71
Avagy az ember a természet erőivel szemben
  • Pistike 007
    #31
    Ilyet vettem, nyolc perecért. Szerintem megérte, ajánlom mindenkinek!
  • Pistike 007
    #30
    Ja, az igazi az lenne ha csak egyedül lenne, és ő venné fel az egészet. De a faszi arcán látszik hogy nem százas:D
  • VRSDM
    #29
    valóban jó sorozoat, persze megrendezett az egész, de attól még tényleg jó és hasznos 5leteket tartalmat...
  • Pistike 007
    #28
    Szerdánként 21:00-kor a Discovery-n megy egy tök jó műsor, a Túlélés törvényei. Érdemes megkukkerni:)
  • fifi
    #27
    öcsém asztmás volt anno, így tképpen a Mátrában nőttem fel, mert mindig vittük Lászlóra meg Galyatetőre... Fater sok hegyi embert, erdészt megimsert, és bár az igazi őslakos erdőjárók már nagyrészt a Vörös-kő lábánál nyugszanak, nagyon mély nyomot hagytak bennem a gombászások/persze térkép nélkül/ szalonka vadászatok, málnaszedések olyan terepeken, hogy helyiek nélkül sosem találtunk volna vissza...
    Azóta ha tehetem megyek Mátraszentlászlóra, bár az arculata sajnos nagyon megváltozott...
  • gyuri12
    #26
    jah,még egy sztori:(nem pont túlélő túra,de azért hasonló ahhoz:))

    kiránuláson,volt egy bazi nagy erdő,és bementünk számháborúzni,és én volt a 2 csapat,és a mi csapatunkat,még további csapatokra osztotta a "kapitány".én vele egy csapatba kerültem,és elindultunk,aza barom,természetesen 50 méteres kerülőkkel ment az "ellenség" háta mögé, és közben,elég szúrós fákon keresztül, bokrokon,és hegyes sziklákon át,mindenen mentünk.és én a hülye haverom mögött futottam,akinél volt egy elég nagy bot,és mivel,nem akartam a botra lépni,mert ép sziklás részen jártunk,ezért megpróbáltam a bot mellé lépni,csak megcsúsztam,és legurultam egy domról,egy fának...utána fájt a lábam mint állat,és úgy futottam összevissza...majd a fájós lábam miatt megcsúsztam,és lefejeltem egy fát,és elszakadt a számos lap a fejemen,és csalással vádoltak...miközben vérzett a lábam,és lüktetett a fejem... annyira jó érzés volt,egy kilómétert így menni...:)
  • Schwarz
    #25
    teljesen más élményt ad éjszaka menni a tök sötétben meg abban a csendben ami az erdőben van :-)
    Ágasvár
  • fifi
    #24
    anno Mátraszentlászló-Ágasvár-Hasznos éjszakai túra volt a legutolsó ilyen bulim -éjszaka... minimális ruha, fejlámpa, kés, minimális kaja... Hajnalra értünk a végére, megittunk két felest meg sört egy késdobálóban, aztán busszal haza. Nagyn érdekesek a kietlen erdők éjjel, nagyon más arcukat mutatják, mint nappal...
  • Zsolti9014
    #23
    mi iskolánkban is jó lenne ilyen
  • Schwarz
    #22
    nekem a túlélőtúráról ez jut eszembe :-)
    V. ROFTT rulz ;-)
  • Palinko
    #21
    ja a bannerra gondoltam,hogy belehetne írni pár címet hogy akik most ismerkednek a témával (mint én :D) azok olvashassonak kedvükre.
    a #18 ban szereplő jó, de van még...
    tuleles.atw.hu/
    tuleles.lap.hu
    http://www.tuleles.hu
    lehet olvasgatni :D
  • gyuri12
    #20
    jó oldal:)
  • Dragooon #19
    ezen az útvonalon voltam :D!!!

    [akkor nagymarosról indultunk, nem kismarosról]
    de jó :)
  • PrasCo
    #18
    Bár magam nem vagyok érdekelt különösebben a dologban, viszont érdekességképpen szoktam olvasgatni ezt az oldalat, ajánlom szíves figyelmetekbe: Magyar Túlélő Portál
    (Először készen voltam, mikor megláttam, hogy ilyen is van, de aztán rájöttem, hogy egészen jó kis cucc ez.)
  • Pistike 007
    #17
    Bannerre gondoltál?
  • Pistike 007
    #16
    Ja ja ja! Számbádi megcsinálja?:D
  • Palinko
    #15
    ami enm öl emg erősebbé tesz :) vagy rokkantá de az a rosszabik eset... googleztam picit tulelessel kapcsolatos honalp van dögivel dobáljak linkeket,vagy már ismeritek őket? legalább a fejlécbe be lehetne tenni ízelítő kedvéért...
  • Thanatos
    #14
    mind1 hogy légio us army, sas, specnaz vagy akármi..., ezzel csak azt probáltam jelezni hogy nincs értleme ennek hogy bezzeg a mh...
    és hogy mi a butaság azon meg el lehet vitatkozni, csak értleme nincs :)
  • Pistike 007
    #13
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [OFF] Mi meg éljük túl a konvergencia-programot [ON]
  • VRSDM
    #12
    én mindezt értem, bár a légióban elhíresedett " kemény dolgok " (amik szerencsére már nincsenek) nem az ember erősséggét, mutatják hanem a butaságát ... mind1
  • Thanatos
    #11
    ennyi erővel meg fel lehet hozni az amcsi zödlsapkásokat, az idegenlégiosok kiképzését francia guyanan vagy djiboutiban, vagy még ezer egy más nemzet spéci "tulélőturáit" és ahoz képest emg a magyar honvédség "játéka" röhejes :) szvsz nem az a lényeg hogy ki mit tud überelni hanem az hogy mindneki magához képest hogy teljesit :)
  • Pistike 007
    #10
    Hát igen. Mondjuk szerintem mindenki úgy alakítja a túra hosszát/nehézségét, ahogy neki a legjobb. Persze a jó az, ha egy hajszállal mindig nehezebb, mint amit bírunk.
    A honvédségnek meg sok szerencsét, nem lesz gyenge fél hónap... Persze ők edzésben vannak. Ha nagyon tapasztaltak lennénk, mi is szervezhetnénk ilyesmiket. Persze nem az a cél hogy mindenki megpurcanjon!
  • VRSDM
    #9
    honvédségnél ma indultak csapatok túlélőtúrára a pilisbe, 2hétről van szó, 3naponta van alvás és étel, és az ivóvízzel is csínján kell bánni ;]

    az túlélőtúra, ezek a saját magunk által szervezett dolgok civileknek meg inkább megeröltetőbb túrázgatások ...

    nameg szintén honvédséghez beugró a sept-ben induló pitbull túra... az sem kutya :) jól sejtem hogy a vállalkozó emberek nagy része a nagy lelkesedés után 2nap alatt kihalna ... -.-
  • Pistike 007
    #8
    Állítólag ez egy jó útvonal. Ilyeneket is várunk. :)
  • Pistike 007
    #7
  • gyuri12
    #6
    hm... akkor az én 2 kilóméteres "túrámat" meg se említem...:D
    este 9-kor,egy elég sűrű és sötét erdőben(mint a mesékben) ott mászkáltunk a kezünkben zseblámpákkal... másodikos voltam,akkor még élveztem,ma valszeg,csak átmennék az erdőn egyenesen oszt jóvan:D
  • Pistike 007
    #5
    Na ugye, kimondhatatlan dolog. Én sajnos eddig csak egy komolyabb ilyen túrán voltam, Romániában. 9 napig folyamatosan mentünk... Először a túravezető viccelődött, hogy vigyázzunk a medvékkel. Mosolyogtam... Itt medve? Pff... 4. napon már a terepjáró tetjén volt felállítva a sátor... Szóval marha jó volt. Főleg ha az ember kijut Alaskába, Canadába... Az ám az igazi. Bár oda már nagyon komoly szerkó kell. Kötél, csónak, GPS, puska: alap. Bár minél kevesebb cuccot viszel, annál izgalmasabb.
  • Thanatos
    #4
  • Dragooon #3
    najó, nem fogom megkeresni, de az egyik olyan volt, hogy Kismarosról indultunk és Szobra (vagy arrafelé) kellett eljutnunk. közben voltak elég nagy kitérők, hisz kb 6-7 pont volt. ^^


    emlékszem egy másik pedig olyan volt, hogy éjfélkor indultunk (mint ahogy mindig szoktunk). akkor kezdett el esni az eső, komolyam mondom 8 órán keresztül szakadt. 9 órakor reggel feladtuk, mert teljesen átfáztunk, otthon az alsógatyám is vizes volt :D
  • Dragooon #2
    iskolámban szoktak ilyet rendezni minden ősszel és tavasszal, eddig négyen voltam. és el kell mondanom fantasztikus érzés, amikor az ember meglátja a célt 37 kilométer után úgy, hogy mindezt éjszaka tette meg a hegyekben, erdőben 16-18 óra alatt :)

    a legfontosabb, hogy a csapatban legyen minimum egy hálózsák és egy termosz. mi kaját kaptunk, piát mindig kellett vinni, telefon sem árt, iránytű is kellett.

    én ajánlom mindenkinek:D

    majd ha megtalálom a térképeket mondok egy útvonalat is:)
  • Pistike 007
    #1
    "Egy jó ruha melegen tart. Egy jó tanács életben..."

    Üdv! Gondolom nem kell nagyon bemutatni ezt a "sportot". A lényege röviden az, hogy eljussunk A pontból a B pontba, esetleg kint tartózkodjunk a természetben minél több ideig, persze nem kempingi körülmények között... Magyarországon is vannak erre való "vadregényes" tájak, de ha szétnézünk Európában, kifogyhatatlan túrahelyekre bukkanhatunk. Ebbe a topicba várjuk a nagy élményeket, véleményeket, felszerelésekről ötleteket, tippeket, javaslatokat. Akár egyszer is mész el ilyen helyre, biztos hogy emlékezetes lesz.