71
Avagy az ember a természet erőivel szemben
  • norbre
    #71
    húú.. jó pár éves a hsz tudom, de hátha hasznos az info.. ha nincs tűzgyújtási tilalom, akkor is csak a(z erdészet által) kijelölt és kiépített tűzrakóhelyen lehet tüzet rakni.. bárhol máshol tilos és megbüntethetnek
    amúgy az erdészek kifejezetten nem szeretik a tűzrakásokat, úgyhogy arra eléggé harapnak ha ez még szabálytalan is.. amit még be kell tartani, ott kell lenni elegendő víznek is hogy el tudd oltani.. az emg megint egy másik dolog hogy tudja-e az aki tüzet rakott hoyg lehet biztonsággal eloltani egy tüzet :)

    én pl éppen ezért (is) elég ritkán rakok már tüzet, inkább gázfőző
  • Pistike 007
    #70
    Szia! Látom izgalmas volt:)

    Az összes forrásból lehet inni, ami folyik. Ha nem ivóvíz akkor azt kiírják. Néha vannak ilyen területi problémák, hogy beszennyeződik egy forrás. Múltkor nálunk volt ilyen, de tök jól szóltak ilyen emberkék a környéken... Tehát ha bemész egy boltba vagy kocsmába vagy ilyesmi helyre és látják hogy túráztok akkor már lökik hogy nem iható ez és ez mert beszakadt vagy valami ilyesmi.

    Patakvizet is meg lehet inni, de érdemes ilyen víztisztító eszközöket használni, (tablettára gondolok), amit minden túraboltban meg lehet vásárolni. Ha poshadt szag van a forrásvíznél érdemes megnézni hogy nem-e a forrás alatti pocsolyából jön a szag. Eressz a kulacsodba vizet, és szaglászd meg, az a biztos:)
  • KissColos
    #69
    Hali

    ja. most jöttünk vissza.
    A 3 napból 2 lett merthogy kezdődik az iskola stb. csupa értelmetlen dolog rabolja időnket.

    Busszal indultunk Agárdról (ott lakunk) Bakonybélbe 2 átszállással. Az út 3 óra. Bakonybélben megvettünk a szükséges élelmet majd nekivágtunk az erdőnek.
    a KSZ+on majd a zöldön ástuk be magunkat a rengetegbe, a zöld végén megnéztük a halomsírokat. Nagyon érdekes, ajánlom mindenkinek. Itt szembe kerültünk az első, tudatlanságból eredő problémával, a vízzel. úgy terveztem, hogy a Tekeres kútból majd feltöltjük ivóvízkészletünket, de észre kellett vennünk hogy a kút csak egy pocsolya a domb oldalában, amiből én inkább nem ittam. Tovább mentünk hát, fel a Kőris-hegyre. a kilátás szépnek szép, de az a bazi lokátor sokat ront a képen. A hegyre felérve kellett szembesülnünk vele hogy magunkkal hoztunk egy rakás VEGETARIÁNUS májkrémet. ... kis pihenő után elindultunk lefele a pirosat követve útbaejtve az Odvaskő barlangot (naggyon jó). lefele menni még nehezebb mint fel. a Nagy hátizsákjaink nem tudom hogy milyen nehezek voltak, de nekem soknak tűnt. Alig pakoltam valamit és mégis tele lett.
    Szállásunk a K+ és a piros találkozásánál lévő pihenőhely volt. teljesen kúltúráltan ki van építve, patakparton, tűzrakóval mindenel. még pottyantós wc is volt. nekem ez egy kicsit túl európai, nem elég nomád, de más lehetőség nem volt szóval sátrat vertünk tüzet gyújtottunk virslit sütöttünk és elmentünk aludni.
    másnap láttam hogy leszakadt az ég (merthogy frankón átaludtam természetesen XD ). minden tele volt vízzel. mire megszárítottuk a sátrat meg összepaakoltunk már dél volt (vizesen nem akartam elrakni ). úgy tervetem hogy Bakonyújvár és a Tönkölös-hegy érintésével megyünk vissza Bakonybélbe, de mivel hogy minden csúszott, mi kezdők vagyunk és a hátizsákok nehezek, én nem akartam latyakban hegyet mászni. Vert sereg módjára caplattunk vissza a K+on. A 4 kmes szakasz igen kevés volt levezetésnek dehát ez van.

    amiben segítség kéne az a vízforrások
    a térképen több jelölés is van, egyik a kék pötty belőle víz folydogál, másik a kis kék karika benne kis kék pötty. a mi domboldalbanpocsolyánk az első jelölés volt. a kérdés: a kút mindig ilyen? a második jel az artézi kutat jelöli? a patakvíz forralva, szűrve iható? egyszóval mik azok a jelek ami biztos és iható vízlelőhelyet jelönek?

    a sétáról ennyi.

    üdv néktek
  • Pistike 007
    #68
    Na, voltatok? Milyen volt?
  • KissColos
    #67
    OK

    köszönöm a tippeket mindenkinek
  • Pistike 007
    #66
    Ha nincs tűzgyújtási tilalom akkor bárhol lehet, persze biztonságos körülmények között... :)
  • fifi
    #65
    hidd el, nem viccből írom...
  • Thanatos
    #64
    erdőben akarsz csajokat fogni? őőő , izé, kreativ... :P:P:P
  • KissColos
    #63
    jah :) kevesebben semmikepp, max egypár csajjal többen :)

    Szóval akkor kiválasztok egy szimpatikus tisztást az erő közepén és simán felverem a sátram? nem illegális a vadkemping? és a tűzgyújtás. hol szabad, mire vigyázzunk. ha nem kijelölt tűzrakó akkor nem fognak megbüntetni? már persze ha megtalálnak :D

    amúgy kössz az eddigi tippeket
  • Pistike 007
    #62
    Nehogy kevesebben jöjjenek haza
  • fifi
    #61
    és felnőttnek mpondjátok elpontosan, hogy hányan, és hová mentek...
  • Pistike 007
    #60
    Először is érdeklődjetek körül, hogy a terület nem védett-e. Ha igen akkor valószínűleg engedélyt kell kérni, bár ez nem nagyon jellemző a Bakonyra.
    Vigyetek mindent, de fölösleges dolgokat ne. Nagyon ne rúgjatok be... :) A vadkemping marha jó dolog, de vigyázni kell egykét dologra: Ne a túrista út mellé építsük a tábort...(csórnak rendesen) Ne egy vadnak a váltójára tegyük sátrunkat... (az enyémet már gyúrta szét vaddisznó) Ne korhadt fa alá... Ilyenek :) Ha meg nincs tűzgyújtási tilalom akkor lehet kaját sütni, ami nagyon hangulatos. Vagy ha a praktikumról van szó vigyetek gázfőzőt is. Ha meg van kemping a környéken akkor mégjobb, mégiscsak biztonságosabb. Ja és ne szemeteljetek... Ezek alap dolgok, ha még valami eszembejut írok!:)
  • KissColos
    #59
    Hello mindenki.

    tervezek egy túrát a bakonyba. nem túl hosszút, 3 naposat, első túrám is szal nemigazán tudom h mit hogyan. 16 évesek vagyunk és mindenképp felnőttek nélkül fogunk menni. a szálláson gondolkoztam. campingezni kéne de a vadkemping is mefordult a fejemben. mit kell tudni a vadkempingről? hol lehet? mennyire büntetik tippek stb. amúgy van tippetek h mit csináljunk?

    előre is kössz
  • Pistike 007
    #58
    Jaj de mérges vagyok... Voltunk Schneebergnél... Amint beléptünk Ausztriába, elkezdett szakadni az eső. Ilyen az én formám. A hegyen is esett. Sőt zuhogott. Pedig olyan gyönyörű hely!Nembaj... Megnéztük, és lehet sátrazni is... Térerő is van. Szóval király kis hely a maga 2000 méterével. Még a nyáron indítunk egy expedíciót a a a CSÚCSRA :D (nem nehéz terep)
  • Pistike 007
    #57
    Mitcsinálsz arrafelé? :)
  • Pistike 007
    #56
    Kérlek szépen győri teszkó pénztár előtti részen, jól eldugva. Ha tüzetesen körülnézel akkor találsz Hannah viharkabátot is, asszem az hétezer volt. Azért se sok. Ja, és a Cavery kabátok ott vannak minden féle méretben. Persze ha még nem vitték el őket...
  • fifi
    #55
    jók ezek, csak az én méretemben kib@szott nehéz találni úgy hogy le is legyen értékelve...
    turkálósban találtam Conversét/XXL/ 1000forintért, benne kúszok-mászok, nem érdekel, nem sajálom...

    vasárnap megyek a Mátrába.
  • VRSDM
    #54
    köszönöm az info-t holnap útbaejtek egy tecsót ...
    pontosan hol volt? melyikben? milyen osztályon? stb.
  • gyuri12
    #53
    királyul néz ki
  • Pistike 007
    #52
    Éppen baktatok a teszkóban, lenézek a ruhákhoz, és megláttam egy Cavary túradzsekit! 16 pénzről le volt értékelve 5-re. Meg is vettem! Szerintem nagy üzlet volt.
  • Pistike 007
    #51
    Fú de csábítóóóó:D
  • Pistike 007
    #50
    Alap:)
  • VRSDM
    #49
    ha készülnek képek akkor oszd majd meg kérlek ;]
  • Pistike 007
    #48
    Ezen a hétvégén go Schneeberg:) És szereztem térképet
  • gyuri12
    #47
    jaja:D
  • Pistike 007
    #46
    Miért az egyik rövidebb?
  • gyuri12
    #45
    az jó lehet:) gondolom jó kényelmes is,én túrázni, az ikskolai hátizsákomban szoktam:D kicsit kényelmetlen,nem túl jó az egyensúlyom benne, az egyik lábamat mindig megkell erőltetnem:(
  • Pistike 007
    #44
    Ja, ilyen UV visszaverős lópikula... De ami nagyon meglepett, az a beépített esőhuzat volt.
  • fifi
    #43
    mondjuk suxxx mert nekem a másolat volt 6000, ez meg most 8000, és gondolom enyhén szólva profibb anyagokból van összerakva...
  • Pistike 007
    #42
    Ja bocs :D
  • fifi
    #41
    nekem ennek a nagyon hasonló másolata van PRO-X néven...szeretem...
    kipróbálva ki lett, tavasszal, mikor én úsztam be a csónakért az árvíznél a f*sz*pó k**v*z**e*ek helyett :DDDD
  • Pistike 007
    #40
    Még nem tudom, jövő hétvégén megyünk, és körülnézünk. De ha több napos lesz akkor nem ártana vinnem gázfőzőt... Kötve hiszem hogy feljebb lehet csak úgy tüzet rakni.
  • gyuri12
    #39
    egy nap alatt?az tényleg nem lesz babapiskóta!
  • Pistike 007
    #38
    Azt még nemtudom, ahogy azt sem hogy merre megyünk. A lényeg hogy meg sem állunk a teteéig! (ha minden összejön)
  • gyuri12
    #37
    ilyen táskával? viccelsz?:D
  • gyuri12
    #36
    hány kilóméter?:) és még a táj is szép...hm.
  • Pistike 007
    #35
    Mondjuk a havas-sziklás része nem lesz piskóta...
  • Pistike 007
    #34
  • gyuri12
    #33
    wowo!:)
  • Pistike 007
    #32
    És itt fogom kipróbálni:
    Schneeberg (2076m), Ausztria