogy saját magad is az erőszak kultusdzának híve vagy. Mindenki más a geci, persze te nem. Te szabadon verhetsz, megalázhatsz bárkit, az nem erőszak. Aha
  • dez
    #169
    Ez most vicc?
  • dez
    #168
    Rosszul értesz.

    "Természetesen ha jól viselkedik akkor mutassuk ki neki a szeretetünket." -- ezt hívják érzelmi zsarolásnak.